Magie

naše první fórum... :-)

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » úte 08. pro 2020 14:46:44

Jsem zvědavá, jestli se objeví ještě něco, co by mě přimělo to poslání Tě tamtéž, vzít zpět.


Kdo je zvědavej, bude brzo starej...

Čau píčo a běž do prdele majitelko poradenský činnosti....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod Alaja » úte 08. pro 2020 16:19:12

vostalpetr píše:No a už mě zas ta blbka zabanovala,a to prej je všechno jenom hra a sen, stačí pár vulgarit a už cenzuruje...Ale nevadí, času je dost...



:lol:

Poradna snad už není diskutárna, ale obyčejný chat (jako byl třeba na Lidé.cz) , kde se příspěvky po pár hodinách samy smažou...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Magie

Příspěvekod Alaja » úte 08. pro 2020 16:21:33

vostalpetr píše:
Není mým učitelem


No tebe bych za žáka nechtěl ani náhodou,

Mariči jsi vyhodil z auta, rejpeš do lidí, volíš Babiše a navíc jsi soucitnej a ještě ke všemu štastně ženatej,

fuj tajbl,

ty seš horší než ta blbka Jana, ta jenom vyhazuje lidi z webu, agituje za království, je osvícená a nejspíš neštastně vdaná páč furt masturbuje to svoje štěstíčko...


Fakt byl v tom autě také? :shock:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Magie

Příspěvekod Jana » stř 09. pro 2020 7:19:25

vostalpetr píše:
Jsem zvědavá, jestli se objeví ještě něco, co by mě přimělo to poslání Tě tamtéž, vzít zpět.


Kdo je zvědavej, bude brzo starej...

Čau píčo a běž do prdele majitelko poradenský činnosti....


Vím, že se na mě zlobíš, ale pokud by ses měl vyjadřovat pravdivěji, tak mi neříkej píčo, ale říkej: "Zlobím se".
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. pro 2020 11:21:55

Jsem zvědavá, jestli se objeví ještě něco, co by mě přimělo to poslání Tě tamtéž, vzít zpět.


Tak třeba realizace,

ale k tý pomocí vizualizací asi nedojdeš,

a proto,

ten tvůj Goro měl nějaký gurua, někde na you tube,

nevíš kdo to byl či kde to je ???

Když tak sem hod vodkaz, díky....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. pro 2020 11:25:21

Vím, že se na mě zlobíš


To si piš že zlobím,

kdyby jsi se alespon naučila duchovní základy tak bys mohla ty svoje vizualizace aspon dělat správně,

takhle je děláš na hovno a tím si akorát škodíš a je z tebe jen čím dál tím větší kráva...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod Jana » čtv 10. pro 2020 12:07:43

Goro se už roky neobjevil.

vostalpetr píše:
Vím, že se na mě zlobíš


To si piš že zlobím,

kdyby jsi se alespon naučila duchovní základy tak bys mohla ty svoje vizualizace aspon dělat správně,

takhle je děláš na hovno a tím si akorát škodíš a je z tebe jen čím dál tím větší kráva...


Zlobíš se, že si vizualizuješ, jak si někdo dělá proti Tvé vůli vizualizace? A proto si vyzualizuješ čím dál větší hovězí dobytek?

:D :D :D

To se mi líbí, že pořád zůstáváš srandistou.

Nedělám to. Je to. I bez jakýchkoliv vizualizací. Je to Boží. Jen se možná zbytečně pokouším porozumět některým hrám na to, že to není Boží.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Magie

Příspěvekod armin » čtv 10. pro 2020 13:53:19

Ukázka z knihy Ch. Trungpy "Usmívej se na strach"
(z první kapitoly)

Je to zjednodušená verze toho, co se nazývá mentalita zapadajícího slunce, což znamená, že člověk zcela ztratí směřování k základní harmonii lidského bytí. Idea zapadajícího slunce spočívá v tom,že slunce v našem světě zapadá a my nejsme schopni se nad temnotupozvednout. Máme pocit, že je zde pouze trápení, stíny, žalář, život ve stoce. Abychom se s tím vyrovnali, můžeme jít do velmi tmavého sklepení se špatným osvětlením, kde se opijeme. Nazývá se to klub.
Tancujeme zde jako opilá opice, která dávno zapomněla na banány a na svůj domov v džungli. Opice ve sklepení oslavuje, popíjí levné pivo a celá, včetně svého ocasu, se natřásá. Na samotném tančení není nic špatného, ale v tomto případě je to forma úniku nebo vyloučení strachu. Je to velmi smutné. Je to zapadající slunce. Je to slepá ulice, skutečně slepá cesta.
Naproti tomu může v našem životě zcela vyjít Velké východní slunce. Je to slunce bdělosti, slunce lidské důstojnosti. Je velké, protože představuje povznesení a kvality otevřenosti a jemnosti. Máme povznesený pocit z pozice nebo místa ve světě, který nazýváme pocit dobrého držení hlavy a ramen. Je na východě, protože máme úsměv na tváři. Východ představuje svítání. Když se ráno podíváme poprvé ven, vidíme, že světlo přichází z východu, dokonce dříve, než vyjde
slunce. Takže východ je úsměv, který máme, když se probudíme. Slunce začíná vycházet. Se svítáním přichází čerstvý vzduch. Slunce je tedy na východě a je velké.
Slunce, které vidíme na obloze kolem desíti hodin ráno, je slunce v plné síle. Je to protiklad k obrazu opilé opice, jež tančí o půlnoci pod světlem elektrických žárovek. Kontrast je mimořádně šokující. Vize Velkého východního slunce je svěží, jasná a ostrá, povznáší nás a probouzí.

......

Jedna z hlavních překážek nebojácnosti jsou návykové vzorce, které umožňují náš sebeklam. Obyčejně si nedovolíme, abychom měli se sebou úplnou zkušenost. Znamená to, že máme strach na sebe pohlédnout. Prožít nejhlubší nitro své existence přivádí hodně lidí do rozpaků. Mnoho lidí se snaží najít takovou duchovní cestu, aby na sebe pohlédnout nemuseli, ale přesto se mohli osvobodit – ve skutečnosti se chtějí osvobodit od sebe, což je vpravdě nemožné. To nejsme schopni dokázat. Je nutné být k sobě upřímní. Musíme vidět své vnitřnosti, své skutečné sračky, své nejméně žádoucí části. Musíme je vidět. To je základ bojovnictví a podstata vítězství nad strachem. Musíme se vystavit svému strachu, musíme se na něj podívat, studovat ho, pracovat s ním a praktikovat s ním meditaci.
Také se musíme vzdát představy božského spasitele, což nemá nic do činění s tím, ke kterému náboženství patříme, ale týká se to představy někoho nebo něčeho, co nás spasí, aniž bychom museli prožívat nějakou bolest. Vzdát se této falešné naděje je první krok.
Musíme být se sebou. Musíme být skutečnými lidmi. Neexistuje možnost se jen vymlouvat a chodit kolem horké kaše v naději, že získáme to nejlepší. Pokud máme opravdu zájem se sebou pracovat, nemůžeme žít tento dvojí život, osvojit si ideje, techniky a koncepty všeho druhu, čistě kvůli tomu, abychom se sobě vzdálili nebo před sebou unikli. Nazýváme to duchovním materialismem, je to naděje, že můžeme nádherně spát v narkóze a jakmile procitneme, vše bude
vyřešeno, zašito, vše bude vyléčeno. V takovém případě bychom žádnými bolestmi nebo problémy procházet nemuseli.
V ryzí duchovní disciplíně takto postupovat není možné. Můžeme sami sebe sice přesvědčit, že existuje nějaká úžasná náboženská disciplína, která nám umožní přejít přímo do duchovní extáze. Můžeme sami sebe přesvědčit, že tento svět neexistuje, že existuje pouze říše ducha. Nicméně později se k nám něco vrátí, neboť není možné oklamat základní zákon, což je karma neboli zákon příčiny a následku. Ten není možné podvést.

Obsah knihy:
Část první: Cesta bojovníka .......................................................... 1
1 Pohlížet na sebe ............................................................. 3
2 Meditace: dotkni se a jdi ............................................. 11
3 Měsíc ve tvém srdci ..................................................... 19
4 Slunce ve tvé hlavě ...................................................... 25
5 Nezničitelná povaha .................................................... 29
6 Posvátný svět ............................................................... 35
7 Výchova bojovníka ...................................................... 39
8 Nenásilí ...................................................................... 45

Část druhá: Cesta nebojácnosti .................................................... 53
9 Překonání pochybnosti ................................................ 55
10 Prostředky statečnosti ................................................. 63
11 Nepodmíněná nebojácnost .......................................... 69
12 Spojení nebe a země .................................................... 75
13 Navázání přátelství se strachem ................................... 83
14 Velkolepá neexistence .................................................. 87

Část třetí: Jízda na energii větrného koně .................................... 91
15 Nepodmíněná důvěra .................................................. 93
16 Objevování větrného koně ........................................... 97
17 Jiskra důvěry ............................................................. 103
18 Druhá strana strachu ................................................. 107
19 Nepřemožitelnost ...................................................... 111
20 Jak vyvolat větrného koně ......................................... 115
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. pro 2020 17:06:59

Zlobíš se, že si vizualizuješ, jak si někdo dělá proti Tvé vůli vizualizace?


Pro mě za mě, si klidně vizaulizuj třeba svatýho Tondu,

ale dělat ze já Já, z bytí Bytí a ještě si hrát na osvícenou,

a plácat kvůli tomu spoust hovadin co někde překopíruješ,

to je fakt na přeshubu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. pro 2020 17:11:37

Je to zjednodušená verze toho, co se nazývá mentalita zapadajícího slunce, což znamená, že člověk zcela ztratí směřování k základní harmonii lidského bytí. Idea zapadajícího slunce spočívá v tom,že slunce v našem světě zapadá a my nejsme schopni se nad temnotupozvednout. Máme pocit, že je zde pouze trápení, stíny, žalář, život ve stoce. Abychom se s tím vyrovnali, můžeme jít do velmi tmavého sklepení se špatným osvětlením, kde se opijeme. Nazývá se to klub.
Tancujeme zde jako opilá opice, která dávno zapomněla na banány a na svůj domov v džungli. Opice ve sklepení oslavuje, popíjí levné pivo a celá, včetně svého ocasu, se natřásá. Na samotném tančení není nic špatného, ale v tomto případě je to forma úniku nebo vyloučení strachu. Je to velmi smutné. Je to zapadající slunce. Je to slepá ulice, skutečně slepá cesta.
Naproti tomu může v našem životě zcela vyjít Velké východní slunce. Je to slunce bdělosti, slunce lidské důstojnosti. Je velké, protože představuje povznesení a kvality otevřenosti a jemnosti. Máme povznesený pocit z pozice nebo místa ve světě, který nazýváme pocit dobrého držení hlavy a ramen. Je na východě, protože máme úsměv na tváři. Východ představuje svítání. Když se ráno podíváme poprvé ven, vidíme, že světlo přichází z východu, dokonce dříve, než vyjde
slunce. Takže východ je úsměv, který máme, když se probudíme. Slunce začíná vycházet. Se svítáním přichází čerstvý vzduch. Slunce je tedy na východě a je velké.
Slunce, které vidíme na obloze kolem desíti hodin ráno, je slunce v plné síle. Je to protiklad k obrazu opilé opice, jež tančí o půlnoci pod světlem elektrických žárovek. Kontrast je mimořádně šokující. Vize Velkého východního slunce je svěží, jasná a ostrá, povznáší nás a probouzí.


Jj, s tímhle tady neprorazí,

my víme jak to chodí,

vysereš se na západ a z východu přijde hovno,

navíc vopilá vopice mně přijde furt lepší než střízlivej uniformovanej budhista,

to je vlastně uniformovaná vopice...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod vostalpetr » čtv 10. pro 2020 22:10:42

Nicméně později se k nám něco vrátí, neboť není možné oklamat základní zákon, což je karma neboli zákon příčiny a následku. Ten není možné podvést.


No právě,

právě proto se budhistům to jejich dobroserství vrátí,

protože dobroserství není žádný duchovno,

to je víceméně stejnej bullshit jako politika,

stejnej egoismus jen maskovanej nějakým soucítěním...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Magie

Příspěvekod Alaja » pát 11. pro 2020 12:08:59

vostalpetr píše:
Nicméně později se k nám něco vrátí, neboť není možné oklamat základní zákon, což je karma neboli zákon příčiny a následku. Ten není možné podvést.


No právě,

právě proto se budhistům to jejich dobroserství vrátí,

protože dobroserství není žádný duchovno,

to je víceméně stejnej bullshit jako politika,

stejnej egoismus jen maskovanej nějakým soucítěním...



Existuje pravý Bůh, který se zjevuje buď jako Světlo nebo jako oheň spalující. Všichni lidé při druhém příchodu Krista uvidí Boha. Je třeba se připravit, abychom Ho viděli jako Světlo a nikoliv jako oheň. (Částečnou zkušenost tohoto vidění mají všichni lidé po odchodu jejich duše z těla.)

https://orthodoxiachristiana.cz/o-j-rom ... bozenstvi/



:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Předchozí

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků