Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. led 2023 22:46:15

Prostě myslím to tak, že prezident by měl být autoritou a slušným člověkem.


No já autoritář zrovna nejsem, takže u mě může jít prezident třeba klidně do prdele,

byl bych mnohem raději kdyby každý byl sám sobě autoritou,

což ovšem v případě opic je dost přání na hovno,

asi tak jako naučit starýho psa novým kouskům...


:bumpc:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » úte 17. led 2023 23:07:30

vostalpetr píše:Jo ty myslíš toho převlíkače kabátů ?

Takovejch je tady jak máku, mrkni třeba do zrcadla...


Převlíkač kabátů není zrovna případ sv. Pavla.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. led 2023 23:30:28

Tak ty myslíš že by stačilo říct komoušům Proč mě pronásleduješ ?

a rázem by se z nich stali chartisti ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » úte 17. led 2023 23:46:55

vostalpetr píše:Tak ty myslíš že by stačilo říct komoušům Proč mě pronásleduješ ?

a rázem by se z nich stali chartisti ???


No to by určitě nestačilo.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » úte 17. led 2023 23:50:17

Jasně,

ještě by je to chtělo vzít po palici kladivem, aby se jim rozsvítilo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 18. led 2023 12:53:20

vostalpetr píše:Jasně,

ještě by je to chtělo vzít po palici kladivem, aby se jim rozsvítilo...


Některým Rusákům už se začíná rozsvěcet.

Začíná jim svítat? Ruský propagandista v televizi drtivě sepsul režim

Zdrcující kritice, překvapivě odvysílané v televizi, podrobil ruský politický analytik Maksim Jusin tamní režim pro absolutní selhání v cílech takzvané speciální vojenské operace na Ukrajině. Všechno, co Kreml chtěl, dopadlo přesně naopak. Výsledkem demilitarizace je Ukrajina silnější než kdy dřív a Švédsko a Finsko vstupují do NATO, postěžoval si ve vysílání státní televize.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .nexttoart
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. led 2023 18:56:51

Moc bych se z toho neradoval,

američanům taky bylo jasný, že japonce jen tak neporazí,

takže tam šoupli dvě atomový bomby a bylo po válce...

To je vcelku inspirativní návod jak vyhrát a rychle ukončit válku...


A co pak, pak dodaj američani ukrajincům taky atomovku ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 19. led 2023 15:34:33

Nedá se nic dělat, Ukrajina bude muset nechat Rusáky vyhrát, jinak bude konec světa.

Jestli Rusko prohraje, může být jaderná válka, tvrdí Medvěděv
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 19. led 2023 15:39:06

armin píše:Nedá se nic dělat, Ukrajina bude muset nechat Rusáky vyhrát, jinak bude konec světa.




Kdepak Ukrajina, USA a EU je musí nechat vyhrát. Bez nich by Ukrajina už dávno prohrála.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 19. led 2023 16:12:12

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... ade-726589

Ti, co „stvořili“ Petra Pavla. Na papíru z archivu. Pohromadě

Jaké názory na svět má kandidát na prezidenta Petr Pavel? Tuto jednoduchou otázku si na sociálních sítích klade stále větší množství lidí. Lze zaznamenat jejich rostoucí nespokojenost s tím, že bývalý náčelník generálního štábu a exšéf vojenského výboru NATO spíše opakuje různá hesla, chybí však přehled jeho hlubších názorů na celou řadu témat. ParlamentníListy.cz se proto podívaly blíže na to, s jakými lidmi Pavel v minulosti blízce spolupracoval, což by mohlo trochu napovědět, jaký světonázor tento finalista boje o Hrad zastává. Našli jsme zajímavé věci.

Prezidentská kampaň běží naplno a tábory Andreje Babiše a Petra Pavla zápasí o každý hlas. Zatímco Andrej Babiš působí v české politice od roku 2012 a občané za těchto deset let jeho postoje a chování důkladně znají, Petr Pavel svou kariéru zasvětil armádě a v závěru kariéry Severoatlantické alianci. Proto se mohou objevovat vcelku pochopitelné otázky, jaké má vlastně názory na běžná politická témata. Vyhrocená předvolební kampaň k jejich rozebírání příliš prostoru nedává. 

Něco však může prozradit činnost, které se Petr Pavel věnoval po svém odchodu z vojenského velení NATO, kdy definitivně skončil v armádě. Pavlovi vypršel mandát předsedy vojenského výboru NATO v červnu 2018. Rok a půl poté, v prosinci 2019 byl zaregistrován zapsaný spolek Pro bezpečnou budoucnost, v jehož rámci začal Pavel působit, objíždět republiku a veřejně se vyjadřovat. Projekt byl označen jako Spolu silnější a právní subjektivitu mu dával právě zmíněný zapsaný spolek.

Již tehdy se začalo mluvit o tom, že spolek je jakýmsi předstupněm k oficiálnímu oznámení kandidatury, přestože tehdy to ještě Pavel odmítal přiznat. Spolek i jeho projekt Spolu silnější stále existuje a na svých webových stránkách nabízí základní informace. Nikoli však o jeho zakladatelích. 

Není přitom nikterak složité při hledání ve spolkovém rejstříku všechna jména dohledat. Daný spolek před více než třemi lety spolu s Petrem Pavlem založili následující tři muži: Petr Kolář, Radko Hokovský a František Vrabel. Všechna jména jsou velmi dobře známá.

Bývalý diplomat Petr Kolář se kolem Pavla pohybuje léta, což ParlamentníListy.cz popsaly v jednom ze svých textů před několika málo měsíci. „Má na něj silný vliv a Kolářovy rady a pohledy hrají důležitou roli v tom, co si Pavel myslí a říká. Bude zajímavé sledovat, zda se toho někteří jeho protikandidáti a tvůrci kampaní ujmou a budou se snažit toto spojení detailněji odkrývat a klást otázky. Pokud by se ukázalo, že je pan generál Pavel na své rádce napojený příliš, rozhodně mu to ublíží. Uvědomte si, že lidé chtějí silnou osobnost, která dokáže sama suverénně rozhodovat. Ukáže-li se, že někteří kandidáti jsou spíše v závěsu některých zákulisních hráčů a jejich rozhodnutí lze snadno ovlivnit nebo manipulovat, vsadil by si na to, že to voliči dovedou potrestat. Lidi nechtějí loutku, která bez svých rádců není schopna veřejně říci, jestli venku prší nebo svítí slunce,“ sdělil nám tehdy dobře obeznámený zdroj z prostředí politického marketingu.

Kolář v současné době již několik let pracuje pro americkou lobbistickou společnost Squire Patton Bogs v pozici senior advisor. Možná právě to je důvodem, proč jak ve výše uvedené neziskovce, tak v generálově volebním štábu nikde oficiálně nefiguruje. Squire Patton Bogs má vliv po celém světě a ve Spojených státech amerických je řazena mezi top tři lobbistické firmy s tím, že dokáže zařídit prakticky cokoli. 

Další ze zakladatelů generálova spolku je Radko Hokovský. Ten se dostal do širšího povědomí coby ředitel politické neziskovky Evropské hodnoty. Funkci po něm převzal Jakub Janda. Tuto organizaci netřeba široce představovat, nejvíce se „proslavila“, když před lety začala sestavovat tzv. seznamy dezinformátorů a jejich představitele bez hmatatelných důkazů některá média označovala jako šířící dezinformace a propagandu. Hokovský řídil Evropské hodnoty v době, kdy ParlamentníListy.cz odhalily podivný systém jejich financování přes několik dalších neziskovek s tím, že touto formou k nim dotekly peníze i od známého miliardáře ovlivňujícího světové dění George Sorose (více ZDE).

Posledním ze čtyř zakladatelů Pavlova spolku byl František Vrabel, médii označován jako datový analytik a zakladatel společnosti Semantic Visions. Vrabel se prezentuje jako tzv. odborník na dezinformace a patří mezi nejtvrdší zastánce vypínání webů, které prý šíří propagandu. Opakovaně prohlašuje, že „vypínání webů je správná cesta“, protože „otravují naši demokratickou společnost“. Dle některých mediálních expertů je tento přístup totalitní a jedná se o faktickou cenzuru, kterou vylučuje česká ústava. 

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 19. led 2023 16:30:23

Trini píše:No, bylo to pozitivní masírování pro Nerudovou a Pavla ( a doufání, že ti dva se dostanou do druhého kola) a negativní masírování proti Babišovi, které ale - nepřekvapivě - nevyšlo. Mnozí občané jsou obvykle alergičtí na jednostrannou negativní masírku, známou a oblíbenou z dob komunismu. Média na to zřejmě ještě nepřišla. :hahaha:


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... aze-726565


Nepoučili se. „Schválně to tam půjdem hodit.“ Ladislav Větvička naložil Praze

Spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička upozorňuje, že tzv. pražská kavárna svojí domnělou nadřazeností nad venkovem, kterou se ohání na sociálních sítích, může docílit jedině toho, že volby vyhraje Andrej Babiš. Stejným způsobem prý už na Hrad dostali Miloše Zemana v soubojích s Karlem Schwarzenbergem i Jiřím Drahošem.

Větvička na svém blogu varuje tzv. pražskou kavárnu a jí spřízněné osoby, že svým přezíravým přístupem k venkovu a lidem s jiným názorem si koleduje o to, aby prohrála další prezidentské volby.

„Ta arogance, nadřazenost a nenávist proti všeckemu, co neni z Prahééé a hlavně proti temu, co se liši od jediného správného názoru (teho jejich), je totiž okamžitě identyfikuje. Tych známek arogance a nenávisti se od prvniho kola zase vyrojila cela řada, pro socijology to musi byt nádherné hnojiště vhodné k průzkumu,“ upozorňuje Větvička a za všechny zmiňuje zejména novináře Jana Tunu.

Ten mnoho lidí jistě naštval svým příspěvkem na Twitteru. „Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí,“ uvedl Tuna v příspěvku, který později označil za nepovedený vtip a s omluvou ho smazal.

Příspěvek si ale už dávno žije vlastním životem na sociálních sítích a podle Větvičky začíná stoupat míra naštvanosti zmiňovaných venkovanů. „Ta kavárenská eškadrona si vůbec neuvědomuje miru naštvanosti, keru dokáže taka srandovni věta vybudit. Ide o to, že podobne nadřazene žvásty pražskych nadsamců, keři jedini vi všecko nejlip, bo maju ty televize, všecky zdroje a medyja, vzbuzuju naprostý opak teho, co by si nadsamci přáli,“ má jasno Větvička.

Stejně to podle něj bylo v roce 2013, kdy vlastní přezíravostí dotlačili na Hrad Miloše Zemana. „Jako by jim nestačilo, že přilišnym tlakem na jedinečnost čistokrevného knižete dotlačili na hrad Zemana. Jako by jim nestačilo, že přilišnym odorovánim stahovača králiků způsobili, že lidi prohlidli tu špinavu marketyngovu hru a nakonec ve finále dostali Zemana na Hrad zase. Vypadá to, že se nepoučili ani z voleb slovenskych a jejich předčasný tlak způsobil, že česka Čapuše se vlastnima vyrokama zdyskredytovala sama a misto pseudo agenturama proklamovaných 28 % nedostala nakonec ani polovinu,“ varuje Větvička.

„Neuvěřitelná propagandystycka kampaň pražskych nadsamců, keři robi ze zbytku republiky hňupy, može zpusobit to, že se my hňupi zvedneme a schvalně to pudeme hodit opačné straně,“ dodává Větvička, že takové příspěvky jen vyburcují lidi z venkovů a chudších regionů, aby hodili hlas Andreji Babišovi.



Taky si to myslím. Zcela nedemokraticky urážet druhé voliče se nevyplácí.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » čtv 19. led 2023 19:11:21

armin píše:
salmo1cz píše:Prostě myslím to tak, že prezident by měl být autoritou a slušným člověkem.
Na prezidenta logicky vybíráme nejlepšího kandidáta.
Nejlepším kandidátem pak v ČR je fanoušek totalitního zřízení nebo fanoušek totalitního zřízení a velkouzenář.
"Dobro došli"

A co apoštol Pavel, fanoušek potírání křesťanů?

Může se to tak brát.
Gnostici říkají že Pavel pochopil, že všechny křesťany pozabíjet nestihne.Daleko efektivnější je svést křesťany z cesty a postavil se do čela křesťanství.


Za kým máme jít až tebe nebude (Kristus). Jděte za Jakubem Spravedlivým.O Pavlovi nepadlo slova. : :skolastik:
12 Učedníci řekli Ježíšovi: Víme, že od nás odejdeš. Kdo bude naším vůdcem? Ježíš jim řekl: Kamkoli půjdete, dojdete k Jakubovi Spravedlivému, kvůli němuž vzniklo nebe i země.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 19. led 2023 22:29:05

salmo1cz píše:Gnostici říkají že Pavel pochopil, že všechny křesťany pozabíjet nestihne.Daleko efektivnější je svést křesťany z cesty a postavil se do čela křesťanství.


To je zajímavý názor. Kteří gnostici tohle říkají?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » sob 21. led 2023 0:08:32

No myslím že vzhledem k volbě prezidenta ČR je to marginální záležitost.Psal jsem to vzhledem k obrácení o 180 st.nemusí být vnímáno úplně kladně.
Mě je celkem fuk jestli kdo byl komunista nebo nebyl, protože i u nich jsem poznal pár fajn lidí.
Jenom mě trochu děsí možnost, že za půl roku se vytáhnou na prezidenta nějaká hovna a budou se rozmazávat všude možně namísto řešení aktuálních problémů.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » sob 21. led 2023 0:28:11

Jak už jsem psal jako první jsem četl Tomášovo evangelium a poté bible byla pro mne šokem.Říkám přátelé nechci vám do toho kecat, ale to jsou naprosto jiné doktríny.Tak jsem hledal co se stalo, proč se jde úplně někam jinam.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... a8dfn-rNpA
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » sob 21. led 2023 12:34:17

salmo1cz píše:Jak už jsem psal jako první jsem četl Tomášovo evangelium a poté bible byla pro mne šokem.Říkám přátelé nechci vám do toho kecat, ale to jsou naprosto jiné doktríny.Tak jsem hledal co se stalo, proč se jde úplně někam jinam.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... a8dfn-rNpA


Ono to může být s Ježíšem podobně jako s Buddhou.
Z Buddhova působení vycházejí například 3 úrovně cesty: hinajána, mahajána, vadžrajána.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » sob 21. led 2023 13:59:30

salmo1cz píše:Mě je celkem fuk jestli kdo byl komunista nebo nebyl, protože i u nich jsem poznal pár fajn lidí.

Např. ti, kteří při prověrce nesouhlasili s okupací v roce 1968, a byli proto ze strany vyloučeni. Pavel ale s okupací souhlasil. Musel být v době normalizace pořádně komunisticky prokádrovaný, aby se mohl stát rozvědčíkem.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod salmo1cz » sob 21. led 2023 18:00:24

Jasně :hahaha:
Já můžu jedině doufat, že byl kandidátem č.27 nějaké strany, 26 jich to odmítlo a kandidát č.28 je Josef Vyskočil alias Pepek Vyskoč.
Celkem humorně to celé glosoval předseda KSČM.
Já mám rád Švejka a myslím, že v tomto ohledu jsme první světová skupina.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » sob 21. led 2023 18:15:59

Trini píše:
salmo1cz píše:Mě je celkem fuk jestli kdo byl komunista nebo nebyl, protože i u nich jsem poznal pár fajn lidí.

Např. ti, kteří při prověrce nesouhlasili s okupací v roce 1968, a byli proto ze strany vyloučeni. Pavel ale s okupací souhlasil. Musel být v době normalizace pořádně komunisticky prokádrovaný, aby se mohl stát rozvědčíkem.


To se mi nezdá. Po mně nikdy nikdo nechtěl abych souhlasil s okupací, akorát abych podepsal odsouzení charty. To jsem odmítl s tím, že jsem ji nečetl ani nemohl číst, protože nic takového nebylo v tisku zveřejněno.

V době, kdy Pavel dorostl do věku aby mohl na vojnu se už okupace mám dojem moc neřešila, to už byla jaksi pro něj danost ve které vyrostl, že tady mají Rusové základny.

Generál Petr Pavel vítá sovětskou armádu v roce 1968.

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » sob 21. led 2023 19:42:12

armin píše:To se mi nezdá. Po mně nikdy nikdo nechtěl abych souhlasil s okupací,


Na to se ptali všech stráníků při prověrce. Ty jsi tvrdil, že jsi ve straně nebyl, takže jsi prověrku nedělal. Byl jsi v ČSM.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron