Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » pon 21. lis 2022 18:28:52

Alfons píše:
Když si tak maně vzpomínám na to tvé pedofilní extempore s obdivovateli Angeliny Jordan, na tvůj úchvat z ženy s velkým Ž, na to že 2/3 čakru taháš i sem...
Hmm, hmm :-).


Ty sem přece furt taháš 2/3 čakru s odvoláním na RA.
Tak to vypadá, že spíš ty s tím asi máš nějaký problém. Proto se tě na to ptám.

Žena s velkým Ž - ta "velikost" ženy nemá s 2/3 nic společného ale s její vyspělostí ducha a srdce, jako byla třeba zmíněná paní Tomášová.
A ta pedofilie mne napadla v souvislosti s tím, že normální ženství ti moc nesedí a z malé školačky jsi celej odvázanej.

Mimo to máš o mně průběžně různé bizardní představy, které vůbec neodpovídají realitě (podobně se to děje Trini), takže ty tvoje nápady a hodnocení jsou spíš projekcemi tvých neuvědomovaných problémů, které máš tendenci si na druhé projikovat.
Hmm, hmm :-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » pon 21. lis 2022 21:52:17

Armine, pokud v Angelině Jordan vidíš toliko nezralý objekt sex. touhy, a v jejích obdivovatelích tudíž pedofily, pak je evidentní, že 4. a 5. čakru máš zavřenou, famózní to odhalení Ra.

Krční (5.) čakru popisuje Ra jako první skutečně duchovní. Odtud naše fascinace Angelínou, protože jazz, to nejsou dětské říkanky.

Tudíž to celé a tvoje manipulativní tendence (mnohými z nás ti to reflektující) jasně ukazují na cestu služby sobě. Já jsem si dříve myslel, že jsi nějak zhypnotizovaný, protože jsem do tebe promítal zhypnotizovaného sebe, ale není tomu tak. Nemusíš si nutně své cesty být aktuálně vědom, ale čím dříve si přestaneš lhát, tím lépe.
Nepleť si Míly čistotu s čistotou německou, ta se netýká duchovních čaker (ale rasy, či dnes živ. prostředí, atpod.).

Ty jsi akorát (jak by řekl Ra) málo polarizovaný (zformovaný).
Jako příklad úspěšné polarizace Ra uvádí Himmlera.

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » pon 21. lis 2022 22:25:13

Alfons píše:Armine, pokud v Angelině Jordan vidíš toliko nezralý objekt sex. touhy, a v jejích obdivovatelích tudíž pedofily, pak je evidentní, že 4. a 5. čakru máš zavřenou, famózní to odhalení Ra.

Krční (5.) čakru popisuje Ra jako první skutečně duchovní. Odtud naše fascinace Angelínou, protože jazz, to nejsou dětské říkanky.


Já v Angelině nevidím žádný objekt sex. Já v ní vidím normální dítě, který má velký talent na zpěv. Ty si z toho děláš nějakou duchovňáckou kovbojku. Ti obdivovatelé na videu mi vůbec nepřipadali jako pedofilové - akorát ten tvůj obdiv mi připadá trochu ujetej.

Jak ty to máš se svým vztahem k dospělým ženám? Už se tě ptám asi potřetí. Máš s tím nějaký problém? Že ti to vyjádření se o tom přes krční čakru nějak nechce prolézt ven.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » pon 21. lis 2022 23:03:56

Já tě nepovažuju za pedofila. Ale jako stoupenec cesty služby sobě tak to tak u nás vidíš. Z logiky věci.

Nic zvláštního na mě není, jsem normální heterosexuál. Mojí slabostí ale vždycky byly takové něžné, jakoby altruistické ženské oči (čili dobré srdce). Na intelektu ženy mi nikdy nikterak nezáleželo. O většinu Missek bych si z těchto důvodů neopřel ani kolo. Opravdu mi připadají škaredé (duševně).

Odtud moje přezírání k logickým disputacím se ženami na internetu.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » úte 22. lis 2022 10:35:25

armin píše:Žena s velkým Ž - ta "velikost" ženy nemá s 2/3 nic společného ale s její vyspělostí ducha a srdce, jako byla třeba zmíněná paní Tomášová.

Díváš-li se z pozice 2/3 čakry na svět, pak řekne-li se láska k dětem, není divu že asociuje se ti to s Hans Christian Andersenem. Žena s velkým Ž je z tohoto úhlu pohledu abstrakce, sublimace, dolních čaker. A skrze to spatřuješ čistotu.

Ale to není čistota Míly Tomášové, ona ta nevyvěrá ze zdola ale se shora, z lásky ke Stvořiteli ze 4. čakry. Sexualita je modifikací, zkreslením této lásky a tak nelze vzíti sexualitu a jejím zobecněním či sublimací lásku ke Stvořiteli dosáhnout. Celek netvoří jeho části a částí nelze celek dosáhnout. Proto Míla tvrdí čistotu pohlavní.

Pamatuji si na reportáž o únosu Adolfa Eichmanna Izraelci z Argentiny. Jeden z těch únosců vyprávěl, že s Eichmannem rozmlouval a chtěl vědět, jestli si uvědomuje rozsah svých zločinů (protože mu za WWII v koncentráku zemřeli příbuzní). A na to mu Eichmann po chvíli odpověděl, "Ale vy jste přeci Žid".
Neboli podobně jako ty armine, ten člověk se vůbec nedokázal vcítit do svých nepřátel. Stejně, jako ty máš nulovou schopnost se vcítit do pozice Rusů. Tahle schopnost právě souvisí s 4/5 čakrou.

Obrázek
Je vidět v Eichmannových očích apriori nějaká zrůdnost? Já ji nevidím, ač je to zjevně stoupenec cesty služby sobě.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Arat » úte 22. lis 2022 11:38:14

Ale to není čistota Míly Tomášové, ona ta nevyvěrá ze zdola ale se shora, z lásky ke Stvořiteli ze 4. čakry. Sexualita je modifikací, zkreslením této lásky a tak nelze vzíti sexualitu a jejím zobecněním či sublimací lásku ke Stvořiteli dosáhnout. Celek netvoří jeho části a částí nelze celek dosáhnout. Proto Míla tvrdí čistotu pohlavní.


Oba milujete dobrotu srdce, duši ženy a přitom se nemůžete shodnout ani při této otázce - ženy.

Alfonsi, kde hovoří Míla o pohlavní čistotě? (nečetla jsem všechny komentáře tady...)

S tou větou "Celek netvoří jeho části a částí nelze celek dosáhnout" tak úplně nesouzním...., podle mě Celek tvoří všechny jeho části, ale částí nelze celek dosáhnout, to ano..... jak sem tam použiji: Bůh není slovo, ale slovo je i Bůh.... tak nějak to cítím, že je....

S tou sexualitou je to zajímavé téma, zkus k tomu napsat něco více, popř. jestli najdeš k tomu něco od Míly, budu ráda...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » úte 22. lis 2022 13:35:16

Arat píše:S tou větou "Celek netvoří jeho části a částí nelze celek dosáhnout" tak úplně nesouzním...., podle mě Celek tvoří všechny jeho části

Když bys vzala jednotlivé části celku a tyto části pak složila dohromady, zdálo by se, že jsi tak vytvořila celek. Ale to je jenom zdání, protože ten celek tu byl dříve a ty jsi ho nejprve rozbila na části, a pak jsi ty jednotlivé části, podle vzpomínky na ten celek, znovu složila. Kdybys neměla ten celek nejprve v mysli, neměla bys podle čeho ty části správně složit, nevěděla bys ani, proč něco skládat. A i kdybys to třeba náhodně složila, neviděla bys v tom žádný smysl, nic by to pro tebe neznamenalo.

Arat píše:Alfonsi, kde hovoří Míla o pohlavní čistotě?

Míla se o tom zmiňuje ve své knize Za čas a prostor, v kapitole O vnitřní příbuznosti lidí, kde popisuje jejich setkání s Dalajlámou, a v závěru kapitoly píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.


Arat píše:Oba milujete dobrotu srdce, duši ženy a přitom se nemůžete shodnout ani při této otázce - ženy.

Pěkně to vystihuje tenhle chlapec – říká té holčině něco v tom smyslu, ty jsi hezká, ale já určuji význam slov (vedou tam disputaci, zda venku prší, nebo je deštivo):
https://www.youtube.com/watch?v=yaM9J2VHLf8

Tohle je mužský svět, my muži, jsme mu určili jeho formu. Ta forma je viditelná, ale bez látky (obsahu), nemůže být žádná forma. Ying není yang, intuice není logické myšlení a muž není žena. Nemohou být stejní. A vám to prostě ne tak úplně myslí. Smiř se s tím.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Arat » úte 22. lis 2022 14:37:15

Když bys vzala jednotlivé části celku a tyto části pak složila dohromady, zdálo by se, že jsi tak vytvořila celek. Ale to je jenom zdání, protože ten celek tu byl dříve a ty jsi ho nejprve rozbila na části, a pak jsi ty jednotlivé části, podle vzpomínky na ten celek, znovu složila. Kdybys neměla ten celek nejprve v mysli, neměla bys podle čeho ty části správně složit, nevěděla bys ani, proč něco skládat. A i kdybys to třeba náhodně složila, neviděla bys v tom žádný smysl, nic by to pro tebe neznamenalo.

Proč předpokládáš, že ženy (a nejenom ženy) uvažují tímto směrem? Co když to někdo vnímá, cítí, žije jinak? Že Celek je prvotní a vše ostatní je navíc?

Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.

Co když tzv. pohlavní čistotou myslela Míla neztotožnění se s osobní individualitou, jedinečností, od které se vše odvíjí.....? Kdy mysl je ještě (opět) čirá, nelepkavá, ctící svou podstatu v nekonečném oceánu bytí?

my muži, jsme mu určili jeho formu. Ta forma je viditelná, ale bez látky (obsahu), nemůže být žádná forma. Ying není yang, intuice není logické myšlení a muž není žena. Nemohou být stejní. A vám to prostě ne tak úplně myslí. Smiř se s tím.

Není. Naštěstí.
I proto se tolik přitahují....., protože se navzájem "potřebují".....
Tady mě napadá příběh o Kukkurípovi...

http://www.lampa.cz/povidky/milacek.html
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » úte 22. lis 2022 15:04:50

Arat píše:
Když bys vzala jednotlivé části celku a tyto části pak složila dohromady, zdálo by se, že jsi tak vytvořila celek. Ale to je jenom zdání, protože ten celek tu byl dříve a ty jsi ho nejprve rozbila na části, a pak jsi ty jednotlivé části, podle vzpomínky na ten celek, znovu složila. Kdybys neměla ten celek nejprve v mysli, neměla bys podle čeho ty části správně složit, nevěděla bys ani, proč něco skládat. A i kdybys to třeba náhodně složila, neviděla bys v tom žádný smysl, nic by to pro tebe neznamenalo.

Proč předpokládáš, že ženy (a nejenom ženy) uvažují tímto směrem? Co když to někdo vnímá, cítí, žije jinak? Že Celek je prvotní a vše ostatní je navíc?

https://www.youtube.com/watch?v=ZtUPKekDY7M

Arat píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.

Co když tzv. pohlavní čistotou myslela Míla neztotožnění se s osobní individualitou, jedinečností, od které se vše odvíjí.....? Kdy mysl je ještě (opět) čirá, nelepkavá, ctící svou podstatu v nekonečném oceánu bytí?

To spíše Míla vyjádřila v básni

Ráno jsem vstala,
abych Tě pozdravila
tak jako dřív.
Však ač jsi všude,
nikde Tě nenalézám.

Tento stav těžko můžeme připisovat stavu mysli "u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků", jak o tom píše Míla v souvislosti s pohlavní čistotou.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Arat » úte 22. lis 2022 15:07:55

Ještě dodatek.

Míla byla považována za učitele Eduarda Tomáše.
Krásně o jejich vztahu od seznámení, tehdejší době hledání, duchovní cestě vypráví román Duha v zrcadle z pera Eduarda Tomáš.
Který bohužel nedokončil.... na závěru románu to jde znát.... bohužel... román dokončil snad Hynek Beran, údajně. Někdo si myslí, že to byl Miloš Tomáš, ale to se mi nezdá.... není to důležité....

https://www.megaknihy.cz/ceske-a-sloven ... OKEALw_wcB
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » úte 22. lis 2022 22:48:17

Alfons píše:Míla se o tom zmiňuje ve své knize Za čas a prostor, v kapitole O vnitřní příbuznosti lidí, kde popisuje jejich setkání s Dalajlámou, a v závěru kapitoly píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.



Co je podle tebe čistá mysl a pohlavní čistota?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 23. lis 2022 8:39:27

armin píše:
Alfons píše:Míla se o tom zmiňuje ve své knize Za čas a prostor, v kapitole O vnitřní příbuznosti lidí, kde popisuje jejich setkání s Dalajlámou, a v závěru kapitoly píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.



Co je podle tebe čistá mysl a pohlavní čistota?

Vzhledem ke křesťanskému kontextu, ve kterém se Míla Tomášová nacházela, a ke kterému patří neposkvrněné početí Panny Marie, zřejmé jest, že čistá mysl (tedy vědomí/vhled), má co dočinění s celibátem (ne jinak je tomu v tradičním buddhizmu).

Jak do toho pasuje ta tvoje tantra?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 23. lis 2022 8:54:52

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Míla se o tom zmiňuje ve své knize Za čas a prostor, v kapitole O vnitřní příbuznosti lidí, kde popisuje jejich setkání s Dalajlámou, a v závěru kapitoly píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.



Co je podle tebe čistá mysl a pohlavní čistota?

Vzhledem ke křesťanskému kontextu, ve kterém se Míla Tomášová nacházela, a ke kterému patří neposkvrněné početí Panny Marie, zřejmé jest, že čistá mysl (tedy vědomí/vhled), má co dočinění s celibátem (ne jinak je tomu v tradičním buddhizmu).

Jak do toho pasuje ta tvoje tantra?


Tohle je zajímavé téma, které s politikou kurňa fix nemá moc společného tak na to založím vlákno na inspiruj.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Arat » stř 23. lis 2022 22:29:51

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Míla se o tom zmiňuje ve své knize Za čas a prostor, v kapitole O vnitřní příbuznosti lidí, kde popisuje jejich setkání s Dalajlámou, a v závěru kapitoly píše:
Tito lidé mají k sobě vztah již z minulých inkarnací, ve kterém dnes jen pokračují, aby si vyrovnali nedožité závazky. Jejich vzájemné poznání je podmíněno čistotou mysli, která je zase spjata s pohlavní čistotou.
Proto se tento úkaz děje hlavně u mladých lidí, kteří ještě svou mysl nezkazili zkušeností tělesných požitků.
Mnoho z našich přátel nám vyprávělo, jak se poznali se svými manželkami, manželi či přáteli na první pohled. Všichni z nich měli v té době čistou mysl.



Co je podle tebe čistá mysl a pohlavní čistota?

Vzhledem ke křesťanskému kontextu, ve kterém se Míla Tomášová nacházela, a ke kterému patří neposkvrněné početí Panny Marie, zřejmé jest, že čistá mysl (tedy vědomí/vhled), má co dočinění s celibátem (ne jinak je tomu v tradičním buddhizmu).

Jak do toho pasuje ta tvoje tantra?

Alfonsi, armin načal na toto téma nové vlákno na inspiruj.cz, zde: http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t ... 208#p43208

Jestli budeš chtít v tom hovoru pokračovat....

Dovolím si odsud zkopírovat na inspiruj.cz pár posledních příspěvků k tématu.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pát 25. lis 2022 13:16:53

Podle mojí dcery by lidé měli udělat toto:

Scéna z filmu Network (1976)

https://www.youtube.com/watch?v=CdfZLXqeWt0

Chci abyste vstali ted hned. Vstante. Jděte k oknu. Otevřete ho, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.
A pak uvidíme co se dá dělat s depresí, inflací a ropnou krizí. Ale nejdřív vyskočte z křesel, otevřete okna, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.


Zet vyprávěl, že na jejich univezitě ted pracuje vědkyně z Donbasu. Málo mluví a působí, že je těžce traumatizovaná, Akorát řekla, že nemáme tušení, co provádějí Ukrajinci z Rusy na Donbase. Shodou okolnosti jeho mladému učedníkovi přerazil ukrajinský uprchlík čelist, tím že ho zezadu přepadl. Prý se mu nelíbila jeho vizáž.
Má ted zakázku na fotbalovém stadionu. který se propadá kvůli starému potrubí, ale oficiálně se musí tvrdit, že je na tom vina změna klimatu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » pát 25. lis 2022 13:40:21

Trini píše:Podle mojí dcery by lidé měli udělat toto:

Scéna z filmu Network (1976)

https://www.youtube.com/watch?v=CdfZLXqeWt0

Chci abyste vstali ted hned. Vstante. Jděte k oknu. Otevřete ho, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.
A pak uvidíme co sedá dělat s depresí, inflací a ropnou krizí. Ale nejdřív vyskočte z křesel, otevřete okna, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.


Ty nebo tvoje dcera jste naštvané?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pát 25. lis 2022 13:48:02

Trini píše:Podle mojí dcery by lidé měli udělat toto:

Scéna z filmu Network (1976)

https://www.youtube.com/watch?v=CdfZLXqeWt0

Chci abyste vstali ted hned. Vstante. Jděte k oknu. Otevřete ho, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.
A pak uvidíme co se dá dělat s depresí, inflací a ropnou krizí. Ale nejdřív vyskočte z křesel, otevřete okna, vystrčte hlavu a křičte: Jsem naštvanej jak blázen a už to nevydržím.


Zet vyprávěl, že na jejich univezitě ted pracuje vědkyně z Donbasu. Málo mluví a působí, že je těžce traumatizovaná, Akorát řekla, že nemáme tušení, co provádějí Ukrajinci z Rusy na Donbase. Shodou okolnosti jeho mladému učedníkovi přerazil ukrajinský uprchlík čelist, tím že ho zezadu přepadl. Prý se mu nelíbila jeho vizáž.
Má ted zakázku na fotbalovém stadionu, který se propadá kvůli starému potrubí, ale oficiálně se musí tvrdit, že je na tom vina změna klimatu.


https://www.youtube.com/watch?v=CdfZLXqeWt0

Musíte si říct: "Jsem lidská bytost, ksakru. Můj život má cenu."
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » pát 25. lis 2022 14:57:14

Trini píše:
Musíte si říct: "Jsem lidská bytost, ksakru. Můj život má cenu."

To radíš chudákům ruskejm mobilizovanejm odvedencům?
Nebo je to tak hrozné u vás v Rakousku?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pát 25. lis 2022 17:26:52

https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/ge ... -internetu
Generál Šedivý řekl, co rozhodne válku na Ukrajině. Každý ruský voják není zbabělec a raket mají dost, síly se srovnají

Vladimir Putin bude muset na jaře znovu mobilizovat a nahnat na Ukrajinu další vojáky. Myslí si to generál Jiří Šedivý. Pokud by však chtěl to samé udělat ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj, dost možná nebude mít kde brát. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR v rozhovoru pro Čtidoma odhadl, co nakonec válku na Ukrajině rozhodne.


Válka na Ukrajině obě strany vyčerpala. Svědčí o tom i fakt, že ukrajinská armáda zastavila ofenzivu v Charkovské oblasti a nedaří se jí definitivně odrazit ruské útoky na Bachmut a okolí. Navíc začala zima, která prověří i morálku vojáků a vůbec ochotu bojovat. Podle generála Šedivého není možné předpokládat, že by se ruský systém vedení války zhroutil, podle něj jsou to nelogické závěry pramenící z neznalosti.

Hodně se mluvilo a psalo o tom, že Rusku docházejí rakety. Přesto útoky na Kyjev v poslední době spíše stupňuje. Je to podle vás tím, že informace byly mylné, nebo si Rusové dokázali najít dodavatele?

Obojí je pravda. Rusové nezačali války s omezenými zásobami zbraní. To je zřejmé a některé nelogické závěry o tom, že v srpnu se ruská invaze na Ukrajinu zhroutí, protože dojde munice včetně raket, byly jen přáním nepodloženým znalostí ruského systému. Rusové jsou schopni, a asi to i dělají, mobilizovat výrobu hlavních zbraní, včetně raket. Ani nedostatek čipů, jak je někdy tvrzeno, jim v tom nezabrání. Nebudou sice tak přesné, ale stejně funkční.

Pro ně to ale není až takové změna...

Přesně tak. Jejich dřívější systémy navedení raket byly také poměrně přesné a nepotřebovali současnou sofistikovanou elektroniku. Pokud se k tomuto Rusové vrátili, zásadní problém jim omezení přístupu k těmto komponentům elektronických systémů nezpůsobí.

A co kapacita výroby?

Ano, tam už problém nastat může. Nebudou schopni udržet tempo výroby. Dříve nebo později dojde k snížení intenzity ostřelování raketami, které bude mít nižší, ale bude mít stabilní úroveň. V tom pak poznáme, jaký je skutečný výkon ruského průmyslu výroby raket.

Pomohou Rusku jeho spojenci?

Na ty bychom rozhodně neměli zapomínat. Určitě mají také schopnost dodávat komponenty pro výrobu raket. Takové dodávky nemusí být vůbec zveřejňovány a mohou být prováděny skrytým způsobem. Mimo jiné, přibližování se Ruska a Íránu budí obavy z toho, že Rusové za podporu Ruska Iránem v této válce předají Íránu vše potřebné, aby zrychlili vývoj jejich jaderných zbraní.

Když si vezmeme lidskou sílu a fakt, že Rusové chrlí na frontu nové a nové vojáky – může být tato kvantita v konečném důsledku vítězným faktorem?

Neměli bychom podléhat iluzi, že každý ruský voják je zbabělec a není ochotný za Ruko bojovat. To by už dávno bylo po válce. Jistě se najde určité procento vojáků, kteří dezertují nebo odmítnou bojovat. Takové problémy mají i Ukrajinci. Co je podstatné, je to, kolik takových vojáků je na té či oné straně.

Dá se říct, že kdyby byli ruští velitelé tak dobří jako ukrajinští a kdyby měli Rusové stejně kvalitní zbraně jako Ukrajina, byla by situace na bojišti odlišná?

Ano, byla by diametrálně jiná. O tom jsem přesvědčen. Buďme rádi, že se ruská armáda potýká s takovými problémy, což dává výhodu Ukrajině. Ale i Rusové se učí a bude po úvodním vysílání mobilizovaných vojáků po krátké přípravě k „ucpání“ kritických míst důležité sledovat, jak budou připraveny nově zformované jednotky a útvary před jejich zasazením do bojové činnosti.

Dojde pak k vyrovnání sil?

Podle mého názoru se to stane. Následně rozhodne kvalita velitelského sboru a kvalita zbraní. Zjevně je ukrajinský velitelský sbor lépe připraven a co se zbraní týče, jejich kvalitu mají Ukrajinci po dodávkách ze Západu také vyšší. Rusko ji může částečně eliminovat větším množstvím zbraní, ale to nepůjde donekonečna.

Co tedy bude z pohledu Ruska následovat?

Postupně bude muset přistoupit k další vlně mobilizace a přejít na válečnou ekonomiku – alespoň částečně. Jsem přesvědčen, že zimní období obě armády výrazně vyčerpá, což se projeví na jarních ofenzívách, které rozhodnou o dalším průběhu války. Ale dnes předkládat 100% předpověď je pořád ještě nereálné.

KAM DÁL: Vláda vsadila na pád Ruska, opačné názory ignoruje a cena je vysoká, říká odborník.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pát 25. lis 2022 20:40:39

https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/js ... y-ignoruje
Vláda vsadila na pád Ruska, opačné názory ignoruje a cena je vysoká, říká odborník

Válka na Ukrajině hodně věcí změnila, je dražší energie, plyn i jídlo. Češi platí vysokou cenu. Fialova vláda vsadila na to, že Rusko brzy padne a budeme se pak podílet na rekonstrukci zničené země. Zapojila tedy Českou republiku do válečného úsilí. Podle ekonoma a politologa Romana Pilíška je to však možná krok špatným směrem. Stálo nás to už více než padesát miliard a zřejmě to není konečná částka. Výhled? Například podle agentury Reuters Rusko letos vydělá 337 miliard dolarů z prodeje energií. O 38 procent víc než v roce 2021.

Vladimir Putin na evropském kontinentu rozpoutal bezprecedentní konflikt. Jestli za to může Putinova nemoc nebo jeho ego či megalomanské touhy, je vcelku jedno. Vláda Petra Fialy rozhodla, že Česká republika bude Ukrajině pomáhat. Bezesporu v pořádku! Otázka je, zda kabinet zná hranice a proč nedokáže onu pomoc správně komunikovat směrem k veřejnosti. Do země stále proudí nejrůznější pomoc včetně zbraní, stálo nás to už více než 50 miliard korun.

Peníze pro Ukrajinu vyletí oknem?

Jsou tedy Češi jen dojnou krávou Petra Fialy, vysává vláda z lidí peníze na něco, co je hodně vrtkavé? Podle Romana Pilíška totiž není vůbec jisté, že sázka na pád Ruska je správná. Pokud by se tato teze nepotvrdila, v podstatě všechny "investované" peníze vyletí oknem. 

Česká vláda schválila využití úvěru až do výše v přepočtu téměř deseti miliard na pomoc Ukrajincům v Česku. Jak si to má český občan přebrat?

Dle mého názoru politika české vlády usiluje o trvalejší integraci ukrajinských občanů v naší zemi. Nedávným důkazem je snaha vlády ukotvit ukrajinské děti v základní školní docházce a dospělé pak na pracovním trhu bezprostředně po začátku konfliktu na Východě a jejich příchodu do ČR. Touto integrací se vláda snaží dohánět náš závažný demografický deficit.

Když se na to podíváme řečí čísel...
...tak to vypadá tak, že k současným 579 843 občanům Ukrajiny žijícím na území České republiky přibylo dalších více než 400 000 občanů Ukrajiny, majících vízum zajišťující roční dočasnou ochranu. Tyto procesy budou na základě vývoje konfliktu nabývat na významu.

Proč si to myslíte?
Blíží se zima a pokud bude pro ukrajinské občany život doma nadále nesnesitelný, budou se stěhovat na Západ.

Někteří Češi demonstrují na Václaváku, ozývají se stále silnější hlasy, aby vláda pomohla s drahými energiemi atd. Reálně, je to vůbec možné, má vláda kde brát?
Jedna věc je finanční pomoc, druhou věcí pak vládní komunikace. Zatímco lidé v kontextu dění se snaží přizpůsobit dané situaci, jak jen mohou, pak podle mého názoru by mnozí občané přivítali vládní respekt k jiným názorům, než jsou ty vládní. Obávám se však, že místo toho, aby se vláda snažila se všemi stranami o věci diskutovat a hledat podporu v probíhající krizi napříč politickým spektrem, raději volí opačnou cestu.

Chápu to dobře, že narážíte na to, že nevidí nebo nechce vidět jiné než vlastní názory?
Je to tak. Ostrakizuje politické oponenty a běžné občany za jiný názor, než který má vláda. Takovéto chování vládních představitelů přirozeně vede ke ztrátě důvěry ve vládu, státní instituce a celkově v demokracii, která je po roce 1989 stále mladá a křehká.

Jak se podle vás česká vláda chová, jsou Češi pouze dojnou krávou či automatem na peníze?
Současná politická reprezentace České republiky zapojila naši zemi aktivně do válečného úsilí. A to přesto, že nejsme přímým aktérem válečného konfliktu, kterým není ani žádný z koaličních partnerů NATO. To samozřejmě něco stojí a tato cena má i své přesné oficiální číslo. Aktuálně, včetně vojenského vybavení, je to přes 50 miliard českých korun. S nepřímým, nicméně aktivním zapojením se do válečného konfliktu jsou ale přímo spojeny i extrémní náklady na vyšší ceny energií, paliva a nyní již i potravin a dalších komodit.

Co z toho vyplývá?
Že vše výše uvedené podstatnou měrou přispělo k inflaci v naší zemi na 18 %, tedy dvojnásobek oproti sousednímu Německu či Rakousku.

Dobře, ale sázka na výraznou pomoc Ukrajině se přeci může vyplatit, jako země na tom můžeme v budoucnu hodně vydělat, ne?
Současná vláda opravdu vsází svůj politický kapitál na to, že Rusko se, dle například bezpečnostního experta Tomáše Pojara, do 1,5 až dvou let zdrojově vyčerpá a politický režim v Rusku padne. Z kolapsu Ruska by následně profitoval Západ v podobě mohutného snížení aktuálních cen energií a obnově Ukrajiny, na kterou premiér Petr Fiala permanentně upozorňuje. To je však prozatím v přímém rozporu s vyhlášením MMF, který v polovině roku zlepšil svůj ekonomický výhled pro Rusko v roce 2022. Koneckonců, jak píše Reuters, Rusko letos vydělá 337 miliard dolarů z prodeje energií, což je o 38 procent více než v roce 2021.

Znamená to, že...
...budoucnost Evropy a naší země z pohledu současné vlády stojí a padá s výsledkem války na Ukrajině. V aktuálním střetu západní a ruské civilizace vládní politické strany přijímají politickou odpovědnost, kterou občané "vyúčtují" ve volbách.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků