Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » sob 24. čer 2023 20:06:57

armin píše:
Vypadá to, že to bylo akorát Putinem zinscenované divadýlko - asi mu to má pomoci udělat změny ve vedení armády.


Žádná občanská válka a žádný rozpad Ruska, jak si od toho někteří slibovali. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » sob 24. čer 2023 20:38:49

Trini píše:Vypadá to, že se mu rozsvítilo.


Nebo nedostal tu podporu, kterou očekával.
To poslední, co by ted Rusové chtěli, je občanská válka.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » sob 24. čer 2023 22:32:06

armin píše:
salmo1cz píše:Ve stejném okamžiku, kdy americký senátor vystupoval s tímto varováním, tak FSB zadržela v Rusku skupinu pašeráků, kteří chtěli ze země vyvézt Cesium 137.

Tak dík,hnedle je jasnější který kuchař chtěl uvařit další smrtící guláš na Ukrajině.yKomu se pašují ingredience C 137....jste průhlední jako skleněný kašpaři.



Cesium-137 má několik možností využití. V malých množstvích se používá ke kalibraci přístrojů k měření ionizujícího záření,[2] v lékařství se využívá v radioterapii,[2] v průmyslu je součástí zařízení na měření průtoku či tloušťky[2] a také některých vlhkoměrů.[3]
Cesium-137 nemá velké využití v průmyslové radiografii, protože je značně reaktivní a jeho skladování je tedy obtížné. Jeho soli jsou navíc rozpustné ve vodě, co ztěžuje zajištění bezpečnosti při skladování. V radiografii se upřednostňuje kobalt-60 (60Co), jelikož je mnohem méně reaktivní a uvolňuje gama fotony s vyšší energií než jaké poskytuje 137Cs.
Jelikož je 137Cs zcela umělým nuklidem, tak jej lze použít k datování vína a odhalování padělků[4] a rovněž k relativnímu datování usazenin vytvořených po roce 1954.[5]
Cesium-137 se také využívá v geologii jako radioaktivní značkovač za účelem měření eroze a ukládání půdy.[6]

Nezačínáš ty už trochu magořit jako ten Alfons?
Komu to píšeš - "jste průhlední jako skleněný kašpaři".
Už také vidíš kolem sebe samé konspirátory a satany jako Alfons?

Jo chápu to na Wiki nenajdeš.
Cs 137 se využívá na sestrojení špinavé bomby.Špinavá bomba nevybuchuje, ale zamořuje.
A jako každá látka tak i Cs137 má svoje markery, ukazatele podle kterých se dá zjistit původ.
Prigožin není žádný váš kamarád a snaží se dále eskalovat konflikt Rusko -Ukrajina za cílem který zatím neznám.
Prigožin je nyní v Bělorusku.
PS I v Bělorusku se dá vypadnout z okna.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 25. čer 2023 5:54:23

salmo1cz píše:Prigožin je nyní v Bělorusku.


Wagnerovci v exilu. Velmi elegantní mírové řešení vynikajícího hráče šachu. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 9:05:06

Všechno se časem vyjeví.
Třeba jako to, proč se zastavila kolona tanků u Kyjeva.
Závěr našich debilů byl, že jim došla nafta.
Opravdu některé závěry berou dech. :hahaha:

Nebo třeba proč zase nějaká potrhlá ženská dělá ministryni obrany.
Alenka v říši divů hadr.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Anim » ned 25. čer 2023 9:48:35

Anim
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 20. lis 2020 14:51:16

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 11:37:33

Anim píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Jana_%C4%8Cernochov%C3%A1

Ježíšmarjá já umím číst.
Já prostě nepotřebuju na silovém ministerstvu emocionální ženskou.My máme gripeny, pro naši armádu naprosto dostačující letadla.Ne to je asi málo a tak ženská běží do USA pro F35.Sice nám jsou k hovnu a jsou 20* dražší, ale Putin se asi posere.
To samé tanky on sice nepřejde dva mosty ze tří, ale budeme je mít.Můžete si je pak postavit na dvorek.
Nakupovat nepoužitelné krámy do armády je vlastizrada.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 11:55:48

Pokud nezachráníme a nepodpoříme Ukrajinu, další na řadě jsme my, zdůraznil v neděli ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). V pořadu Partie na CNN Prima NEWS také komentoval vzporu Jevgenije Prigožina v Rusku. Podle ministra šlo o „dobře připravený scénář“. Zároveň upozornil, že z výsledků ho ale mrazí.

Prigožin i ze svýma 6 tankama sehrál mazanou hru a hodlá zachvatit Kijev.Proto se mazaně přesunul do Běloruska.

Tvl.vy zase jedete bomby.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 25. čer 2023 14:21:38

salmo1cz píše:
Anim píše:https://cs.wikipedia.org/wiki/Jana_%C4%8Cernochov%C3%A1

Ježíšmarjá já umím číst.
Já prostě nepotřebuju na silovém ministerstvu emocionální ženskou.My máme gripeny, pro naši armádu naprosto dostačující letadla.Ne to je asi málo a tak ženská běží do USA pro F35.


Ty jsou potřeba pro jaderné hlavice, nebo?

Mně to připadá jako Farma zvířat. Rovným zvířatům se čím dál tím víc bere a rovnější prasata si dávají sobě a psům čím dál tím víc. A rovným zvířatům se namlouvá, že to tak musí být. Kolik jich tomu ještě věří?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 19:49:51

Ano F35 je nosič jaderných zbraní.
Mimochodem slušnou hromádku jaderných taktických raket pro F35 si USA přivezlo na svoje základny v Německu před měsícem.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 20:46:23

Věří jich hodně.
Já to mám doma.Klaus je pro syna dezolát, putinovec a bolševik.Tak jo no.Já mu říkám chlapče je to tvůj "boj", zkus se zamyslet proč to ten člověk říká.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9055218947
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » ned 25. čer 2023 20:51:56

Nutno ještě podotknout, že já nejsem obdivovatel Klause ani omylem.Já tyhle arogantní dědky nemám rád.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 25. čer 2023 21:58:07

salmo1cz píše:Nutno ještě podotknout, že já nejsem obdivovatel Klause ani omylem.Já tyhle arogantní dědky nemám rád.

A koho ty jsi obdivovatel? Putina? Podobně jako Trini?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Arat » ned 25. čer 2023 23:20:32

salmo1cz píše:Nutno ještě podotknout, že já nejsem obdivovatel Klause ani omylem.Já tyhle arogantní dědky nemám rád.

Já jsem Klause vždy uznávala, má to hlavně srovnané a jasné. Stejně jako syn , který spozakladal Trikolóru, jeho názory atd. mi šly z duse. Potom najednou se z veřejné politiky ztratil, do teď jde nepochopila proč. Snad kvůli své rodině, dětem. Kdo vi
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pon 26. čer 2023 7:05:35

salmo1cz píše:Věří jich hodně.
Já to mám doma.Klaus je pro syna dezolát, putinovec a bolševik.Tak jo no.Já mu říkám chlapče je to tvůj "boj", zkus se zamyslet proč to ten člověk říká.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9055218947


Moji kluci jsou podobní tomu tvému, dcera je úplně jiná.

Když si vzpomenu na nacistické Německo, tak tam taky bylo bezpečné být na straně Hitlerovy vlády, držet se její propagandy. Kdo byl proti, skončil na gestapu, popravišti nebo v koncentráku. Podle toho jak synové podléhají vládní propagandě, tak bych za nacismu už byla popravená nebo v koncetráku a oni by se mne zřekli.

Za komunistů to bylo taky bezpečné být na straně vlády - viz prezident Petr Pavel. I když to nebylo zdaleka tak drastické jako za Hitlera.

Současná česká vláda se bohužel pohybuje také tím směrem. Rakouská naštěstí ne.

Domnívala jsem se, že evropští politici jsou humanitní, že pro ně je na prvním místě vždy dohodnout mír. Věřila jsem Minským dohodám. Ted je v Evropě většina politiků a dost lidí z války tak nadšená, jako by jim celá léta chyběla. Nic se v nich tedy nezměnilo. Všechno to byla jen fasáda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pon 26. čer 2023 7:08:57

Arat píše:
salmo1cz píše:Nutno ještě podotknout, že já nejsem obdivovatel Klause ani omylem.Já tyhle arogantní dědky nemám rád.

Já jsem Klause vždy uznávala, má to hlavně srovnané a jasné. Stejně jako syn , který spozakladal Trikolóru, jeho názory atd. mi šly z duse. Potom najednou se z veřejné politiky ztratil, do teď jde nepochopila proč. Snad kvůli své rodině, dětem. Kdo vi


Klaus senior mi moc sympatický není, i když má v mnoha věcech pravdu. Ale Klaus junior mi byl velmi sympatický, připadal mi jako dobrý člověk - což je u politika zcela neobvyklé. Možná proto z politiky odešel.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pon 26. čer 2023 16:34:18

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... nky.web.hp
Bombardoval muslimské země, nemá co poučovat. Indická ministryně proti Obamovi

Slova amerického exprezidenta Obamy o tom, že „Indie by měla chránit práva muslimů, jinak se octne na cestě k rozpadu“, se v nejlidnatější zemi světa setkávají s příkrým odmítnutím. Podle indické ministryně financí jsou tato slova pokrytecká od člověka, za jehož prezidenství USA bombardovaly muslimské země.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pon 26. čer 2023 16:40:46

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... nky.web.hp
Jednání o míru na Ukrajině mají začít v červenci, píší v Rusku

Oficiální vyjednávání o příměří na Ukrajině by mohlo začít už v červenci tohoto roku. Informují o tom ruská, ale i další média. Ruská tisková agentura TASS uvádí jako primární zdroj německou televizní stanici ARD, ta ale zprávu na webu nemá. Zaznít mohla v televizním vysílání.



O údajném plánu na mírová jednání informoval i americký server BNN Network nebo německý Deutschlandfunk. Nikdo ze světových státníků to ale oficiálně nepotvrdil.

ARD se měla ve svém vysílání odvolávat na informace své bruselské redakce.

O plánovaném začátku rozhovorů informuje také stanice RT. I ona se ale odvolává na vysílání německé veřejnoprávní televize ARD. Po několika desítkách minut zpráva ze stránek zmizela, posléze se na webu znovu objevila.

Server Politico už na konci května psal o tom, že by mělo Dánsko zájem uspořádat v červenci letošního roku mírovou konferenci k Ukrajině, bude-li k tomu vůle zúčastněných stran a dalších zemí.

Utajená schůzka v Kodani

Média včetně těch západních a světových agentur se shodují na tom, že v dánské Kodani o tomto víkendu proběhla utajená schůzka světových politických špiček za účasti částečně nebo plně neutrálních zemí, jakými jsou Brazílie, Indie, Čína nebo Jihoafrická republika.

Za americkou stranu se měl jednání účastnit poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Za Ukrajince měl podle agentury Bloomberg v Kodani jednat jeden z vysoce postavených členů administrativy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Podle agentury TASS víkendová jednání v Kodani inciioval Kyjev.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » úte 27. čer 2023 18:05:01

Tak to s tím Prigožinem asi nebylo divadýlko.

Přes původní ujišťování, že během tažení wagnerovců na Moskvu „nebyla prolita ruská krev“, byl ruský prezident Vladimir Putin později nucen připustit, že o život přišlo třináct ruských pilotů, jejichž letouny byly sestřeleny.

Nejspíš Prigožin nechtěl přijít o své žoldnéře, které měl zařadit do ruské armády a tak se vzbouřil. A když Putin viděl, že to myslí vážně, tak se raději s Prigožinem prostřednictvím třetí strany rychle dohodl.


Obrázek
Šéf ruských gardistů Viktor Zolotov při pondělním jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem

"Tanky a těžké zbraně by měla po vzpouře wagnerovců do výzbroje dostat ruská Národní garda, která je podřízená přímo prezidentovi Vladimiru Putinovi. Oznámil to její velitel Viktor Zolotov s tím, že toto téma již prodiskutoval přímo s šéfem Kremlu. Obvinil také západní tajné služby, že rebelii ruských žoldnéřů Jevgenije Prigožina zosnovaly."

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 28. čer 2023 10:51:08

armin píše:Tak to s tím Prigožinem asi nebylo divadýlko.



Ale také to nebylo tak, jak to popisují mainstramová media.

Ukrajinská ofenzívá musí být velmi neúspěšná, když se píše pořád jen o tom cvokovi. Je to nepodstatná záležitost - ale zpevnilo to Putinovu pozici. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků