Poznání

naše první fórum... :-)

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » pon 21. pro 2020 12:33:48

To, co říká, by jim bylo úplně nanic. To už je jen nejvyšší liga.


No je jim to nanic, protože z života plného chtění a úsilí akoráte přesedlali na duchovno plné chtění a úsilí...

To je stejný, jako když jsem dříve chtěl blondýny a ferari a ted chci černovlásky a mercedes,

jsou prostě voblblí,

a myslím že tudle voblblost u nás prezentují jak vackovci tak tomášovci

a já myslím, že se pod toho hodně podepsal Ramana svým učením o srci a dotazování,

to poslední co učil (odevzdání) jako by nikdo nechápal...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » pon 21. pro 2020 13:15:26

vostalpetr píše:
A proto ho většina hledajících nemůže pochopit. Ta věta na ně působí jako dogma. A dogma, na které by měli nebo mohli jen věřit, nepotřebují.

E. Tomáš to vysvětlil na úrovni hledajícího, aby to mohl pochopit a aby mu to pomohlo d


Myslím, že s tím těžkým údělem to v indii berou nějak jinak než tady,

páč to berou karmicky dle kast,

takže pak jsou přesně tam, kde mají být

a když něco chtěj, tak si zajdou za Ganéšou (neplést s Ganéšanem)

Ale hlavně jsou mnohem klidnější, dokonce i vtom neneuvěřitelnějším davu a bordelu se (když překonáš prvotní šok) jsou v pohodě




Podle mne nejsou v pohodě, protože začali všechno drasticky měnit. Asi si začínají uvědomovat, jakou odevzdanost v beznaděj vlastně žijou. A zřejmě je v nich velmi mnoho potlačované agresivity, která ted' čím dál víc leze na světlo.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » pon 21. pro 2020 13:20:25

vostalpetr píše:
a já myslím, že se pod toho hodně podepsal Ramana svým učením o srci a dotazování,



Vnímám Ramanu úplně jinak. Prostě se vždy našli lidé ze Západu, kteří byli přesvědčení, že se to, co Ramana říkal, musí předělat do učení, které budou hledající chápat. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » pon 21. pro 2020 15:05:12

Já bych to na žáky neházel...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » pon 21. pro 2020 17:01:53

vostalpetr píše:Já bych to na žáky neházel...


Ramana žádného učitele a žádné žáky nevnímal. Házet to na něj považuji za nesmyslné. Nikdy nikomu nic nevnucoval, nikoho nepřesvědčoval. Jako učitele jsem ho nikdy neviděla, spíš jako zdroj pravdy, která, když jde přes nějakou formu/osobu, je samozřejmě vždy nějak zabarvená. Mně u něho hodně vyhovuje, že nebyl nábožensky orientovaný. Že to, co říkal, nebylo založené na Bohu. The Self/Nadjá je pro mne ok. Ale i nábožensky založeným hledajícím odpovídal velmi dobře na jejich otázky.Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » pon 21. pro 2020 19:34:26

Vo to nejde že nevnucoval, jde o to co říkal,

podle mne všichni tidle mistři úsilí jen suplují samotný život a tedy individuální praxi,

individuální praxe vycházející z individuální karmy končí také odevzdáním,

jenže se k tomu dojde mnohem přirozeněji a v podstatě v tom není ani žádný duchovno a blabla koncety,
objevit intuici a to odevzdání by mělo být přirozenou věcí přirozeného vývoje...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » pon 21. pro 2020 22:42:50

vostalpetr píše:Vo to nejde že nevnucoval, jde o to co říkal,



Tazatel: Je Maharišiho učení to samé jako Šri Šankarovo?

Ramana: Maharišiho učení je pouze vyjádření jeho vlastní zkušenosti a uskutečnění. To jsou jiní, kteří zjišt'ují, že se shoduje se Šri Šankarovým.

Tazatel: Tak to je. - Mohlo by se to samé uskutečnění vyjádřit jinou formou?

Ramana: Realizovaný použije vždy jeho vlastní způsob vyjadřování. Nejlepší vyjádření je mlčení.

Obrázek

................................................................................................................

Ramana je naprosto perfektní a jedinečný.Obrázek



Tazatelé byli obvykle zvědaví na všechno možné, ale na nějaké učení povětšinou ne.

Házet to na Ramanu nebo na "žáky" je podle mne nesmyslné. Lidé prostě tak fungujou. ;)

Ale když máš, Petře, potřebu to na něj házet, tak to na něj házej. Stejně se tím nic nezmění.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 6:58:16

Určitě tu potřebu mám,

protože svět funguje tak, že jeden debil vymyslí pomatenost,

pák získá pár uctívačů a u ostatních to pak vzbuzuje dojem, že by na tom mohlo něco bejt dobrýho

a už se vytváří nějakej kolektivismus...


Vždyt to vidíš v tý politice,

čím více voličů strana má, tím více to přitahuje i jiné lidi,

takoví ti Miroslavové, co jsou vždy na straně pokud možno silné strany...



„Neexistuje mínění, byť sebeabsurdnější, které by si lidé ochotně neosvojili, jakmile se nechají přesvědčit, že je všeobecně přijímané.“ — Arthur Schopenhauer

Zdroj: https://citaty.net/autori/arthur-schope ... e_vignette
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 7:19:59

Ramana: Maharišiho učení je pouze vyjádření jeho vlastní zkušenosti a uskutečnění. To jsou jiní, kteří zjišt'ují, že se shoduje se Šri Šankarovým.
[/quote

Jenže Mahariši si toho Šankaru našprtal, takže byl to především on, kdo se doučil teorii advaity a ne ti jíní..

Takhle vznešeně blábolit by mohla i Jana...

Proč věříš takovýmhle hovadinám když je evidentní a známá věc, že se v ašrámu četli knihy a Mahariši evidentně ty různé systémy dobře zná...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 7:41:22

K čemu Ježíš nebo Mahariši ?

Vždyt je to přesně tak jak to píše Pedritto, jde jen o tvoji vlastní spontaneitu čili o to, čemu se říká v duchovnu odevzdání vlastní vůle,

víc stejně ani v tom duchovnu nenajdeš,

at už u toho Ježíše nebo u Mharišiho,

jeden říká "Bud vůle tvá" a druhej říká že "sebedotazování končí v odevzdání"

takže k čemu jsou ti vlastně potřeba ???

To o čem mluví je přirozená součást individuálního vývoje, stačí jen dělat to, co tě baví a postupně se to samo odhalí (možná, pokud se neoblbneš kolektivní karmou a která je ve skutečnosti postavena na pravém opaku duchovna, totiž na kontrole)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » úte 22. pro 2020 8:13:43

vostalpetr píše:
Ramana: Maharišiho učení je pouze vyjádření jeho vlastní zkušenosti a uskutečnění. To jsou jiní, kteří zjišt'ují, že se shoduje se Šri Šankarovým.


Jenže Mahariši si toho Šankaru našprtal, takže byl to především on, kdo se doučil teorii advaity a ne ti jíní..

Takhle vznešeně blábolit by mohla i Jana...

Proč věříš takovýmhle hovadinám když je evidentní a známá věc, že se v ašrámu četli knihy a Mahariši evidentně ty různé systémy dobře zná...


Pro tebe to jsou hovadiny, protože si to poskládáš tak, aby z toho hovadiny vznikly, a ty jim pak věříš.

Já podle své zkušenosti vnímám, že je to tak, jak Ramana říká. Ale rozhodně ti neradím, abys tomu začal věřit, protože to je k ničemu. Smysl má ověřit si to zkušeností.


Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » úte 22. pro 2020 8:19:07

vostalpetr píše:K čemu Ježíš nebo Mahariši ?

Vždyt je to přesně tak jak to píše Pedritto, jde jen o tvoji vlastní spontaneitu čili o to, čemu se říká v duchovnu odevzdání vlastní vůle,

víc stejně ani v tom duchovnu nenajdeš,



Mně o nic nejde. Akorát mne zajímalo, jestli někdo měl stejné zkušenosti jako já. V "duchovní literatuře" jsem pár takových našla. ;)

Vlastní vůli jsem nikdy neměla, takže není možné ji odevzdat. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 8:19:56

No jenže já mám vždy vod všeho vostup,

dokonce i od té praxe, vždyt to přece říkám furt, že funguje všechno, jakákoliv praxe funguje...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » úte 22. pro 2020 8:23:02

vostalpetr píše:K čemu Ježíš nebo Mahariši ?



takže k čemu jsou ti vlastně potřeba ???



Proč by mi měli být potřeba? O to přece vůbec nejde. Mám je moc ráda, jsou to moji starší bratři. Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 8:24:45

Trini píše:
vostalpetr píše:K čemu Ježíš nebo Mahariši ?

Vždyt je to přesně tak jak to píše Pedritto, jde jen o tvoji vlastní spontaneitu čili o to, čemu se říká v duchovnu odevzdání vlastní vůle,

víc stejně ani v tom duchovnu nenajdeš,



Mně o nic nejde. Akorát mne zajímalo, jestli někdo měl stejné zkušenosti jako já. V "duchovní literatuře" jsem pár takových našla. ;)

Vlastní vůli jsem nikdy neměla, takže není možné ji odevzdat. :lol:



No jasně,

to je vceku přirozené,

no a Mahariši si přečetl náký ty knihy co pak sám doporučoval, prostě to znal osobně ale i od druhých...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. pro 2020 8:27:13

Mě moc na bratry a sestry neužije, já mám rád blodýny....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Trini » úte 22. pro 2020 8:39:23

vostalpetr píše:
no a Mahariši si přečetl náký ty knihy co pak sám doporučoval, prostě to znal osobně ale i od druhých...


Pokud vím, tak to bylo tak, že za Ramanou někdo přišel a vyptával se ho na jeho zkušenosti. Pak mu přinesl ukázat knihy, kde i jiní popisují tyto zkušenosti - třeba ten Šankara. Zřejmě to mám společné s Ramanou, taky mne zajímalo, jestli někdo jiný má stejné zkušenosti jako já. Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Předchozí

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 117 návštevníků