Individuace

naše první fórum... :-)

Individuace

Příspěvekod armin » čtv 17. pro 2020 19:08:18

"Odtržení individua od kolektivity v průběhu individuace je určitým proviněním individua vůči světu ... tuto vinu musí individuum nějak odčinit. Odpovídající náhradou za opuštění kolektivní sféry by měly být individuem vytvořené hodnoty ... pokud k tomu nedojde, je individuace účelová a amorální, a víc než to, je sebevražedná ... To, že někdo prochází individuačním procesem, není žádným apriorním důvodem k tomu, aby mu byla prokazována úcta. Společnost má nejen právo, ale i povinnost odmítat individuaci, která není provázena současnou tvorbou ekvivalentních hodnot.

Skutečný konflikt s kolektivní normou vzniká, je-li na normu povýšena individuální cesta, což je cílem extrémního individualismu. To je přirozeně patologické a životu nepřátelské. Nemá to nic společného s individuací ... která ctí kolektivní normy.

Cílem individuačního procesu je syntéza bytostného Já.

Opětovně shledávám, že proces individuace se zaměňuje s uvědoměním si já, a tím se já ztotožňuje s bytostným Já, z čehož přirozeně vzniká žalostné zmatení pojmů. Z individuace se tak stává pouhý egocentrismus a autoerotismus. Bytostné Já v sobě zahrnuje nekonečně více než pouhé já, jak odpradávna ukazuje symbolika: je stejně tak ten druhý nebo ti druzí, jakož i já.

Cíl je důležitý jen jako idea, podstatné je však Dílo (opus), které k cíly vede: opus naplňuje běh života smyslem."
http://www.jung.sneznik.cz/dilo/individuace
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Individuace

Příspěvekod vostalpetr » čtv 17. pro 2020 21:06:47


Individuace

Příspěvekod armin » čtv 17. pro 2020 19:08:18
"Odtržení individua od kolektivity.....



VAROVÁNÍ !!!

AUTOR INZEROVANÉ REACE JE POD VLIVEM PŮSOBENÍ EGREGORU UTRPENÍ

A PROTO SE BUDE SNAŽIT VÁS VYPROVOKOVAT K NEGATIVNÍ REAKCI



DOPORUČUJI TUDÍŽ JEHO REAKCE IGNOROVAT !!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Individuace

Příspěvekod armin » čtv 17. pro 2020 22:59:09

Tak to i ten Jun je pro Vostála egregorem
:lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Individuace

Příspěvekod vostalpetr » čtv 17. pro 2020 23:30:35

armin píše:Tak to i ten Jun je pro Vostála egregorem
:lol:


VAROVÁNÍ !!!

AUTOR INZEROVANÉ REACE JE POD VLIVEM PŮSOBENÍ EGREGORU UTRPENÍ

A PROTO SE BUDE SNAŽIT VÁS VYPROVOKOVAT K NEGATIVNÍ REAKCI



DOPORUČUJI TUDÍŽ JEHO REAKCE IGNOROVAT !!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků