Altánek :-)

naše první fórum... :-)

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pát 14. dub 2023 18:59:42

Jako fyzik, který celý svůj život zasvětil racionální vědě, studiu hmoty, si myslím, že mohu s jistotou tvrdit, že jsem nad jakýmkoli podezřením na iracionální bujnost. Když jsem to řekl, rád bych poznamenal, že můj výzkum atomu mi ukázal, že neexistuje nic takového jako hmota sama o sobě. To, co vnímáme jako hmotu, je pouze projev síly, která způsobuje oscilaci subatomárních částic a drží je pohromadě v té nejmenší sluneční soustavě vesmíru. Vzhledem k tomu, že v celém vesmíru není ani inteligentní síla, ani věčná síla (lidstvo přes všechny své touhy dosud neuspělo ve vynalézání stroje perpetuum mobile), musíme předpokládat, že tato síla, která je aktivní v atomu, pochází z vědomou a inteligentní mysl. Tato mysl je konečným zdrojem hmoty.

[b]Max Karl Ernst Ludwig Planck[/b] ( 23. dubna 1858 – 4. října 1947 ) je tvůrcem moderních kvantových teorií a jedním z nejvýznamnějších fyziků konce 19. a počátku 20. století, který získal v roce 1918 Nobelovu cenu za fyziku .
:poklona:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pát 14. dub 2023 19:28:55

https://m.youtube.com/watch?v=-f9PhUcjRgk

Snůška čtvrtého vajíčka v roce 2023 | hnízdo Bohuslavice u Trutnova
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » pát 14. dub 2023 20:12:31

salmo1cz píše:[b]Max Karl Ernst Ludwig Planck[/b] ( 23. dubna 1858 – 4. října 1947 ) je tvůrcem moderních kvantových teorií a jedním z nejvýznamnějších fyziků konce 19. a počátku 20. století, který získal v roce 1918 Nobelovu cenu za fyziku .
:poklona:


Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » pon 24. dub 2023 19:28:39

Do obchodu vběhla myš, prodavačka ji upištěla k smrti

Prodavačku v čínském městě Šao-tung vyděsila myš natolik, že začala pronikavě pištět. A to zase tak vyděsilo malého hlodavce, že na místě pošel. Podle všeho mu ze stresu selhalo srdce.

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-d ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » čtv 27. dub 2023 10:36:19

Samozřejmě protože vše živé má fyziologii tak nějak více či méně podobnou.Můžeme to vidět, pokud tedy chceme, u červa i u té mouchy.Prostě otevřete okno a pusťte jí ven.
Atom nejmenší sluneční soustava vesmíru...co k tomu dodat...není potřeba nic dodávat.
Tedy smrt jako Durga, to je východní filozofie ...ve skutečnosti nic není oddělené, vzdálené, odněkud přicházející.
Můžeme diskutovat co je za Durgou...shunya, tak jako i dílčí v etapě života.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » čtv 27. dub 2023 20:38:20

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... d=20554449

Sekat trávník už v dubnu? Absolutní nesmysl, říká botanik.

Zaměstnanost prostě musí být a hned jsou vidět i výsledky.Debilům to stejně nevysvětlíš.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » ned 30. dub 2023 6:44:11

Bříza stále stojí, sice suchá, ale stojí :poklona:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » ned 30. dub 2023 6:45:48

Manžel sekal poprvé a včera, bo u baráku ten anglický trávník.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » ned 30. dub 2023 6:51:26

Ale jsou i tací, co sekali teď i potřetí. Vedle soused například. On má spíše místo trávy plevel, sice zelený, takže z dálky trávník vypadá hezky, a asi si myslí, že tím sekáním to bude lepší, no na první pohled je . :kyti2:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » ned 30. dub 2023 6:56:00

Milý deníčku, stýská se mi po Àji a po mládí... Věřím, že se máš dobře :kyti:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » ned 30. dub 2023 6:57:30

Bože, to by chtělo taky nějaký elektrošok.... :bumpc:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pon 01. kvě 2023 12:56:11

Jak se říká a jak to je, Nic neroste do nebes.
Na člověka zbude vzpomínka, no a bříza poslouží na otop. :mavam:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » pon 01. kvě 2023 18:04:31

Njn, jak se říká - život běží a voda teče... a všechno je, jak má být...

Před 14 dny umřela moje spolužačka ze střední. Byli jsme 4 takové nerozlučné kamarádky a scházely se pravidelně každý rok i s manžely u jedné z nás.... věděly jsem o sobě všechno, tedy to podstatné, o dětech, rodičích, o tom, co nás trápí a atd. téměř vše... no a letos měl (on bude, ale ve složení o jednu méně) u nás a dříve, než jsme před měsícem naplánovaly...
Jak jsem psala, že je vše tak, jak má být, resp. ještě lépe, to podstatné přichází bez jakéhokoli snažení....
Před 14 dny v pátek na mě na FB vykoukla vzpomínka naší návštěvy loni, a jedna z fotek mě zvlášť zasáhla, protože na ni byla v popředí právě ona a my tři sudičky za ní, ona fotila :-), ráda fotila a tak tehdy taky dělala selfíčko :-)
A hned jsem věděla, že jí musím zavolat, že něco není v pořádku, možná i proto, protože při domlouvání návštěvy u nás už se mi naše komunikace nějak nezdála, ptala jsem se, jestli je všechno ok, ano, prý je, jen je unavená a špatně se jí mluvila (po druhé se jí vrátila rakovina na krku...), proto je psala....

Ten telefon delší dobu vyzváněl a pak mi to vzal její přítel, byli spolu srostlí jako dvojčata, se stejnými zájmy cestovat, jezdit na kole, náhledem na život atd...

A řekl, že je na tom A. špatně a já mu začala povídat o těch fotkách , co na mě vykoukly a že jsem musela zavolat.... a on mluvil k A. a říkal, vidíš, Evička to vycítila...
V sobotu zemřela doma v kruhu svých nejbližších, ještě jsme spolu v ten pátek mluvily, ona už jen šeptala a loučily a ona říkala: neplakejte, hlavně neplakejte..., uf
To se lehce řekne a pořád je to takové živé a bolavé...

Po telefonátu jsem hned volala zbylým dvěma spolužačkám(přítel mě o to požádal) a jedné z nich se "podařilo" ještě také naživo rozloučit, druhé už ne...

Její přítel je na tom psychicky špatně, teprve včera nám poslal její parte a smuteční řeč, která zazněla na posledním rozloučení v úzkém kruhu. Tu jsem ještě neměla odvahu si přečíst...
A to je život.... a voda teče.... a poteče dál...

Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » pon 01. kvě 2023 18:06:10

Mimochodem, bříza byla naplánovaná teď na ty volné dny, ale stále stojí :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » pon 01. kvě 2023 18:25:24

Když jsi těžce nemocný bojuješ, ale smrt je nakonec vysvobození.
Zní to tak všelijak, ale mi to přijde OK...to je taková trochu útěcha.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod armin » pon 01. kvě 2023 22:08:02

Arat píše:M Tilý deníčku, stýská se mi po Àji a po mládí... Věřím, že se máš dobře :kyti:


Opravdu se ti stýská po mládí?
Abych pravdu řekl, čím jsem starší, tím jsem šťastnější - sice mne ledacos bolí a sil ubývá, ale místo toho přichází stále hlubší - klidnější fáze života, kde vše, co bylo třeba udělat je uděláno a otevírá se velké neznámo - Smrt, návrat...

Moje sestra úspěšná umělkyně, krasavice, část života studium a část kariery strávila v USA - je o 7 let starší než já a říká, že teď zažívá nejlepší část svého života. Už nic nemusí, nezávislá, žádné měla bych atd.

Dost důležitý je vztah k rodičům - že se o ně člověk dobře staral a postaral.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » pon 01. kvě 2023 22:28:33

Díky. Za chvíli už taky nebudu mít na sobě tolik tlaku, že musím v práci a nestíhám, snad to bude zase jiné, klidnější, ale mě asi hodně trápí, že posledních pár let, co jsme se odstěhovali ze sídliště, dodám i od lidí, které svým způsobem nutně potřebuji k životu, šlo to se mnou z kopce, a za čas se to projevilo i na zdravotní stránce..., Chybí mi ti lidé, s kterými jsem se potkávala na náměstí, chybí mi, že od sud nedojdu nikde do žádného obchodu, ne tak na sídliště, autem nejezdím, na kole užoc taky, ztrácím pocit jistoty, že bych to zvládla, kolem baráku vůbec nic, okna tady numyju a v kuchyni ani neotevru, protože jsou vysoká a tak si tu připadám jak vězeň. No a teď jsem se ještě vzdala podstatné části práce, kterou jsem dělala a budu už více jenom doma... Do práce mě vozí manžel, ta je úplně daleko... To mi hrozně vadí, ta nesobêstačnost... A taky vím, že je to z velké části moje zásluha, ale jaaxi změnit postoj na lusknutí nejde...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » pon 01. kvě 2023 22:41:59

A taky mě sere, jak furt bečim a bečim.. je to prostě program, který jsem si kdysi asi nahrála a možná i převzala od své mamky, která vlastně žila oběť... Ale když ještě byla mladší, to si ji pamatuji se i smát s jiskrama v očích, ráda se strojila, jezdili jsme spolu vlakem do Ostravy na nákupy látek a hadříkù, to byla šťastná... Proto jsem vzpomenula to mládí, to mohl člověk všechno, co mu dělalo radost.. :jingjang:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Altánek :-)

Příspěvekod salmo1cz » úte 02. kvě 2023 18:07:24

Musíš najít ztracený impuls, radost ze života.
Nedávno jsem potkal paní odhadem k sedmdesátce, byla na louce s detektorem kovů.Ta jiskra v jejích očích mi říkala, že se budeme potkávat ještě dlouho. :poklona:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Arat » stř 03. kvě 2023 12:06:05

Musíš...., tak to už jsem nedávno slyšela... :-)

Miroslave, Hynku, Jarmilo, nevzpomíná si někdo na povídku od Eduarda Tomáše, snad to byla povídka...., kde jeden nechtěl už dlouho žít a trápil se, snad by i upil se a pak mu najednou došlo, že už je stejně dávno "mrtvý" a že vlastně vůbec nesejde na tom, jestli se trápí nebo netrápí, na jeho pocitech.... a to ho osvobodilo...

Alespoň tak jsem si to tehdy zapamatovala, nebo to bylo trochu jinak....., nevím,.... ráda bych si tu povídku znovu přečetla....

Díky případně za připomenutí...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron