Tomášovec

naše první fórum... :-)

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 0:48:14

No tak si to užij


Bez obav hovnosere,

já si to užiju,

takovej píšus co sere hovna kudy chodí,

to je užíváníčko,

ještě ke všemu je neprůstřelnej, no paráda

ty seš celá Jana a ta píča Tomášová...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod Trini » pon 14. pro 2020 11:21:44

vostalpetr píše:
No tak si to užij


Bez obav hovnosere,

já si to užiju,

takovej píšus co sere hovna kudy chodí,

to je užíváníčko,

ještě ke všemu je neprůstřelnej, no paráda

ty seš celá Jana a ta píča Tomášová...


Tak s tím naprosto nesouhlasím, Jana a armin nemají s M. Tomášovou vůbec nic společného, ale vůbec nic. To je mi jasné od té doby, co jsi mne upozornil na její básničku. M. Tomášová byla probuzená a neustále se v tom upevnovala.
Armin a Jana mají k probuzení seksakramentsky daleko. Vypadá to na ještě hodně životů, než se trochu proberou. Chybí jim soucit a bez toho to prostě nejde.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 12:15:31

Mě tydle věci už moc neoslovují,

básnička je to pěkná, což o to,

ale na stranu druhou, nevím jestli je ten Maharišiho výrok o Hitlerovi coby džnáninovi pravdivý,

ale v pohodě bych tomu věřil,


takže mnohem důležitější pak je,

co je potom, potom osvícení

a tady může být velmi různorodé,

řekl bych ale že se stane to o čem píše Čuang, že když dojde k obpadnutí od taa, objevuje se lidumilnost,

tedy člověk se dostává na určitou koletivní úroven a tady pak začne srát to svý dobro,

to odpadnutí je velmi nenápadné, z Blaženosti se postupně a nenápadně stává Láska...

Pak jsou tam samozřejmě ještě další věci,

kdy dojde k uvědomění že je třeba odstanit ego a ego začne být pojímáno jako nepřítel osvícení


Někdy je myslím lepší se tomu osvícení vyhnout, páč ego je schopný z toho vytvořit vopravdu dobrej bullshit...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod Trini » pon 14. pro 2020 12:21:32

vostalpetr píše:Mě tydle věci už moc neoslovují,

básnička je to pěkná, což o to,

ale na stranu druhou, nevím jestli je ten Maharišiho výrok o Hitlerovi coby džnáninovi pravdivý,



O Hitlerovi Ramana nic neřekl. To si lidé přimysleli k jednomu jeho vysvětlení, jak to má džnanín.

Podle mne Janě a arminovi o dobro nejde. Jana se soutředí jen na to, aby byla neustále blažená. Blaženost je pro ni důkaz vlastního osvícení. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Tomášovec

Příspěvekod Trini » pon 14. pro 2020 12:26:25

Trini píše:
Podle mne Janě a arminovi o dobro nejde.


Jim stačí, když si namluví, že vše je dobré, a mají hotovo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 13:02:47

Asi to už vzdal....a dokonce nabízí na poradně svůj zdejší nick někomu jinému....
Kód: Vybrat vše
Mně to na tom vp. už nepřijde nijak zvlášť inspirativní, ve Vostálovi vyvolávám svými komentáři akorát psotník.
Tak ti klidně přenechám svoji registraci.
Třeba se ti podaří ho přeladit na jinou frekvenci a vypadne z něj konečně něco smysluplnějšího.


:lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 13:11:58

Podle mne Janě a arminovi o dobro nejde. Jana se soutředí jen na to, aby byla neustále blažená. Blaženost je pro ni důkaz vlastního osvícení.


Podle mne celý to jejich duchovno je spíše magie či náboženství,

pomocí kterého si řešej to, co se v náboženství řeší,

tedy strach z proměnlivosti věcí a strach ze smrti,

to těm dvěma čouhá z bot jak podkolenky...

Proto oba mají ten silný negativní náhled na ego a Jana ještě ke všemu na celej svět...


Duchovno je jim pouze oblastí, kde hledaj poznání jak se vyhnout nějakýmu utrpení a jak si poradit se smrtí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 13:15:13

Alaja píše:Asi to už vzdal....a dokonce nabízí na poradně svůj zdejší nick někomu jinému....
Kód: Vybrat vše
Mně to na tom vp. už nepřijde nijak zvlášť inspirativní, ve Vostálovi vyvolávám svými komentáři akorát psotník.
Tak ti klidně přenechám svoji registraci.
Třeba se ti podaří ho přeladit na jinou frekvenci a vypadne z něj konečně něco smysluplnějšího.


:lol:


No jo, tak aspon vydržel dva dny,

ale čekal jsem vod něj víc, aspon tejden,

Jana je větší držák, ta mě na pár dní či týdnů zabanuje a pak zase vodbanuje a takhle vydržela už skoro deset let...


A TO STAČILO JEN MÍRNĚ PŘIOSTŘIT TY VULGARITY A TROŠKU VÍC ZATLAČIT...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 13:21:37

Inspirativní ?

Jo tak ty jsi čekal náký duchovno pro své poznání, uvědomění a sebevoblbování ?

Ale všechno tam máš mezi těma vulgaritanma napsaný, asi sis nevšimnul, nebo spíše to nechceš slyšet,

hlavně aby jsi se mohl dál voblbovat svým svatých chtěním nákýho pozitivna postaveném na negativním náhledu na ego...


Tak to máš smůlu,

ten můj psotník má velkou výdrž....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 13:22:39

Docela by mne zajímalo, proč se "nesmí" v běžné mluvě (o mluvě o duchovnu nemluvě) používat některé názvy orgánů lidských těl.....
Ledaže....by se vyměnily lidové zvulgarizované názvy za názvy medicínské....prošlo by to?

A proč vlastně postavy v knihách i ve filmech (ve většině případech) nechodí na WC, i když jedí a pijí? :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 13:28:42

.prošlo by to?


To nevím, ale asi bych se mohl našprtat ty vůlgarity latinsky a prubnout to co to udělá,

ale já rád používám emocionálně zabarvená slova, vždyt jsou to jen slova, slova, slova

ale udělat s nimi lze nepochybně mnohé...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 13:29:18

I matka příroda.....
Přílohy
121999092_2627398897472895_4475870212065790124_n.jpg
121672892_2627398420806276_1994070460512472791_n.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 13:30:37

vostalpetr píše:
.prošlo by to?


To nevím, ale asi bych se mohl našprtat ty vůlgarity latinsky a prubnout to co to udělá,

ale já rád používám emocionálně zabarvená slova, vždyt jsou to jen slova, slova, slova

ale udělat s nimi lze nepochybně mnohé...


V Indii mají ten lingam a vulvu...v M.A.S.H. použili hrnu.... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 14:17:06

Sákra,

to jsou ale vulgární vobrázky...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 14:38:40

vostalpetr píše:Sákra,

to jsou ale vulgární vobrázky...

Skála, tráva, les...co je na tom vulgárního? :lol:

A to kdyby jsi viděl některé kytky a ovoce...jak umí být vulgární....až na některé zase narazím, tak ti sem ty fotky dám také...a možná i videa...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 14:46:31

Lingam


Lingam (v sanskrtu लिङ्गं, liṅgaṃ) je symbol, jehož prostřednictvím je uctíván hinduistický bůh Šiva. Používání tohoto symbolu pro uctívání sahá hluboko do indického starověku, avšak původní symbolika lingamu zůstává dodnes předmětem různých dohadů. Může představovat např. falus, axis mundi či slabiku óm.

Brahmasamhitá (řazená mezi Paňčarátry) popisuje projev lingamu během stvoření mnohovesmíru:

[Popis druhotného procesu styku s Májou.] Ramádeví (Lakšmí), duchovní [čit] energie (šakti), milovaná společnice Nejvyššího Pána, je vládkyní všech bytostí. Božská úplná část Kršny (Mahávišnu) tvoří hmotný svět. Během stvoření se objeví božská záře, která má povahu Jeho vlastní subjektivní části [svámša]. Tato záře je božský Šambhu (Šiva), maskulinní symbol či projevený emblém (linga) Nejvyššího Pána. Tato záře je matným odrazem svrchované věčné záře (brahmadžjóti). Tento maskulinní symbol je subjektivní částí božstva, které jedná jako stvořitel hmotného světa podléhajícího svrchované vládkyni [niyati]. Plodící energie se vztahem k hmotnému stvoření se projevuje ze svrchované vládkyně. Jedná se o Máju (Durgá)), omezenou, neabsolutní [apará] energii, symbol hmotné ženské plodnosti. Styk těchto dvou vytváří schopnost nedokonalého vnímání, odrazu semene tvořivé touhy Nejvyššího Pána.[1]

Etymologie​

Podle filosofa Jozefa Schmidta [2], slovo lingam souvisí se starým anglickým slovem slinkan a příbuznými slovy v jiných jazycích, které vyjadřují smršťování a s tímto vzájemné obnovení jaké najdeme u plžů nebo hlemýžďů a tak vyjadřují schopnost lidských genitálií. Také ve slovanských jazycích najdeme tento starodávný vztah slova lingam s výrazy pro slimáky, např. i v hornosrbském šlink nebo slovenském slimák. V indickém uctívání lingamu je tedy tento základní rys zázračnosti lidských genitálií. Tato skutečnost se také vyskytuje ve starověkých zobrazeních řeckých bohů. Původní lingam má tedy tento význam, ale indické zobrazení lingamu s joni je samozřejmě právě zobrazením clitorisu, zatímco joni se tu zachovává neuzavřená, nedokonalá, což je velmi neobvyklé ve srovnání s nejznámějšími náboženskými symboly.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lingam

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 14:54:52


Yoni (část těla)

Automatický překlad


Yoni ( sanskrt : योनि) je tantrický výraz pro ženské pohlavní orgány ( vulva , pochva a děloha ). Slovo má navíc mnoho dalších významů, které všechny mají sexuální konotaci , například zdroj, původ, místo odpočinku, kontejner.

V hinduismu je yoni symbolem, který představuje ženskou energii boha Šaktiho . Yoni jsou obvykle zobrazeny jako kulatá nebo čtvercová vodorovná rovina s hlubší částí uprostřed nebo prohlubněmi na okraji a hubicí na boku. Spolu s lingamem - často interpretovaným jako stylizovaný falus - je yoni symbolem božské tvůrčí energie, zejména v Shaivismu . Spojení Šakti a Šivy je vyjádřeno ztvárněním yoni a lingamu. Yoni je pak hranice kolem lingamu, ve kterém jsou tekutiny (voda, kokosové mléko , ghí)) jsou shromažďovány a nality přes lingam jako dary. Zatímco yoni představuje ženské , lingam představuje mužské .

Vyobrazení lingamů a yonisů se nacházejí v celé Indii , Nepálu a v oblastech jihovýchodní Asie ovlivněných hinduismem .

https://translate.google.cz/translate?h ... chaamsdeel)&prev=search&pto=aue

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 15:19:02

Vánoční výzdoba kdesi ...z FB....

Nechť sváteční duch pronikne hluboko do každého z vás.
Přílohy
131304756_2717308585250487_484271331999238882_o.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod Alaja » pon 14. pro 2020 15:35:34

Nebo...třeba taková kuchařská kniha.... :D
Přílohy
tp oggova.jpg
tp oggova2.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Tomášovec

Příspěvekod vostalpetr » pon 14. pro 2020 17:52:38

Hinduismus se mně vcelku líbí jako takové přírodní náboženství,

škoda té muslimské invaze,

bůh ví jak by to tam bez nich dneska vypadalo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků