PRO HONZAMA

naše první fórum... :-)

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Alaja » úte 24. lis 2020 3:51:20

honzam píše:Přestal jsem vnímat hady, křídla, rohy a sebe sama jako Ďábla v srdci. Taky jsem přestal cítit tlaky v hrudníku. V srdci se místo toho objevila Pravda a ta teď existuje sama o sobě bez všech těch předchozích prožitků nebo jiných zábran. Je nepopsatelně pravdivá, pravdivější než cokoliv, co jsem kdy poznal nebo o svých prožitcích napsal. Nikdy bych nevěřil, že něco takového může existovat. Pravda samotná a prázdnota.


Takže už nemusíš rodit háďata?
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 9:49:13

Alaja píše:
honzam píše:Přestal jsem vnímat hady, křídla, rohy a sebe sama jako Ďábla v srdci. Taky jsem přestal cítit tlaky v hrudníku. V srdci se místo toho objevila Pravda a ta teď existuje sama o sobě bez všech těch předchozích prožitků nebo jiných zábran. Je nepopsatelně pravdivá, pravdivější než cokoliv, co jsem kdy poznal nebo o svých prožitcích napsal. Nikdy bych nevěřil, že něco takového může existovat. Pravda samotná a prázdnota.


Takže už nemusíš rodit háďata?

Už nevnímám dělohu z křídel a hadí plod uvnitř. Místo toho je Pravda, která bez ozdobných zábran stahuje pozornost přímo do sebe. Je to daleko jednodušší stav.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Alaja » úte 24. lis 2020 11:59:03

:)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 13:00:25

Víla a kouzelník píše:V patrech potkala víly stejné jako ona, které pro kouzelníka pracovaly. Všechny měly stejný kámen, jen byly oblečeny do obyčejných šedivých šatů.

Tu šedou masu bezvýznamných článků společně tvořících ultrakomunistický režim musí držet pohromadě nějaká vhodná hodnota, vedle které je každý ten článek nicotný.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 19:51:36

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2860#p42004
Dneska jsem to konečně po letech pochopil.

...

Není to tak, že by se někdo přímo svou podstatou proměnil v konkrétní šedivku. Šedí jsou zřejmě jediná entita projevující se skrze ně všechny. Jsou to její části a nástroje bez individualizované existence jako samostatné tělo, jak je tomu ve fyzickém světě. Myslím si, že to přispívá k děsivosti kontaktů a tzv. "únosů" a lidé tuhle entitu při kontaktech skrze šedé vnímají.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 20:49:45

Víla a kouzelník píše:"Pane co se mnou dál bude. Myslím, že bych měla něco dělat, ale nevím co. Žádáš ode mne něco? Svléknu si tyto blankytné šaty a přidám se k ostatním. Jsem jako ony. Proč jsem tady a ne s nimi? Vděčím ti za mnoḧé a udělám pro tebe cokoliv." "Je to tvá volba. Ony si vybraly žít pro mne. Ty už nemusíš dělat nic. Ty jsi se rozhodla pro mne zemřít." Odpověď ji zaskočila.

Vypadá to jako paradox, že rozhodnutí zemřít by mělo být zároveň volbou žít. Má to však jednoduché racionální vysvětlení, které poodhaluje magický obor kouzelníka z příběhu.

https://www.edna.cz/raised-by-wolves-2020/postavy/matka/
Matka má tajemnou minulost a byla naprogramována, aby po boku Otce vychovala šest lidských dětí na vzdálené planetě. Kromě naučení je, jak přežít, jim musí Matka také zabránit ve víře v nemožné, aby zajistila, že tato panenská planeta nebude rozervána stejnými náboženskými odlišnostmi, které dovedly Zemi k její naprosté zkáze. Matka doufá, že se její rodina stane základem mírumilovné, technokratické kolonie a tudíž i novým začátkem lidstva.

Když ale zjišťuje, že utváření těchto lidí není tak snadné, začíná také odhalovat tajemství ukrytá uvnitř svého vlastního programu, tajemství, která jí můžou pomoci ochránit svou rodinu, ale stejně tak ji i snadno zničit. Zjišťuje totiž, že je nekromantem, což je zabijácký android, které využívali Mithraisté během své války s ateisty. Byla však ateisty přeprogramována na pečovatelku.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 21:50:26

Víla je odpovědí zaskočená, protože sama zatím neuvažovala, že by se rozhodla pro někoho zemřít. Řekl jí to až kouzelník. Klíčové slovo se v příběhu objevuje až poté.
Víla a kouzelník píše:Byla zmatená cítila. Bylo jí jedno, jestli to má nějaký vyšší smysl. Měl pravdu, chce pro něj zemřít.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2020 22:43:46

Znám křišťálovou studánkou,
kde nejhlubší je les,
tam víly chodí v župánku,
ty odvážnější bez.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO Vostála

Příspěvekod armin » úte 24. lis 2020 22:46:38

O Gottovi

Přijel k nám Karel Gott,
chtělo se mu na záchod,
všude bylo obsazeno,
tak to pustil do kalhot.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO Vostála

Příspěvekod honzam » úte 24. lis 2020 23:08:14

armin píše:Znám křišťálovou studánkou,
kde nejhlubší je les,
tam víly chodí v župánku,
ty odvážnější bez.

armin píše:O Gottovi

Přijel k nám Karel Gott,
chtělo se mu na záchod,
všude bylo obsazeno,
tak to pustil do kalhot.

Není na tom nic vtipného.

armin = prasák a pokakánek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO Vostála

Příspěvekod armin » stř 25. lis 2020 9:14:02

honzam píše:
armin = prasák a pokakánek


Každej sme ňákej.

A jak si na tom co ty?

Honzam = ??
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO Vostála

Příspěvekod honzam » stř 25. lis 2020 10:26:03

armin píše:
honzam píše:
armin = prasák a pokakánek


Každej sme ňákej.

A jak si na tom co ty?

Honzam = ??

To si musíš doplnit sám.
Mám rád pohádky a záhady. Nemám rád, když se někdo povyšuje nad druhé a devalvuje jejich svět v přesvědčení, že ten jeho je ten pravý a pravdivější.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Trini » pon 30. lis 2020 8:55:01

Honzame, co je s tebou, že se neozýváš? Tvůj nový učitel právě řeší vulgarní vyjadřování tvého dřívějšího učitele. Je vidět, že s tím má problém. Nechceš mu nějak pomoci?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » pon 30. lis 2020 9:37:34

Trini píše:Honzame, co je s tebou, že se neozýváš? Tvůj nový učitel právě řeší vulgarní vyjadřování tvého dřívějšího učitele. Je vidět, že s tím má problém. Nechceš mu nějak pomoci?
:)

Já s vulgárním vyjadřováním Petra žádný problém nemám, naopak. Petr tím svým upřímným vyjádřením bez servítků mi opět nechal nahlédnout do své duše.
Myslím, že to napsal jako svoji reakci na to, co předtím napsal Honzam.

Třeba se z toho citátu poučí i někdo jiný.
Tak jsem na takováto upřímná - tím pádem cenná vyjádření založil vlákno.

Tebe si tam taky třeba dám, až zase něco vyperlíš :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » pon 30. lis 2020 18:20:11

Trini píše:Honzame, co je s tebou, že se neozýváš? Tvůj nový učitel právě řeší vulgarní vyjadřování tvého dřívějšího učitele. Je vidět, že s tím má problém. Nechceš mu nějak pomoci?
:)

S čerticí je konec, nešlo ji zachránit. Poslední vzepětí rohatého ega před koncem. Ještě před pár dny jsem silou vůle mohl tu Pravdu potlačit a okřídlené tvary na okamžik vyvolat. Teď už to nejde, ta Pravda je větší než cokoliv, s čím jsem se setkal. Vymyká se jakékoliv racionalitě, protože je bez obsahu. Je staticky v srdci a všude kolem, aniž by se přímo vztahovala k něčemu konkrétnímu.

Už nevnímám, že by Armin měl s někým nějaký problém.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Trini » pon 30. lis 2020 19:35:24

honzam píše:
Trini píše:Honzame, co je s tebou, že se neozýváš? Tvůj nový učitel právě řeší vulgarní vyjadřování tvého dřívějšího učitele. Je vidět, že s tím má problém. Nechceš mu nějak pomoci?
:)

S čerticí je konec, nešlo ji zachránit. Poslední vzepětí rohatého ega před koncem. Ještě před pár dny jsem silou vůle mohl tu Pravdu potlačit a okřídlené tvary na okamžik vyvolat. Teď už to nejde, ta Pravda je větší než cokoliv, s čím jsem se setkal. Vymyká se jakékoliv racionalitě, protože je bez obsahu. Je staticky v srdci a všude kolem, aniž by se přímo vztahovala k něčemu konkrétnímu.

Už nevnímám, že by Armin měl s někým nějaký problém.


A jsi ted' št'astný?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: PRO Vostála

Příspěvekod Trini » pon 30. lis 2020 20:11:02

honzam píše:
armin píše:Znám křišťálovou studánkou,
kde nejhlubší je les,
tam víly chodí v župánku,
ty odvážnější bez.

armin píše:O Gottovi

Přijel k nám Karel Gott,
chtělo se mu na záchod,
všude bylo obsazeno,
tak to pustil do kalhot.

Není na tom nic vtipného.

armin = prasák a pokakánek


No, vidiš, Honzame, a ted ho chceš za učitele. Vzpomínám si, že dřive jsi viděl oba - Petra i armina - jako učitele, pak jen Petra a ted jen armina.

Dříve jsem viděla v arminovi aspon trošičku z Dr. Jekyla, ale ted' už v něm naprosto vítězí Mr Hyde. Šílící Mr. Hyde.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: PRO Vostála

Příspěvekod armin » pon 30. lis 2020 21:26:45

Trini píše:
Dříve jsem viděla v arminovi aspon trošičku z Dr. Jekyla, ale ted' už v něm naprosto vítězí Mr Hyde. Šílící Mr. Hyde.


To je čistě věc tvého vidění.
A tvé vidění - interpretace toho, co vidíš je ovlivněno a dáno čím?

Je to v tobě a souvisí to hlavně s tebou.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO Vostála

Příspěvekod Trini » pon 30. lis 2020 23:31:08

armin píše:
Trini píše:
Dříve jsem viděla v arminovi aspon trošičku z Dr. Jekyla, ale ted' už v něm naprosto vítězí Mr Hyde. Šílící Mr. Hyde.


To je čistě věc tvého vidění.


Ano, je to dar vidět lidem do srdce, za který jsem velmi vděčná. Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » pát 04. pro 2020 18:04:40

Trini píše:A jsi ted' št'astný?

Běžný stav se všemi prožitky vlastního štěstí je vedle Pravdy prázdný a bezútěšný.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník