PRO HONZAMA

naše první fórum... :-)

PRO HONZAMA

Příspěvekod vostal petr » pon 11. úno 2019 19:45:08

Re: Zlatá střední cesta

Příspěvekod honzam » ned 09. pro 2018 18:09:01

adiuv píše:

vostalpetr píše:

Podle mě zlatá střední cesta je prostě PŘIJMUTÍ PROTIKLADŮ,
ale nikoli nějakým šedivým kompromisem, ale tím že přijmeš oba dva protiklady jako plně oprávněné

PŘIJMUTÍ ZNAMENÁ, ŽE POZORNOST NENÍ VÁZANÁ K PROSAZOVÁNÍ JEDNOHO PROTIKLADU A ODMÍTÁNÍ DRUHÉHO PROTIKLADU
A MŮŽE TAK DOJÍT K UVĚDOMĚNÍ POZORNOSTI JAKO UNIVERZÁLNÍHO VĚDOMÍ...

Nejlepšími protiklady jsou paradoxy,
jako např. VÍM, ŽE NIC NEVÍM
a když přijmeš obě dvě strany jako rovnocenné, tak zde zůstane jen čistá pozornost sama o sobě

takže žádnej kompromis, ani nějaká "osobní" cesta, ale přijmutí protikladů

a uvědomění si pozornosti, která je zde ještě před protiklady


Yes


Samozřejmě, že tehdy to ještě vostalpetr neměl propracované jako dnes. Určitě by se opravil v tom, že je potřeba přijmout i tu špinavou nepozornost a uvědomění si nepozornosti.



Re: Zlatá střední cesta

Příspěvekod armin » ned 09. pro 2018 18:52:48

honzam píše:
Samozřejmě, že tehdy to ještě vostalpetr neměl propracované jako dnes. Určitě by se opravil v tom, že je potřeba přijmout i tu špinavou nepozornost a uvědomění si nepozornosti.


Ta tendence myslet za ostatní je opravdu legrační. Není lépe myslet hlavně sám za sebe a o sobě, co dělám či bych měl nebo neměl dělat?
Asi ne, to je to poslední, co by pavlačové drbny chtěly dělat :lol:


Píšeš to správně, tudíž klidně můžeš psát mým jménem...
vostal petr
 

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod vostal petr » pon 11. úno 2019 19:47:04

Re: Ženská duchovnost

Příspěvekod honzam » ned 10. úno 2019 20:25:13

armin píše:
Já ničím z toho nežiji.


To je jasné, když Ti chybí sebereflexe.


Taky správně, nebot člověk vždy projikuje nevědomé obsahy,

nikoliv vědomé,

tudíž důkazenm toho je fakt, že si to neuvědomuje...
vostal petr
 

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod vostal petr » stř 13. bře 2019 17:26:29

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 01. úno 2019 10:48:57

armin píše:
Otevíráme se jí (my odhodlaní) odvážně aby v nás zlomila vše, co se Pravdě příčí, co brání jejímu poznání a to TEĎ ať to bolí nebo nebolí ať boří v nás vše protivící se zániku ega sebevíc!


Nepěstovat, nehubit, nelámat, nebořit, ale pustit a nechat být minulé i budoucí ego samo sobě.


Odhodlaný zabejčilý ego to ovšem nepochopí
vostal petr
 

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » úte 03. lis 2020 18:12:50

vostal petr píše:
Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 01. úno 2019 10:48:57

armin píše:
Otevíráme se jí (my odhodlaní) odvážně aby v nás zlomila vše, co se Pravdě příčí, co brání jejímu poznání a to TEĎ ať to bolí nebo nebolí ať boří v nás vše protivící se zániku ega sebevíc!


Nepěstovat, nehubit, nelámat, nebořit, ale pustit a nechat být minulé i budoucí ego samo sobě.


Odhodlaný zabejčilý ego to ovšem nepochopí


Necháme-li ego samo sobě, tak jeho přirozeností je se udržovat, zvětšovat se, hromadit, něčím být, sebepotvrzovat se atd.
Vostál třeba napsal "já jsem ego - je na tom něco špatně?"
Špatně na tom nic není, ale není to pravda i když o tom člověk - bytost může být přesvědčená, nevědomky to bere jako nepochybné, ani ji nenapadne, že by to tak snad nebylo.
Poznání spočívá mimo jiné v tom, že poznáme, že ego nejsme. Podobně jako nejsme třeba autem ve kterém jedeme ani domem ve kterém bydlíme.
Naše jednání neřídí jenom ego. čím je ego menší, tím více se uplatňuje to, co egem není.

Ušlechtilé ego může dojít k tomu, že jeho snaha se rozšiřovat, zdokonalovat, je marnost nad marnost a rozhodne se, odhodlá se k tomu, že spáchá sebevraždu, podobně jako třeba samuraj. Vypustí si rybník. A není to zdaleka snadné, ego se rádo různých "duchovních" prostředků a místo k zániku začne směřovat do nebeské říše - transformuje se v duchovní ego.

Naše individualita, naše já/Já není egem.
"Neušlechtilé" ego, které nezná neosobní soucit, tohle nedokáže pochopit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 03. lis 2020 19:19:49

Vostalpetr má pravdu, jsme ega. Mám za sebou stav, kdy jsem 2,5 roku neexistoval (2008- 2010) a vědomí vůbec nebylo schopné sebeuvědomění. Jako člověk - bytost jsem dál fungoval, ale jako "já" jsem tomu nebyl přítomný ani jako pozorovatel. Teď i na základě této zkušenosti vím, že jsem ego a bytost honzam je bytost honzam a můj prostředník ve fyzickém světě.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » úte 03. lis 2020 20:46:42

honzam píše:Vostalpetr má pravdu, jsme ega. Mám za sebou stav, kdy jsem 2,5 roku neexistoval (2008- 2010) a vědomí vůbec nebylo schopné sebeuvědomění. Jako člověk - bytost jsem dál fungoval, ale jako "já" jsem tomu nebyl přítomný ani jako pozorovatel. Teď i na základě této zkušenosti vím, že jsem ego a bytost honzam je bytost honzam a můj prostředník ve fyzickém světě.


Má svoji "pravdu" stejně jako ty máš "svoji pravdu". Na tom není nic špatně ani dobře. Tak to zkrátka zrovna je.
To je v pohodě.
Nebo snad to v pohodě není?
Pak teprve by bylo co řešit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 03. lis 2020 20:55:08

armin píše:
honzam píše:Vostalpetr má pravdu, jsme ega. Mám za sebou stav, kdy jsem 2,5 roku neexistoval (2008- 2010) a vědomí vůbec nebylo schopné sebeuvědomění. Jako člověk - bytost jsem dál fungoval, ale jako "já" jsem tomu nebyl přítomný ani jako pozorovatel. Teď i na základě této zkušenosti vím, že jsem ego a bytost honzam je bytost honzam a můj prostředník ve fyzickém světě.


Má svoji "pravdu" stejně jako ty máš "svoji pravdu". Na tom není nic špatně ani dobře. Tak to zkrátka zrovna je.
To je v pohodě.
Nebo snad to v pohodě není?
Pak teprve by bylo co řešit.

Špatně je, když si ego myslí, že je někým jiným než samo sebou. Pak se projevuje jako Ty nebo Jana. Stále pokládá řečnické otázky, aby vypadalo duchovněji.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 03. lis 2020 21:04:13

armin píše:Ušlechtilé ego může dojít k tomu, že jeho snaha se rozšiřovat, zdokonalovat, je marnost nad marnost a rozhodne se, odhodlá se k tomu, že spáchá sebevraždu, podobně jako třeba samuraj. Vypustí si rybník. A není to zdaleka snadné, ego se rádo různých "duchovních" prostředků a místo k zániku začne směřovat do nebeské říše - transformuje se v duchovní ego.

ušlechtilé ego = spáchá sebevraždu, podobně jako třeba samuraj = začne směřovat do nebeské říše = duchovní ego

Ego je ego, není na něm nic ušlechtilého a ani nikdy nebude. My jsme ega.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » úte 03. lis 2020 21:27:36

honzam píše:
Ego je ego, není na něm nic ušlechtilého a ani nikdy nebude. My jsme ega.

To je tvoje víra nebo přesvědčení (názor) nebo poznání ?
Když na egu není nic ušlechtilého, existuje vůbec něco ušlechtilé?
Třeba to tvoje plození a rození?
A nebo ušlechtilost je pojem, který ničemu skutečnému neodpovídá a tedy je to jen prázdný bezobsažný pojem?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 03. lis 2020 21:33:46

armin píše:
honzam píše:
Ego je ego, není na něm nic ušlechtilého a ani nikdy nebude. My jsme ega.

To je tvoje víra nebo přesvědčení (názor) nebo poznání ?
Když na egu není nic ušlechtilého, existuje vůbec něco ušlechtilé?
Třeba to tvoje plození a rození?
A nebo ušlechtilost je pojem, který ničemu skutečnému neodpovídá a tedy je to jen prázdný bezobsažný pojem?

Je to můj názor, který jsem si vytvořil na základě poznání sebe sama.
Ušlechtilost samozřejmě existuje. Existuje mimo nás, když je od nás osvobozená. My jsme ega, která ji k sobě připoutávají.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » úte 03. lis 2020 21:34:48

armin píše:Třeba to tvoje plození a rození?

To je jen přírodní proces, kterého jsem nástrojem.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » stř 04. lis 2020 15:51:13

honzam píše:
armin píše:Třeba to tvoje plození a rození?

To je jen přírodní proces, kterého jsem nástrojem.

A ty - ego nejsi přírodním procesem?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Alaja » stř 04. lis 2020 16:14:05

Ego přece neexistuje.... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » stř 04. lis 2020 16:43:16

armin píše:
honzam píše:
armin píše:Třeba to tvoje plození a rození?

To je jen přírodní proces, kterého jsem nástrojem.

A ty - ego nejsi přírodním procesem?

Já jsem původně produktem toho procesu a teď už i produkujícím další ega.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » stř 04. lis 2020 19:09:29

honzam píše:Já jsem původně produktem toho procesu a teď už i produkujícím další ega.

To je jak ten covid nebo počítačové viry. Množí se to a množí jaksi mechanicky.
Třeba jako hraboši na poli, když jsou pro ně zrovna vhodné podmínky.
Nebo myslíš, že hraboš nemá - není ego?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » stř 04. lis 2020 19:26:44

armin píše:
honzam píše:Já jsem původně produktem toho procesu a teď už i produkujícím další ega.

To je jak ten covid nebo počítačové viry. Množí se to a množí jaksi mechanicky.
Třeba jako hraboši na poli, když jsou pro ně zrovna vhodné podmínky.
Nebo myslíš, že hraboš nemá - není ego?

Tobě prostě pořád něco vadí. Je to jen příroda a rozmnožování.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod armin » stř 04. lis 2020 19:44:55

honzam píše:
armin píše:
honzam píše:Já jsem původně produktem toho procesu a teď už i produkujícím další ega.

To je jak ten covid nebo počítačové viry. Množí se to a množí jaksi mechanicky.
Třeba jako hraboši na poli, když jsou pro ně zrovna vhodné podmínky.
Nebo myslíš, že hraboš nemá - není ego?

Tobě prostě pořád něco vadí. Je to jen příroda a rozmnožování.

Mně nic nevadí. Jenom neohroženě přihlížím zkáze :lol:

Ba ne, je to všechno zkrátka Vědomí v pohybu.
Akorát Vostál (a nejen on) s tím Vědomím v pohybu má občas problém protože se identifikuje s egem. Cítí se, že jeho svobodu někdo omezuje nebo že ho někdo provokuje nebo ho - jeho občasné bláboly nenechá na pokoji.
Já to naopak mám od druhých rád. Stokrát jsou to sice jen projekce, ale někdy to i uhodí hřebíček na hlavičku a upozorní mne to na něco, co si třeba ještě neuvědomuji. Bohužel je takové pravdivé zrcadlení už dost vzácné. A pokud se zadaří, tak jsem za to opravdu vděčný.

Je to jako když člověk prosívá diamantonosný písek. Spousta hlušiny, ale občas drahokam.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3158
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » stř 04. lis 2020 21:22:33

armin píše:Mně nic nevadí. Jenom neohroženě přihlížím zkáze :lol:

Ba ne, je to všechno zkrátka Vědomí v pohybu.
Akorát Vostál (a nejen on) s tím Vědomím v pohybu má občas problém protože se identifikuje s egem. Cítí se, že jeho svobodu někdo omezuje nebo že ho někdo provokuje nebo ho - jeho občasné bláboly nenechá na pokoji.

Pořád musíš mít ve vědomí nějaké vady. Je to jen příroda. Vostalpetr je sice Tvůj samčí soupeř, ale jeho příspěvky nejsou přímo jeho potomci, kteří by dál šířili jeho geny. Není nutné je hubit. Uděláš líp, když napíšeš svůj pohled na téma a necháš na čtenářích, aby si vybrali a převzali, co je jim bližší.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod Alaja » čtv 05. lis 2020 0:19:20

armin píše:když člověk prosívá diamantonosný písek. Spousta hlušiny, ale občas drahokam.


Velmi zaostalá metoda, jak získávat diamanty. A velmi se při tom ničí životní prostředí....
Když už musíš nějaký ten diamant mít, tak to zkusit třeba takto:

https://www.novinky.cz/muzi/clanek/novo ... t-40340805

Novodobý alchymista vyrobil ze vzduchu skutečné diamanty. Může změnit svět

Zní to jako naprostá utopie, ve skutečnosti to ale svoji logiku má. Společnost Sky Diamonds, za kterou stojí britský miliardář a propagátor zelené energie Dale Vince, dokázala po pěti letech výzkumu vyrobit skutečné diamanty. Nemusela přitom ani kopnout do země, potřebný uhlík získala ze vzduchu.

Dale Vince není žádný bezejmenný blázen, který by snad chtěl vyrábět diamanty v garáži. Zámožný majitel energetické firmy je dlouhodobým propagátorem zelené energie, od roku 2004 také držitelem Řádu britského impéria (OBE). Ten mu udělila královna Alžběta II. za péči o životní prostředí.

Vince se rozhodl, že dokáže vyrobit diamanty ze vzduchu, což na první dobrou zní dost bláznivě. Ačkoliv se zakladatel britské firmy snaží ze všech sil uchovat výrobní proces v tajemství, pod pokličku svého projektu přece jenom trochu nahlédnout nechává.

Základ několikatýdenního výrobního procesu, který vyvíjela společnost zhruba pět let, spočívá v zachycení oxidu uhličitého ze vzduchu. Svoji roli hraje i solární elektřina, na uhlík bohatý metan a voda zachycená ze srážek, která slouží právě k výrobě metanu.

Při elektrolýze, která předchází metanizaci, je využívána energie z obnovitelných zdrojů, zveřejnil The Guardian.

V praxi se usadí „diamantové semínko” do uzavřené pece, ve které při teplotě asi 800 stupňů Celsia probíhá chemická reakce. Částice uhlíku se spojí se semínkem a vytvoří anatomicky totožný diamant, jak ho známe dnes. Drahé kameny se dočkaly rovněž certifikace od Mezinárodního gemologického institutu.

„Je to moderní alchymie, dokážeme vyrobit diamant ze vzduchu, který dýcháme. Od teď nemusíme těžit Zemi, od teď můžeme těžit nebe. Je to magie,” řekl k možné změně získávání diamantů Vince, který připomíná drancování přírody při jejich současné těžbě. Zisk jednoho karátu diamantu totiž znamená přesun tisíce tun horniny a spotřebuje téměř 3900 litrů vody.

„Spatřujeme v našem procesu technologii 21. století. Pomůže nám šetřit životní prostředí, a zároveň pokračovat v životě tak, jak jsme byli zvyklí,” uvedl Vince.

Kromě ekologického problému vznikla ve světě řada krvavých konfliktů, které byly financovány právě vytěženými diamanty. Takzvané krvavé diamanty pomohly sponzorovat války v Africe, při kterých zahynuly miliony lidí. Roli diamantů ve válečných konfliktech před dvaceti lety uznalo i Valné shromáždění OSN, což mělo za důsledek přísnější kontrolu obchodu s africkými diamanty.

Není tajemstvím, že těžba diamantů financovala také teroristickou organizaci Al-Káida. Za pašované a nelegálně vytěžené diamanty byly v naprosté většině nakupovány zbraně.

Na trhu příští rok

Laboratorním diamantům se předpovídá zářná budoucnost právě z důvodu ekologické výroby, která kromě vytvoření diamantů zbavuje planetu oxidu uhličitého. Vinceova firma Sky Diamonds plánuje nyní vyrábět 200 karátů diamantů měsíčně, v příštím roce by se mohla produkce až zpětinásobit.

Na trh by se měly dostat ekologické diamanty zkraje příštího roku. Dá se zatím pouze spekulovat o jejich ceně, protože společnost zatím oficiálně nenaznačila jejich hodnotu. Průmyslově vyráběné diamanty by však mohly srazit cenu těch vytěžených.

Ekologický fotbal

Vince je unikátními projekty dobře známý. Kromě vyrábění diamantů ze vzduchu je předsedou fotbalového týmu Forest Green Rovers. Tým ze čtvrté anglické ligy je pravděpodobně nejekologičtějším mužstvem na světě.

Trávu sekají traktůrky na solární pohon, plánuje se stadion celý ze dřeva, občerstvení se prodává pouze veganské a rovněž hráči a management klubu jsou vegani.

Obrázek
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: PRO HONZAMA

Příspěvekod honzam » pon 23. lis 2020 20:53:18

Přestal jsem vnímat hady, křídla, rohy a sebe sama jako Ďábla v srdci. Taky jsem přestal cítit tlaky v hrudníku. V srdci se místo toho objevila Pravda a ta teď existuje sama o sobě bez všech těch předchozích prožitků nebo jiných zábran. Je nepopsatelně pravdivá, pravdivější než cokoliv, co jsem kdy poznal nebo o svých prožitcích napsal. Nikdy bych nevěřil, že něco takového může existovat. Pravda samotná a prázdnota.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků

cron