Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Pedrito » ned 22. led 2023 11:25:20

Jinak je mii to jedno, kdo z těch dvou komoušú to vyhraje. S tím nic nenadelám .
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 703
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 22. led 2023 11:36:01

Já nechci na hradě Babiše a tak volím Pavla. Mimo to je mi sympatický, nezpochybňuje naši účast v unii a NATU, není podrazák a nelže.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 22. led 2023 12:36:55

P.S.
Komu je to jedno, nebo neví co by bylo lepší nebo horší, jestli na hradě bude ten nebo onen, tak se samozřejmě nemusí obtěžovat, nechá to na druhých. Pokud mu to ale není jedno, tak je přirozené, že volit jde.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Pedrito » ned 22. led 2023 13:15:20

armin píše:P.S.
Komu je to jedno, nebo neví co by bylo lepší nebo horší, jestli na hradě bude ten nebo onen, tak se samozřejmě nemusí obtěžovat, nechá to na druhých. Pokud mu to ale není jedno, tak je přirozené, že volit jde.


Asi pedrovi, máš pro mě návrh? Jestli si dobře vzpomínám, volil jsi Babiše kdysi.
Já si udělám stínový volby a nakrmým v každym rohu pavouka.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 703
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 22. led 2023 13:36:29

Pedrito píše:
armin píše:P.S.
Komu je to jedno, nebo neví co by bylo lepší nebo horší, jestli na hradě bude ten nebo onen, tak se samozřejmě nemusí obtěžovat, nechá to na druhých. Pokud mu to ale není jedno, tak je přirozené, že volit jde.


Asi pedrovi, máš pro mě návrh? Jestli si dobře vzpomínám, volil jsi Babiše kdysi.
Já si udělám stínový volby a nakrmým v každym rohu pavouka.

Babiše jsem volil protože jsem si myslel, že se hodí na výkonnou - řídící funkci, na předsedu vlády. Na prezidenta se naopak naprosto nehodí.
Dopadlo by to asi ještě hůře než to bylo se Zemanem jako prezidentem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 22. led 2023 14:37:06

Vrabelovi se v sobotu nedařilo, na Václavák téměř nikdo nedorazil. Náměstím vlály hlavně rudé vlajky
Obrázek
Na Václavském náměstí se již poněkolikáté sešli demonstranti svolaní proruským dezinformátorem Ladislavem Vrabelem. Účast na akci byla výrazně nižší a podle odhadů se jí mohly zúčastnit maximálně dva tisíce lidí. Vrabelovi příznivci zřejmě dali před vyjádřením vlasteneckého názoru přednost teplu.

Kdo se však akce účastnil v hojném počtu, byli komunisti. Podle množství rudých fanglí, srpů a kladiv to vypadalo, že si pod koněm dal dostaveníčko lumpenproletariát z celé České republiky. Pro jistotu se ještě opatřili rudými vestami, na nichž se skvěl oxymóron: „Měním svět k lepšímu. Jsem komunista.“

https://www.forum24.cz/foto-vrabelova-d ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Pedrito » ned 22. led 2023 19:20:09

armin píše:
Pedrito píše:
armin píše:P.S.
Komu je to jedno, nebo neví co by bylo lepší nebo horší, jestli na hradě bude ten nebo onen, tak se samozřejmě nemusí obtěžovat, nechá to na druhých. Pokud mu to ale není jedno, tak je přirozené, že volit jde.


Asi pedrovi, máš pro mě návrh? Jestli si dobře vzpomínám, volil jsi Babiše kdysi.
Já si udělám stínový volby a nakrmým v každym rohu pavouka.

Babiše jsem volil protože jsem si myslel, že se hodí na výkonnou - řídící funkci, na předsedu vlády. Na prezidenta se naopak naprosto nehodí.
Dopadlo by to asi ještě hůře než to bylo se Zemanem jako prezidentem.

To už nezijí žádní monarchové, safra?

Babiš nebo Pavel? Nechci ani jednoho, jako jsem nechtěl Zemana bo Klause.
Nemohu uznat za prezidenty takovýhle lidi, to prostě nejde. No já ho k životu ale nepotřebuju..
ty a nebo někdo jo? Ty papíry a zákony,
co podepisuje a milosti co uděluje, to by zvládla i moje dcera před deseti lety...
Jako prezidenta uznám jedině lidskou osobnost, co nechybuje ve věcích šatníku. Nikoliv bývalé komunisty.
Ať se napravili, nebo ne..
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 703
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Pedrito » ned 22. led 2023 19:34:56

To mám volit jako menší zlo? Jaké zlo je menší, když za každým prezidentem stoji parta příživníků, bez níž by si neutřeli ani prdel?
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 703
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 11:38:19

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... -se-727083

Forma Pavlovy kampaně dle ní pak „připomíná nástup všech diktatur – kdo nejde s námi, jde proti nám a je nepřítel, tomu nasvědčuje“.


Přesně.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... odi-727071

Rozčílil se také ohledně toho, co se dělo na jeho předvolebním mítincích: „Mysleli jsme, že se tam udusíme, že nás umačkají. Proč to nikdo neodsoudí? Celý den v Brně nás voliči pana Pavla uráželi,“ poukázal na to, že nic takového voliči ANO Petru Pavlovi na mítincích nedělají.


Tihle agresivní voliči Pavla jsou také charakterističtí pro nástup diktatury.

Je to fakt na pováženou, co se ted děje.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » úte 24. led 2023 12:04:41

Trini píše:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pavel-Jde-jim-o-vic-nez-o-Hrad-Zwyrtek-Hamplova-temne-naznacila-A-premohla-se-727083

Forma Pavlovy kampaně dle ní pak „připomíná nástup všech diktatur – kdo nejde s námi, jde proti nám a je nepřítel, tomu nasvědčuje“.


Přesně.


Když je paní Hamplová tak moudrá, mohla kandidovat sama. Mně naopak přijde Pavlova kampaň velice solidní a poctivá. Nelže a neslibuje co jako prezident nemůže udělat, na rozdíl od Babiše.

Takové ty naivní představy že budeme neutrální a nebudeme v unii sem tlačí a podporuje Rusko.
Ukrajina nebyla v unii ani v NATO a jak dopadla.
Zdála se být snadným soustem, tak Putin vyrazil do boje. My bychom nedopadli jinak.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:08:51

https://www.krone.at/2911859

Entschlossenes Vorgehen gegen Fehlverhalten in ukrainischer Regierung



V ukrajinské vládě dochází ke korupčním skandálům. Zelenský zakročuje.


Selenskyj muss Konkurrenz aus eigenen Reihen befürchten


Na Ukrajině se bude příští rok volit prezident. Zelenský se prý musí obávat konkurence z vlastních řad.

Viele Bürger in der Ukraine verdächtigen Teile der Führung, sich im Zuge der hohen Finanzhilfen des Westens zu bereichern.



Mnoho občanů Ukrajiny podezřívá části vedení, že se obohacují na vysoké finanční pomoci Západu. Jak to vypadá tak právem.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:10:44

armin píše:Ukrajina nebyla v unii ani v NATO a jak dopadla.


Kdyby se tam nesnažila dostat, tak by tam byl mír a klid. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:13:53

armin píše:Takové ty naivní představy že budeme neutrální a nebudeme v unii sem tlačí a podporuje Rusko.


To je paranoia.

Rakousko je neutrální, protože to Rakušáci chtějí a ne, že to sem tlačí Rusko. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:18:33

armin píše:Zdála se být snadným soustem, tak Putin vyrazil do boje. My bychom nedopadli jinak.


Kdyby to tak opravdu bylo, tak musí Česko počítat s obsazením Ruskem a nikdo tomu nezabrání. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:21:19

armin píše:Nelže a neslibuje co jako prezident nemůže udělat, na rozdíl od Babiše.


Že nebude moci zabránit válce, když si ji vláda bude přát?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » úte 24. led 2023 12:28:42

armin píše:Nelže a neslibuje co jako prezident nemůže udělat,


Slibuje klid a pořádek, typické pro totalitu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 25. led 2023 13:36:55

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... vic-727168
Já si celé mládí myslel, že demokracie je režim, ve kterém nikdy není dopředu znám výsledek voleb a tím pádem ani směr, kterým se naše země bude ubírat. Že od toho henty volby jsou, aby se jimi rozhodlo, co národ vlastně chce. A ono už to začíná vypadat, že správný směr je jasný předem, jen to pořád nějací zabednění voliči nechápou. A tak je třeba jim to vysvětlit, ne? Ideálně pomocí pískání a skandování. Když to nestačí, je třeba předem upozornit hloupé důchodce, že budou sraženi k zemi, že jim bude zakázán přístup k vnoučatům a když to nestačí, je třeba jim sebrat volební lístek, aby náhodou na cestě k růžové budoucnosti neudělali chybu.

Vždycky jsem se svým dětem snažil přiblížit atmosféru třicátých let v Německu pomocí dobových filmů, ale teď už nebudu muset. Postačí, když jim na Facebooku ukážu záznam z Jablonce, jak tam Ordneři pravdy a lásky ukazovali národu, co to v praxi znamená, vrátit Česku Ruhe und Ordnung. Jak vidno, ani hákenkrojc není zapotřebí.

.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 25. led 2023 13:42:20

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ora-727178
To má být ten „řád a klid“? Varování Pavlovi. Z jeho tábora

I mnozí sympatizanti Petra Pavla už začínají pochybovat, zda autor hesla „řád a klid“ nedělá příliš málo k tomu, aby krotil své horkokrevné příznivce, kteří útočí na Andreje Babiše, ale i na jeho příznivce. Zejména poté, co generál v úterý večer v televizi Nova odmítl vyzvat své fanoušky, aby přestali chodit na mítinky Andreje Babiše a dokonce mu vzkázal, že kdo seje vítr, ten sklízí bouři.


Hitlerovi to taky vyhovovalo, když jeho příznivci šli brutálně proti odpůrcům.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 25. led 2023 13:54:01

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sla-727131
„Nevěřili jsme svým uším.“ Generál Pavel o tom mlží, jeho vlastní otec to ale řekl naplno. Bobošíková našla...

Víte, že onen vojenský kurz, o kterém kandidát na prezidenta pan Pavel tak mlží, byl na úrovni vojenské akademie generálního štábu ozbrojených sil Sovětského svazu? A víte, že se v rodině Petra Pavla hajlovalo? To neříkáme my, ale otec prezidentského kandidáta Petra Pavla v autorizované knize vzpomínek a pohledů do budoucnosti. O tom hovořila v pořadu Aby bylo jasno moderátorka Jana Bobošíková.

„V roce 2019 vydalo nakladatelství Akademia tuto knihu. Jmenovala se V první linii. Armádní generál Petr Pavel. Autorem knihy je Vladimír Mertlík. Kromě slov generála Petra Pavla obsahuje kniha také výpovědi členů jeho rodiny. Jak uvádí autor, kniha je hlubokou sondou do generálova soukromí a odkryla hodnotu, která byla za úspěch zaplacena. O rok později byla generálem autorizovaná kniha také profesionálně namluvena. A generálu Pavlovi se toto zpracování velmi líbilo,“ sdělila Bobošíková a pustila Pavlovo vyjádření: „Docela si to užívám, protože podáno profesionálně tak všechno vypadá líp, než byla realita, která často byla trochu šedá.“

„Audioknihu jsme si pečlivě poslechli. A protože jsme v některých okamžicích nevěřili vlastním uším, porovnávali jsme mluvený text s psaným slovem. Velmi zajímavé je, jak v knize popisuje kurz vojenského zpravodajství při zpravodajské správě Generálního štábu Československé lidové armády otec generála Pavla. Pokud jde o onen kurz, generál Petr Pavel jeho význam vždy zlehčoval. Loni v květnu například napsal: Slýchám, že jsem byl za komunismu rozvědčík. Nevím, co si pod tím představují ostatní. Nebyl jsem žádný Bond, ale výsadkář průzkumník, který se plazil blátem, mrzl ve sněhu a připravoval se na vysazení v týlu nepřítele. Aby hledal odpalovací zařízení nebo velitelská stanoviště. Kdo si to neumí představit, ať se podívá na svobodníka Koubu ve filmu Copak je to za vojáka. Teď si poslechněte, jak popisuje tento Pavlův kurz v knize jeho otec Josef Pavel,“ zmínila Bobošíková.

„Jednou za mnou přišel šéf a povídá: My ti dáme kluka do zpravodajského kurzu. A to jsem se v duchu nadmul. To jsem věděl, že začíná jeho cesta vzhůru. Protože ten kurz byl na úrovni Voršilovky. To byla vojenská akademie generálního štábu ozbrojených sil SSSR v Moskvě, v komunistickém bloku. Cesta k nejvyššímu vojenskému vzdělání a protipól Westpointu. V United States Military Academy. Kdo ji měl, šel jasně dál. A ti, kteří ze školy v Moskvě šli do našeho zpravodajského kurzu, byli pak většinou agenti nebo vojenští atašé a přidělenci. Ale víc na zpravodajské než diplomatické úrovni. I když mezi tím nikdy moc velký rozdíl nebyl, diplomacie byla vždycky jen krytí pro opravdový výkon úkolu. Tak to jsem věděl, že jde výš,“ zaznívá nahrávka.


„Trochu něco jiného než mrznutí ve sněhu a plazení v blátě, že? A vzpomínky Pavlova otce pokračují. Stejně jako Petr Pavel byl voják a komunista. Jak uvedl v knize, o svém vstupu do strany vůbec nikdy nepochyboval. O čem ale pochyboval, byla politika KSČ. A jak říká, vnímal divné kontrasty. Nechme opět promluvit audioknihu,“ říká Bobošíková.

„Víte, já jsem tak starý, že jsem nejdřív hajloval. Chodil jsem do školy od 44. a ze všeho nejdřív jsem se učil hajlovat. Sieg Heil, Herr Oberstumbanführer. Musel jsem, když jsem měl přijít na návštěvu školy. Paní učitelka Popelková a pan ředitel z něj byli celí vedle a my žáci jsme museli vzorně hajlovat a zdravit Sieg Heil, Herr Oberstumbanführer,“ zaznívá na nahrávce.

„O politice KSČ pochyboval otec Petra Pavla pořád víc a víc. Vadila mu obrovská míra povrchnosti a pokrytectví režimu. I to, že se kázala voda a za závěsem se pilo víno. Člověk byl podle něj zbaběle vystrašený, a pokud měl rodinu, děti na vysoké škole, byt, půjčku na auto, byl zvyklý žít víc než třicet roků v daném systému a měl určitou životní úroveň, tak se těžko prý něco kritizovalo. Respektive těžko se kritizovala věc, o níž víte, že se s ní po kritice nic nestane, ale vás ta kritika smete. Pokračuje otec Petra Pavla,“ dodává Bobošíková.

„Neumím si představit, že bych býval nahlas nadával na komunisty. Okamžitě bych totiž skončil – a kam bych šel? Z Kladna nebo z Tábora? Manželku by to postihlo, kluka by vyhodili ze školy. Takže je těžké odpovědět, co bylo lepší,“ zaznívá opět na nahrávce.

„Tolik vzpomínky z autorizované knihy prezidentského kandidáta Petra Pavla, kterou před čtyřmi lety vydalo renomované nakladatelství Akademia. Pro ty, kteří pochybují, uvádíme, že bylo citované z páté kapitoly s názvem Kořeny. Ze stran 99, 103 a 107. Jak že to má generál na svém plakátu? Lhaní bylo dost, zvolme si pravdu a důstojnost,“ zakončila Bobošíková.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 25. led 2023 17:15:13

Se divím, proč naši komunisté podporují Babiše, když Pavel by jim měl podle toho co píší parlamentní listy a Bobošíková, přece vyhovovat více.
:nevim:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron