pro miroslava

naše první fórum... :-)

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 16:43:28

Čím déle čtu na diskusních forech příspěvky od různých duchoborců, tím víc mi to celé jejich tzv."duchovno" začíná být podezřelé a nepříjemné....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » čtv 05. lis 2020 17:03:47

Alaja píše:Čím déle čtu na diskusních forech příspěvky od různých duchoborců, tím víc mi to celé jejich tzv."duchovno" začíná být podezřelé a nepříjemné....

Mám podobný dojem.

Každá liška chválí svůj ocas a která ho nemá, říká, že je lepší bez něj.

Řekl bych, že je lépe číst klasiky - Ježíše, Buddhu, Krishnamurtiho, Ramanu, Eduarda a Mílu Tomášových a pod.
Ti moderní světoví duchovní šoumeni a šoumenky, jejichž videa se teď publikují na internetu a sebeprezentující se duchovňáci na diskusních fórech a ve svých blozích, to je ubohost. Alespoň mně to tak připadá. Nicméně mají své posluchače, fanoušky atd. Je to dnes takový duchovňácký fotbal a s duchovní cestou to nemá už moc společného.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » čtv 05. lis 2020 17:13:37

armin píše:Re: Reakce k Poradně ( od Petra Vostála)
...

Ty zas blábolíš pěkný hovadiny,

celá Jana,

tý taky vulgarity nevaděj, ji to vadí kvůli těm chudám druhejm,

vodvolávat se na druhý to ti jde stejně dobře jako jí,

Tady naopak píše, že Tobě a Janě vulgarity nevadí a dál, že se umíš dobře zastat druhých, kterým to vadit může.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 17:17:29

Asi zůstanu u těch svých oblíbených klasiků...T.Pratchett, A. Ransome, L.Rampa, I.Asimov, A.C.Clarke..... :)

Víš, oni i ti "novodobí duchovňáci" se rádi ohánějí citáty od tvých oblíbených klasiků...a přitom to pak zkomolí do nepoznání...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » čtv 05. lis 2020 17:26:44

Alaja píše:Asi zůstanu u těch svých oblíbených klasiků...T.Pratchett, A. Ransome, L.Rampa, I.Asimov, A.C.Clarke..... :)

Víš, oni i ti "novodobí duchovňáci" se rádi ohánějí citáty od tvých oblíbených klasiků...a přitom to pak zkomolí do nepoznání...

"Konec dětství" (A.C.Clarke) je pěkná duchovní klasika. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 17:37:20

honzam píše:
Alaja píše:Asi zůstanu u těch svých oblíbených klasiků...T.Pratchett, A. Ransome, L.Rampa, I.Asimov, A.C.Clarke..... :)

Víš, oni i ti "novodobí duchovňáci" se rádi ohánějí citáty od tvých oblíbených klasiků...a přitom to pak zkomolí do nepoznání...

"Konec dětství" (A.C.Clarke) je pěkná duchovní klasika. :D


A co teprve...

Město a hvězdy

https://www.databazeknih.cz/knihy/mesto-a-hvezdy-221170

:)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » čtv 05. lis 2020 18:03:38

honzam píše:Tady naopak píše, že Tobě a Janě vulgarity nevadí a dál, že se umíš dobře zastat druhých, kterým to vadit může.


Když myslíš...
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » čtv 05. lis 2020 18:07:13

Alaja píše:
honzam píše:
Alaja píše:Asi zůstanu u těch svých oblíbených klasiků...T.Pratchett, A. Ransome, L.Rampa, I.Asimov, A.C.Clarke..... :)

A co takhle Bradbury, Lem...

To byly časy.....
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 18:43:09

armin píše:A co takhle Bradbury, Lem...

To byly časy.....


A nebo F.Běhounek a jeho Akce L....velice nadčasová kniha......mikrovlnky už máme skoro v každé domácnosti, tundra také vydává svá zamrzlá tajemství...ještě zbývá vypustit ventily magmatu v mořích a roztočit Měsíc..... :D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » čtv 05. lis 2020 18:58:56

Škoda je toho Vostála.
To byly také časy, dokud ho neposedla ta jeho samosvojnost.
Uzavřela se mu tím krása a ušlechtilost Ježíše, Buddhy, Tomáše a dalších.
Teď má zkrátka na všechno a na všechny svůj vyhraněný názor. Promítá si do každého svoje nepřekonané motivace a potřeby a potřebuje si v komunikaci pomáhat "šrapnely", vulgárností. Svět se pro něj stal světem opičáků, idiotů, fekálií, primitivně chápaných sexuálních symbolů.

Opravdu je mi ho líto. To není ode mne diskuzní útočný obrat, jak to používá třeba Trini. Ale opravdu, doopravdy je mi ho líto.

A je to i námět na zkoumání, proč takový člověk - duchovňák jako Vostál může takhle skončit.
Tedy to moje zamyšlení není jen kvůli Vostálovi, ale obecně, jako zamyšlení nad jevem, nad druhem "pasti", v jaké může duchovně postupující člověk uvíznout.

A ta všechna Milost reprezentovaná starými probuzenými stále "živými" Mistry je mu teď uzavřena. Uzavřela si ji sám. Je teď opravdu už jen ve vězení toho svého "duchovního" ega.

A přitom každý může z takové studnice Milosti čerpat, napojit se na ni, může mu být nezměrnou pomocí, pokud si ji v sobě neuzavře nějakou povrchní fobií z opičení se, jako se to stalo Vostálovi.

Třeba Trini - ve vztahu ke svému milovanému učiteli - je to opičení se? No není.
Vztah je pro Vostála také nesmysl - podle toho jak na zmínku o vztahu reaguje - zkrátka pocitářství...
atd., atd.,
Je to opravdu smutné, že ho z toho občas už i ten smysl pro humor opouští...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » čtv 05. lis 2020 19:58:31

armin píše:Uzavřela se mu tím krása a ušlechtilost Ježíše, Buddhy, Tomáše a dalších.
...
A ta všechna Milost reprezentovaná starými probuzenými stále "živými" Mistry je mu teď uzavřena. Uzavřela si ji sám. Je teď opravdu už jen ve vězení toho svého "duchovního" ega.
...
Vztah je pro Vostála také nesmysl - podle toho jak na zmínku o vztahu reaguje - zkrátka pocitářství...

Zkrátka každý nemá k zahrádkářství vztah a nenachází v něm milost ani libé pocity. Rajská zahrada, zenová zahrada nebo zahrada u ašramu spoutávají jako vězení jeho přirozenost. Například ze mne jako z kozy také nikdy nebude dobrá zahradnice. Zahradničtí Mistři určitě mají mezi lidmi své místo, ale není vhodné je jako vzor ušlechtilosti vnucovat milovníkům divoké přírody nebo lovcům a sběračům.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » čtv 05. lis 2020 20:54:43

honzam píše:Zkrátka každý nemá k zahrádkářství vztah a nenachází v něm milost ani libé pocity. Rajská zahrada, zenová zahrada nebo zahrada u ašramu spoutávají jako vězení jeho přirozenost. Například ze mne jako z kozy také nikdy nebude dobrá zahradnice. Zahradničtí Mistři určitě mají mezi lidmi své místo, ale není vhodné je jako vzor ušlechtilosti vnucovat milovníkům divoké přírody nebo lovcům a sběračům.


Já píšu o vztahu k Mistrovi nebo o vztahu ke své osudové Družce (Druhovi).
To ty asi neznáš.
Trini, podle toho co občas píše, ta to nejspíš zná.

Naopak Vostál to asi stejně jako ty nezná, tak o tom (bohužel) jenom hloupě teoretizuje... Má na to svůj názor.

Ty s těma čerticemi asi nějaký hlubší duchovní vztah asi nemáš, jen to oplodňování.
Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » čtv 05. lis 2020 21:12:21

armin píše:Já píšu o vztahu k Mistrovi nebo o vztahu ke své osudové Družce (Druhovi).

Jsem dvě hadí princezny osudově spojené jako jedno krásné okřídlené tělo a jako hadí matka chovám i hluboký vztah k Tobě.

Už jsem to popisoval vícekrát. Vztahy mezi lidmi jsou odrazem vztahu obou hadích dětí, které se společně zrozují do fyzického těla. Vztah k osudové družce je ve skutečnosti vztah hadího kluka k hadí holce, se kterou je společně vtělený, a se kterou byl kdysi společně v lůně jejich okřídlené matky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » čtv 05. lis 2020 21:18:22

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3978&start=2860

Jsi nádherná věc
My jsme nádherná věc společně
I když je špatné počasí
To je nádherná věc
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re:

Příspěvekod Jana » čtv 05. lis 2020 21:55:34

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » pát 06. lis 2020 12:35:48

honzam píše:
armin píše:Re: Reakce k Poradně ( od Petra Vostála)
...

Ty zas blábolíš pěkný hovadiny,

celá Jana,

tý taky vulgarity nevaděj, ji to vadí kvůli těm chudám druhejm,

vodvolávat se na druhý to ti jde stejně dobře jako jí,

Tady naopak píše, že Tobě a Janě vulgarity nevadí a dál, že se umíš dobře zastat druhých, kterým to vadit může.


Tady máš nejnovější (pro tebe snad konečně srozumitelný) příklad z poradny.:

vostal petr píše:
Já to furt opakuju, protože mi Vostál furt tvrdí, že mi to vadí. On si s tím vždycky začne, tak mu to opakuju, případně vysvětluju, že se mýlí.

Tohle je totiž krásný příklad - když mi pořád tvrdí, že mi něco vadí a já vím, že mi to nevadí.
Takže tím mi dokazuje že je úplně vedle a nejen v tom jednom.

Zkrátka Mistr světa amoleta



Fakt ?

No to si jenom myslíš že ti to nevadí, to tak v případě komplexu bejvá,

že člověk je pak zcela nevědomě neustále ovládán svým koplexem,

takže ani ubožák neví, že mu to vadí...



Prostě ti to vadí i když to vůbec netušíš !!!!!!!!!
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro miroslava

Příspěvekod honzam » pát 06. lis 2020 17:10:50

Vostalpetr píše, že Ti to osobně nevadí, protože nevíš o tom, že by Ti to doopravdy vadilo a tuhle nevědomost nazývá komplex. Pokud kvůli vulgaritám vyvádíš, je z vnějšího pohledu patrné, že Ti takový projev doopravdy vadí jako něco nevhodného pro důstojnou veřejnou komunikaci mezi lidmi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 17:24:20

honzam píše:Vostalpetr píše, že Ti to osobně nevadí, protože nevíš o tom, že by Ti to doopravdy vadilo a tuhle nevědomost nazývá komplex. Pokud kvůli vulgaritám vyvádíš, je z vnějšího pohledu patrné, že Ti takový projev doopravdy vadí jako něco nevhodného pro důstojnou veřejnou komunikaci mezi lidmi.

:lol:
Já bych to tipovala spíš na to, že chtěl udělat Janě radost....a dokonce ho podezřívám (ale možná neprávem), že s ní už měl i ten fyzický kontakt.... :P
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » pát 06. lis 2020 18:23:04

PS: měla jsem na mysli Armina, nikoli P.Vostála.
A to proto, že se Arminovy příspěvky od jisté doby poněkud změnily....a Janiny také......
Nejspíš je v tom náhled Arminovy manželky na dění na diskutárnách ....a co se líbí jí, musí se Arminovi líbit také.....neb jsou prý jako ty spojené nádoby....


:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod armin » pát 06. lis 2020 20:02:55

honzam píše:Vostalpetr píše, že Ti to osobně nevadí, protože nevíš o tom, že by Ti to doopravdy vadilo a tuhle nevědomost nazývá komplex. Pokud kvůli vulgaritám vyvádíš, je z vnějšího pohledu patrné, že Ti takový projev doopravdy vadí jako něco nevhodného pro důstojnou veřejnou komunikaci mezi lidmi.


Vostál toho napovídá, ale dnes od něj to dohromady bohužel nestojí ani za to slepičí vejce.

Prostě už jen všude "venčí" ten svůj neuspokojený duchovňáckej mindrák.
Ale to mu bohužel nepomůže, to je totiž nenasytný, trvale neuspokojitelný mindrák.
Proto musí stále přitvrzovat, až ho ve slušné společnosti nakonec zabanují.
Slušní lidé se v diskuzi nevyjadřují tak vulgárně a útočně jako Vostál.

Připomíná mi to jak v mé práci jsme měli výpočetní středisko, sál, operátory a zázemí. A jeden z těch operátorů (nezjistilo se který) když šel vykonat potřebu, vykadil se mimo mísu na podlahu. Nejspíš mu dělalo dobře pomyšlení, že se jeho výkaly budou muset zaobírat druzí.
Podobně mi připadá problém (motivace) Vostála. Kadit do čistého prostředí ho podobně uspokojuje.
Kdyby kadil do prostředí, kde jsou výkaly všude po podlaze, už by ho to neuspokojovalo. Neplnilo by ten psychologický účel, potřebu.
Prostě Vostál potřebuje "kadit" do čistého (znečistit čisté a tím se sebepotvrdit, sebezvýraznit), jaksi se tam "podepsat" podobně jako sprejeři, když vidí čistou zeď, přitahuje je to se tam svými tagy podepsat.
A na to se teď zredukovala ta původní duchovnost Vostála.

Doufám, že se mýlím, ale obávám se, že je to tak, jak píšu....
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků