ČOKOLÁDA VERSUS ČOKOLÁDA

naše první fórum... :-)

ČOKOLÁDA VERSUS ČOKOLÁDA

Příspěvekod vostal petr » stř 13. bře 2019 17:26:14

Když jsem před lety poprvé četl Jungovu psychologii, tak mě hodně zaujaly jeho čtyři lidské orientační funkce ve světě,

především tím, že je intuitivně graficky znázornil do tvaru kříže coby protiklady,

které pokud jsou nevyvážené, mají neustále tendenci se nevědomně vyvažovat....

Za těch pár let diskuzí jsem přece jen natrefil na různé osobnostní typy, které byly extrémně nevyvážené,

kdy jedna funkce byla byla maximálně preferována a protikladná funkce naopak maximálně zatlačena do podvědomí a často i přímo a záměrně byla potláčena

Samozřejmě lze u takovýchto lidí očekávat jistý fanatismus v propagování jejich vidění světa stejně tak i v fanatismus v potláčení toho, co sami zatlačili do

podvědomí, ale co mě docela překvapilo, že je tím zároven vytvořen v intelektu jakási intlektuální zaslepenost, jakoby zde vznikla jakási černá díra v jejich

intelktu (buddhi)

Co mně ovšem roky chybělo byla osoba, která by preferovala funkci intuice,

páč mě zajímalo co to s člověkem udělá a jaký je pak výsledek,

všechny ostatní funkce nebylo zas až tak těžké u jiných najít a sledovat jejich jednání

až konečně jsem se dočkal v podobě Intaga,

nu trošku zklamání, je to stejné jako v případě vyšponované preference u jiných funkcí...

Co je ovšem zajímavé, jakým způsobem pak osoby s vyhraněnými funkcemi na něj reagovaly,

a jaká u nich vznikla velká potřeba to potláčet a jaký způsob k tomu použili...

Zajímavé, zajímavé, holt čokoládovej svět,

i když ta hnědá barva čokolády a to co lítá vzduchem mně přece jen evokuje také něco hnědého, čokoláda to ovšem není....








PS.
Buddhi ( Sanskrit : बुद्धि ) je odvozen z védského sánskrického kořene Budh (बुध्), který doslova znamená "probudit, být vzhůru, pozorovat, pozorovat, navštěvovat, učit se, uvědomovat si, vědět, být znovu vědomý". [1] Termín se objevuje značně v Rigvedě a jiné védské literatuře. [1] Buddhi znamená, že Monier Williams je schopen "utvářet, udržovat koncepty, inteligenci, rozum, intelekt, mysl", intelektuální schopnost a schopnost "rozlišovat, posuzovat, pochopit a pochopit něco".


Naposledy oživil Anonymous v stř 13. bře 2019 17:26:14
vostal petr
 

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron