Křestanství

naše první fórum... :-)

Re: Křestanství

Příspěvekod salmo1cz » ned 24. led 2021 16:53:10

Jo, je to to pochopení.Já nemám problém s hmotou. Je to jenom projev jednoho a toho samého a je to Boží. Je to jenom jiná frekvence stejné energie.Hmota je malinko natvrdlá, ale my jsme také jenom malinko chytřejší brambora takže žádná hitparáda.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 17:10:53

Většina lidi kteří realizují Já a ještě se Já drží, ale už se stahují do ústraní, protože vědí že Já je jenom teď, ale ve skutečnost jste jedno vědomí.


Tak to já nevím co kdo ví,

ta přítomnost je v pořádku, to by mohlo bejt jasný vcelku každýmu,

komu není, ten vymýšlí plánování za účelem nějakého dosažení nějakého zisku,



ale to jedno vědomí, to mně fakt vrtá hlavou jak to poznaj,

k tomu je totiž zapotřebí realizace šakti,

protože to spojení všeho v to jedno vědomí je ve skutečnosti šakti, tedy světlo,

to je to čemu se říká v dzogčhenu künži :

V dzogčhenu je základem všech jevů künži, která odpovídá ze sebe samé povstávající moudrosti a principu osvobození. V Žangžung ňängjü je všudypřítomnost künži symbolizována neohraničeným prostorem. Prostor je nekonečným základem veškeré existence... Podle bönu není tento prostor omezen pouze na vnější prostor či na vnitřní prostor mysli. V künži neexistuje rozlišování na vnější a vnitřní... Künži prostupuje naprosto stejnoměrně sansáru i nirvánu a není rozdělena na vnitřní a vnější. Běžná dualistická mysl však rozlišuje mezi vnitřní künži, neexistencí já v člověku, a vnější künži, která je absolutní skutečností veškeré existence. Takové hranice ale künži nemá. Sama ze sebe povstávající moudrost künži prostupuje jak myslí cítících bytostí, tak i všemi jevy a celým vesmírem...



Z toho důvodu já moc těm co používají slovo "jednota" nevěřím,

vůbec nevím co si pod tím mám představit když to někdo říká...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod Alaja » ned 24. led 2021 17:27:56

vostalpetr píše:Z toho důvodu já moc těm co používají slovo "jednota" nevěřím,
vůbec nevím co si pod tím mám představit když to někdo říká...



Tak to já si klidně představím to,
že když je to o té "jednotě" napsané v knihách některých jejich oblíbených duchovních mistrů, tak to oni musí mít také tak.
Ale jelikož o "světle" se v těch knihách nejspíš moc nepíše, neopěvuje se v nich,
tak to "světlo" je nezajímá také (stejně jako nezajímá ty jejich oblíbené duchovní mistry)... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Křestanství

Příspěvekod Alaja » ned 24. led 2021 17:32:31

A vůbec, nechápu, proč někteří chtějí mít promíchané to "nebeské" s tím "světským".... v běžném pozemském životě...
Když se to nedejbože na chvíli přece jen povede, tak je to leda k zbláznění.....já bych to tak mít nechtěla ani za zlaté tele....vím o čem píšu.... :ble:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Křestanství

Příspěvekod salmo1cz » ned 24. led 2021 18:18:02

Jistě že je to Šakti. Je to spojení Šiva a Šakti.Ty v tom jenom zmáčkneš vypínač a pak už jenom koukáš co se děje.Je to jako když tebou projede vlak a ty nechápeš kde se tu vzal a kam zmizel.Tvoje mysl, přání, nadávání na to nemají vliv.Prostě se to jenom děje.
To jiskření ale není prý projev Šakti, ale duše.Co ta duše dělá nebo co chce to já ale netuším, protože pak ztrácíš vědomí těla i světa.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 18:42:14

Tak to já si klidně představím to,
že když je to o té "jednotě" napsané v knihách některých jejich oblíbených duchovních mistrů, tak to oni musí mít také tak.
Ale jelikož o "světle" se v těch knihách nejspíš moc nepíše, neopěvuje se v nich,
tak to "světlo" je nezajímá také (stejně jako nezajímá ty jejich oblíbené duchovní mistry)... :mrgreen:


Asi to tak bude,

a já jsem z toho pojmu značně na nervy, páč mně ta "jednota" vždycky připomene tu "jednotu pracujícího lidu"

tedy že se sjednotíme na nějaké ideji či ideologii...

Já bych to slovo nejradši vůbec nepoužíval, pro mě je správné slovo "nedvojnost"

ne dva a ne jeden
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 18:51:55

salmo1cz píše:Jistě že je to Šakti. Je to spojení Šiva a Šakti.Ty v tom jenom zmáčkneš vypínač a pak už jenom koukáš co se děje.Je to jako když tebou projede vlak a ty nechápeš kde se tu vzal a kam zmizel.Tvoje mysl, přání, nadávání na to nemají vliv.Prostě se to jenom děje.
To jiskření ale není prý projev Šakti, ale duše.Co ta duše dělá nebo co chce to já ale netuším, protože pak ztrácíš vědomí těla i světa.


No ale to mluvíme každej zcela vo něčem jiným,

páč to o čem mluvím já, to je ta "jednota" projevu, tedy mne,tebe, těla, hovna, tulipánu, myšlenky, pocitu, atd.

Jak k tý "jednotě " dojdeš, když ta jednota je dána tím, že všechno je ta šakti, což je v podstatě Vědomí v pohybu ?

To spojení musí být zřejmé a přímo viditelné, to že všechno je v podstatě jedno jediné Vědomí...

A ještě kromě toho musí být zřejmé že já jsem To...



Prostě tak jako ego vidí oddělenost, tak "osvícený" vidí že to rozdílné je spojené a je Vědomím (v pohybu)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod salmo1cz » ned 24. led 2021 19:41:41

To je ale to tlačítko. Když mysl toto pozná, že je všechno jednota tak to projde srdcem a otevře se srdeční čakra.Každý to má asi často projde ti myšlenka srdcem tak srdce tak jako zaplesá, vteřinka blaha, dobrý pocit a nic se neděje.Ale tady v tomto poznání že všechno jedno jest, tak to je to tlačítko Na základě stálé diskriminace v myšlení. Takto to popisuje i Jogasutra, na základě neustálé diskriminace.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 20:11:11

Aha,

takže to je pocit, no tak to jo, jeden se pak cítí sjednocenej se vším,

tak už vím proč všichni furt melou o nějaký jednotě...

To znám,

ale dodnes jsem netušil že by to mělo mít něco společnýho s duchovnem, proto na tu jednotu furt koukám jak péro z gauče...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod salmo1cz » ned 24. led 2021 20:22:42

Hm no pocit to není.Na pocity já moc nedávám a ta diskriminace to ani nedovoluje..Protože ty to zároveň i vidíš.Co to je, nebo jak to nazvat ale zatím nedokážu.Snad jako vize by se to dalo pojmenovat.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 20:42:40

No prostě je to votevřená srdeční čakra, což je fakt vopruz asi něco jako tříska v zadku,

toho se blbě zbavuje, jedině snad pomocí kundalini či ještě lépe šaktijogy,

jinak to furt strhává pozornost do toho srdečního centra,

páč je to nevyváženost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 20:50:00

Na základě stálé diskriminace v myšlení. Takto to popisuje i Jogasutra, na základě neustálé diskriminace.


No právě, diskriminace myšlení,

mysl nemá být diskriminována ale zcela naopak přetransformována nebo jetě lépe uvolněna v Univerzální mysl...

A to je pak to duchovní spojení kterému se pak jako celku neříká jednota, ale ne-dvojnost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » ned 24. led 2021 20:56:26

Snad jako vize by se to dalo pojmenovat.


No dobře, tak tedy vize, proti tomu taky nic nemám,

to ale vychází nastejno jako ten pocit...

Prostě je to nějaké uvědomění něčeho...

Prostě vidíš vše sjednocené, to co bylo dřive rozdělené je nyní sjednocené, je tady "něco" co zde dříve nebylo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod salmo1cz » pon 25. led 2021 0:27:40

No musíš nejdřív něco nastudovat abys věděl jak ta Šakti vlastně funguje.Otevřená srdeční čakra měla vliv na manifestaci duše, ale Šakti procházela prakticky nerušeně a ani to nevnímáš. Což je mimochodem dobře jenom na konci celé té atrakce máš pravou polovinu těla horkou (slunce)a levou polovinu studenou (měsíc).Když Šakti prochází šestou čakrou ztrácíš vnímání světa a těla.V sedmé čakře dochází k duchovním atrakcím a můžeš projít i více úrovní.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. led 2021 2:12:20

Furt mluvíme každej o něčem zcela jiném,

já mluvím o šakti jenž vytváří celý projev, ne jen o šakti v těle,

to spojení šivy a šakti není pouze v těle,

to je v celém projeveném vesmíru,

a je to to, co vytváří tu jednotu projevu,

je to podobné všeprostupujícímu prostoru...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod Alaja » pon 25. led 2021 2:24:08

vostalpetr píše:Furt mluvíme každej o něčem zcela jiném,


Takže se musíme optat, jak vlastně vypadá to světlo, o kterém píše salmo1cz ... :mrk:
Protože není světlo jako světlo... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Křestanství

Příspěvekod Alaja » pon 25. led 2021 2:38:18

Vize mohou být všelijaké...

vnitřní a vnější...

telepatické vize
jasnovidné vize
jasnozřivé vize
vize vířivých barevných světel
vize z minulosti
vize z přítomnosti
vize z budoucnosti
vize z akáši

a dalo by se jistě dále pokračovat

..ale světlo UV.....jak "světlo" prostoru savikalpy ( "měsíční" světlo)), tak "světlo" prostoru nirvikalpy ( "sluneční" světlo)......to nejsou vize, které by se daly zahrnout do seznamu výše....to jsou skutečnosti, dalo by se také nazvat, že je to ta Pravda s velkým pé...co všichni duchovňáci hledají a hledají a hledají... a výše uvedené vize se promítají na plátně savikalpy... (pro vize není vidět plátno...)

Jo a světlo savikalpy je možné vidět i s otevřenými očima......ať už samotné světlo, nebo světlo ozařující viděnou krajinu, nebo světlo ve kterém je možné vidět telepatickou vizi a skrz tu světlo i vizi je vidět i krajina kolem....atd...
:old:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. led 2021 9:21:33

salmo1cz píše:No musíš nejdřív něco nastudovat abys věděl jak ta Šakti vlastně funguje.Otevřená srdeční čakra měla vliv na manifestaci duše, ale Šakti procházela prakticky nerušeně a ani to nevnímáš. Což je mimochodem dobře jenom na konci celé té atrakce máš pravou polovinu těla horkou (slunce)a levou polovinu studenou (měsíc).Když Šakti prochází šestou čakrou ztrácíš vnímání světa a těla.V sedmé čakře dochází k duchovním atrakcím a můžeš projít i více úrovní.


No já vím jak funguje, chodí sušumou a vůbec není důvod proč mělo být něco teplý a něco studený, či případně proč by se mělo ztrácet vědomí světa ve vyšších čakrách...

To tedy nevím kdes to študoval i když zkušenosti s kundalini jsou různorodé...

Kundalini je ve skutečnosti studená, ale tam, kde narazí na bloky tam se to projevuje teplem,

proto se hovoří o vypalování čaker,

viděl jsem lidi kterým bylo pěkně teplo i lidi kterým byla zima...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. led 2021 13:16:43

Taky by mě zajímalo, jak souvidí nějaký samadhi s nějakou otevřenou čakrou a vizí jednoty,

a vůbec netuším co je nějaká duše a její manifestace,

duše má být jako co ? nějakej střed ?

A Jogasutra má bejt jako co ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Křestanství

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. led 2021 14:07:09

Pavla ke Kristu netahejte to nebyl ani apoštol.


No a co Marek, Matouš, Lukáš a Jan ???

Že ty svoje evangelia začali psát nejspíš nákých 40 až 70 let po Ježíšově smrti,

to jako kdybych měl já psát o Stalinovi, no v dnešní době si o něm mohu alespon něco přečíst a kouknout na filmový záběry,

ale co voni ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 návštevníků