Bla,bla, bla, bláboly

naše první fórum... :-)

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 19. led 2019 7:54:45

dodo píše:
Niečo o pôsobení guruov „hnevom,“ ako ho vysvetľuje Marpa v knihe Milarepa, kde guru Marpa privádzal Milarepu svojho najlepšieho žiaka a neskôr tiež gurua a pokračovateľa, do zúfalstva. Marpa tu hovorí:

„I když se můj vztek rychle utišil jako vlna na vodě, nebyl to obyčejný světský vztek. Náboženský hněv je něco jiného. Ať se objeví v jakékoli formě, má stejný cíl: probudit lítost a tím podporovat něčí duchovní vývoj.
Kdyby kdokoli z vás zde nerozuměl náboženským motivům a pohoršoval se nad tím, napomínám ho, aby svou důvěrou a vírou nedal otřást..."

Inde zas, Ramakršna hovorí o rôznom pôsobení guruov toto:

Jsou tři kategorie lékařů. Lékař jedné kategorie ohmatá pacientův puls a odejde, pouze předepíše lék. Jak odejdou z místnosti, jednoduše požádají pacienta, aby vzal lék. To je nejnižší kategorie lékařů.
Existují rovněž učitelé, kteří pouze dají poučení, ale nezůstanou, aby viděli, zda jejich učení vyvolalo dobrý nebo špatný účinek.

Pak jsou lékaři další kategorie, kteří předepíšou lék a požádají pacienta, aby ho užíval. Váhá-li pacient uposlechnout jejich pokyny, přesvědčují ho a zdůvodní to. To jsou průměrní lékaři.
Existují taktéž průměrní učitelé. Dají studentovi poučení a dále se pokouší ho různými způsoby přesvědčit, aby pokyny dodržoval.

Nakonec existují lékaři nejvyšší kategorie. Pokud pacient nereaguje na jejich jemné přesvědčování, použijí na něho dokonce i sílu. Pokud je to nutné, přitisknou koleno na jeho hrudník a vtlačí lék do jeho krku.
Jsou rovněž učitelé nejvyšší kategorie, kteří dokonce použijí sílu, aby usměrnili mysl žáka k Bohu.

Pandit: Pane, existují-li tito prvotřídní učitelé, jak jste je popsal, tak proč jste říkal, že člověk nezíská poznání Boha, dokud nenastane správný čas?

Mistr: Máte pravdu. Ale, co lékař udělá, když lék nedostane do úst a do žaludku pacienta? V takovém případě nic nedokáže ani nejlepší lékař.

Takéto počínanie silou, je možné výlučne iba u duchovných majstrov. Nie je dovolené nikomu, kto nedosiahol najvyššie osvietenie.


:D :D :D

No když tomu věříš, páč jsi se nechal voblbnout nákejma guruama, tak to pro tebe asi holt bude "pravda"

A co se týká lékařů nejvyšší kategorie, tak ti vědí,

že "lékař pouze lečí, ale příroda uzdravuje" tak ti rozhodně nedělaj tebou popisovný "píčoviny"

Bláboly nákýho Tomáše jsou jen bláboly nákýho Tomáše, stejně tak jako bláboly, Hitlera, Maa, Gottwalda, Ježíš, Buddhy atd.
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 19. led 2019 8:27:09

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pát 18. led 2019 10:11:57
Tohle mne zaujalo na poradně a myslím, že to tak trochu patří i na toto vlákno.
Mám zkušenost s panem Tomášem, že byl velice laskavý a soucitný. Zároveň když přišlo na něco podstatného, že člověk zaujal nedobrý duševní postoj, dovedl šlehnout a ostře zasáhnout, když k němu byl člověk zároveň zcela otevřený. Řekl bych, že to je právě ten aspekt Mahakálí, který člověk v guruovi probudí, je-li k přijetí čehokoliv, i velmi nepříjemného zcela otevřen.
Lidé, kteří s guruem komunikují na úrovni mysli a jsou v podstatě stále odděleni, tak vnímají jenom tu lidskou laskavost.


To sice vysvětluje tvou potřebu skrytého moderátora,

kterej se potřebuje furt v něčem či v někom rejpat

páč jsi se víc u toho svýho Tomáše nenaučil,

ale Mahakalí je šakti, tudíž je karmou,

a karma ty idiote tomášovskej působí pomalu a pomalinku,

asi tak, jako tichá voda břehy mele,

asi tak, jako se chodí se džbánem pro vodu, než se ucho utrhne,

stále dokola a dokola,

zatímco ty umíš leda mazat a banovat a někam se trefovat (nejspíše jen do prdele)

Jenže karma není anonymní a skrytá, ta je naprosto zřetelná,

to jen duchovním ignorantům se tak jeví jako něco skrytého a anonymního,

nebot karma se projevuje naprosto zřetelně a čitelně jako vůle či jako touha....


A opakem touhy je wu wei, ale wu wei není žádnej osobní mindrák ala Tomáš co si serfuje na svý duchovní touze osvícení,

takže ani ty ty svý guruovský sračky připoutanosti k osvícení neschováš za wu wei


Každej sráč kterej si povyšuje svou osobní touhu na něco svatýho obrží TND a to tak dlouho,

dokud nevymotá z tý svý duchovní zblblosti....
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 19. led 2019 8:41:38

PS.
A kdybys ty guruovskej šašku neměl místo mozku z duchovních hoven kostku,

tak bys možná i zvládl začátečnickou úroven "odříkání"

a pochopil bys, že "neti - neti" se vztahuje i na samotné "neti - neti"

takže jediné co můžeš udělat je nic, tedy pustit jakoukoliv vůli a touhu

což je pak další stupen zvaný "transformace a přijímání"

což se pak již děje zcela spontánně....

Jenže ty se koupeš leda v gurovských hovnech svatý duchovní touhy...


Proto ode mne dostáváš stále jen "neti - neti" stejně jako jiný guruovský kopyta...
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » sob 19. led 2019 8:50:51

Jasné pochopení a uvědomování si obrazu oceánu coby všetvořícího Univerza může dokonce na okamžik rozpustit vnímání sebe sama coby iluzorního já a nastane pak bleskové vnímání všeho existujícího z nekonečného neomezeného prostoru, protože na rozdíl od slovního popisování neduality (které zaktivuje levou mozkovou hemisféru, schopnou pouze mentálně vnímat logické souvislosti), jakýkoliv obraz i jeho pozorování v představě aktivuje pravou, tj. prožívací mozkovou hemisféru.

Možná proto Mistři často používají podobenství, když vysvětlují některé souvislosti s oblastí všetvořícího Bytí ... :)


Svělý popis guruovské sadhány ZTOTOŽNOVÁNÍ :

A) Ztotožnění s autoritou (guruem)

B) Ztotožnění s duchovním konceptem (učením)

C) Ztotožnění s duchovní praxí (koncentrace)

D) Ztotožení s vizualizací nákýho duchovního stavu (zmizení ega čili "zblbnutí" a vytvoření "pseudoega" - Kleopatra)

PS.

Vypadá to ale tak, jakoby se ti ty dvě hemisféry nějako pozapomněly spojit,

takže výsledkem je totálně zblblý duchovní ego,

což se pak projevuje jako "díra v intelektu" jenž je pak ono blábolení duchovních hovadin,

jako to roky zde předvádí "boží láska"

blábolí hovadiny bez jakýhokoliv pochopení....
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 14:14:39

O alkoholu napsal článek "Alkohol jed nebo lék" (v knize Buddhovo srdce). Rozlišuje "vědomé pití", kdy můžeme pozorovat změny v intoxikované mysli a na druou stranu obrácení se směrem ven k pocitům žoviálnosti a srdečnosti. Pití s uvědoměním může pomoci k poznávání bloků, tendencí atd, může tedy být psychologickým lékem. Naopak sklouznutí a jetí na probuzených tendencích a pocitech dělá z alkoholu psychologický jed.
Oba přístupy vytvářejí v mysli návyky. Jeden přístup posiluje uvědomění, prohloubení, jemnost, Druhý zapomenutí, povrchnost, hrubost atd.
Z pohledu duchovní cesty je pití alkoholu stejně jako praktikování sexu součástí vadžrajány, pro jejíž praxi je nezbytné přirozené spočívání v neosobním uvědomovateli, které je u některých jedinců už vrozené (z předchozích životů), nebo bylo dosaženo praktikováním k tomu vedoucích cvičení. Toto spočívání (přirozené těžiště v neosobním uvědomovateli (mysli, emocí, pocitů tendencí atd.) teprve umožňuje bezpečně obrazně řečeno poslouchat "volání syrén" a odhalit podstatu tohoto volání.



A KTEREJ Z NICH JE LEPČÍ ???
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 14:41:56

Tihle duchovní pozéři voblblí duchovníma technikama (bez nich si nejspíš neutřou ani prdel) věděj hovno,

protože wu wei se dá naučit při jakékoliv činnosti, tedy i při chlastání i šukání,

a není třeba to nějako zdůvodnovat nákou idiotskou technikou kterou pak napasují na nějakou činnost...

Jenže to by pak přestal bejt nějakým mistrem nějakýho učení

a byl by zcela na hovno,

protože von je ve skutečnosti zcela na hovno,

měl by tedy radši víc chlastat a šukat, aby se mu rozsvítilo....
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2019 17:49:02

A HLAVNĚ FETOVAT
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2019 17:49:35

aby se mu rozsvítilo....
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 18:20:13

Návštěvník píše:A HLAVNĚ FETOVAT


Jak říkám, nezáleží na čínnosti, wu wei se lze naučit při jakékoliv činnosti


http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=37&t=1475&p=9622&hilit=dzog%C4%8Dhen#p9622
V dharmě jsou v zásadě možné tři cesty:

1. ODŘÍKÁNÍ

- vzdávání se negativity, negativních myšlenek, emocí.
Učíme se je kontrolovat a zříkat se jich, to je cesta sútry.

Metafora s jedovatou rostlinou - běžný člověk ji nemůže pozřít, když to udělá, zemře. Snaží se tedy tomu vyhnout, zříkáme se, odhodíme tu rostlinu. dáme ji někam, kde na ni nedosáhnou děti, kde neublíží.

2. TRANSFORMACE

- cesta tantry.
V principu není nutné se zříkat věcí, pěti jedů a nevědomosti. tantra se snaží spíše s jedy pracovat a přeměňovat je v pět moudrostí.

Metafora s jedovatou rostlinou - lékař jedovatou rostlinu promění v lék, přidá další bylinu a vytvoří lék, který vyléčí nemoc.

3. CESTA OSVOBOZENÍ - CESTA DZOGČHENU

-na této cestě se nezříkáme pěti jedů nebo negativních emocí, ani je nepřeměňujeme, necháváme je tak, jak jsou. Nenásledujeme je, nerozebíráme, necháme je být.
Když tyto emoce necháme být takové, jaké jsou, nemají vlastní sílu na to, aby trvaly. A tak se samy osvobodí.
To se nazývá samoosvobozením.

Metafora s jedovatou rostlinou - páv se jedem živí. nemusí se jí zříkat, ani se nesnaží přeměnit jed. Jed ještě zvýrazní jeho krásu a barvy.

Všechny tři cesty jsou stejně důležité.
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 18:28:46

Problém je vždy jen jeden a ten samý,

jmenuje se ZTOTOŽNĚNÍ....
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2019 18:29:43

NEZTOTOŽŇUJEŠ SE?
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 20:58:39

Ne, proč bych to proboha dělal ?

Já už ztotožněnej jsem tak proč si přidávat, mně stačí to co mám,

já nejsem moc ambiciozní, mně vcelku postačí má individuální karma,

proč bych si přidával ještě nákou kolektivní ???
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2019 21:31:34

Problém je ZTOTOŽNĚNÍ?
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » pát 08. úno 2019 23:23:37

No jasně,

každé ztotožnění způsobuje problémy,

jenže když už je člověk na ty problémy zvyklej, tak mu přijdou vcelku normální a domnívá se že žádný problémy nemá...

Pak nastává ještě větší problém s tím, že dotyčný nemá problém páč problém se stal jeho součástí...
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. úno 2019 8:59:12

RADĚJI KLEC, NA KTEROU JSI ZVYKLÝ, NEŽ SVOBODU, KTERÉ SE BOJÍŠ?
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 09. úno 2019 10:11:35

Ta klec je bezva, obzvláště pak proto,

že si ji člověk vytvořil sám sobě, takže se tam cítí konečně svobodně,

nebot ta klec mu dává jistotu a on je konečně svobodný a v bezpečí...

Klec si vytváří každý sám, bohužel neustále je vohrožován tím, co je mimo klec,

takže musí tu svou klícku bránit, nebot svět jej neustále ohrožuje něčím,

co on ve své klícce nemá a ani nechce mít....


Holt svoboda má různé úrovně, stejně jako láska nebo vědomí či bytí,

ale pokud je člověk v kleci, jeví se mu ta klícka jako ta nejvyšší úroven,

páč to je přesně to, co mu jeho připoutanosti umožnují...


Co si kdo uvaří, to si i sní...
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. úno 2019 10:32:30

NEJSI VŮL?
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 09. úno 2019 10:39:58

To nevím, já si hloupé otázky nekladu...
vostal petr
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. úno 2019 10:57:40

JSI
Návštěvník
 

Re: Bla,bla, bla, bláboly

Příspěvekod vostal petr » sob 09. úno 2019 11:16:10

Je to možný,

to by i vysvětlovalo proč po mně tak jedeš, nejspíš jsi kráva a já se ti jevím jako přitažlivý vůl...

To je známá věc, že protiklady se přitahujou a páč já jsem vždy v protikladu k jiným,

jsem v kolektivu velmi oblíben...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron