Siddhis

naše první fórum... :-)

Re: Siddhis

Příspěvekod Trini » úte 01. pro 2020 9:56:15

Alaja píše: tak že zase mohou za nějakých napjatých situacích znovu na chvíli probudit a tu škodu bez vědomí majitele natropit?


Právě proto M. Tomášová prosila, aby od ní byly vzaty. Byla velmi moudrá.

U mne se také kdysi projevila jedna siddhi. Sama jsem si toho nevšimla, až z reakcí lidí jsem poznala, co se děje. Od té doby si dávám pozor, aby se neprojevovala. Už jsem ji skoro zapomněla. Ale možná by bylo jistější, kdybych taky požádala, aby mi nebyla k dispozici. Kdo ví... :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 01. pro 2020 10:05:37

Trini píše:
Alaja píše: tak že zase mohou za nějakých napjatých situacích znovu na chvíli probudit a tu škodu bez vědomí majitele natropit?


Právě proto M. Tomášová prosila, aby od ní byly vzaty. Byla velmi moudrá.

U mne se také kdysi projevila jedna siddhi. Sama jsem si toho nevšimla, až z reakcí lidí jsem poznala, co se děje. Od té doby si dávám pozor, aby se neprojevovala. Už jsem ji skoro zapomněla. Ale možná by bylo jistější, kdybych taky požádala, aby mi nebyla k dispozici. Kdo ví... :roll:


No já nevím.
Ty síly patří k tomu "co jsi". A zneužít se dá přece všechno....nůž na chleba, auto nebo třeba psaní písmenek....nejen ty "síly".....
Takže podle mne je velmi důležitá ta kultivace ega.....
Když se ego bude jen tzv. likvidovat, tak se vlastně jen uloží také do toho sklepa či skříně a v naprosto nevhodných okamžicích vykoukne a zašklebí se....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Trini » úte 01. pro 2020 10:09:29

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:
Nevím, jestli si uvědomovaly, že i když se ty siddhi uloží ke spánku kamsi do sklepa,


Siddhis nejsou něco, co může mít někdo ve sklepě. :D Ve sklepě může mít nějaké své "mrtvoly", ale nic víc. :mrgreen:


"Božské dary" se přece nevracejí....maximálně se mohou schovat do sklepa, garáže nebo na půdu...případně do skříně, jako ty "kostlivce"... :lol:


Kdepak, tak to nefunguje. Zaprvé siddhis není možné vlastnit, proto se nemohou někam schovat. :lol: Za druhé je nevidím jako nějaké "Boží dary", ale jako schopnosti, které se za určitých, daných okolností/podmínek začnou automaticky projevovat. Proto taky mohou samy od sebe mizet, když už ty podmínky nejsou. To je ale na úkor duchovního vývoje.

Pak je také ta možnost požádat, aby už nebyly k dispozici, aby ta schopnost zmizela. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Siddhis

Příspěvekod Trini » úte 01. pro 2020 10:11:24

Alaja píše:Ty síly patří k tomu "co jsi".


Ty síly nikomu nepatří. Když si někdo začne myslet, že mu patří, tak zmizí. A problém je vyřešen. :D
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 01. pro 2020 10:17:50

Trini píše:Kdepak, tak to nefunguje. Zaprvé siddhis není možné vlastnit, proto se nemohou někam schovat. Za druhé je nevidím jako nějaké "Boží dary", ale jako schopnosti, které se za určitých, daných okolností/podmínek začnou automaticky projevovat. Proto taky mohou samy od sebe mizet, když už ty podmínky nejsou. To je ale na úkor duchovního vývoje.

Pak je také ta možnost požádat, aby už nebyly k dispozici, aby ta schopnost zmizela.



Ten pojem "božské dary" jsem převzala z duchovní literatury. :lol: Já osobně si nemyslím, že by je "někdo" někomu daroval a někomu ne....a že by bylo možné je "někomu" vracet...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 01. pro 2020 10:22:13

Trini píše:
Alaja píše:Ty síly patří k tomu "co jsi".


Ty síly nikomu nepatří. Když si někdo začne myslet, že mu patří, tak zmizí. A problém je vyřešen. :D


:lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Trini » úte 01. pro 2020 10:37:31

Alaja píše:...a že by bylo možné je "někomu" vracet...


Nejde o to je "někomu" vrátit, to ani není možné, protože je níkdo nemůže vlastnit - ale je možné vzdát se možnosti je používat, pak ta schopnost je používat, už není k dispozici. :D
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 01. pro 2020 10:48:46

Trini píše:
Alaja píše:...a že by bylo možné je "někomu" vracet...


Nejde o to je "někomu" vrátit, to ani není možné, protože je níkdo nemůže vlastnit - ale je možné vzdát se možnosti je používat, pak ta schopnost je používat, už není k dispozici. :D



Mne by docela zajímalo, čeho se ty dvě vlastně vzdávaly.....to nenapsala ani jedna z nich....i když, Jana jednou psala, že "viděla" kdo jí stojí za zády...takže asi tohohle se chtěla zbavit...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod salmo1cz » úte 23. bře 2021 0:31:36

Ty siddhi máte pořád a všechny a všichni, ale nahlížíte je jenom jako jako záblesky.Jsou to milosti Boží které jsou skryty pod nánosem vasans, pořád je komunikujete jako konec provázku.Po opadnutí vasan vám siddhs se zjevuje jako šifra kterou máte pořád před očima, jenom ji nedokážete uchopit.
V mimořádné situaci kdy opustíte ego třebas pro záchranu nékoho máte siddhs plně k dispozici, prostě šáhnete a je tam.
Nejvyšší siddhs je Já a je jedno či jako Átman či Bráhman.
V Já poznáte že siddhs nepotřebujete já je vnímám sice s pokorou, ale malinko spíš překážejí.
Ty knížky od M.Tomášové jsou fajn když znáte o čem píše.Ona je Bodhisattva, jenom Bodhisattva tu jemnou nuanci zná.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Siddhis

Příspěvekod Jana » úte 23. bře 2021 6:45:12

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:...a že by bylo možné je "někomu" vracet...


Nejde o to je "někomu" vrátit, to ani není možné, protože je níkdo nemůže vlastnit - ale je možné vzdát se možnosti je používat, pak ta schopnost je používat, už není k dispozici. :D



Mne by docela zajímalo, čeho se ty dvě vlastně vzdávaly.....to nenapsala ani jedna z nich....i když, Jana jednou psala, že "viděla" kdo jí stojí za zády...takže asi tohohle se chtěla zbavit...

Bylo potřeba se vzdát lpění na tom, aby zmizel pocit výjimečnosti, pocit hodnoty ega.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 6:57:47

Jana píše:Bylo potřeba se vzdát lpění na tom, aby zmizel pocit výjimečnosti, pocit hodnoty ega.


Takže se nejedná o vrácení oněch siddhi, ale o to o nich před nikým nemluvit (nelpět na nich)...siddhi tedy zůstávají dál (a nebo se samy vytratí, že ano)... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Jana » úte 23. bře 2021 7:03:44

Alaja píše:
Jana píše:Bylo potřeba se vzdát lpění na tom, aby zmizel pocit výjimečnosti, pocit hodnoty ega.


Takže se nejedná o vrácení oněch siddhi, ale o to o nich před nikým nemluvit (nelpět na nich)...siddhi tedy zůstávají dál (a nebo se samy vytratí, že ano)... :mrgreen:


Spíš si nic takového nebrat osobně jako něco, co zvyšuje naši hodnotu, nebýt tím, kdo něčím takovým disponuje. Něco takového může být klidně tady dál, k dispozici komukoliv, když je třeba.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 7:06:02

Jana píše:
Alaja píše:
Jana píše:Bylo potřeba se vzdát lpění na tom, aby zmizel pocit výjimečnosti, pocit hodnoty ega.


Takže se nejedná o vrácení oněch siddhi, ale o to o nich před nikým nemluvit (nelpět na nich)...siddhi tedy zůstávají dál (a nebo se samy vytratí, že ano)... :mrgreen:


Spíš si nic takového nebrat osobně jako něco, co zvyšuje naši hodnotu, nebýt tím, kdo něčím takovým disponuje. Něco takového může být klidně tady dál, k dispozici komukoliv, když je třeba.


Siddhi a nějaká hodnota někoho?
Bože, jak jsi k tomu došla? To je tvoje vlastní zkušenost?

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Jana » úte 23. bře 2021 7:07:03

A na druhou stranu, nic výjimečného není vůbec potřeba.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 7:09:46

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Jana » úte 23. bře 2021 7:15:22

Alaja píše:
Siddhi a nějaká hodnota někoho?
Bože, jak jsi k tomu došla? To je tvoje vlastní zkušenost?


No, je to vlastně komické, že osobní hodnota je imaginární hodnotou ega přidanou k hodnotě samotné existence, která je sama o sobě dokonalá. A díky té přidané hodnotě se pak existence jeví jako nedokonalá.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 7:28:20

Jana píše:
Alaja píše:
Siddhi a nějaká hodnota někoho?
Bože, jak jsi k tomu došla? To je tvoje vlastní zkušenost?


No, je to vlastně komické, že osobní hodnota je imaginární hodnotou ega přidanou k hodnotě samotné existence, která je sama o sobě dokonalá. A díky té přidané hodnotě se pak existence jeví jako nedokonalá.


A kdo tu hodnotu ega vlastně posuzuje?
Jiné ego...(i to, co si myslí, že už ego není)....
Stejně je to u tebe zajímavé, že s oblibou používáš taková posuzování jiných lidí na netu, už celých...13 let(?) co tě čtu. Buď se podle tebe někdo něčím vytahuje, nebo ti něco závidí atd. Možná si to ani neuvědomuješ... :mrgreen:
No já o těch siddhi klidně píšu, nemám to zakázané. Jsem docela potěšena, když se objeví někdo, kdo ty své siddhi nezatlouká a dokáže o nich normálně psát.
:medith:


:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 8:11:43

Trini píše:
Alaja píše:...a že by bylo možné je "někomu" vracet...


Nejde o to je "někomu" vrátit, to ani není možné, protože je níkdo nemůže vlastnit - ale je možné vzdát se možnosti je používat, pak ta schopnost je používat, už není k dispozici. :D


No jo, když řekneš že jsi něco používal a nyní už ne, začnou lidi spekulovat, že to máš za trest, protože jsi si své ego příliš nafoukl a pánbůh ti je (siddhi) proto odebral.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Siddhis

Příspěvekod Trini » úte 23. bře 2021 9:56:00

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:...a že by bylo možné je "někomu" vracet...


Nejde o to je "někomu" vrátit, to ani není možné, protože je níkdo nemůže vlastnit - ale je možné vzdát se možnosti je používat, pak ta schopnost je používat, už není k dispozici. :D


No jo, když řekneš že jsi něco používal a nyní už ne, začnou lidi spekulovat, že to máš za trest, protože jsi si své ego příliš nafoukl a pánbůh ti je (siddhi) proto odebral.... :mrgreen:


Ale vždyt' je to jedno, co si lidi myslej. Lepší je o těch siddhis vůbec nemluvit, pak lidi nemohou spekulovat. :mrgreen: Ono už úplně stačí, když si lidi všimnou, že nějak víc do věcí vidíš a začnou mít z tebe trochu strach. Potom je lepší začít být opatrnej a ne jim vykládat o siddhis. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Siddhis

Příspěvekod Alaja » úte 23. bře 2021 10:13:10

Trini píše:Ale vždyt' je to jedno, co si lidi myslej. Lepší je o těch siddhis vůbec nemluvit, pak lidi nemohou spekulovat. Ono už úplně stačí, když si lidi všimnou, že nějak víc do věcí vidíš a začnou mít z tebe trochu strach. Potom je lepší začít být opatrnej a ne jim vykládat o siddhis.


Na jednu stranu máš pravdu.
Ale na druhou.....ono se o siddhi píše ledacos, ale v podstatě nic kloudného. A ten, kdo má tu smůlu, že ho semtam nějaká ta siddhi přepadne nepřipraveného, pak se musí tou snůškou všeho možného napsaného o těch siddhi prokousat, aby našel alespoň jednoho, co to popisuje stejně, jak to má on.... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 151 návštevníků