Altánek :-)

naše první fórum... :-)

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » čtv 12. kvě 2022 0:16:02

:nevim:

Mám takový pocit, že vetřelci fofrem opouštějí zeměkouli....krysy opouštějí potápějící se loď.....

:nevim:

Z čeho ten můj pocit pramení? Co já vím....třeba z toho, co se děje na Ukra a i jinde (čistí se jejich tunely po celé zeměkouli)......neobvyklá aktivita UFO všude, včetně orbitální dráhy kolem Země.....nebo třeba zmínka v jednom videu, že vetřelci se dají zlikvidovat pouze plazmatickým hořákem....kulomet či dělo je na ně málo.....a nebo i podle toho, jak nyní divně vypadají grafy Schumannovy rezonance....


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » sob 14. kvě 2022 23:15:17

Hmm, proč asi je právě na ISS geolog?


:nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 16. kvě 2022 15:00:23

Bude pršet.
Někde prý budou i průtrže, někde možná si i zaplavou...a někde budou možná padat i tenisáky. Nebo že by i kovidkroupy?


:prsi:


https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/hr ... .seznam.cz

Hrozí silné bouřky s krupobitím, varují meteorologové
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » úte 17. kvě 2022 15:23:49

Tak nám v noci napršelo. Tak akorát, vše je zalito.
Tráva zase poporostla, asi budu muset , jen jak to uschne, vytáhnout zase sekačku..... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » stř 18. kvě 2022 8:42:16

To jsem na to zvědavá, co nám zase neřeknou.... :mrgreen:



https://www.denik.cz/vesmir/akta-x-v-pr ... -internetu

Skutečná Akta X. Pentagon zveřejní dokumenty o pozorování UFO


VČERA 18:12

Už dnes se lidé možná dočkají nových důkazů o existenci mimozemské civilizace. Představitelé zpravodajských služeb Pentagonu se totiž v úterý 17. května před americkým Kongresem podělí o své dokumenty týkající se pozorování UFO.

Ústředí Ministerstva obrany Spojených států spolu s několika dalšími národními bezpečnostními agenturami vyslechne Podvýbor pro boj proti terorismu, kontrarozvědce a šíření zbraní hromadného ničení Výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů.

„Cílem veřejného slyšení, které je prvním o mimozemském životě po více než padesáti letech, je najít odpovědi na zprávy o záhadných létajících objektech narušujících chráněný vzdušný prostor Spojených států“, píše server UNILAD.

Konec mlčení a tajností
„Američané očekávají a zaslouží si, aby jejich vedoucí představitelé ve vládě a zpravodajských službách seriózně vyhodnotili a reagovali na všechna potenciální rizika pro národní bezpečnost - zejména na ta, kterým jakožto lidstvo plně nerozumíme. Od svého příchodu do Kongresu se soustředím na problematiku neidentifikovaných létajících předmětů jako na hrozbu pro národní bezpečnost i jako na zájem, který je pro americkou veřejnost velmi důležitý," uvedl v prohlášení před zasedáním předseda panelu André Carson.

Kongresman Adam Schiff, předseda amerického výboru pro zpravodajské služby, pak řekl: „Veřejnost bude mít konečně příležitost vyslechnout si přímo od vedoucích představitelů zpravodajské komunity informace o jedné z největších záhad naší historie.“

Dodal, že slyšení prolomí kruh nadměrného utajování a spekulací pravdou a transparentností.

Vedle Scotta Braye, zástupce ředitele námořní rozvědky, má před komisí vypovídat i nejvyšší představitel Pentagonu Ronald Moultrie.

Sedmnáctileté pozorování
Slyšení se uskuteční pět měsíců poté, co zákon o autorizaci národní obrany uložil armádě zřídit stálý úřad pro výzkum UFO a podniknout řadu dalších kroků ke shromažďování a vyšetřování zpráv o neidentifikovaných létajících předmětech.

V červnu loňského roku vydaly Spojené státy zprávu, která kategorizuje celkem 144 případů takzvaných neidentifikovatelných leteckých jevů (UAP) za posledních sedmnáct let. Osmnáct z nich pozorovatelé označili za neobvyklé vzhledem k jejich vzorcům pohybu či letové charakteristice. 

V roce 2017 odhalil deník The New York Times speciální skupinu ve stylu kultovního seriálu Akta X, kam každoročně ze státního rozpočtu proudily obrovské částky. Pentagon se nakonec po třech letech od tohoto odhalení rozhodl prolomit mlčení a oficiálně zveřejnit tři odtajněná videa UFO, u kterých kladl důraz na slovo „neidentifikovatelné“ nikoliv „mimozemské“.

Mimozemšťané v Británii
Mezitím se podle informací deníku Daily Star objevily zprávy o tom, že Velkou Británii navštívilo v roce 2021 více než 250 mimozemšťanů. 

Britská asociace pro výzkum UFO zvaná BUFORA tvrdí, že v loňském roce bylo zaznamenáno 259 pozorování „mimozemšťanů“ a zmínila tvrzení o „nevysvětlitelných jevech“, jako jsou malí zelení mužíčci, kosmické lodě a únosy.

BUFORA, která se zabývá vyšetřováním pozorování mimozemšťanů ve Velké Británii, zřizuje skupiny a poradenství pro lidi, kteří tvrdí, že se setkali s jinými životními silami.

UFO v Česku
Pozorování neobvyklých předmětů na obloze se netýká jen zahraničí, ale i České republiky. „Ročně se jich u nás prý objeví mezi 100 a 150. Říká to Vladimír Šiška, vedoucí projektu Záře, který má za cíl shromažďovat veškerá tuzemská pozorování UFO. Podle něj je třeba si uvědomit, že zkratka automaticky neznamená zelené mužíky, ale nejčastěji letadla a lampiony. Přesto Šiška říká, že ne všechny objekty se podaří vysvětlit,“ píše server Blesk. 

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » stř 18. kvě 2022 12:43:31



https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/v ... skabourek/

VDEO: Pentagon zveřejnil záběry UFO na historické schůzi. Podívejte se, co nám tajili

Představitelé Pentagonu, kteří hovořili na prvním veřejném slyšení o UFO od 60. let minulého století, ukázali dříve utajované záběry neidentifikovaného leteckého fenoménu (UAP). Na videu je vidět kovová koule přibližující se přes dráhu letu vojenského letadla nadzvukovou rychlostí, informovali na webu livescience.

Objekt zachycený oknem kokpitu stíhačky FA-18 v roce 2021 viděl také pilot námořnictva letící na trysce a zachytily ho senzory letadla. Co by to ale přesně mohlo být však zůstává záhadou. Těžištěm slyšení byla zpráva Pentagonu z června 2021, která odhalila, že piloti amerického námořnictva od roku 2004 nahlásili 144 pozorování UAP, z nichž většina dospěla k závěru, že „pravděpodobně představují fyzické objekty“.

Ze 144 pozorování UFO zahrnutých do zprávy z června 2021 jich 18 vykazovalo extrémně neobvyklé letové chování, přičemž se zdá, že záhadné objekty „zůstávají ve větru ve vzduchu nehybné, pohybují se proti větru, manévrují náhle nebo se pohybují značnou rychlostí, bez rozeznatelných prostředků pohonu“. Zveřejněné videoklipy také ukazovaly některé z těchto zdánlivě bezpohoných plavidel pohybujících se hypersonickou rychlostí a zdá se, že jeden záznam (pořízený americkým námořnictvem) ukazuje sférické UFO vznášející se ve vzduchu a poskakující ze strany na stranu.

Byl odmítnut názor, že by tento UAP byly mimozemského původu. V rámci pracovní skupiny nezjistili žádné ‚emanace‘, které by naznačovaly, že jde o něco jiného než pozemského původu. Nebyl nalezen žádný materiál nebo nevysvětlitelné trosky a že piloti námořnictva se nikdy nepokusili s objekty komunikovat. Bylo také potvrzeno, že UAP byly identifikovány armádami jiných zemí.

Další video zveřejněné během slyšení ukázalo záznam nočního vidění několika blikajících trojúhelníků klouzajících vzduchem. Tentokrát měli úředníci vysvětlení. Řekli, že jde o vizuální artefakty produkované tlumeným světlem dronů létajících nad hlavou.

Slyšení v přímém přenosu bylo podle poslance Carsona pokusem zákonodárců vnést určitou míru transparentnosti do procesu, kterým Pentagon vyšetřuje nevysvětlitelná pozorování, a destigmatizovat hlášení podivných vzdušných jevů. Navzdory tomuto úsilí o transparentnost zůstává mnoho z toho, co odborníci na obranu a zpravodajství o pozorováních vědí, spolu s technologií, kterou použili k jejich detekci, stále zůstává utajeno z důvodů národní bezpečnosti. Po veřejném projednání následovalo druhé neveřejné jednání, vyhrazené pro utajované informace.

„Jednou z obav Kongresu je, že exekutiva, administrativa, obě strany zametají obavy z UAP pod koberec tím, že se zaměřují na události, které lze vysvětlit, a vyhýbají se těm, které vysvětlit nelze,“ řekl Carson.

Naposledy se vyšetřování tohoto typu uskutečnilo v roce 1969, kdy vyšetřování UFO amerického letectva nazvané „projekt modré knihy“ skončilo tím, že se domnívalo, že žádný nevysvětlitelný létající objekt nebyl ověřen a že žádný nebyl nikdy posouzen jako ohrožení národní bezpečnosti.

Téměř o padesát let později, v roce 2017, zpravodaje Politico a New York Times uvolnily sérii bombových zpráv o tajném výzkumném úřadu UFO v Pentagonu, které obsahovaly řadu svědectví pilotů námořnictva a posádky radaru, kteří se setkali s podivnými vzdušnými objekty na téměř „na denní bázi“. V návaznosti na tyto zprávy z médií prezident Joe Biden zahrnul do nového zákona o povolení k národní obraně požadavek, aby armáda vytvořila nový úřad pro vyšetřování UAP, spolu s vypracováním výroční zprávy a pololetních brífinků pro Kongres. Zpráva z roku 2021 není jediným nedávným odhalením, že americká vláda tajně dokumentuje podivnou, zdánlivě nevysvětlenou aktivitu.




Kdypak asi přijdou na řadu videa z orbitální stanice ISS?

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » čtv 19. kvě 2022 18:55:23


https://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacn ... 19.5.2022/

V Německu zítra hrozí tornáda, bouřkový systém okrajem ovlivní i naše území

Střední Evropou se dnes a zítra proženou první rozsáhlé bouřkové systémy v letošním roce. První se již dnes vytvořil nad Beneluxem a nyní směřuje do Německa. V noci na zítřek může doznívat i na západě Čech. Zítra ovšem bouřky ještě více naberou na síle a již více ovlivní i naše území. Zítra dopoledne se očekává vznik dalšího rozsáhlého bouřkového systému nad severem Francie a Belgií, který bude odpoledne rychle postupovat dále k východu. Odpoledne v plné síle zasáhne Německo a právě zde se očekávají i extrémně silné bouřky. V pásu v centrálním Německu národní meteorologický ústav DWD očekává nárazy větru až 130 km/h, veliké kroupy a přívalové srážky s úhrny až 40 mm za hodinu. Nevylučuje ani vznik tornád. Očekává se totiž výrazný střih větru, který bude jejich vznik výrazně podporovat. Řada bouřkových buněk bude mít supercelární charakter.

Situace na našem území je komplikovanější a méně jistá. Lokální bouřky z tepla se mohou objevit již v pátek odpoledne (hlavně na severních horách). Častěji se bouřky začnou vyskytovat večer a v první polovině noci na sobotu. Nejčetnější a nejsilnější budou v severní polovině Čech. Hlavním nebezpečím bouřek budou silné nárazy větru, které mohou dosáhnout až 100 km/h. Objevit se mohou večer i větší kroupy. Naopak přívalové srážky se objeví spíše jen výjimečně (bouřky přejdou poměrně rychle). Riziko výskytu tornáda je u nás oproti Německu nižší, ale zcela riziko tornáda hlavně v oblastech blízko německých hranic na severu a severozápadě Čech vyloučit nejde.

Bouřky budou mít zítra potenciál působit i rozsáhlejší škody a situaci je tak třeba pozorně sledovat.



:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 23. kvě 2022 7:14:52

Zase zmokneme...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

Přichází ochlazení a déšť




A před chvílí se venku ozvala kukačka.....po dlouhé době. Nakukala mi, že tu budu ještě 120 roků.......ale nejspíš strašně kecala.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 23. kvě 2022 16:27:13

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » stř 25. kvě 2022 8:56:30

Něco pro Alaju. Ta si ráda čte o těch biolaboratořích:

"Sovětský svaz chtěl využít opičí neštovice jako biologickou zbraň, prozradil ruský expert"

https://cnn.iprima.cz/sovetsky-svaz-cht ... -internetu
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » stř 25. kvě 2022 8:59:02

P.S.
Obrázek
Opičí neštovice v Evropě. Ohrožení jsou neočkovaní a lidé mladší 42 let
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » stř 25. kvě 2022 16:01:58

armin píše:P.S.
Obrázek
Opičí neštovice v Evropě. Ohrožení jsou neočkovaní a lidé mladší 42 let


Patřím mezi ty, co očkovaní na neštovice byli.
Takže prd, armine.... :ble:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » čtv 26. kvě 2022 10:40:51

Alaja píše:Patřím mezi ty, co očkovaní na neštovice byli.
Takže prd, armine.... :ble:


Na to je dobrej espumizan. Já jsem taky očkovaný.
A co tvoje děti a vnoučata?
To bude zase konspiračních teorií a antivaxerů, až se to rozjede.
:old:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » ned 29. kvě 2022 7:45:11

Opičí neštovice v Evropě. Ohrožení jsou neočkovaní a lidé mladší 42 let


To je omyl a dezinformace,

ohrožení jsou především opice,

což ovšem znamená že téměř celé lidstvo,

nebot většina lidí se chová přesně tak, jako ty vopice...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » ned 29. kvě 2022 23:03:07

Z portálu e počasí.
Květen končí, který byl po většinu období suchý a teplý, ovšem závěr měsíce překvapl poměrně výrazným ochlazením a v noci na dnešek i místními mrazíky. Přesto zřejmě skonší s kladnou odchylkoi cca +2 stupně oproti dlouhodobým průměrům a zde stran srážek (i se započtením možného deště v noci na zítřek a v úterý) napadla/napadne třetina až polovina běžných úhrnů, pro daný měsíc.
...............
To jako fakt odchylka 2 st.C?
Koukám soused topí mi to jako teplý květen tedy nepřišlo.Sucho jo na srážkoměru mám 31.8 mm což je slabá polovina na květen.No jestli to bude chtít červen dohnat tak to bude celý měsíc na gumáky a deštník. :coze:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 30. kvě 2022 10:06:08

Tak jsem předevčírem konečně vyvenčila pár cuket z flaškovníku ven na záhonek. Druhý den se hrnu ven, abych je trochu zalila.....a na záhonku byla už jen jedna. Druhá nějak vzala kramle a polehávala o půl metru dál....zapomněla si nožičky v zemi. Takže si lámu hlavu, kdo ji tak daleko odnesl...slimáci to asi nebyli, kočky také ne....

No a když jsem tohle povídala dceři, tak mi sdělila úžasnou novinku, že v lesíku za domem bydlí ...párek jezevců...... že je viděla na vlastní oči.....
No toto....už se tu v blízkém okolí vyskytly vydry, ondatry, lasičky, kuny, lišky, čápi, kachny, šedé volavky, straky, slepejši, zmije, divoká prasata .....a podobně......a nyní navíc tihle dva.....

Takže nevím, zda začít stavět nějakou tu archu jako Noe, nebo rovnou kostel, jak Franta z Asisi.... :nevim:


:cumim: je to tu jak v zoo.....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pon 30. kvě 2022 10:36:07

Tak to je krásné.Já jsem viděl naposledy jezevce tak před 30 lety a od té doby už ne.To courám po hvozdech a hájích každou volnou chvilku.
Před týdnem jsem zakoupil kajak na vodu a chystám se na rybníky a jezera.Plove tam spousta vodních papouchů které chceme prostudovat.:-)
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 30. kvě 2022 11:28:48

salmo1cz píše:Tak to je krásné.Já jsem viděl naposledy jezevce tak před 30 lety a od té doby už ne.To courám po hvozdech a hájích každou volnou chvilku.
Před týdnem jsem zakoupil kajak na vodu a chystám se na rybníky a jezera.Plove tam spousta vodních papouchů které chceme prostudovat.:-)


No, já nikam nechodím, maximálně tak jednou za měsíc ke kamarádce na její zahrádku, což je bajočko tak sto metrů daleko. Takže ta příroda chodí za mnou.....asi se jí stýská.
Už jsem i adoptovala jednu žlutou vrbu, co mi před pár lety vyklíčila sama od sebe v jednom květináčku s jahodama (nyní roste u plotu) . Jelikož na jaře už měla spoustu větví, tak jsem popadla nůžky a trochu jsem jí upravila účes. Ale stačila už zase obrůst. V květináčku ve flaškovníku se mi košatí další rostlinka, nějaký skalník, či co. Před rokem jsem si přinesla z města jednu malou větvičku....a kupodivu ihned zakořenila a má se k světu.
Jen to, co bych chtěla....třeba mrkev nebo ředkvičky - tak ty ne a ne ze semínek vyrůst. :nevim: Tak jsem na místo těch mrkví, co odmítají spolupráci, nasadila pár brambor, uvidím, kdo dřív vzejde....


:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » pon 30. kvě 2022 12:09:44

Nám se letos po zimě nevzpamatovala bříza..., mladá, krásná, údajně to byl náhodný nálet, ale krásně pasovala do zvlněné řady jiných keřů.... 5 let, co bydlíme na baráčku, prospívala a letos se neprobudila.... úplně suchá, bez mízy...., tak nevím, jestli ji nechat do dalšího roku nebo ji zkácet..., vedle ní, asi ze solidarity, vyrostly další dva nálety, jakési zelené keře a uprostřed nich trůní uschlá bříza.... :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pon 30. kvě 2022 12:31:34

Jo tak to já letos začnu zkoušet pěstovat z pecek.Chci zkusit nějaké třešně a švestky.
Všechno roste jako z vody, rajčata jsem chvilku podezříval, že to jsou maskované slunečnice.Naštěstí soused je skutečný odborník na rajčata a papriky a ten mě ujistil, že jde opravdu o rajčata.
Jednu sazenici rajčat jsem si nechal na parapetu za oknem, ale ta moc neprospívala.Říkám ji ty chceš asi za ostatníma a je ti tu smutno viď.Udělal jsem jí tedy speciální chlívek u dřevníku, kde jsou i ostatní a hnedle pookřála.Hned druhý den to bylo poznat na barvě listů.
I rostliny komunikují je potřeba to vědět.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 141 návštevníků