Pár votázek pro Miroslava

naše první fórum... :-)

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod vostalpetr » čtv 04. úno 2021 17:11:03

:cumim: :cumim: :cumim:

Pedrito, Pedrito,

tys tomu zas nasadil korunu !

copak nevíš, že nejvyšší ze všech nejvyšších a ještě vyšších stavů je :



PÁRAPRAVDA !!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 17:13:00

Pedrito píše:Nemáš to ve vyšsím rozlišení, ten obrázek?

Nemám...
Já to kdysi namalovala ve velikosti pohledu, pastelkama... :nevim:

A originál už nemám, jen kopii z Obrany lidu, kde mi kdysi vytiskli krátké povídání...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 17:43:32

Pedrito píše:Tak mi to prosím vyfoť a pošli na nestro@seznam.czJ á viděl něco podobnýho, poprvý když jeden francouz hrál na tabla a já u toho meditil. Zval jsem to tehdy tancem Óm....


To si to tu můžeš rovnou stáhnout....v OL je to ještě menší......tady je to už trochu zvětšený...
V těch mých pamětech, co jsem jim nedávno udělala vlákno, je k tomu popis...

PS: ty moje malé originály stejně už nemám...z OL mi je nevrátili... :mrgreen:
:-)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 17:47:00

Alaja píše:
Pedrito píše:Tak mi to prosím vyfoť a pošli na nestro@seznam.czJ á viděl něco podobnýho, poprvý když jeden francouz hrál na tabla a já u toho meditil. Zval jsem to tehdy tancem Óm....


To si to tu můžeš rovnou stáhnout....v OB je to ještě menší......tady je to už trochu zvětšený...
V těch mých pamětech, co jsem jim nedávno udělala vlákno, je k tomu popis...

:-)


Toho dne to vidělo ve stejnou dobu asi víc lidí....jeden pán ze Slovače se tenkrát do OL ozval, že prý to viděl také....no, viděl víc stejných věcí jako já....a je to prý opravdu tak barevné...
Jen jeho jméno neznám...nestačila jsem odpovědět, dopis se mi dostal do rukou vlastně až když se OL zrušila, skončila....ale v dopisu byla nějaká zmínka o Andalusii a že je víc lidí, kteří tyhle věci vídají...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 17:57:50

Tady je většina z onoho dopisu....vlastně všechno... :-)
Přílohy
DSCN1605u.jpg
DSCN1606u.jpg
DSCN1607.JPG
DSCN1608.JPG
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod salmo1cz » čtv 04. úno 2021 18:20:40

7.83 jako mýtus?Šmarjá i o tom bylo povídání v dokumentu o Teslovi.Schumannova rezonance se to zove
Myslíte že je normální být ve 14 letech génius anebo odněkud podvědomí čerpá inspiraci.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 18:30:48

Pedrito píše:Vím, ale všechno má svůj čas. Mě ten obraz zasáhl teď. Moh bych si ho namalovat, ale už je namalován, a já nemám rád kopie. Tenhle tvůj obraz má hodnotu, není to jen čmáranice, je to umění. Muselas si s tím dát hodiny práce. Nadherná práce, báseň v obraze..


Mám takový dojem, že jsem v průběhu těch 30 let někde v televizi nebo na internetu, zahlédla i animaci na toto téma......ono to vidění bylo pohyblivé...průhledné cihličky lámající světlo do barev duhy vylétaly z onoho středu do všech stran, dost rychle.... a nějaký animátor si s tím dal práci....
S malováním jsem začala až v roce 1990 , na základce jsem mívala z malování za 1, ale nevěnovala jsem se tomu dál. Až když začaly ty vize a já si je chtěla namalovat, jo a také, když jsem si chtěla okopírovat a zvětšit obrázky od Z.Hajného z jednoho jeho malého katalogu...to jsem pak začala používat suché křídy.
U toho sluníčka jsem jen zachytila až to, jak z jakési brambory začaly vylétávat ty cihličky. Dalo mi to opravdu dost práce, alespoň trochu zachytit hloubku prostoru....a barevné blýskání na hranách cihliček... :mrgreen:

Ještě se mi líbily další dvě vize....západ slunce nad mořem a pohled na letní město z výšky...ale ty se mi už tolik nevyvedly... :mrgreen:
Přílohy
315876_2171640363131_1024795698_n.jpg
297147_2171660683639_580048924_n.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 18:32:23

Pedrito píše:Oni sem jdou dávat obrázky? Nebo ty obrázky musí někde hostovat? To už jsem se podivil dřív... ale nám mužům, to víš, dochází všechno opožděně.

Jdou sem nahrávat, stejně jako na inspiruj nebo na poradně...chvála bohu... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 19:05:39

Když začneš psát....tak pod bílým oknem jsou k mání Možnosti a Příloha.....tak rozklikneš Přílohu...klikneš na Procházet.....vybereš si ve svém pc obrázek....odklikneš...a pak osklikneš tady Přiložit soubor (hned vedle Procházet)...

A nezapomeň...něco tady k tomu napsat, nebo dát smailíka...aby se ti příspěvek uveřejnil... :mrgreen:

Jo a obrázek by měl být v jpg a tak podobně a nepřehánět to s velikostí...na inspiruj mi šlo vložit 5 obrázků (za sebou, v jednou článku...), tady ještě nevím, nějak dodržuji pravidlo pěti automaticky.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 20:03:33

Pedrito píše:Aha, no tak to je amerika. A já si myslel, že to sem taháš z nějaký galerky... :mrgreen:

Tak já jsem ti teď narychlo něco namaloval, bohužel nejsem malíř - ten kdo vladne barvami.. i když o něm občas v básních mluvím. - to je obdiv, co někdo dokáže s barvami :poklona:

A teď budu zápasit, jak to sem dát, páč se to musí asi zmenšit...


Zmenšit v malování (to snad má každý pc v základní výbavě) nebo v nějakém prográmku od nahrávání fotek z foťáku.... :-)


Už se těším... :tralala:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 20:05:37

Pedrito píše:Udělám čárku - páč nevím co to udělá..


Děkujůůůů, líbí... :pusa:

Křídy?
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 20:58:32

Já už vlastně ani nemaluji....nyní se věnuji kočkám... :mrgreen: :hra:
Asi jsem toho už namalovala dost, Ledacos z toho se nejspíš ještě toulá někde po Praze u přátel a známých... Většinou jsou to ale jen větší kopie obrázků - Z. Hajný a nějaké fotky přírody z časopisů, vlastní tvorba minimálně... :mrgreen:
Někde zůstala po mně i pomalovaná skla dveří.... :hahaha:


Asi takto....
Přílohy
RadRkcs24SN6srUoD0wGN-xFttNUiZ-XTN986BePnIkl57WxVIYb1hIBVAsejWCXGxlsIwU.jpg
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 21:10:37

Jsem si vzpomněla...

Kdysi jsem namalovala podle nějaké malinké fotky i ten červený kopec Uluru v Austrálii. A ten se zalíbil mé tchýni, tak jsem jí ho dala. A ta měla nějakou kamarádku, které se také líbil, tak jí ho tchýně věnovala. A ta kamarádka měla kamarádku v Austrálii a chtěla jí udělat radost a poslat jí ten obrázek..... :mrgreen:
Jenže tady nastal problém s poštou...prý je to ručně malované a tím pádem je to nějaký ten originál...a clo by bylo příliš vysoké...či tak nějak mi to bylo pak přetlumočeno mou tchýní...Takže nakonec ten obrázek prý byl jen ofocen a do Austrálie byla jen zaslaná fotka mého obrázku, co byl namalovaný podle fotky, vytvořené v Austrálii...
Dost jsem se tomu nasmála.. :hahaha:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 21:20:09

Pedrito píše:Ty máš obrovský talent, i kdybys malovala jen, stéblo trávy, tak to bude krásný.. Tak bych si přál, jít někdy na tvou výstavu :pusa:


Haha, ty obrázky se už nedohledají... :hahaha:

Kdysi ještě v Praze, otevřel malíř Z.Hajný tu svoji galerii. http://www.zdenekhajny.com/cz/fs14-uvod.html Celá natěšená jsem se tam vypravila a prohlédla si to tam celé. Venku jsem pak potkala i autora obrazů....a chvilku jsme si povídali. No a já se mu přiznala, že si okopírovávám jeho obrazy podle fotek v knížce, protože jsem nikde nesehnala žádné jejich reprodukce ( no a na originál jsem fakt neměla) ....a tak jsme se tomu oba zasmáli. On ještě řekl, že ho to moc potěšilo, že ho někdo vůbec kopíruje.
No a později už nebylo vůbec zapotřebí si ho kopírovat, protože ty reprodukce konečně byly k mání...třeba jak velký závěsný kalendář a pod...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 21:29:11

Tenhle obrázek mne kdysi moc zasáhl, když jsem počátkem roku 1989 byla na výstavě Z.Hajného v Chodovské tvrzi.....
Stála jsem před tím obrazem asi dost dlouho, manžel mne musel od něho přímo odtáhnout.... :mrgreen:

http://www.zdenekhajny.com/cz/p1592-obl ... -x-70.html
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » čtv 04. úno 2021 21:35:08

Pedrito píše:Achjo. Kdybych nebyl jogín, tak bych ted byl smutnej.. že nemaluješ.


Mělo to nejspíš svůj čas, který už vypršel. :nevim:

Pedrito píše:Hajný mi něco říká, znamý jméno, ale neseznámil jsem se s ním, zatím.

Tak si listuj v té galerii.... obrazy se ti budou líbit. On maloval olejem......a mělo to obrovskou hloubku....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod vostalpetr » pát 05. úno 2021 7:10:09

Alaja píše:Tenhle obrázek mne kdysi moc zasáhl, když jsem počátkem roku 1989 byla na výstavě Z.Hajného v Chodovské tvrzi.....
Stála jsem před tím obrazem asi dost dlouho, manžel mne musel od něho přímo odtáhnout.... :mrgreen:

http://www.zdenekhajny.com/cz/p1592-obl ... -x-70.html


A koukala jsi na to video co jsem sem včera na vlákno ALSO SPRACH ZARATHUSTRA ???

To by se ti mohlo taky líbit :

https://www.youtube.com/watch?v=b39CfCN ... qo&index=4

Dokonce je tam "zrnění" a "třpytění" nemluvě o prostoru a "bílé mlze" :cool:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod Alaja » pát 05. úno 2021 8:09:35

vostalpetr píše:
Alaja píše:Tenhle obrázek mne kdysi moc zasáhl, když jsem počátkem roku 1989 byla na výstavě Z.Hajného v Chodovské tvrzi.....
Stála jsem před tím obrazem asi dost dlouho, manžel mne musel od něho přímo odtáhnout.... :mrgreen:

http://www.zdenekhajny.com/cz/p1592-obl ... -x-70.html


A koukala jsi na to video co jsem sem včera na vlákno ALSO SPRACH ZARATHUSTRA ???

To by se ti mohlo taky líbit :

https://www.youtube.com/watch?v=b39CfCN ... qo&index=4

Dokonce je tam "zrnění" a "třpytění" nemluvě o prostoru a "bílé mlze" :cool:


Podle mne je to převážně jen o tom bílém světle...."bílé mlze"....o lásce (mentální energii) mateřské , ochranitelské, hojivé, konejšící. atd. .... o zrnění či třpytném prostoru jsem tam vlastně nenašla nic, co by se tomu podobalo..... :nevim:

Ty obrazy od Z.Hajného v Chodovské tvrzi jsem vlastně viděla ještě dřív (únor 89), než se cosi u mne otevřelo (listopad 89). Je možné, že to byla jedna z příčin toho otevření... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod vostalpetr » pát 05. úno 2021 9:41:05

Podle mne je to převážně jen o tom bílém světle...."bílé mlze"....o lásce (mentální energii) mateřské , ochranitelské, hojivé, konejšící. atd. .... o zrnění či třpytném prostoru jsem tam vlastně nenašla nic, co by se tomu podobalo.....


Bílý mlhy je tam tedy hafo,

ale vše ostatní je tam vyjádřeno symbolicky, intuitivně,

hned na začátku jsou záběry na slunce a nebe, to pěkně sybolizuje jak hloubku prostoru tak i tu záři,

pak to přejde na záběry krajiny v které jsou "třpytky" co byly na obloze jsou v krajině, tak ted je to na zemi,

pak zrnění v krajině a krychličky - hmota, potom sít prostoru, zrnění a třpytky v prostoru a hmotě,

a seš v kostele a opět zrnění, pak svoboda - to je ta letící zářivá "koule", a pak budovy v kterých se tpytí opět to samé, ovšem vyjádřeno odrazem slunce,


a pak zpívá,a energie (šakti) zpěvu je opěv vyjádřena zrněním, "zrní jí to od pusy" prostor pak je zde opět vyjádřen opět jak zrněním tak i ta bílá mlhou v prostoru...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pár votázek pro Miroslava

Příspěvekod vostalpetr » pát 05. úno 2021 10:05:54

S tou mlhou,

je jeden příběh medvídka Pú jak bloudili v mlze,

a chtěli jít domů ale kdykoliv vyrazili směrem domů, tak po čase se opět vrátili zpět na místo odkud vyšli,

na potřetí pak napadlo Púa, že to udělaj obráceně,

vyrazili nikoliv směrem domů, ale šli tak aby se dostali tam kde byli,

takže takhle štastně došli pak domů...


A to je pěknej příběh jak dojít "domů"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 návštevníků