Mystické zážitky a zkušenosti

naše první fórum... :-)

Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 8:25:43

Viděli jste někdy Boha, nebo s Ním aspon mluvili? Podělte se s ostatními.
Pokud jste je měli s pomocí trávy nebo něčeho silnějšího, dejte se do služeb výzkumu těchto stavů na formuláři
http://forms.nudz.cz/fill/default/AYkrG5kSB7bppBF
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 8:45:02

tak dám první, je necelý rok stará

Mystický superstav
Meditace č.266 byla opět o Jinakosti Boha. Nebyla tedy jako klidná minulá, ale jako předminulá, což jsem byl rád.
Jak strašně Jiný je Jeho svět! Všecko je Tam Jinak… Ukazovali mi, jak lidé, jakoby ze zásady, k božskému nechtějí udělat ani krok, jakoby tušili, jaký je, ale já jedu ohromnou rychlostí do tohoto superpodivného světa. Jsem tak veden, ale tím se stále zvětšuje vzdálenost od ostatních, která se nedá nijak přeskočit. A bude stále větší.
Tak mi božské často ukazují a já stále jen žasnu, všeho je tam nekonečno a naráz! Věčnost v okamžiku! Tam jde hlavně o to, jak tu nekonečnou Potencionalitu Tvorby vytížit, naplnit.
To bere dech a není divu, proč je mystiků, kteří tohle přijímají, tak málo. Věřící si přejí jít k Bohu, ale kdyby Ho viděli, zahrabali by strachy se pod zem holýma rukama....
Nekonečně možností Tvorby, co věčně s Ní, když vše je Tam okamžitě hotovo, každé přání hned splněno? Proto náš, vším omezený svět, má pro Ně logiku, je pro Ně zajímavý. Před osmnácti lety jsem měl podobné meditace od daleko vyšší síly, proto byly ještě více ohromující než tyto, kde bylo mnohé jen naznačeno
Občas se ozval i můj Střed, a říkal, že skok k Bohu není možno udělat hned, ale je spousta času si na Něj zvyknout. Na to božské nereagovalo.
Stále mi ukazovali, že právě Oni náš svět s jeho omezenostmi vytvářejí a že mají důvody, proč to tak je, ač se nám nelíbí. Právě ta pestrost je zajímá.
Ponor byl 48,5% byl dosti stálý, vždy ale se střední tísní, kvůli rychlosti vývoje a úspoře. Tím byla meditace podobná předminulé.
Volal jsem také IHS, ale marně. Moje Hierarchie ale nechce, aby kristovská IHS do mého procesu po mnoha letech zasahovala a abych zamýšlený plán meditací v kostele sám zkoušel.
Vliv prostředí kostela i kostelní hudby je totiž příliš silný. Můj Šéf božské správy má můj proces dokonale připravený.
Mystický trans je vlastně takový superstav, který bych si přál mít stále, ale bohužel to nejde. V přídavku mi ukazovali, co umí. Třeba říkali, že můj postřeh z dílu seriálu Humberto byl správný, skutečným otcem syna byl onen účetní. A vysvětlili mi, že problémem v partnerském vztahu byla dcera majitele cirkusu. Jako Němka pohrdala Vaškem. Právě inteligence intuice umí pochopit náznaky.
Ukázky práce božského se týkaly i toho vojáka ze včerejší malé meditace, jež přišel z první světové války. Ptal jsem se, zda ho i nás božské opravdu pozoruje tak nezúčastněně. Kdepak soucit, jak říká buddhismus…
Božské mi odpovědělo, že ho nepozoruje, ale že ho má ve své paměti, celé miliardy let jeho života naráz. Tak si ho může promítat jak potřebuje. Nepozoruje tedy jen v časové linii jako my. Ale opravdu u toho žádné lidské pocity nemá, to by se stalo člověkem.
Z meditace mě vyšoupli tak, že přestala hrát hudba a nebyl jsem schopen ji znovu pustit, ale už předtím mi naznačovali, že bych měl ukončit. Byla skoro hodinku, tedy delší než dřív.
Byly jen dva krátké přídavky. Kupodivu jsem byl dost málo po meditaci unaven. Brzy mi začali dávat malé meditace, a bylo jich hodně a silné. Ten den asi deset, většinou s ponorem 48.25%. Nejdelší večer, skoro půl hodiny. Série malých meditací pokračovala pět dní, ale únava už stoupá.

tahle i pár předchozích je na http://intago.sweb.cz/257.htm
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 9:21:16

Mystický superstav
Meditace č.266


Tedy chápu, ale já se minulostí nezaobírám,

obzvláště pak ne nějakými duchovními stavy co se kdysi udály....

Je nejlépe to celé zapomenout, nebot pak naše představy o něčem vytvářejí naši budoucnost,

a budoucnost postavená na představách je poněkud něco jiného, než přítomnost bez představ...




Nevadí mně ovšem nějaké myšlenkové spekulace o duchovních principech, nebo o válce,

je zde větší pravděpodobnost toho udržet odstup a neztotožnit se s myšlenkami,

než v případě osobních zkušeností, jakmile někdo přijme nějakou vlatní zkušenost za pravdu a ztotožní se s ní,

pak jeho mystický vývoj pokračuje tím směrem, který si takto sám vytvořil...
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 9:52:28

Nekonečně možností Tvorby, co věčně s Ní, když vše je Tam okamžitě hotovo, každé přání hned splněno? Proto náš, vším omezený svět, má pro Ně logiku, je pro Ně zajímavý. Před osmnácti lety jsem měl podobné meditace od daleko vyšší síly, proto byly ještě více ohromující než tyto, kde bylo mnohé jen naznačeno
Občas se ozval i můj Střed, a říkal, že skok k Bohu není možno udělat hned, ale je spousta času si na Něj zvyknout. Na to božské nereagovalo.
Stále mi ukazovali, že právě Oni náš svět s jeho omezenostmi vytvářejí a že mají důvody, proč to tak je, ač se nám nelíbí. Právě ta pestrost je zajímá.


To co píšeš je naprosto OK a není s tím problému,

ale problém je pouze v tom, jak těm daným informacím přistupuješ,

a tady děláš něco podobného jako Jana (asi to máte takto oba nastavený)

zatímco Jana se voblbuje informacemi sesbíranými z internetu, tak ty se oblbuješ informacemi z chanelingu,

MÍSTO ABY JSI TY INFORMACE POUŽIL K PRAXI ČI K ŽIVOTU...



To Abrahamovy chanelingy jsou o něčem poněkud jiném, jsou to informace k použítí a k praxi,

ten tě rovnou vede k tomu, aby jsi tu pestrost světa použil a pochopil jak věci fungují a byl v souladu se zdrojem,

a ne aby jsi se neustále zajímal vo chanelingy....


To taoismus je zcela jiný přístup, je to jen a jen praxe a žádná blabla teorie jak co je,

vše poznáváš přímo skrze praxi konání, žádná teorie....
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 9:55:51

vostal petr píše:
Mystický superstav
Meditace č.266


Tedy chápu, ale já se minulostí nezaobírám,

obzvláště pak ne nějakými duchovními stavy co se kdysi udály....

Je nejlépe to celé zapomenout, nebot pak naše představy o něčem vytvářejí naši budoucnost,

a budoucnost postavená na představách je poněkud něco jiného, než přítomnost bez představ...




Nevadí mně ovšem nějaké myšlenkové spekulace o duchovních principech, nebo o válce,

je zde větší pravděpodobnost toho udržet odstup a neztotožnit se s myšlenkami,

než v případě osobních zkušeností, jakmile někdo přijme nějakou vlatní zkušenost za pravdu a ztotožní se s ní,

pak jeho mystický vývoj pokračuje tím směrem, který si takto sám vytvořil...



Co kdysi, ty zážitky jsou vlastně denně. Zkušenost je důležitá v každé branži. A jen Bůh má právo mluvit do toho, co je v mystice důležité a co ne, nikdo jiný, zvlášt ne člověk.
Tak jsem to vyplnil a dotazník jsem i autorům zkritizoval. Na mystické zážitky moc dobrý není. Holt výzkumák, taky jsem v něm 10 let pracoval, ač v jiném, a nedělám si iluze, diletanti všude...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 10:00:01

vostal petr píše:
Nekonečně možností Tvorby, co věčně s Ní, když vše je Tam okamžitě hotovo, každé přání hned splněno? Proto náš, vším omezený svět, má pro Ně logiku, je pro Ně zajímavý. Před osmnácti lety jsem měl podobné meditace od daleko vyšší síly, proto byly ještě více ohromující než tyto, kde bylo mnohé jen naznačeno
Občas se ozval i můj Střed, a říkal, že skok k Bohu není možno udělat hned, ale je spousta času si na Něj zvyknout. Na to božské nereagovalo.
Stále mi ukazovali, že právě Oni náš svět s jeho omezenostmi vytvářejí a že mají důvody, proč to tak je, ač se nám nelíbí. Právě ta pestrost je zajímá.


To co píšeš je naprosto OK a není s tím problému,

ale problém je pouze v tom, jak těm daným informacím přistupuješ,

a tady děláš něco podobného jako Jana (asi to máte takto oba nastavený)

zatímco Jana se voblbuje informacemi sesbíranými z internetu, tak ty se oblbuješ informacemi z chanelingu,

MÍSTO ABY JSI TY INFORMACE POUŽIL K PRAXI ČI K ŽIVOTU...



To Abrahamovy chanelingy jsou o něčem poněkud jiném, jsou to informace k použítí a k praxi,

ten tě rovnou vede k tomu, aby jsi tu pestrost světa použil a pochopil jak věci fungují a byl v souladu se zdrojem,

a ne aby jsi se neustále zajímal vo chanelingy....


To taoismus je zcela jiný přístup, je to jen a jen praxe a žádná blabla teorie jak co je,

vše poznáváš přímo skrze praxi konání, žádná teorie....


Ty si pleteš dojmy s pojmy. To přece nebylo z channelingu, ale z mystické meditace. Přímo od Boha a ty se Ho opovažuješ kritizovat :shock: :o
A ty Abrahamovy chanelingy, to je taková obecná bible pro začátečníky, kdyžto já to mám od Boha ušité na míru. Nechápeš ten rozdíl?
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 10:07:39

kdyžto já to mám od Boha ušité na míru.


Nepochybně,

proto taky dostáváš jen informace,

ale nedostáváš informace k praxi, páč to máš na míru, páč tě vůbec nezajímá jak to použít, jen jak to je....

Abrahám je pro začátečníky ale kromě toho že říká jak to je, tak říká jak konat, jak rozvíjet intuici...


Ty svou intuici používáš leda k sběru informací a to ti stačí,

v tom jsi stejnej jako ta Jana...
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 10:14:49

vostal petr píše:
kdyžto já to mám od Boha ušité na míru.


Nepochybně,

proto taky dostáváš jen informace,

ale nedostáváš informace k praxi, páč to máš na míru, páč tě vůbec nezajímá jak to použít, jen jak to je....

Abrahám je pro začátečníky ale kromě toho že říká jak to je, tak říká jak konat, jak rozvíjet intuici...


Ty svou intuici používáš leda k sběru informací a to ti stačí,

v tom jsi stejnej jako ta Jana...

Člověče, ty máš představu o mystice jak Hurvajs o válce. Nejde přece o informace, ty jsou vedlejší. To božské, kterému jsi meditacemi a přijetím jich umožnil vstup do sebe, ti bourá bloky, které vlastně Sám vytvořil. Extrémě rychle ti vytváří cestu zpět k Němu...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 10:21:52

Já o informacích píšu jen proto, páč o nich píšeš ty,

takže jestli je podstatný toto, že
To božské, kterému jsi meditacemi a přijetím jich umožnil vstup do sebe, ti bourá bloky, které vlastně Sám vytvořil. Extrémě rychle ti vytváří cestu zpět k Němu...


Tak budeme psát o tomto a ne o chanelingu...
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 10:23:51

Tedy abys tomu rozumněl, čekám co mně k tomu napíšeš....
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 10:28:30

vostal petr píše:Já o informacích píšu jen proto, páč o nich píšeš ty,

takže jestli je podstatný toto, že
To božské, kterému jsi meditacemi a přijetím jich umožnil vstup do sebe, ti bourá bloky, které vlastně Sám vytvořil. Extrémě rychle ti vytváří cestu zpět k Němu...


Tak budeme psát o tomto a ne o chanelingu...


Co tím myslíš? Copak je channeling něco špatně? Kde bych bez něj byl? Blbým duchovním mudlou. To je jako zrušit mobily a maily :D :D
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 10:34:36

To je ale o informacích, že jo,

ale ty jsi napsal že jde o

To božské, kterému jsi meditacemi a přijetím jich umožnil vstup do sebe, ti bourá bloky, které vlastně Sám vytvořil. Extrémě rychle ti vytváří cestu zpět k Němu...


Já proti informacích nic nemám, ale informace je informace....
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 10:39:22

vostal petr píše:To je ale o informacích, že jo,

ale ty jsi napsal že jde o

To božské, kterému jsi meditacemi a přijetím jich umožnil vstup do sebe, ti bourá bloky, které vlastně Sám vytvořil. Extrémě rychle ti vytváří cestu zpět k Němu...


Já proti informacích nic nemám, ale informace je informace....

Jo, ale z dlouholeté praxe vím, že vztah k channelingu ukazuje na vztah k Bohu a tedy i mystice. Kdo s Ním nechce komunikovat, vlastně ukazuje, že Ho nechce, ač tvrdí opak...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 10:48:32

Holotropkaři mi posílají pozvánky, ale do Opavy daleko. Co třeba zkusit tohle
https://www.holos.cz/events/samanika-se ... pava?idU=1
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2019 10:50:42

Já jsem se chanelingem nikdy nezaobíral a nemyslím, že je to nějako nutné,

přece z té definice mystiky vyplývá, že k bohu lze přistupovat různě, záleží pak na tom, co ti vyhovuje a oč ti jde...

Slovem mystika se označuje:

v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti

A) setkání,

B) sjednocení

C) nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;
Návštěvník
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 11:09:57

intago píše:Holotropkaři mi posílají pozvánky, ale do Opavy daleko. Co třeba zkusit tohle
https://www.holos.cz/events/samanika-se ... pava?idU=1


Díky,

já ale považuji většinu duchovních způsobů za "agresivní zkratky"

takže se nějako ničeho z duchovna neúčastním...
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod intago » pát 08. úno 2019 11:43:35

Návštěvník píše:Já jsem se chanelingem nikdy nezaobíral a nemyslím, že je to nějako nutné,

přece z té definice mystiky vyplývá, že k bohu lze přistupovat různě, záleží pak na tom, co ti vyhovuje a oč ti jde...

Slovem mystika se označuje:

v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti

A) setkání,

B) sjednocení

C) nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;

Není to nelogický? :D Chceš se k Němu dostat, ale nechceš s Ním mluvit :o
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 13:04:59

To si nemyslím,

svět je udělán tak, aby každý mohl na podkladě svého jednání sbírat různé mystické zkušenosti,

i když tomu nebude říkat zrovínka mystická zkušenost, ale prostě životní zkušenost či moudrost...

Většinu týdle moudrosti najdeš docela jednoduše a výstižně popsanou v těch lidových příslovích pořekadlech...


Mystika je jen takovej duplikát za obyčejný lidský život,

proto to ani většina lidí nepotřebuje...
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 13:13:24

Chceš se k Němu dostat, ale nechceš s Ním mluvit


To záleží na každém jednom co kdo chce,

někdo chce mluvit a jinej chce být v souladu a na to slova nepotřebuje,

na to aby tě vedl nepotřebuješ slova a komunikaci, prostě tě vede jiným způsobem...

Intuice je pouze jedna ze čtyř orientačních lidských funkcí ve světě jenž ti umožnuje nahlíže svět jako celek, tedy jakoby z pohledu Boha,

což je nepochybně velmi dobré, ale i intuice musí být použita a odložena, podobně jako myšlení, pocitování a vnímání (detail)
vostal petr
 

Re: Mystické zážitky a zkušenosti

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 13:18:20

Jinak řečeno,
tys nám tady Intago prostě chyběl do sbírky těch různých orientačních lidských funkcí :

rozum

cit

vnímání

intuice

Máme to kompleto !
vostal petr
 

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron