pro miroslava

naše první fórum... :-)

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » úte 17. lis 2020 22:09:25

armin píše:Prázdnota mysli, jak se o ní zmiňuje dzogčhen, na který se Petr často odvolává, se týká podstaty mysli, nikoliv jejího obsahu.


:D

V knihách se to nepíše, ale klidně to tu prozradím.
Nutnost mít tu prázdnou mysl při meditování.....to je opravdu jen pro začátečníky, aby mohli snáze rozeznat ono světlo, až se konečně ukáže. A pak ještě se prázdná mysl vyžaduje po nějakou další dobu (týdny, měsíce či roky), než se nová cestička v neuronech ustálí natrvalo. Teprve po tom ustálení si dotyčný může dovolit i v tom světle savikalpy znovu myslet, jak v normálním stavu bez meditování.


:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 22:17:59

Hahaha,

s tím Jana rozhodně nemá problém,

v srdci pocituje neustálou boží přítomnost a hlava chrlí hromady sraček které ji slouží k pocitovému sebevoblbování, které pak pocituje v tom srdci...

Na světlo samozřejmě z vešky sere, páč je štastná, čili blažená,

k čemu by jí bylo taky náký světlo, toho k osvícení není potřeba..... :D :D :D



Takže nejen že jí nějaký myšlení nevadí, naopak ho potřebuje jak koza drbání, páč ji slouží k sebevoblbování....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 22:27:52

V knihách se to nepíše, ale klidně to tu prozradím.
Nutnost mít tu prázdnou mysl při meditování.....to je opravdu jen pro začátečníky, aby mohli snáze rozeznat ono světlo, až se konečně ukáže. A pak ještě se prázdná mysl vyžaduje po nějakou další dobu (týdny, měsíce či roky), než se nová cestička v neuronech ustálí natrvalo. Teprve po tom ustálení si dotyčný může dovolit i v tom světle savikalpy znovu myslet, jak v normálním stavu bez meditování.



Pravda,

ale myslím že v dzogčhenu to jde dost blbě, páč to funguje jako samoosvobozování,

tedy jako činnost Vědomí, takže se ti to samo automaticky maže ty příchozí myšlenky,

takže pak se musíš asi naučit zaměřit pozornost na myšlení aby ti to myslelo, protože je pro tebe přirozenější nemyslet


Myšlení je podstatě dost nepřirozená činnost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » úte 17. lis 2020 22:30:52

Alaja:
Třeba to pocitové rozjaření považuje za nirvánu...kdo ví...

Když jsem bydlela v hustě zalidněné Praze, tak jsem to radostivé rozjaření pociťovala skoro pořád - na ulicích, ve společnosti, v MHD, i na sídlišti a nějakou dobu i v práci.....bylo to jak když bych si dala sklenici koly s vodkou.... takový permanentní stav....

Pouze na jednom místě to rozjaření mávnutím proutku mizelo, a to, když se administrativa firmy, kde jsem pracovala, přestěhovala do jiné části města. V té nové staré budově to na mne přímo padalo, bylo mi nepříjemně. Asi se v té budově kdysi děly nějaké ošklivé vjěci..... :lol:


Vostálpetr:

Jo určitě,

považuje to za nirvánu,

já proti serfování na pocitech nic nemám,

přijde mně to mnohem lepší než neustálé zarputilé tlačení na pilu v koncentraci,


ale záleží jak se použije,

podobně jako nůž se dá použít ke krájení nebo zabíjení,

tak se dá serfování použít budto sebevoblbování nebo naopak k opouštění od sebevoblbování

Mě v životě nenapadlo, že by to někdo mohl považovat za nějaký osvícení ne-li nirvánu...


Otevření srdeční čakry není žádný terno, neustálé pocitování štěstí v srdci je spíše jako když člověka do prdele tlačí hřebík,

je to prostě rušivá věc, protože to není propojeno s otevřením jiných čaker tak to furt strhává pozornost,

takže to co mnozí ocenují já vidím spíše jako věc negativní....


:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » úte 17. lis 2020 22:33:28

vostalpetr píše:
V knihách se to nepíše, ale klidně to tu prozradím.
Nutnost mít tu prázdnou mysl při meditování.....to je opravdu jen pro začátečníky, aby mohli snáze rozeznat ono světlo, až se konečně ukáže. A pak ještě se prázdná mysl vyžaduje po nějakou další dobu (týdny, měsíce či roky), než se nová cestička v neuronech ustálí natrvalo. Teprve po tom ustálení si dotyčný může dovolit i v tom světle savikalpy znovu myslet, jak v normálním stavu bez meditování.



Pravda,

ale myslím že v dzogčhenu to jde dost blbě, páč to funguje jako samoosvobozování,

tedy jako činnost Vědomí, takže se ti to samo automaticky maže ty příchozí myšlenky,

takže pak se musíš asi naučit zaměřit pozornost na myšlení aby ti to myslelo, protože je pro tebe přirozenější nemyslet

Myšlení je podstatě dost nepřirozená činnost...


Jenže to UV si přeje, aby dotyčný uměl myslet, i když je v tom spojení.... :D Jinak to "spojení" je naprd.....jako by nebylo....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. lis 2020 23:23:32

Jenže to UV si přeje, aby dotyčný uměl myslet, i když je v tom spojení.... :D Jinak to "spojení" je naprd.....jako by nebylo....


No nevím, rozhodně ti to poněkud ztíží komunikaci s lidmi když nemluvíš,

takovéto věci ti asi projdou možná v indii,

kde je cvičení mouny u sádhuů vcelku známou věcí i ve společnosti takže tam vědí vo co jde,

nevím jak dalece by se dalo existovat v evropě bez používání myšlení,

navíc kolik lidí tady je schopno si uvědomit duchovní vyzařování takovéhoto člověka ???


Rozhodně je lepší zvládat to myšlení...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » úte 17. lis 2020 23:49:18

armin píše:
Trini píše:
Mysl je prázdná, když přestanou na nějakou dobu vyvstávat myšlenky. To je velmi těžké dosáhnout. Dá se to cvičit např. meditací.


Jo, to je opravdu dobré cvičení. Pro začátečníky. Relaxace, klid, spokojenost a pak se objeví pozornost... no a tam to končí.


To se dalo čekat, že vůbec nevíš, o čem píšu. Jde o rozpuštění "ega". Ale to samozřejmě neznáš.

Vůbec si radši nevšímej toho, co píšu. Reaguješ jak - ani ne začátečník - ale prostě jen ignorant.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » úte 17. lis 2020 23:51:23

vostalpetr píše:
Prázdnota mysli, jak se o ní zmiňuje dzogčhen, na který se Petr často odvolává, se týká podstaty mysli, nikoliv jejího obsahu.



Samozřejmě,

jenže pokud se chceš dostat k podstatě mysli, tak tam samozřejmě nesmějí být žádné myšlenky,

to se necvičí tak, že si naopak zaplníš mysl myšlenkami na kterých pak serfuješ



Ale hlavně, prázdnota mysli není podstatou mysli, stejně jako práznota myšlenky není podstatou myšlenky,

podstatou je něco zcela jiného a to plnost Vědomí


PS.

Takže : "KOHO ty chceš poučovat???".


Někoho, kdo se vůbec nevyzná, a proto mu to všechno zbaští. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » stř 18. lis 2020 0:04:29

Trini píše:Jde o rozpuštění "ega".

To slovo "rozpouštění" je také dost zavádějící. Já používám spíš slovo "vyčištění".... pořádný vnitřní úklid, naučit ego co se má a co se nemá...atd.
Kdysi hrozně dávno jsem obdržela dopis od někoho, myslím že z Ostravy. Tam dotyčný psal. něco jako: .."uklidit si sám v sobě, ve své vnitřní světničce, zamést smetí, umýt podlahu i okna..."

:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » stř 18. lis 2020 0:06:48

:?:
Co se týče myšlení: Máte v hlavě monolog nebo dialog?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod Trini » stř 18. lis 2020 0:10:15

Alaja píše:
Trini píše:Jde o rozpuštění "ega".

To slovo "rozpouštění" je také dost zavádějící. Já používám spíš slovo "vyčištění".... pořádný vnitřní úklid, naučit ego co se má a co se nemá...atd.
Kdysi hrozně dávno jsem obdržela dopis od někoho, myslím že z Ostravy. Tam dotyčný psal. něco jako: .."uklidit si sám v sobě, ve své vnitřní světničce, zamést smetí, umýt podlahu i okna..."

:D


To slovo "rozpuštění" se možná používá, protože to "vyčištění" není možné provést okamžitě. Prostě se ta zaschlá, zatvrdlá špína pomalu rozpouští. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2020 0:14:34

Okna jsou to nejdůležitější,

nebot potmě se blbě uklízí....

:idea:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2020 0:17:42

To slovo "rozpuštění" se možná používá, protože to "vyčištění" není možné provést okamžitě. Prostě se ta zaschlá, zatvrdlá špína pomalu rozpouští.


To je fakt,neprve je třeba ego namočit, pak předpírka, pak praní a nakonec máchání a odstředování,

pak usušit a přežehlit...

A je to.... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » stř 18. lis 2020 0:18:53

Trini píše::?:
Co se týče myšlení: Máte v hlavě monolog nebo dialog?


Já ten monolog. :D

Jednou, kdysi dávno, se mi při meditaci ale kdosi ozval, nějaký mužský hlas řekl jednu krátkou větu. A když jsem se snažila telepaticky zareagovat, že by měl spíš poslat nějaký ten "obrázek", tak jsem z té jeho strany vnímala jen pořádný zmatek.... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » stř 18. lis 2020 0:23:21

vostalpetr píše:
To slovo "rozpuštění" se možná používá, protože to "vyčištění" není možné provést okamžitě. Prostě se ta zaschlá, zatvrdlá špína pomalu rozpouští.


To je fakt,neprve je třeba ego namočit, pak předpírka, pak praní a nakonec máchání a odstředování,

pak usušit a přežehlit...

A je to.... :D


Zapomněl jsi na rýžák, mýdlo s jelenem a necky s horkou vodou... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2020 1:09:49

Alaja píše:
Trini píše::?:
Co se týče myšlení: Máte v hlavě monolog nebo dialog?


Já ten monolog. :D

Jednou, kdysi dávno, se mi při meditaci ale kdosi ozval, nějaký mužský hlas řekl jednu krátkou větu. A když jsem se snažila telepaticky zareagovat, že by měl spíš poslat nějaký ten "obrázek", tak jsem z té jeho strany vnímala jen pořádný zmatek.... :lol:


Já bych řekl, že mám v hlavě monolog,

ale řekl bych že jich tam bude více než jeden, jelikož jsem občas zachytil monolog jakoby jiné mysli,

nejspíš nějaký podvědomí nebo nadvědomí či vedlevědomí,

i když to bylo jakoby cizí, tak mně nikdy nenapadlo že by to bylo někoho jiného či někdo jiný nebo dokonce bůh

Občas na mě někdy někdo zavolá, jakoby mě volal opět někdo jiný a cizí, ale myslím že to je opět činnost mé mysli
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2020 1:12:38

Zapomněl jsi na rýžák, mýdlo s jelenem a necky s horkou vodou...


Ty jsi ještě neslyšela o vynálezu "automatická pračka" ?

Dneska už maj pračky i šestý smysl takže maj víc smyslů než člověk, i když já bych řekl že ten šestý smysl bude nejspíše smysl pro srandu výrobců praček...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » stř 18. lis 2020 2:16:03

vostalpetr píše:Občas na mě někdy někdo zavolá, jakoby mě volal opět někdo jiný a cizí, ale myslím že to je opět činnost mé mysli


Tak to máš ještě dobrý.

Já to mívala horší. Psala jsem, že jsem se občas v meditaci dívala na svět (jednou i snový) cizíma očima (v reálném čase), ať už to byly oči jiného člověka, zvířete, zemřelého, mimoně, jednou i rostliny....ale málo jsem psala, že se mi stávalo, i když zřídka, že jsem to samé měla i s ostatními smysly.....takže nejen vidiny, ale i slyšiny, čuchiny, chutiny a hmatiny.... :lol:
Ale převážně to byly ty vidiny.... a k tomu semtam i trochu telepatie.... no jo, nikdo není dokonalý... :lol:

Ale aby se mnou někdo vedl dialog...tak k tomu jsem zatím nedospěla. Asi jsem něco neměla OK....například nějaký spínač takového dialogu. Třeba jsem toho druhého neslyšela, neměla jsem zapnuté naslouchání...kdo ví... Ostatně, už to co bylo zapnuté, mě zásobilo na dlouhou dobu.. No, buďte rádi, že to zapnuté nemáte. ....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod Alaja » stř 18. lis 2020 2:22:54

vostalpetr píše:
Zapomněl jsi na rýžák, mýdlo s jelenem a necky s horkou vodou...


Ty jsi ještě neslyšela o vynálezu "automatická pračka" ?

Dneska už maj pračky i šestý smysl takže maj víc smyslů než člověk, i když já bych řekl že ten šestý smysl bude nejspíše smysl pro srandu výrobců praček...


Já jsem tam uvnitř spíš na tu ruční práci. To samé jsem dělávala, když jsem si pročišťovala čakry......virtuální voda, mýdlo, kartáč a drhla jsem jednu po druhé....občas jsem na ten kartáč i přitlačila, protože jsem to dělala pro sebe . :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro miroslava

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2020 6:56:35

Tak to máš ještě dobrý.


Já vím, jako individualista taky vo nějaký velký spojování s druhými nestojím,

takže sexuální spojení je pro mě OK, zatímco manželské spojení mně přijde jako pěknej shit a manipulace

stejně tak individuální spojení coby svobodná kooperace jedinců (anarchie) mně přijde OK, zatímco státní vynucené spojení je pro mě opět shit a manipulace

podobně i v duchovnu mě přijde nedvojnost jako OK spojení, ale pokud někdo začne mlít vo nějaký jednotě at už je to nákej komouš nebo Ježíš tak to opět považuji za shit a manipulaci
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků