pro miroslava

naše první fórum... :-)

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » pát 13. lis 2020 1:32:50

Vím, jaké to je, když je někdo bezdůvodně na diskusním foru omezován a admin nikde nemůže najít chybu. Stávalo se mi to na diskuzích JZ.
Dejme tomu, že na starém foru za to mohl plch v bedýnce na telefonním sloupu, kde pomalu ohryzával telefonní kabely. Dejme tomu. :lol:
Ale na novém foru to byla záležitost pouze několika pomocných adminů z řad čtenářů, kteří mne nejspíš neměli v oblibě...a rozhodli se, že mé příspěvky nejsou vhodné pro ten jejich Svatý lesíček... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2020 9:04:41

Zkouška místních reakcí :


hovno, hovno, pánvička, lžička, prdel, pičovina
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2020 9:08:22

Tak jo,

už to funguje,

ale to na věci na nic nemění já sem nasranej, uraženej, emočně negativní takže na to tady seru a psát sem nebudu,

leda snad že by mě Jana zabanoval a já bych si z ní mohl tady utahovat


S pozdravem "Běžte všichni do prdele !!!"

váš medvídek
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » pát 13. lis 2020 21:20:41

vostalpetr píše:ale to na věci na nic nemění já sem nasranej, uraženej, emočně negativní takže na to tady seru a psát sem nebudu,



Na tom je pozitivní, že si uvědomuješ, jak na tom jsi. To je základ, dno, na kterém by se dalo začít stavět - teda kdyby to člověk potřeboval :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » sob 14. lis 2020 13:40:36

Petr píše:tak uz je to opravene. PV byl z nejakeho duvodu zarazen do cerstve registrovanych uzivatelu. To uz ale muselo byt od toho 2015, kdyz si zalozil ucet, jeste nez se poradne nastavilo forum, protoze ti co si zakladaji ucty ted, tak uz jsou rovnou do plnohodnotnych uzivatelu, ne do novacku, kde je potreba schvalovani. Ono to vypada, ze Petr pod timto uctem (ma jich tu vic) zrovna nic nepsal, tak si toho do ted nevsiml :).


Konečně jsem se podívala trochu zpátky v historii této diskutárny, a koukala jsem že sem Petr Vostál psal třeba v roce 2019.....a asi s tím žádné problémy neměl...do starších ročníků jsem zatím nekoukala... ;)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » sob 14. lis 2020 13:53:48

vostalpetr píše:S pozdravem "Běžte všichni do prdele !!!"
váš medvídek


Děkuji, tam jsem už před lety byla, v Motole jsem tu cestu tam a zpět absolvovala bez problémů. Sledovala jsem to barevně, na velké obrazovce. :lol:

Na poradně píšeš:
No kdo by si jen pomyslel, jak snadné je létat, jezdit, svítit získávat energii ze slunce, komunikovat na dálku, přenášet obraz na dálku

jistě stojí za tím sta tisce hodin zkoumání a usilovné práce tisíců badatelů a vynálezců,
ale když jsme na to přišli, pak už to bylo snadné...


Zjistila jsem kdysi, že všechny otázky o tom duchovnu se asi dají jednoduše zodpovědět, když se mentálně zkombinuje to známé E=m.c2 s tím grafickým znázorněním jing-jangu.
Jednou jsem to málem vyzkoušela, ale hned na počátku pokusu, když začalo narůstat jakési záření kolem mne v místnosti, jsem bohužel dostala obavy z toho, co by tomu řekla rodina (kdybych se náhodou třeba vytratila beze stopy)...a pokus jsem přerušila... :D
A už jsem to nikdy znova nezkoušela.... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Petr » sob 14. lis 2020 20:03:26

Alaja píše:
Petr píše:tak uz je to opravene. PV byl z nejakeho duvodu zarazen do cerstve registrovanych uzivatelu. To uz ale muselo byt od toho 2015, kdyz si zalozil ucet, jeste nez se poradne nastavilo forum, protoze ti co si zakladaji ucty ted, tak uz jsou rovnou do plnohodnotnych uzivatelu, ne do novacku, kde je potreba schvalovani. Ono to vypada, ze Petr pod timto uctem (ma jich tu vic) zrovna nic nepsal, tak si toho do ted nevsiml :).


Konečně jsem se podívala trochu zpátky v historii této diskutárny, a koukala jsem že sem Petr Vostál psal třeba v roce 2019.....a asi s tím žádné problémy neměl...do starších ročníků jsem zatím nekoukala... ;)


Nn, tak to uple neni. Pod timto nickem - staci na nej kliknout a dat Zobrazit vsechny uzivatelovi prispevky ma jen 9 prispevku. 8 pripsevku ted z listopadu, po tom co jsem ho preradil do normalni kategorie a jeden jedinny prispevek s pravidly fora z roku 2015. Tezko rict, jak to v tom 2015 bylo, napada me, ze jsem mu ten prispevek schvalil, ale zapomnel ho odblokovat, resp. on zacal pouzivat jiny login, takze to uz nebylo potreba. To si myslim, ze je nejpravdepodobnejsi. :)
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 08. pro 2015 23:30:59

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » ned 15. lis 2020 23:50:05

Aha...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 0:10:26

A Vostál zase musí být sprostý na Janu i některé další.

Opravdu je to tu občas jako v blázinci


A víš že mně to nevadí,


já když tu katolickou krávu pošlu doprdele, tak to jasná důkaz že má mysl je naprosto prázdná,

jen at si užije ty svý mrdky když už je tak nadšeně hlasá...

A nějakej šaneling je mně vcelku u prdele, mně se Abraham líbí,

páč já nerozlišuju mezi touhou vopíchat nákou holku, koupit si motorku nebo poznat boha,

prostě touha jako touha a jak pracovat s touhama je nepochybně univerzální záležitost kterou dle mého názoru Abraham vysvětluje dobře

a je ku prospěchu a rozvoji poznání ega....


A Intago mě nevadí, nevidím u něj že by někomu něco násilím vnucoval, prostě mu z toho jen neškodně mrdá v bedně,

i když u těhle magorů co mluví s bohem jeden nikdy neví, kdy mu bůh přikáže třeba holokaust

jak si vo tom můžeme přečíst v tý bibli svatý...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » úte 17. lis 2020 12:51:42

vostalpetr píše:
já když tu katolickou krávu pošlu doprdele, tak to jasná důkaz že má mysl je naprosto prázdná,

jen at si užije ty svý mrdky když už je tak nadšeně hlasá...


Vypadá to, že jsi úplně nepochopil, co je míněno tím "prázdná mysl"
Je poznání, že mysl je prázdná, podobně jako že je poznání že hmota jsou jen atomy a další elementární částice.
Když je mysl prázdná, jsou prázdné i myšlenky. A buď to vidíme nebo ne. To vůbec nerozhoduje o tom, jestli někdo má prázdnou a druhý ne. Všechny mysli jsou prázdné.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 13:28:19

Co bych to nepochopil,

a hnedka jsem ji to předvedl a napsal jsem několik prázdných myšlenek vo tom, že je blbá kráva,

a zdá že jí došlo její pochopení o prázdné mysli, zřejmě jsou asi moje myšlenky jaksi plný............ :D :D :D


To víš, vona ta duchovní uvědomění jsou prostě na hovno,

na rozdíl od fyziky kde je to popisováno ne jako nějaký poznání či uvědomění, ale prostě jako dění...

To je taky rozdíl mezi taoismem a ostatními směry, v taoismu jde o dění a ne o uvědomování,

proto taky říkám, že wu wei je stav bez uvědomování jen přímé zření


Nikdy jsem také nedoporučovat cvičit dzogčhen, pouze říkám že je ten popis popsán správně tak, jak spontánně funguje Vědomí,

takže rozhodně nikoho neponoukám k nějakému uvědomění že mysl je prázdná,

páč pokud je zde uvědomění že mysl je prázdná, tak tedy rozhodně není prázdná...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 14:45:35

To je ta jednota protikladů a rozvíjení talentu, jak to učí Petr.


To mně ale přijde spíše jako rozvíjení mindráku než jako rozvíjení talentu,

rozvíjení talentu je v souladu s rozvíjením ega a ne naopak s umenšováním ega
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » úte 17. lis 2020 17:02:12

vostalpetr píše:
To je ta jednota protikladů a rozvíjení talentu, jak to učí Petr.


To mně ale přijde spíše jako rozvíjení mindráku než jako rozvíjení talentu,

rozvíjení talentu je v souladu s rozvíjením ega a ne naopak s umenšováním ega


Když Trini píše, že je to jediné co umím, tak jsem jí odpověděl že kdy je to jediné, co umím, tak je to asi můj jediný talent - talent mého ega a tak ho tedy rozvíjím, tak jak ty to doporučuješ.
Zkrátka na zaujatou hloupou reakci jsem jí odpovídajícím způsobem odpověděl.
Já bych to na tvém místě nebral vážně.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » úte 17. lis 2020 18:32:53

armin píše:
vostalpetr píše:
já když tu katolickou krávu pošlu doprdele, tak to jasná důkaz že má mysl je naprosto prázdná,

jen at si užije ty svý mrdky když už je tak nadšeně hlasá...


Vypadá to, že jsi úplně nepochopil, co je míněno tím "prázdná mysl"
Je poznání, že mysl je prázdná, podobně jako že je poznání že hmota jsou jen atomy a další elementární částice.
Když je mysl prázdná, jsou prázdné i myšlenky. A buď to vidíme nebo ne. To vůbec nerozhoduje o tom, jestli někdo má prázdnou a druhý ne. Všechny mysli jsou prázdné.


Houbeles. Petr ví, co znamená ta požadovaná prázdná mysl, aby se mohlo objevit ono světlo....(je to požadavek pro řádnou meditaci... a ne pro psaní na internetu, například)
Jestli je mysl nacpaná myšlenkami, ať plnými či prázdnými, tak světlo nemá šanci se objevit.
Prostě do plného hrnku se něco dalšího už nevejde... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » úte 17. lis 2020 20:47:12

Alaja píše:
armin píše:
vostalpetr píše:
já když tu katolickou krávu pošlu doprdele, tak to jasná důkaz že má mysl je naprosto prázdná,

jen at si užije ty svý mrdky když už je tak nadšeně hlasá...


Vypadá to, že jsi úplně nepochopil, co je míněno tím "prázdná mysl"
Je poznání, že mysl je prázdná, podobně jako že je poznání že hmota jsou jen atomy a další elementární částice.
Když je mysl prázdná, jsou prázdné i myšlenky. A buď to vidíme nebo ne. To vůbec nerozhoduje o tom, jestli někdo má prázdnou a druhý ne. Všechny mysli jsou prázdné.


Houbeles. Petr ví, co znamená ta požadovaná prázdná mysl, aby se mohlo objevit ono světlo....(je to požadavek pro řádnou meditaci... a ne pro psaní na internetu, například)
Jestli je mysl nacpaná myšlenkami, ať plnými či prázdnými, tak světlo nemá šanci se objevit.
Prostě do plného hrnku se něco dalšího už nevejde... :lol:


Přesně.
Obzvlášt hloupé mi připadá řešit, jestli jsou myšlenky prázdné nebo ne. :roll: To má holt někdo starosti. :lol:

Mysl je prázdná, když přestanou na nějakou dobu vyvstávat myšlenky. To je velmi těžké dosáhnout. Dá se to cvičit např. meditací.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » úte 17. lis 2020 20:53:07

Trini píše:
Mysl je prázdná, když přestanou na nějakou dobu vyvstávat myšlenky. To je velmi těžké dosáhnout. Dá se to cvičit např. meditací.


P.S. Když zase začnou vylézat myšlenky, tak už mysl prázdná není.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 21:16:57

Tak hlavně já především rozpoznám rozdíl mezi meditací a serfováním,

pocitářský serfování je přece sračka která tady Jana roky dělá a popisuje to jako nirvánu,

páč je to prostě vylízaná a blbá kráva...

Proto jsem si okamžitě zaserfoval na vulgaritách a byl vznešenou duchovní krávou zabanován....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » úte 17. lis 2020 21:19:35

Trini píše:
Mysl je prázdná, když přestanou na nějakou dobu vyvstávat myšlenky. To je velmi těžké dosáhnout. Dá se to cvičit např. meditací.


Jo, to je opravdu dobré cvičení. Pro začátečníky. Relaxace, klid, spokojenost a pak se objeví pozornost... no a tam to končí. A z toho se pak může zrodit domnění nějakého poznání a pýchou a srovnáváním se motivované myšlenky třeba vůči Janě: "KOHO ty chceš poučovat???".

Prázdnota mysli, jak se o ní zmiňuje dzogčhen, na který se Petr často odvolává, se týká podstaty mysli, nikoliv jejího obsahu.
viz např. zde:
https://www.youtube.com/watch?v=BhLP4POpqow

Nebo co ty si myslíš, že je podstatou myšlenky? Má nějakou svoji trvalou jsoucnost, podstatu?
Chápu, že pro tebe jsou zatím důležité hlavně ty myšlenky třeba o Janě, Vostálovi atd. Ale co jsou ty myšlenky, co se ti objevují v mysli a které třeba formuluješ do komentáře, to tě nezajímá. "Normální lidi" to opravdu nezajímá. Ti mají jiné starosti :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 21:40:09

Prázdnota mysli, jak se o ní zmiňuje dzogčhen, na který se Petr často odvolává, se týká podstaty mysli, nikoliv jejího obsahu.



Samozřejmě,

jenže pokud se chceš dostat k podstatě mysli, tak tam samozřejmě nesmějí být žádné myšlenky,

to se necvičí tak, že si naopak zaplníš mysl myšlenkami na kterých pak serfuješ



Ale hlavně, prázdnota mysli není podstatou mysli, stejně jako práznota myšlenky není podstatou myšlenky,

podstatou je něco zcela jiného a to plnost Vědomí


PS.

Takže : "KOHO ty chceš poučovat???".
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 21:57:14

A hlavně,

když je někdo vypatlanej pocitář,

a zaměnuje pocit štěstí za anandu, pocit já za vědomí a pocit bytí za bytí,

tak mu z tý práznoty mysli stejně vyleze pocitářský serfování,

a serfař přece potřebuje vlnu, ten potřebuje myšlenky na kterých bude serfovat....


Takže furt musí chrlit myšlenky třeba vo tom jak nemyslí, kdyby to nedělal, vlna by vopadla a štěstí by bylo v prdeli.....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron