Poznání

naše první fórum... :-)

Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 02. úno 2021 11:52:41

Přemýšlel jsi někdy (já vím že ne, nebot to máš zakázaný a navíc to ani neumíš) či dokonce přímo jsi si uvědomil,

proč se poznání spojuje se světlem - světlo poznání a nespojuje se třeba s bytím poznání, vědomostí poznání či blažeností poznání ???

Je to tím,

že každé (pozitivní poznání) má uvolnující účinky a každé uvolnění větší otevřenost vůči UV,

dokonce i každé mylné poznání takto funguje, jinak by se lidé tak rádi nevoblbovali představami víry, naděje a lásky...



Ovšem ne každé poznání je natolik uvolnující, aby se stalo světlem,

povětšinou se spíše stává poznání tmou, která nás na jedné straně sice uvolní ale na straně druhé spoutá,

takže tak jako obvykle

není poznání jako poznání,

proto honit se za poznání či dokonce na něm ulpívat,

je spíše tmou než světlem...

Poznání bez světla je tmou nevědomosti...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 02. úno 2021 12:20:58

Ale jinak,

světlo poznání v tom co jsem ti napsal nenajdeš,

leda snad že bys uměl číst mezi řádky,

ale na řádkách jsem pouze použil temnotu k zatemnování světla,

takže to je jen poznání...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 02. úno 2021 17:29:57

To je také dobrá otázka. Ale odpověď není možné se někde "doučit" nebo naučit podobně jako odpověď na Ramanovu otázku "Kdo jsem já"


Všechno se dá doučit a naučit,

k tomu aby ses mohl naučit jezdit na kole taky potřebuješ pár rad,

a pak si na to kolo sedneš a praxí jízdy přijdeš na to co je to ta záhaná rovnováha...

Ale je dobré před jízdou samou vědět nač jsou říditka, sedlo, šlapky a jak se zatáčí


Jenže to je leda tak dobrý pro to voluntaristický duchovno,

páč jízda na kole a duchovno jsou poněkud rozdílné věci....

Lepší je to nehledat,

ale nalézat...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Alaja » úte 02. úno 2021 17:36:01

a také vědět, co jsou to brzdy.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 02. úno 2021 18:56:44

Díky, na to jsem zapomněl...

:skolastik:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod Alaja » úte 02. úno 2021 19:30:06

Když jssem byla malá...tak 3 třída, tak jsem kolo neměla. Ale některá děcka ze vsi ano. Moc se mi líbilo, jak si tak po silnici na nich jezdí....
A jednou mi ho i půjčili....jen o brzdách jsem nic nevěděla....no, ještě že ta ves stála na rovině a že jsem nejela moc rychle.... odnesla to jen má kolena na hromadě štěrku .....kolo vydrželo... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » úte 02. úno 2021 23:14:59

Pokud jenom vidíš nějaké světlo nebo třpytící se prázdno, tak takové světlo - které vidíš - nic nerozpouští.


No jasně že ne,

jen je to znamení že jsi se malinko napojil na UV,

na to aby světlo mohlo něco rozpustit tak musí být všeprostupující (vždyt to sakra furt píšu)

to je to o čem je dzogčhen,

všeprostupující světlo vědomí,

to znamená že to prostupuje tělem i myslí,

to je to UV,

v mysli to pak spontánně rozpouští pocity a myšlenky,

a ve všech duchovních tělech to pak spontánně rozpouští vasány a zároven to harmonizuje všechny čakry a duchovní těla

v dzogčhenu tomu říkají samoosvobozování,

děje se to prostě samo sebou



Prostě pouhé světlo nestačí, musí mít tu kvalitu všeprostupujího světla


PS.

JÁ NEVÍM, PRO MĚ JE TODLE SNADNO POCHOPITELNÝ, MŮŽE BEJT ŽE TO ALE NĚKDO NEPOCHOPÍ :

KÜNŽI A VLASTNÍ ZKUŠENOST

Jakmile nám mistr objasní základ, jak jej chápe dzogčhen, je dobré tento popis srovnat s vlastní zkušeností základu, kterou získáme prostřednictvím praxe a uvedení.

V dzogčhenu je základem všech jevů künži, která odpovídá ze sebe samé povstávající moudrosti a principu osvobození. V Žangžung ňängjü je všudypřítomnost künži symbolizována neohraničeným prostorem. Prostor je nekonečným základem veškeré existence... Podle bönu není tento prostor omezen pouze na vnější prostor či na vnitřní prostor mysli. V künži neexistuje rozlišování na vnější a vnitřní... Künži prostupuje naprosto stejnoměrně sansáru i nirvánu a není rozdělena na vnitřní a vnější. Běžná dualistická mysl však rozlišuje mezi vnitřní künži, neexistencí já v člověku, a vnější künži, která je absolutní skutečností veškeré existence. Takové hranice ale künži nemá. Sama ze sebe povstávající moudrost künži prostupuje jak myslí cítících bytostí, tak i všemi jevy a celým vesmírem...



PS.
Vždyt tibetská kniha mrtvých není vo ničem jiném než o světle,

jen jsou tam různé úrovně toho světla

a k tomu jsou přidaný nějaký božstva nebo co, už jsem to zapomněl...

To vlastně popisuje tvoji čistotu, světlo...


Takže zcela evidentně nejde o světlo Poznání ale o poznání Světla...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 2:00:49

A hele, tady máš vodpověd na to co čím prostupuje :


93. Parabrahman je nevnímatelné (z knihy Oddanost po Seberealizaci)

9. 3. 2016 - Gabriela

SiddhaO Brahman se říká, že je „všeprostupující“, ale jestliže je „vše“ neskutečné, jak tím Brahman může prostupovat? To, co vidíme, není skutečné, jak tím tedy může Brahman prostupovat? V hlubokém spánku není „nic“, co je vnímáno či prostupováno. Když jste bdělí a přítomní, to, co vidíte, je viděné, forma. Forma je to, co je spatřené. Říci, že je to viděné, znamená tvrdit, že je to poznané či vnímané. Jedině potom je řečeno „zřím to“. Nicméně vše, co je viděno, je ve skutečnosti zřeno smyslovými orgány, a ty jsou poznány prostřednictvím intelektu, stejně jako „Poznáním“. Nyní prosím dávejte dobrý pozor. Kdo vnímá „Poznání“? Stav „vědění“, „Poznání“, je sám o sobě vnímán, ale Toho, kdo to zří, popsat nelze. Tohoto pozorovatele nelze popsat, přesto je o „Něm“ zmiňováno. Takže „zřít“ značí „znát“, „vnímat“, a to, co je takto vnímáno, je vnímáno či prostupováno samotným Brahman. Jedině to, co je takto prostoupené, je poznatelné či vnímatelné. Dokud je vše poznané ve viditelném stavu, je prostoupeno. Nicméně jakmile zdánlivé (viditelné) věci zmizí, co je tu k prostoupení? Má-li být pomocí Brahman něco prostoupeno, musí to být viděno či poznáno. „Vědění“ skončí a potom tu nezbývá nic k prostupování.



http://www.advaita.cz/26716n-93.-parabr ... erealizaci




No a nakonec je to i logický, protože když vezmeme jako "pozorovatele" Absolutní Vědomí pak :

pozorovatel - pozorování - pozorované jsou jedno a to samé (jinak řečeno je to to tvý Poznání, či Vědění)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 13:12:31

No ale z toho plyne, že co neuvidíš, o čem nevíš, tendence, které zrovna spí v nevědomí se samy nerozplynou, neosvobodí. Podobně jako ve stavu hlubokého spánku se nic neosvobozuje.


Vždyt je to přímo naopak !!!

Pokud nespíš nebo nejsi zrovínka v komatu tak máš poznání- uvědomění !!!

Copak nemáš uvědomění sebe, uvědomění myšlenek a pocitů, uvědomění těla a uvědomění světa ???

Kde asi tak je to nevědomí a ty vásány ???

Není snad všechno spojené se vším ???



Všechno máš pěkně uložený v těch svých duchovních tělech které se vážou k tomu fyzickému tělu které si uvědomuješ,

samozřejmě že k tomu, aby to fungovalo potřebuješ uvědomění,

ale jen takové v jakém se nacházíš v přechodu mezi bdělým stavem a spánkem,

to je stav meditace - uvolnění...


Ty mně přijdeš jak potrhlej,

jako příměr :

když se jdeš vopalovat tak prostě stačí jít na sluníčko, potřebuješ nějaký uvědomění že tě to slunce opaluje a kde tě opaluje ???

Stačí se prostě jen "otevřít" slunci,

čili stačí se jen otevřít působení Brahmanu...

To je naprosto dostačující uvědomění, asi tak náročné uvědomění jako když se jdeš opalovat....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 13:41:36

Ty jsi prostě naočkovanej Tomášem,

že vasány má rozpouštět nějaký "neosobní ego" které je svým uvědoměním rozpustí,

a holt nemůžeš pochopit to, že UV má všeprotupující uvědomění - šakti,

a že šakti není žádná neiteligentní energie blbá asi jak elektřina,

ale že šakti je prostě Vědomí v pohybu které má uvědomění ve všem

na rozdíl od "osobního vědomí" který má hodně omezené uvědomění...


Kdybys to své omezené "ego uvědomění" pustil tak bys měl místo něj "univerzální uvědomění",

jenže ty se akoráte v těch svých uvědoměních rochnáš a držíš se jich,

stejně jak ta Jana uvědomění těch svý štastných pocitů...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 13:44:21

Důležitá je praxe, zkušenost - tedy zkušenost s uviděním, poznáním vasany (tedy i toho, co ji udržuje a proč) a jejím následným vědomým rozpuštěním, zanecháním na základě toho vidění a poznání, že netřeba jí dále držet.


Jo praxe je fakt důležitá,

jenom to nesmí bejt debilita která přináší debilní výsledky...

Chápu, že prostě dzogčhem nechápeš stejně jako ho nechápe Lída, a že se těch pitomostí vod Tomáše prostě nezbavíš...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 15:08:58

tedy zkušenost s uviděním, poznáním vasany (tedy i toho, co ji udržuje a proč) a jejím následným vědomým rozpuštěním, zanecháním na základě toho vidění a poznání, že netřeba jí dále držet.


No to je moc pěkný, jenže ta informace je nějakým způsobem zaznamenána,

myslíš, že je to tam vytesaný majzlíkem do skály ???

Takže co to je ta "informace" ???

Prostě to je energie -šakti co se zablokovala a vytvořila "odpor" ve volném proudění šakti,

takže je to nejenom informace ale jakési "zamrzlé světlo"

stejně jako v tý tibetský knize mrtvých....


:nuda:


Ego a jeho sebepotvrzovací potřeby tu kterou vasanu vytvořilo upevnilo a drží tou sebeotvrzující potřebou.


Tak klidně pokračuj v tý sebepotvrzující praxi rozpouštění vasán a pěkně se tím udržuj při životě...

Škoda že tvý ego nenapadlo nějaký inteligentnější sebepotvrzování, než jen tím že se budeš snažit se nesebepotvrzovat...

No ale spon máš nějakou tu svatou činnost, kam se na to hrabou třeba ty moje vulgarity...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Poznání

Příspěvekod vostalpetr » stř 03. úno 2021 16:39:15

Ego a jeho sebepotvrzovací potřeby tu kterou vasanu vytvořilo upevnilo a drží tou sebeotvrzující potřebou.


Ego vůbec nepotřebuje nějaký pitomý vasány k sebepotvrzování,

to je píčovina co vypotil Tomáš,

kořenem ega je ztotožnění s tělem, a tady se sebepotvrzuje neustále i bez odobných hovadin jen pouhým uvědoměním v těla...

Ty tvoje vasány jsou pouhým následkem, nikoliv příčinou ega,

tudíž to co říkáš je pitomost všech pitomostí,

idiotskej katolickej boj s hříchem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 157 návštevníků