Altánek :-)

naše první fórum... :-)

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 18. led 2021 1:26:09

U mne to začalo tím "zrněním"...když jedna z prvních vizí skončila, rozplynula se, a její místo zaujalo ono zrnění...na chvíli... https://www.youtube.com/watch?v=t0I4mTEdAf8

Když jsem to chtěla později zopakovat, tak jsem musela nastolit všechny vnitřní podmínky, co byly minule....ale měla jsem při tom závratě, dělalo se mi nevolno....ale snažila jsem se to překonat....
A jak jsem postupně trénovala, tak závratě a nevolnost samy ustoupily, zrnění se zjemňovalo, až splynulo do jednolitého bezbarvého světla a nastoupilo i vnímání jeho hlubokého, širokého, nekonečného prostoru...
A to jsem praktikovala dlouhá léta. A nepotřebovala jsem už žádný lotosový sed, nebo leh, ...pak už stačilo jen zavřít oči a světlo se objevilo ihned...v sedě, v leže, v stoje, v tramvaji, v metru, v autobuse...
Milované světlo, osvěžující světlo, přátelské světlo....savikalpa samadhi... :D ....měsíční světlo, stříbrné, dalo by se také napsat....

A to stříbrné světlo jednou, když usoudilo, že je to už vhodné, mi darovalo prožitek nirvikalpy samaddhi ...prožitek samo sebe, vcuclo mne to do sebe... :D .....sluneční světlo, zlaté ....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 18. led 2021 2:00:34

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...

:D
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 18. led 2021 3:38:38

Možná bych mohla časem na další vlákno dát ty moje zápisky z meditací....ale to je spíš o těch vizích, které přicházely i s tím světlem savikalpy....ještě si to rozmyslím... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pon 18. led 2021 15:43:19

Už jsem to tu či jinde psala - já jsem nějaké to duchovní osvobození či osvícení atd. nehledala. Jednou mi totiž obyčejnou vizualizaci přerušila jakási živá vize (vidění cizíma očima) pánbůhví odkud, od nějakých minoňů. No a já jsem chtěla zjistit, o co jde, jestli náhodou nejsem třeba zralá pro cvokhaus. :lol:
Snažila jsem se to zopakovat, zda se nějaká vize zase dostaví....jo, dostavily se další vize...a při jedné i to vnitřní světlo....
Takže jsem nakonec zkoumala dvě záležitosti, tj. vize a světlo.....co to je, nač to je, k čemu to je.....
Z počátku jsem nevěděla jak to nazvat, ale čirou náhodou jsem se dostala ke K.Minaříkovi a jeho knize Přímá stezka, kde jsem našla, že si vlastně medituji....a to světlo je savikalpa...
Nějaké ty vize jsem dokonce i dohledala..a zjistila, že se jedná většinou o to vidění cizíma očima v reálném čase......aniž bych znala toho, kdo se kdesi zrovna na cosi dívá....( a bylo jedno, čí ty oči jsou, kdo to vidí...lidi, ufouni, zvířata, rostliny, či někdo, kdo už není v hmotném těle...).

Tolik pro krátkou informaci těm, co tohle o mě dosud nevědí... :lol:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » čtv 21. led 2021 17:15:48

:mrgreen:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... .seznam.cz

Poslanci se porvali u předsednického pultíku
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » čtv 21. led 2021 18:52:19

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2021 23:55:21

No jo,

když je předsedajícím "Jana"

která si myslí že si může každého napomínat jak malýho kluka a vypínat mu mikrofon,

tak si ten předsedající rozhodně zaslouží stejně agresivní jednání, jakého se dopustil,


a nějaký kecy vo nějakejch fašistech jsou prostě jen blábolením idiotů...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pát 22. led 2021 19:26:48

https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/ji ... .seznam.cz

Jih Evropy zasáhne „vodní bomba” a orkán, sever zasypou přívaly sněhu
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 22. led 2021 20:03:14

Ježíšmarjá,

a my jsme kde ???

Asi někde uprostřed mezi tím, takže bude mít voboje ???

:halo:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pát 22. led 2021 20:25:13


https://www.meteopress.cz/predpoved-poc ... -cm-snehu/

Na západě, severozápadě a východě napadne až 15 cm sněhu

Dnes večer bude z jižního Německa postupovat mělká tlaková níže spojená se zvlněnou studenou frontou. Během zítřejšího rána a dopoledne pak přejde přes Čechy k severovýchodu. Nejvíce se projeví v západních a severozápadních Čechách, kam přinese nejprve déšť, přecházející od severozápadu do sněžení.

Srážky dorazí od jihozápadu kolem sobotní půlnoci. Zpočátku budou dešťové a sněžit bude pouze na hřebenech Krušných hor. Už během noci však bude hranice sněžení v severozápadních a západních Čechách rychle klesat, a ráno očekáváme sněžení většinou ve všech polohách. Pouze v polohách pod 300 metrů nad mořem může zpočátku padat déšť se sněhem nebo pršet.

Do sobotního odpoledne, kdy bude sněžení ustávat, napadne od 5 do 15 cm mokrého a těžkého sněhu. V nižších polohách, hlavně tam, kde momentálně neleží sněhová pokrývka, napadne sněhu méně a bude odtávat. Při intenzivnějším sněžení se ale i tam přechodně sníh udrží.

Na zbytku území čekáme dopoledne srážek méně a s výjimkou Krkonoš a nejvyšších poloh Jeseníků, budou dešťové. Během odpoledne pak hranice sněžení bude klesat i na východě.

Další sněžení, tentokrát na východ území, dorazí od jihu během noci ze soboty na neděli. V nižších polohách na jižní a jihovýchodní Moravě se bude zpočátku jednat o déšť. Napadne od 2 do 10 cm, ojediněle až 15 cm sněhu.



Jaké budou v sobotu teploty?

Noční teploty očekáváme v Čechách mezi 3 a -1 °C. Na Moravě a ve Slezsku bude tepleji, 7 až 3 °C.

Nejvyšší teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na západě zůstanou pouze na 0 až 4 °C. Odpoledne se bude od západu dále ochlazovat a večer teploty budou pouze kolem 0 °C. Vát bude mírný severozápadní až západní vítr. Na východě zpočátku čerstvý jižní až jihozápadní vítr s nárazy 15 až 20 m/s, na horách až 30 m/s.

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » sob 23. led 2021 8:20:17

mělká tlaková níže spojená se zvlněnou studenou frontou.


To je keců, koukám z vokna a je tam jednoduše hnusně,

asi tak jak je tady cca 300 dní v roce,

proč to něřeknou rovnou a jednoduše :

"Zase bude hnusně"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » ned 24. led 2021 17:35:13

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 29. led 2021 14:29:04

To je k posrání ty úplnky,

všimnul jsem si toho nejprve u moře, že když je úplněk tak se na dva, tři dny změní počasí k horšímu,

no a zrovna včera byl úplněk tak ted tady sněží jak na Sibiři,

zase jsme se díky omezení leteckého průmyslu vrátili vo dvacet let zpátky a máme zimy se sněhem,

zelení magoři se mohou radovat, že s opět vracíme do doby ledový....


Jo,

jinak Oscho byl asi taky ateista :

OSHO: My God! There Is No God!

https://www.youtube.com/watch?v=4Pp5mWs8k5I

Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pát 29. led 2021 16:43:23

Zatím jsem se v knihách dočetla, že po úplňku se počasí může změnit.
A v létě prý po úplňku rostou houby.

Včera tady tál sníh, dnes ho připadlo dalších 7 - 8 cm...a pořád ještě sněží.
Kočky jsou namíchnutý, kočičí matka představená vrčí na všechny ostatní, je strašně podrážděná a tak se jí klidí z dohledu.
Tak jsem v krbíku uhasila oheň a klidila se pryč také. Nyní si asi všechny vlezly na krb a snaží se zachytit poslední molekuly tepla...než to tam zase vystydne...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 29. led 2021 17:23:39

Tady je to už bílý jak na horách,

co dělá naše líná kočka nevím, asi leží na parapetu okna nad radiátorem a nahřejvá si zadek,

má tam dečku, může koukat z vokna a když má hlad tak vždycky něco najde v misce...

Má stejnou životosprávu jako já, takže už pomalu tahá břicho po zemi a za chvíli asi nevyleze ani na strom, tak jako já...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 29. led 2021 19:34:20

Ted říkali ve zprávách že v roce 2002 bylo dneska 18,5 stupnů,

pamatuji si to, přítelkyně mně to tenkrát psala do indie a já tomu nemohl uvěřit, jak je tady teplo,

jo zlatý časy globálního oteplování...

:veget:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pát 29. led 2021 19:51:08

2002...jo, to byl zajímavý rok...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Povode%C5 ... esku_(2002)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 29. led 2021 20:16:16

No jo vidiš to,

Ale to bylo až někdy v srpnu...

Co my všechno nezažijem, ted už jenom chybí válka, dopad meteoritu a přilet mimozemštanů...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Altánek :-)

Příspěvekod Alaja » pát 29. led 2021 20:47:56

Jj, to bylo v srpnu. Tady v Děčíně nám to vzalo i naše oblíbené koupaliště pod zámkem...nyní je tam už jen louka.... :bu:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Altánek :-)

Příspěvekod vostalpetr » pát 29. led 2021 21:54:25

Se vám utopilo koupaliště ???

To je skoro taky dobrý jako "utopená ryba"

:-)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 návštevníků

cron