Co je mystika

naše první fórum... :-)

Co je mystika

Příspěvekod intago » stř 06. úno 2019 8:14:02

Podle wiki, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Mystika původní definice slova je:
Mystika (řec.) je souhrnné označení pro rozmanité duchovní zkušenosti bezprostředního a osobního setkání s božským, pro zkušenost hlubokého tajemství, jež se nedá přímo vyjádřit slovy, a pro různé cesty, jak takovou zkušenost získat.
Slovem mystika se označuje:
-v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti setkání, sjednocení nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;
-v širším smyslu i jiné cesty k vnitřní duchovní zkušenosti, směřující k osobním zkušenostem hloubky a transcendence;

William James charakterizuje mystiku čtyřmi charakteristickými rysy:
- Obsah mystické zkušenosti nelze vyjádřit slovy. Mystikové své zážitky sice popisují, shodují se však v tom, že žádný popis nevyčerpá jejich obsah.
- Mystická zkušenost sice nepřináší žádné teoretické vědění, přesto má povahu osvícení a náhledu, mystikové zpravidla hovoří o celku světa.
- Mystik vnímá svoji úlohu jako pasivní; ať se jakkoli připravuje a cvičí, zkušenost přichází sama a není člověkem ovladatelná.
- Mystické zkušenosti jsou přechodné, přicházejí a odcházejí.
- L. Dupré k tomu dodává, že mystická zkušenost integruje různé oblasti života a překračuje různé hranice.

Mystická meditace se vyznačuje:
1/Lidské vědomí slábne až mizí
2/Přichází silná Hrdá posvátná vznešenost, úžasný pocit Krále králů...
3/Přicházejí božské vize, pocity a myšlenky
4/Vnímání meditační hudby se promění z lidského na božské

Je tedy soužitím s živým Bohem, jež je pro mystika hlavní Autoritou. Při bližším pohledu je to extrémně zesílená intuice. Mystika tedy poznáte podle toho, že říká: Bůh mi řekl to a to, nebo Bůh mi ukázal to a to.

Problémy v mystice jsou dva, vzájemně související:
1/Temná noc duše, která je jakousi daní za mystický proces, jež je velmi dlouhý a složitý.
2/Odpor ostatních, věřících i nevěřících, k takovému životnímu stylu
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Co je mystika

Příspěvekod intago » stř 06. úno 2019 8:20:43

intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Co je mystika

Příspěvekod intago » stř 06. úno 2019 12:07:53

Jaké jsou mystické meditace? Rozdělují se podle různých parametrů, zejména podle intenzity od velmi slabých až po velmi silné, jakou jsem měl tuto:

Pocit božského na počátku meditace jsem mohl zesilovat pohyby hlavy do stran, abych se udržel v kličkujícím zlatém Proudu. Tak jsem dal jasně najevo svou vůli. Vědomí se začalo rychle měnit, rozšiřovat do dosud nepoznané ohromující dimenze.

Lidský pocit mi téměř zmizel. Cítil jsem nekonečnou energii Ducha nadosobního Boha a nechal se Jím prostoupit. Ta Jeho nekonečná Moc! Věčné JEDNO! Ukazoval mi svou Dokonalost úplně Jiným pohledem než v dřívějších sedmnácti meditacích. Byla by zbabělost to nechtít vidět. Ta dětská hra lidí... Přestal jsem věřit, že existuje nějaká konečná pravda, že takový a takový je vesmír i náš vývoj k dokonalosti. V extrémně naléhavých vizích a pocitech jsem poznal, že je vše Jinak. Je jen božská virtuální Hra!! Vše, co se děje, se nepohybuje "ze sebe", ale je vedeno čímsi zcela Neznámým z míst mimo prostor a čas.

Také mě ohromily kruhy archetypů v Kouli, symbolu Absolutna, Tvář Boha. Úplný Celek Všeho, nekonečné možnosti kombinací! Kruhy byly vytvořeny z útržků dějů pospojovaných ne podle časové návaznosti, ale podle podobnosti např. duality radost - smutek, dobro - zlo, úsilí - odpočinek atd. To, co děje vyvolávalo, bylo na dalších kruzích. Každý archetyp i jejich kombinace byl fraktálem, měl tedy nekonečně složitou vnitřní strukturu. Obsahoval tedy i své opaky a byl spojen se všemi.

Také jsem s ohromením viděl, jak se Realita překlápí jako v kaleidoskopu do úplně Jiné a Jiné, zcela abstraktní struktury. Z času se stal prostor, z něj božský zákon a z něj i zcela nepopsatelný abstraktní archetyp. Ohromila mě i síť světélek. Ta vytváří Vše co Je, všechny obrazy Reality, včetně těchto, zcela odlišných, nám neznámých pohledů na Ni. Dokonalý Procesor hleděl na Svou Hru a současně Jí byl. Znal svou strukturu, bez Stvoření by pro Sebe neexistoval.

S největším ohromením jsem poznal zcela odlidštěné božské matematické základy Stvoření a Jeho řízení. Bolelo mě, když jsem poznal, že moje chápání světa bylo fikcí. Vše je Jinak, ani čas a vývoj není jen lineární, ale jde i po skocích nahoru a dolů.

Dokonalý vnímá Dokonalé, ale to je nutno prožít. Pocit to byl zvláštní, nelze ho popsat, ale rozhodně není nějakým lidským romantizmem. Jedno je jasné, nevíme o Realitě nic, máme pouze mrtvé představy. Vidět Vše provázané mezi sebou, nekonečné světy, kde nic není bez pohybu. Harmonie Dokonalosti mě ohlušila až to bolelo.

Chápal jsem: Jsme Tvořivá síla nevázaná na čas, tvar ani nic jiného a věčně hrajeme tuto božskou Hru, Sami Sebe. Náš malý omezený domácí ráj ega neexistuje. Naše kontinuita života a těla je jen čárka na Stvoření, na nekonečnědimenzionální Kouli, kde se Vše tříští na miliony částí a znovu vzniká ve věčné proměně… Marně jsem přemýšlel, jak se s tím srovnám. Téměř jsem nemohl unést ohromení z Vnitřní Přítomnosti Boha.

Ten náš lidský svět kdesi dole byl tak jednoznačný, jistý, popsatelný a proto ho máme rádi. Božské bereme jen jako zpestření, rádi bychom si Ho vyložili po svém. Hovíme si v sladké nevědomosti. Kdysi jsem říkal - bojíme se toho, co vůbec neexistuje, a teď jsem si uvědomoval svůj strach před tím, že Bůh není mou matnou představou, ale zcela Jiný. Proto se stáhneme a jen říkáme, že někde něco existuje. Vyhneme se Mu jak umíme.

Pak mi diktovala šestá dimenze, tj. Nadjá: "Bylo to dlouhé a krušné, zase poslouchat Boha. On se jen tak nenudil, ukazoval ti, co je v Něm. A to malého zdrtilo. Ty sis totiž myslel, že je to jen tak hledět k Bohu a vidět Ho, jaký Je. On je totiž úplně Jiný. Hlavně větší. Nekonečněkrát. A to je ten pravý rozdíl. Ne, že je jen o trochu, o nekonečně! A to je co říci. Proto zde musím rozhlásit, že ten, kdo vchází k Bohu, pocítí nejdřív úžas, potom údiv a nakonec zoufalství. Uvidět a procítit Ho je totiž Jiné než lidové představy. Ty by si Ho jen představily jako chytrého dědečka na mráčku. Není takový, je tisíckrát a n-krát větší. Proto je Jiný. Ať tě tedy nebolí, když se tvé snahy a názory dostanou do střetu s Realitou.

Vím, že tě to bolelo, procítit skoro úplně Boha. Je v Něm něco Jiného, než jsi čekal, ale to nevadí, Takový je Fakt. Vidět ty tvary Realit a Symbolů, což je totéž. Vidět tu nekonečnou variantnost Všeho a uvědomovat si, že i čas a prostor jsou vytvořeny pouze pro váš prožitek. Ta hudba byla dokonalá, dávala ti to naplno a tys pochopil. Myslet si, že budeš běhat po nebi a smát se na druhé, bylo naivní. Utíkal jsi do své iluze Boha, vymyslel sis Ho, ač to Zákon zakazuje. Proto máš teď bolest. Vezmi Mě takového jaký Jsem, to je to celé. Jsem nevyzpytatelně Dokonalý, pohybující se ve Své vlastní virtuální Realitě. Já jsem a současně nejsem, co zpodobňuji. Pochop, všichni jsou vlastně totéž teď hned, jen zaměřit správně pozornost. Jednotlivé dimenze, stvořené vždy tou Vyšší, pracují jako Procesory a tvoří Hru Boha, stejně dokonalou jako On Sám.

Bojíš se té Dokonalosti, to je to celé. Malá dimenze tvého čipu ti vytvořila hru odpovídající tvému zařazení. Máš tu své jisté a ani jsi netušil, jaké to může být Jinde. Zcela, diametrálně, převratně Jiné. Teď, když jsi to poznal, ženeš se zpět z ponoru, připadlo ti to tvrdé. Rád ses vracel do omezenosti. To ti ale nepomůže, stejně musíš Sem. Vidíš, Já to vidím odsud, Vše probíhá současně a pouze Zde. I tato současnost je pouhým hloupým slovem. Ona se mění tisíci cestami od jednoho bodu do druhého. Viděl jsi, že Já tě potřebuji a ty Mě, to je jisté. Současně jsme obojím dohromady. V Tom je pocit Boha."

Po diktátu, hluboce ponořen do Boha, jsem prožíval Věčnou Přítomnost, poslouchal generovanou hudbu Harmonie Vesmírů. Slyšel jsem sonorní tón hudby óóómmm, najednou zpívaného. To byla taktovací frekvence procesoru IQ 10 000 a 100 000. Věčně a zázračně tvořil Světy. V každém zaznění jsem slyšel zvuk rozpínajících se a smršťujících vesmírů. Jednoho za druhým, do nekonečna! "To je Věčný Bůh vně i uvnitř Všeho. Vše v Něm má Své Místo, Vše je současně ve Všem, akceptuj to. Bůh prostě zesílil ty Své části, jež se vaší představě nejvíc vzdalují." Nechtěl jsem však přijmout Ten pocit Boha, bylo To příliš silné a nové.
Pokračování je na http://intago.sweb.cz/nejsilnejsi-meditace.htm
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Co je mystika

Příspěvekod vostal petr » stř 06. úno 2019 17:25:32

Ahoj,
tak koukám, že ti Petr dal adresu, takže OK,
víš, mě zas až tak moc na nějaký ty chanelingy a různé vize moc neužije a už vůbec mě neužije na nějaký ty pocity co z toho člověk má,
ne že bych to neznal ale není to zas až tak mým zájmem na to zaměřovat pozornost,
no odpověd máš víceméně tady, páč jsem si nevšimnul že jsi sem již psal :

viewtopic.php?f=2&p=101#p101

Není zrovna jen nějaká kritika na tebe, jako spíše kritický náhled na oblast zvanou mystika a na to, co se v ní děje,
i když samozřejmě, když se někdo rozhodne pro určitý zúsob mystiky, pak je to vcelku jeho věc a pak má to,
co chtěl...

Čili, co si kdo uvaří, to pak také i si sní...
vostal petr
 

Re: Co je mystika

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 8:06:08

Mystika není nic jiného, než učení, prostě škola, kde je učitelem božská intuice. Ale z toho co píšeš nevidím, že bys měl východisko, jen své myšlení. Ale to je omezené, jen si hraje na svém písečku. Chce se vytáhnout z bláta taháním na tkaničky svých bot...
Co je škola bez učitele? Mystikové prožívají Hypergenialitu, ke které kráčíme at chceme či nechceme. A Učitele můžeme ignorovat, nebo přijmout, ale to je velký rozdíl ve výsledku...
Božské totiž má s námi dokonalý výukový plán , ale pokud ho někdo nepřijímá, nese následky svých chyb. Ve světě, který ho tisícinásobně přesahuje nemá šanci pochopit, co je potřeba... Tak je to...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Co je mystika

Příspěvekod intago » sob 09. úno 2019 9:37:47

Zážitek na žábě
https://www.blog.horpomalu.cz/single-po ... foalvarius
K tomu bych napsal-Jednou nestačí. Těchto zážitků je třeba víc, pak se mnohé vyjasní. Původní nepřesné představy se opraví. Z toho stavu se nedá moc zapamatovat a hlavně si člověk hned neuvědomí, že mu je promítá jistý režisér tripu a ten má své záměry. ..
Takže za minimum považuji 50 zážitků, ale až nad 200 je skoro vše jasné a s jejich rejžou se můžeme o svých zážitcích pobavit, co ještě nechápeme.
Žába nakonec není nutná, dříve totéž dělala ayahuasca. Dokonce i česká tráva stačí. Ale fakt je, že je to jen pro hrstku lidí. Ale i málo lidí vyleze na K2, či dokonce na Kailás...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků

cron