Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » ned 21. úno 2021 22:47:56

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. úno 2021 22:59:20

Podle mne je prostě člověk součástí přírody, proto je v něm mnoho různých úrovní uvědomění,

nejen to co si uvědomuje ego,

a všechny ty duchovní zkušenosti jsou prostě zkušenosti propojování těch různých úrovní,

jako by v člověku existovalo souběžně několik osob které ovšem současně prožívají různé zkušenosti světa,

pro ego je to pak jako nějaké cizí vědomí, i když je to součást jeho osobního vědomí,

ale může to být i vědomí jiného člověka nebo i samotné Vědomí se může jevit egu jako nějaké cizí vědomí,

jako nějaký duch...

Možná že i rostliny upadají do snění, ovšem taková marihuana nejspíš nedělá nic jiného než že sní a sní a sní..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. úno 2021 23:24:56

Alaja píše::-)

https://www.psychologiechaosu.cz/fenome ... tavivosti/


něco o denním snění... :mrgreen:


Pěkně napsaný,

bohužel nejde z toho kopírovat...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » pon 22. úno 2021 0:28:34

jj..... :nevim:
Přílohy
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. úno 2021 10:05:48

Jsou to docela zajímavý stránky,

jen nechápu proč si to někdo blokuje proti kopírování,

to mně přijde trošku "neduchovní" přístup...

Ale jinak vcelku super i když jsem to nějak intezivně neprojížděl...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Čudla » úte 23. úno 2021 14:52:15

Pedrito píše:Sluníčko svítí tak jako včera
tak jako před teraflopsy okamžiků
kdy ještě vědomí nevědělo nic
o světě, v kterém a jak se projeví.
Nebyla růže a nebyla včela
nebylo vzniku ani zániku
nebyla věda, ani co říct
nebyla víra, v co se objeví.

A teď tu jsme, jak vystřelení z praku
plní slov o tom, jak co všejak je
až po kolena mentálního braku
v srdci víru, lásku, v hlavě ideje.

A to vše maskované jako, že to není
vždyť já jsem in a já to všechno vím
no, VĚDOMÍ se tomu tiše kření
ústy těch, co opouští ten film.


Lámeš nad tím hůl, prchneš?
Čudla
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 23. úno 2021 14:45:48

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » úte 23. úno 2021 17:30:37

Pedrito píše:Mohamed, co vůbec nebyl zlej a bojechtivej

No já nevím... četla jsem, že jeho občanským zaměstnáním, před tím jeho "osvícením", bylo okrádání karavan, zabíjení karavanských mužů a prodej karavanských žen a dětí do otroctví... ..prostě takový loupežník...:nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » úte 23. úno 2021 19:50:36

Pedrito píše:
Alaja píše:
Pedrito píše:Mohamed, co vůbec nebyl zlej a bojechtivej

No já nevím... četla jsem, že jeho občanským zaměstnáním, před tím jeho "osvícením", bylo okrádání karavan, zabíjení karavanských mužů a prodej karavanských žen a dětí do otroctví... ..prostě takový loupežník...:nevim:

No já když jsem byl malej, tak jsem byl taky lump..... nechápu jak to se mnou rodiče vydrželi...

Vidíš, ty máš indicie k Mohamedovi.. a já k "sv" Pavlovi, ale k tomu si nepotřebuješ ani nicmoc vyčíst,
abys pochopila, co to bylo za týpka...


Když před lety začal ten velký pochod z J a JV, tak jsem se konečně začala trochu zajímat, co si to sem nesou s sebou. Prolistovala jsem jejich dostupné české stránky a zjistila, že tento typ náboženství se mi nijak nezamlouvá..
Ostatně, komu by se zamlouval třeba ten jejich ...archanděl Gabriel (či který to vlastně byl), co nenáviděl psy, co měl Mohamed doma, a proto nyní následníci také nenávidí psy.... :nevim:
Atd., o těch jejich svatých ufounech ani nemluvě....brr...
A o dětským manželkách, páč on měl také takovou mladou, se mi ani psát nechce....včetně toho, jak zacházejí se ženami.....je to opravdu hrozné....
Jo...a sex s mrtvou manželkou je prý povolen a se zvířaty také....(ale pak se prý musí zvíře zabít a maso prodat v sousední vesnici)...a tak dále, a tak dál....

O nějakém osvícení vlastně v tom jejich psaní o Mohamedovi vlastně nebyla ani čárka.
Jediní, co jsou možná blízko tomu osvícení, jsou ti točící se derviši..... :nevim: ...jinak nikdo...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » úte 23. úno 2021 20:49:08

Psala jsem že jsem to četla na jejich stránkách....tj. muslimské společenství v Čechách.....pochybuji, že by pomlouvali sami sebe.... :mrgreen:

A také to čtu třeba na stránkách o politickém zřízení toho kterého státu. Třeba Saudská Arábie je toho názorným příkladem.... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » úte 23. úno 2021 21:08:27

Pedrito píše:No mě to příjde divný, páč já čet z větsí časti korán, a na žádný vybízení k násilí tam nenarazil.


:mrgreen:
...
Ve starších súrách (koránských kapitolách), které pocházejí z doby, kdy žil Mohamed ještě v Mekce, se jako džihád označuje především snaha individuálního muslima o duchovní zlepšení. V době, kdy se začal islám šířit z Medíny po Arabském poloostrově, se objevuje už i džihád ve smyslu boje šířícího víru.
....
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3026 ... amed-mekku
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » úte 23. úno 2021 21:33:37

Před pár lety jsem na FB prohodila pár vět s nějakou českou muslimkou. A z toho jejího psaní jsem vyrozuměla, že největší přínos islámu pro ni bylo objevení bidetu... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 24. úno 2021 10:13:14

Alaja píše:Před pár lety jsem na FB prohodila pár vět s nějakou českou muslimkou. A z toho jejího psaní jsem vyrozuměla, že největší přínos islámu pro ni bylo objevení bidetu... :mrgreen:


Podle koránu nemá žena duši, pokud vím. E. Tomáš to někde zminoval.

Jeden čas byl islám už docela normální náboženství, než se to politicky zase radikálně zvrhlo. Škoda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » stř 24. úno 2021 17:19:35

Jo, jo... :nevim:
Přílohy
69878795_10158611391018765_2844078999259316224_n.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » stř 24. úno 2021 23:57:47

No nechat to na přírodě.Zajimavá myšlenka která ale koliduje s cílem.Příroda pomůže ,ale jenom tomu kdo má cíl.

Podle stoupající jemnosti živlů (tattev) a úrovně vědomí dělíme čakry takto:
Mysl (manas), intelekt (buddhi) a tapah lóka - ádžňa čakra

Odrazy čaker (kšetram), odpovídající energie (váju) a bídža mantry:
ádžňa čakra - mezi obočím - mysl – ÓM

Čakry podle smyslů, smyslového orgánu, výkonného orgánu a počtů okvětních lístků:
ádžňa čakra - mysl, intelekt - mozek - mozek – 2
Zdroj: https://mazanek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=474041
Nepočítal jsem kolikrát je tam u 6té čakry mysl,mozek,intelekt, ale myslím že tam nic jiného ani není.



Podstatnou věcí je meditace, ale je potřeba říci co to je meditace ,oprostit se od reklam, blábolů a hoven.
Meditace je vkládání obsahu mysli jako programu do podvědomí.A tečka.
Všechno ostatní je jen divadlo, hadry, svíčky, ásany a další a další alegorické vozy.Někdo to potřebuje někdo ne.
V podvědomí běží tisíce programů těla a pokud vše funguje jak má tak o těchto programech ani netušíme.To je ta lepší varianta.
Podvědomí má i funkci vyhodnovací a na poruchu předem upozorňuje, pochopitelně toho kdo se zeptá proč mám myšlenky jaké mám.Jsou tam i povrchní programy, kde řešíme běžné záležitosti a voalá ráno máme nejlepší řešení jako mávnutím kouzelného proutku.

Sebeoblbování, Boží milost ?těžko říci takhle z hlavy, nicméně tlučte a bude Vám otevřeno. :old:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » čtv 04. bře 2021 14:43:40

Pedrito píše:
Meditace je vkládání obsahu mysli jako programu do podvědomí.A tečka.


Nevím, nevím Salmo, vkládání obsahu mysli do podvědomí je zadělávání si na budoucí problémy. Meditace je spojení individuální pozornosti s univerzálním vědomím, čili uvolnění se od obsahu mysli. Tím se čistí i podvědomí, co uzurpuje energetická centra. Energie pak má zelenou. Ale třeba to myslíš, tak nějak po svém, nastejno. Páč pojmologie bývá na komunikaci potvora.


No právě.Jak tvrdí dr.Lipton a nejenom on, naší mysl zaměstnává z 65 až 85%podvědomí, naše podvědomí.Rozpouštění obsahu mysli v meditaci tedy může nakrásně být jenom z deště pod okap, protože mysl není zdrojem.Zdrojem mysli je podvědomí a otisky samskar. I proto není asi náhoda, že podvědomí je spojnicí mezi egem a duchem.Tedy mezi Já a já.
Mi nejde o názorování, ale o tvrdou definici bez balastu asan, hadrů, svíček,směrů atp.Ono to podvědomí má ovlivňovat i buněčnou strukturu, resp.spouštěče sekvencí DNA.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » čtv 04. bře 2021 17:05:55

salmo1cz píše:No právě.Jak tvrdí dr.Lipton a nejenom on, naší mysl zaměstnává z 65 až 85%podvědomí, naše podvědomí.Rozpouštění obsahu mysli v meditaci tedy může nakrásně být jenom z deště pod okap, protože mysl není zdrojem.Zdrojem mysli je podvědomí a otisky samskar. I proto není asi náhoda, že podvědomí je spojnicí mezi egem a duchem.Tedy mezi Já a já.Mi nejde o názorování, ale o tvrdou definici bez balastu asan, hadrů, svíček,směrů atp.Ono to podvědomí má ovlivňovat i buněčnou strukturu, resp.spouštěče sekvencí DNA.


Zapomněl jsi ještě na neuvědomované telepatické ovlivňování se navzájem.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » čtv 04. bře 2021 18:31:24

Alaja píše:
salmo1cz píše:No právě.Jak tvrdí dr.Lipton a nejenom on, naší mysl zaměstnává z 65 až 85%podvědomí, naše podvědomí.Rozpouštění obsahu mysli v meditaci tedy může nakrásně být jenom z deště pod okap, protože mysl není zdrojem.Zdrojem mysli je podvědomí a otisky samskar. I proto není asi náhoda, že podvědomí je spojnicí mezi egem a duchem.Tedy mezi Já a já.Mi nejde o názorování, ale o tvrdou definici bez balastu asan, hadrů, svíček,směrů atp.Ono to podvědomí má ovlivňovat i buněčnou strukturu, resp.spouštěče sekvencí DNA.


Zapomněl jsi ještě na neuvědomované telepatické ovlivňování se navzájem.... :mrgreen:

:hahaha: Ahoj.No já myslím že pro začátek stačí bohatě ten náš kedluben co máme na krku.Do větších akcí bych se rozhodně nepouštěl.
Psal mi kluk, kterému se spontáně projevila kundalini.Nejdříve psal na nějaký spolek kundalini jógy co a jak.Dostal odpověď ve smyslu že to není možné, že léta trvá a meditace a cvičení a guru no prostě spousta hoven.
Já jsem mu poblahopřát a optal jsem se ho jak začal...on napsal nijak jsem nezačínal ani jsem netušil že nějaká kundalini existuje, prostě chci být jenom lepším člověkem a ono se to spustilo samo.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alaja » pon 08. bře 2021 8:40:10

Tak já ti Kadle nevím, mám zrušit střední školy nebo prodloužit základní školy do 19 let? :nevim:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... .seznam.cz

Podle Babiše maturity nejsou nutné, zaměstnavatelé je nevyžadují

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli ve svém pořadu Čau lidi zpochybnil potřebnost skládání tradiční maturity. Domnívá se, že nahrazení tradiční maturitní zkoušky úřední formou pomůže středoškolským studentům zvládnout stres a napětí, v jakém se kvůli pandemii nacházejí.


Zaměstnavatelé podle jeho vlastních zkušeností maturitu nekladou na první místo, řekl. S nápadem na úřední maturitu, kdy by letos maturanti na maturitním vysvědčení mohli mít známky podle průměru za celé své studium střední školy, přišel premiér tento týden. Mnozí odborníci s tím nesouhlasí.


„Zaměstnával jsem 35 000 lidí a nikdy jsem se na maturitu neptal. Zeptal jsem se: Máš schopnost učit se novým věcem? Máš schopnost a chceš pracovat? Máš nějaké cíle? Máš nějaké sny? Jsi urputný? Umíš cizí jazyky? Jaké máš zkušenosti, co jsi dělal mimo školu?” vyjmenoval, co je podle něj při hledání zaměstnání podstatnější než maturita. Podle Babiše je potřeba vést o nutnosti maturity celospolečenskou debatu.


Studenti jsou podle jeho názoru současnou obtížnou situací v pandemii stresovaní, mnozí pomáhají jako dobrovolníci, dostávají se do kontaktu s těžce nemocnými i se smrtí.

„Proč nejsme lidský, proč to neumíme pochopit, proč tolik trváme na tom, že je to důležité, když v jiných státech to chápou? Takhle se k tomu postavili v Norsku, Irsku, Kanadě,” uvedl. Vysoké školy se při přijímacích zkouškách podle něj samy rozhodnou, zda student má tu či onu formu maturity, podle toho ho zvýhodní, či naopak.


Rozhodnout by se mělo do konce příštího týdne


Školské asociace a spolky v reakci na premiérův návrh uvedly, že o případných úpravách v maturitách by neměl rozhodovat on, ale ministr školství s odborníky.

Návrh premiéra považují za nesystémový a populistický. Důvodem pro rušení maturitní zkoušky podle nich nemůže být výuka na dálku. Uvažovat by se o tom mělo jedině v případě, pokud by vláda nedokázala snížit šíření covidu-19. Premiér již dříve uvedl, že ohledně letošních maturit je dlouhodobě v rozporu s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Podle mluvčí ministerstva školství Anety Lednové úřad s ohledem na epidemický vývoj jedná se zástupci škol a ve hře jsou posuny termínů nebo další úpravy obsahu maturit. Rozhodnutí by mělo padnout do konce příštího týdne.


Už v lednu ministr oznámil, že se podobně jako loni zruší slohy z češtiny a cizích jazyků. U didaktických testů se má prodloužit čas a ústní zkoušky mají zůstat. Praktické zkoušky mohou mít jinou formu, případně se mohou posunout na léto.


Středoškoláci z ČSU návrh podporují


Podle České středoškolské unie (ČSU), která zastupuje asi 30 000 středoškoláků v ČR, je návrh Babiše správný. Kvalita distanční výuky je podle žáků často horší než prezenční vzdělávání, takže dosavadní úpravy v maturitách považují za nedostatečné, uvedl předseda ČSU Viktor René Schilke. Zájemci by podle ČSU zároveň neměli přijít o možnost složit klasickou zkoušku.

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pon 08. bře 2021 11:46:21

salmo1cz píše:Já jsem mu poblahopřát a optal jsem se ho jak začal...on napsal nijak jsem nezačínal ani jsem netušil že nějaká kundalini existuje, prostě chci být jenom lepším člověkem a ono se to spustilo samo.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 04. dub 2021 11:16:58

https://tv.seznam.cz/program/21514843
Až sem zahnala církev první křesťany.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron