Multipolární svět

naše první fórum... :-)

Multipolární svět

Příspěvekod armin » pon 24. čer 2024 12:12:36

Žádné ženy ani řeči o jejich právech. Tálibán si dal podmínky pro jednání s OSN v Dauhá

Obrázek
Žádná účast žen a žádné rozhovory o ženských právech. Takové podmínky si podle zdrojů britského deníku The Guardian stanovilo fundamentalistické hnutí Tálibán pro svou účast na konferenci Organizace spojených národů o Afghánistánu. Jednání v katarském Dauhá má začít už 30. června, z dosavadního vyjádření OSN přitom stále není jasné, zda organizace islamistům vyhoví.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Multipolární svět

Příspěvekod armin » stř 26. čer 2024 8:16:34

Zajímavé

Vietnam po Putinově návštěvě prohlásil USA za svého strategického partnera

„Vietnam považuje Spojené státy za svého strategického partnera v oblasti hospodářství a investic,“ říká vietnamský ministr zahraničí Bui Thanh Son.
„Vietnam je připraven spolupracovat se Spojenými státy na rozvoji komplexního strategického partnerství pro efektivní, stabilní a smysluplný rozvoj založený na vzájemném respektu k nezávislosti, svrchovanosti, územní celistvosti a politickým institucím,“ uvedl po jednání Bui Thanh Son, píše ruská agentura TASS.

Ministr rovněž potvrdil, že Vietnam „podporuje Spojené státy v posilování spolupráce s regionem, což přispěje k míru, stabilitě, spolupráci a rozvoji v regionu i ve světě.“
https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/vietn ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » sob 29. čer 2024 3:50:53

armin píše:Žádné ženy ani řeči o jejich právech. Tálibán si dal podmínky pro jednání s OSN v Dauhá

Obrázek
Žádná účast žen a žádné rozhovory o ženských právech. Takové podmínky si podle zdrojů britského deníku The Guardian stanovilo fundamentalistické hnutí Tálibán pro svou účast na konferenci Organizace spojených národů o Afghánistánu. Jednání v katarském Dauhá má začít už 30. června, z dosavadního vyjádření OSN přitom stále není jasné, zda organizace islamistům vyhoví.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Samozřejmě, pro Evropana nepochopitelné.Pravo šaría nahrazovalo občanský zákoník a některá ustanovení jsou pro nás nepochopitelná.Proč? No protože tam nežijeme, ono to bylo nutné pro přežití v těchto oblastech.
Jasně, oblast ženských práv je specifická ale 80 % žen je spokojených.Ono to je vždycky něco za něco.
Ono už dneska se i tam krade a bují nevěra, což islám prakticky neznal.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » sob 29. čer 2024 3:56:41

armin píše:Zajímavé

Vietnam po Putinově návštěvě prohlásil USA za svého strategického partnera

„Vietnam považuje Spojené státy za svého strategického partnera v oblasti hospodářství a investic,“ říká vietnamský ministr zahraničí Bui Thanh Son.
„Vietnam je připraven spolupracovat se Spojenými státy na rozvoji komplexního strategického partnerství pro efektivní, stabilní a smysluplný rozvoj založený na vzájemném respektu k nezávislosti, svrchovanosti, územní celistvosti a politickým institucím,“ uvedl po jednání Bui Thanh Son, píše ruská agentura TASS.

Ministr rovněž potvrdil, že Vietnam „podporuje Spojené státy v posilování spolupráce s regionem, což přispěje k míru, stabilitě, spolupráci a rozvoji v regionu i ve světě.“
https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/vietn ... .sznhp.box

Samozřejmě, Vietnam potřebuje spojence, garanta proti Číně a to Putin nebude.Nicméně spojenectví Ruska a Vietnamu to nikterak neohrožuje.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod Trini » sob 29. čer 2024 8:16:52

salmo1cz píše:
armin píše:Žádné ženy ani řeči o jejich právech. Tálibán si dal podmínky pro jednání s OSN v Dauhá


Žádná účast žen a žádné rozhovory o ženských právech. Takové podmínky si podle zdrojů britského deníku The Guardian stanovilo fundamentalistické hnutí Tálibán pro svou účast na konferenci Organizace spojených národů o Afghánistánu. Jednání v katarském Dauhá má začít už 30. června, z dosavadního vyjádření OSN přitom stále není jasné, zda organizace islamistům vyhoví.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Samozřejmě, pro Evropana nepochopitelné.


Dříve na tom byly ženy v Evropě také špatně - bez práv, byly v podstatě majetkem můžů, kteří o nich rozhodovali. Nevím, jestli s tím byly opravdu spokojené. Vyrůstaly v tom a nic jiného neznaly. Ale některé odvážné bojovaly za změnu.

Nepochopitelné je, že v muslimských zemích už měly ženy také práva, a přesto jim je muži zase náilím vzali. A tihle muži přicházejí ve velkém do Evropy, aby i tady zavedli "své pořádky". Když má žena zakázáno se vzdělávat, tak je snadněji ovladatelná. O přežití opravdu nejde - ale o pocit moci, o pocit vlastnění, o prosazení větší fyzické síly. Velký úpadek lidstva.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2905
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Multipolární svět

Příspěvekod armin » sob 29. čer 2024 8:42:51

salmo1cz píše:
Samozřejmě, Vietnam potřebuje spojence, garanta proti Číně a to Putin nebude.Nicméně spojenectví Ruska a Vietnamu to nikterak neohrožuje.


Taky si myslím, že když se teď více bratříčkuje Rusko s Čínou, tak má Vietnam obavy aby si Čína nezahrnula Vitnam do svého konceptu jedné Číny, jako se to stalo Tibetu.
Proto také Čína nevystupuje proti anexi Ukrajiny Ruskem - současné politice "jednoho Ruska".

To je vzájemná tolerance dobyvačných zájmů - podobně jako byla v minulosti jednu dobu mocenská spolupráce Hitlera se Stalinem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » sob 29. čer 2024 18:50:45

Trini píše:
salmo1cz píše:
armin píše:Žádné ženy ani řeči o jejich právech. Tálibán si dal podmínky pro jednání s OSN v Dauhá


Žádná účast žen a žádné rozhovory o ženských právech. Takové podmínky si podle zdrojů britského deníku The Guardian stanovilo fundamentalistické hnutí Tálibán pro svou účast na konferenci Organizace spojených národů o Afghánistánu. Jednání v katarském Dauhá má začít už 30. června, z dosavadního vyjádření OSN přitom stále není jasné, zda organizace islamistům vyhoví.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Samozřejmě, pro Evropana nepochopitelné.


Dříve na tom byly ženy v Evropě také špatně - bez práv, byly v podstatě majetkem můžů, kteří o nich rozhodovali. Nevím, jestli s tím byly opravdu spokojené. Vyrůstaly v tom a nic jiného neznaly. Ale některé odvážné bojovaly za změnu.

Nepochopitelné je, že v muslimských zemích už měly ženy také práva, a přesto jim je muži zase náilím vzali. A tihle muži přicházejí ve velkém do Evropy, aby i tady zavedli "své pořádky". Když má žena zakázáno se vzdělávat, tak je snadněji ovladatelná. O přežití opravdu nejde - ale o pocit moci, o pocit vlastnění, o prosazení větší fyzické síly. Velký úpadek lidstva.

No vidíš.Já jsem to diskutoval ze spolužačkou, která se vdala do muslimské země.Vdala se ze souhlasem svých rodičů, kteří v té zemi učili na prestižní univerzitě...oba dva.
Spolužačku vychovávala babička v Čechách, zde chodila do škol a o prázdninách jezdila za rodiči.Rodiče zase když bylo volno jezdili do ČR.
Nechal jsem si Šárii vyložit i od jejich rodičů abych to mohl pochopit, protože mě to zajímalo.
V kostce je to jako všude. Pokud je to prosazováno fanatiky, náboženskými fanatiky tak je to průser, ale jinak Šária má některé prvky zase docela zajímavé.
Výchova a vzdělávání je tam jinak.Muž je mužem, žena ženou a navzájem se mají v úctě.
Každopádně je to zajímavá kultura.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod vostalpetr » ned 30. čer 2024 6:42:24

A co pořádky etatistu,

Které jsou nám vnucovány pomocí organizovaného násilí ???

To je větší hovno než to co vyvádějí muslimové


Všechno je to jen zvyk a touha po moci,

Ale lidé to odmítají vidět

To nejdůležitější není vzdělání, ale svoboda

A ne ty hovna co jsou nám vnucovány nějakou demokratickou vetšinou

Což ani není většina lidí

Jen nějaká většina voličů...


Katolický zmrdi jen vyměnili Ježíška za parlament,

To je výsledek osvícení

Nyní nás prcaj ve jménu demokracie..


Nasrat jim a poslat do prdele....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Multipolární svět

Příspěvekod Trini » ned 30. čer 2024 8:33:17

salmo1cz píše:
Trini píše:
salmo1cz píše:
armin píše:Žádné ženy ani řeči o jejich právech. Tálibán si dal podmínky pro jednání s OSN v Dauhá


Žádná účast žen a žádné rozhovory o ženských právech. Takové podmínky si podle zdrojů britského deníku The Guardian stanovilo fundamentalistické hnutí Tálibán pro svou účast na konferenci Organizace spojených národů o Afghánistánu. Jednání v katarském Dauhá má začít už 30. června, z dosavadního vyjádření OSN přitom stále není jasné, zda organizace islamistům vyhoví.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Samozřejmě, pro Evropana nepochopitelné.


Dříve na tom byly ženy v Evropě také špatně - bez práv, byly v podstatě majetkem můžů, kteří o nich rozhodovali. Nevím, jestli s tím byly opravdu spokojené. Vyrůstaly v tom a nic jiného neznaly. Ale některé odvážné bojovaly za změnu.

Nepochopitelné je, že v muslimských zemích už měly ženy také práva, a přesto jim je muži zase náilím vzali. A tihle muži přicházejí ve velkém do Evropy, aby i tady zavedli "své pořádky". Když má žena zakázáno se vzdělávat, tak je snadněji ovladatelná. O přežití opravdu nejde - ale o pocit moci, o pocit vlastnění, o prosazení větší fyzické síly. Velký úpadek lidstva.

No vidíš.Já jsem to diskutoval ze spolužačkou, která se vdala do muslimské země.Vdala se ze souhlasem svých rodičů, kteří v té zemi učili na prestižní univerzitě...oba dva.
Spolužačku vychovávala babička v Čechách, zde chodila do škol a o prázdninách jezdila za rodiči.Rodiče zase když bylo volno jezdili do ČR.
Nechal jsem si Šárii vyložit i od jejich rodičů abych to mohl pochopit, protože mě to zajímalo.
V kostce je to jako všude. Pokud je to prosazováno fanatiky, náboženskými fanatiky tak je to průser, ale jinak Šária má některé prvky zase docela zajímavé.
Výchova a vzdělávání je tam jinak.Muž je mužem, žena ženou a navzájem se mají v úctě.
Každopádně je to zajímavá kultura.


Moje sestřenice si vzala Syřana z bohaté rodiny. Ze začátku to šlo dobře, ale měla za úkol porodit syna. Po dvou dcerách už jí lékaři radili, aby žádné děti neměla, protože dostala cukrovku. Neposlechla a porodila další dceru, bohužel duševně velmi postiženou a manžel ji postavil před rozhodnutí své matky, že si k ní musí vzít ještě jednu manželku, aby toho syna dostal. To ale bylo nad její síly, a tak se rozvedla a odešla se svými třemi dcerami zpátky do Česka. Co mne šokovalo, bylo, že se ze sebevědomé pěkné blondýny změnila v submisivní osobu. Mluvila tak potichu, že jsem jí sotva rozuměla a stále měla sklopené oči. Tak jsem si myslela: Co tam z tebe holka udělali. Je to kultura pro ženy masochistky nebo velké manipulantky = muž je hlavou rodiny a žena je krkem, který tou hlavou otáčí. Nic z toho nejsem, a tak jsem v jedné inkarnaci v muslimské zemi svého manžela opustila (i když jsme se měli rádi), přestrojila se a žila jako muž. V tomto životě jsem ho potkala a jeho první pohled zase vyjadřoval: Ty mi patříš. No, nepatřím. Nepatřím nikomu.
Tak nějak není udivující, že některým mužům připadá tato kultura zajímavá.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2905
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » ned 30. čer 2024 11:21:42

Sestřenice byla málo informována a zatemnilo jí mysl okouzlení.Takhle to tam prostě je.Sama vidíš, že rozhodující slovo měla na konec matka a solventnost rodiny.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod armin » ned 30. čer 2024 17:53:39

Nejdál v uvolnění směrem ke svobodě individuality ať mužské nebo ženské, jsme se dostali v Evropě. Arabově jsou tak trochu ještě ve středověku - ve středověku byli lidé také šťastní, když nic jiného neznali.
Osvobození ženy je jeden z faktorů rychlého rozvoje vědy, techniky, ekonomiky atd. Je to vidět všude tam, kde tomu tak je a naopak zaostalost, kde žena má svou muži udržovanou společenskou roli.
Dnes, když nerozhosuje mužská síla, ale fištrón - inteligence a svoboda konkurence, je to znát
Samozřejmě každé uvolnění přináší vývoj, který má světlé i stinné stránky, které před tím nebyly a společnost na ně reaguje, snaži se korigovat atd - je to součást poznávání možností a rozvoje lidského ducha.

Možná je to předzvěst konce světa - kterou někdo kdysi předpovídal, že konec světa (lidstva) nastane až nebude rozdíl mezi mužem a ženou.
Tak uvidíme.
Ale bránit rozvoji lidského ducha je slepé a nakonec marné, podobně jako když dělníci na počátku industrializace rozbíjeli stroje, které jim braly práci.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » ned 30. čer 2024 18:37:50

Tomuhle všemu rozumím a je to jasné.
Aby nedošlo k nedorozumění, mě nefascinuje nějaké mnohoženství, ale plasticita v myšlení.
Prostě v té době jsem zkoumal mysl, myšlení.
Nemluvíme o zájmech, ale o pudech.
Já jsem spolužačku taktně upozornil, že nemusí být jedinou ženou toho chlápka.
Ona mi na to řekla... ale to mě vůbec nevadí, já se budu starat o dítě a on bude zabezpečovat nás oba a pak ať si dělá co chce.
Já jsem to nijak neohodnotil, jestli je lepší todle nebo tamto.Bylo to čistě její rozhodnutí po zralé úvaze.A tečka. :cool:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » ned 30. čer 2024 18:48:00

Já jsem právě četl jednu takovou úvahu, odkud se vzal vzestup starého Řecka a arabského světa a pak utrum.
To vědění prý šlo z Kéraly, ale bez pochopení podstaty.
Rozvoj v jednom směru, který bez kořenu zašel.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » ned 30. čer 2024 19:10:49

Jako vařit v tomhle vedru je docela šichta. :kuchtim:
Předpověď počasí... slejváky, jasně, beru konve a jdu zalít.Tady nepršelo kloudně od března. :nene:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod salmo1cz » ned 30. čer 2024 19:23:00

Ano.I naše společnost přivítala svojí první vysokou manažerku, snad podle nějaké směrnice EU.No za rok a půl z ní vypadlo, že by se v naší společnosti mělo přestat kouřit a že zákazník to určitě ocení.
Nečekal jsem nic a možná by bylo lepší nedělat nic, ale tohle se moc nepovedlo.Tak snad napřesrok to bude lepší. :bumpc:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 956
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Multipolární svět

Příspěvekod armin » pon 26. srp 2024 20:39:13

Tálibán přitvrdil. Mimo domov nesmí zaznít ženský hlas

Radikální afghánské hnutí Tálibán minulý týden vydalo několik nových zákonů o „neřestích a cnostech“, jež schválil jeho vůdce Hajbatulláh Achúndzáda. Nejenže podle nich musí ženy nyní na veřejnosti kompletně skrývat svůj obličej, ale nesmějí na veřejnosti ani mluvit. Obojí by totiž mohlo muže vést k pokušení.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Multipolární svět

Příspěvekod armin » stř 04. zář 2024 10:45:36

Chaos v Rudém moři. Jeden tanker po útoku hoří, Húthíové napadají další
Od začátku vojenské operace mezinárodní koalice, která měla zastavit útoky Húthíů na lodě v Rudém moři, už uplynulo osm měsíců. Jemenští rebelové od té doby teror nejenže nezastavili, ale dál ho stupňují.

Jemenští Húthíové zaútočili v pondělí na další dva ropné tankery v Rudém moři. O útocích na loď Amjad, která se plavila pod saúdskoarabskou vlajkou, a na panamský tanker Blue Lagoon I informovala americká armáda.

Americké centrální vedení (CENTCOM) upřesnilo, že lodě ostřelovali Húthíové balistickými raketami a také jedním dronem. Útoky označilo za „bezohledné teroristické činy“. K napadení panamského tankeru se už Húthíové i přihlásili.

Oba tankery pluly blízko sebe a po dopadech raket byly schopné pokračovat v cestě. Saúdskoarabský tanker nebyl pravděpodobně přímo zasažen, píše agentura Reuters. Pokud by došlo k jejich potopení nebo vážnému poškození, znamenalo by to i ekologickou katastrofu – obě lodě převážejí ropu a mají kapacitu dvou, respektive jednoho milionu barelů.

Paradoxem je, že tanker Blue Lagoon I převážel ruskou ropu – z ruského přístavu Usť-Luga na pobřeží Baltského moře měl namířeno do Indie. Zatímco Západ se kvůli válce na Ukrajině z velké části dovozu ruských energií vzdal, Indie v něm pokračuje a ruská ropa pokrývá na 40 procent jejích potřeb.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron