Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 15:39:57

armin píše:
Alfons píše:Je zjevné, že si svou vinu nepřiznáte. Napětí se bude stupňovat a pokud se nevzdáte, pokud z této války neodejdete poraženi, Rusko použije jaderné zbraně.


Na rozdíl od Medveděva Putinovi už naštěstí došlo, že je třeba brát v potaz, že i západ má jaderné zbraně.


Tohle je fakt přiblblé tvrzení. Samozřejmě vědí oba, že Západ má jaderné zbraně.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 15:45:53

armin píše:
Koukám že máš podobně magorovité představy jako ten Medveděv. Že si to představuješ jako Hurvínek válku. :old:


Píšeš úplné nesmysly. I Medvědev si je vědom toho, co se může stát, kdyby se začli používat jaderné zbraně. Ale také by to mohla být "jen" další Hirošima a Nagasaki.

Západ hrozí, Rusko hrozí. Čekají, kdo se zalekne, kdo couvne. Typuju, že Rusko to nebude.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 05. bře 2023 15:55:24

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
Vystihl jsi to velmi dobře. Armin na to nedokáže věcně reagovat.

Jak bys věcně reagovala, kdyby ti Alfons tvrdil, že v Rakousku vůbec nežiješ? Že sis to vymyslela?


Bylo by mi to jedno.
Něco jiného bylo, když jsi o mně tvrdil, že jsem byla v KSČ. Vůbec nechápu, jak tě taková lež mohla napadnout. :nevim: Pokud vím, tak něco takového o tobě Alfons netvrdil.


Mně to je také jedno. Ale vypovídá mi to názorně, jak Alfons dochází ke svým mylným závěrům, kterým pak skálopevně věří.

Jinak co se týče toho KSČ, tak jsem to o tobě netvrdil, jen jsem se tě na to ptal, když se tvoje názory shodují s postoji naší dnešní KSČM. A tys na to neodpověděla, až teď - jestli tvoji reakci dobře chápu tak jsi v KSČ nebyla.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 16:02:30

armin píše:
Jinak co se týče toho KSČ, tak jsem to o tobě netvrdil,


Tvrdil.

armin píše:jen jsem se tě na to ptal, když se tvoje názory shodují s postoji naší dnešní KSČM.


Nevím, jaké názory/postoje má KSČM.


armin píše:A tys na to neodpověděla


Reagovala jsem na tvoji lež, hned jak jsem ji přečetla.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 16:10:20

armin píše:
Alfons dochází ke svým mylným závěrům,


To nejsou mylné závěry. Jsou to logické závěry z toho, co píšeš a jak se projevuješ. Že se ti nelíbí, je jiná věc. Chybí ti sebereflexe, a tak si o sobě namlouváš něco, co není pravda. Ale to není nic zvláštního, hodně lidí to tak dělá a ty mezi ně patříš.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 05. bře 2023 17:27:07

Trini píše:
armin píše:
Alfons dochází ke svým mylným závěrům,


To nejsou mylné závěry. Jsou to logické závěry z toho, co píšeš a jak se projevuješ. Že se ti nelíbí, je jiná věc. Chybí ti sebereflexe, a tak si o sobě namlouváš něco, co není pravda. Ale to není nic zvláštního, hodně lidí to tak dělá a ty mezi ně patříš.


Logické závěry? No nejspíš chybné. Snad vím kde a jako co jsem pracoval, jestli jsem jezdil k Tomášovům a že jsem žádnou protekci nikdy a nikde neměl.
To si nenamlouvám, to vím, stejně jako ty si nenamlouváš, že žiješ v Rakousku.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 05. bře 2023 17:30:09

Trini píše:
Nevím, jaké názory/postoje má KSČM.


Jako ty. Proto mne to vedlo k domněnce (a dotazu), jestli ty nejsi zakyslá původní komunistka. No naštěstí nejsi :-)

Taky jsem se tě ptal, jestli si se neživila jako učitelka nebo v mateřské školce - na to jsi mi zatím neodpověděla.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 18:33:42

armin píše:
Trini píše:
Nevím, jaké názory/postoje má KSČM.


Jako ty.


O tom fakt nic nevím. V KSČ byl budoucí prezident. Jsem na komunistickou stranu alergická, a proto bych ho nikdy - na rozdíl od tebe - nevolila.

Mně se dost líbí názory Petra Štěpánka z Trikolory a i Matěje Stropnického, který odešel od Zelených - vůbec se mu nedivím. Z KSČM nikoho neznám. Ty zřejmě KSČM sleduješ, já ale ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 18:36:15

armin píše:jestli jsem jezdil k Tomášovům


Pokud vím, tak jsi psal, že jsi k ním moc často nejezdil.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 18:51:25

Trini píše:
Mně se dost líbí názory Petra Štěpánka z Trikolory


Z českých politiků mne nejvíce zaujal Václav Klaus mladší, zakladatel Trikolory. Jeho komentáře v Novinkách byly výborné a v žádném případě komunistické.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 05. bře 2023 20:41:23

A jak je to s tou učitelkou? Teda jestli to není tajné.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » ned 05. bře 2023 22:34:43

Alfons píše:No a třetí věc, ty naprosto přesně plníš motivy us deep state. Až je to trapné. Takový zapálený svazák z 50. let.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 08. bře 2023 8:04:28

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... e-40425076
Norský plyn ucpává některé kotle

Ačkoliv to není ze zákona povinné, neměli by majitelé plynových kotlů a dalších spotřebičů podceňovat servisní prohlídky svých zařízení. A to ani těch novějších. Jak totiž upozornili experti, norský plyn a další alternativy vůči ruskému plynu ucpávají kotle s měděným vedením. Standardně montovaná ochranná sítka nepomáhají.

„Norský plyn obsahuje vyšší procento sirovodíku, který se při spalování mění na síranové soli a ty pak ucpávají hořák a potrubí,“ upozornil Václav Petráš z České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

„V měděném vedení dochází kvůli většímu podílu siřičitanů k oxidaci. Odlupují se šupinky. Vypadá to, jako byste do potrubí nastrouhali obyčejnou tužku. V Praze jsme se setkali se zaneseným kotlem již po třech týdnech provozu,“ potvrdil Právu šéf odborné firmy Inklemo Servis Pavel Charvát.

Postižení zákazníci si podle něho musí vyčištění zaplatit ze svého. Oprava není předmětem záruky, neboť závada není zaviněna výrobcem.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 08. bře 2023 13:34:22

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eta-731260
Výcvik 2 týdny. Mizérie. Ukrajinci od Bachmutu vykřikli do světa

......
Boje v Bachmutu a v okolí Bachmutu stále trvají. Podle ukrajinského listu Kyiv Independent posílají Rusové vlny a vlny nepřipravených vojáků, kteří jdou na smrt. Jenže obránci města si listu stěžují, že jsou v úplně stejné situaci. Podle vojáků, kteří navštívili blízkou Kosťantynivku, jsou do boje posílány špatně vycvičené prapory, aby přežily co nejdéle bez podpory obrněnců, minometů, dělostřelectva, dronů nebo taktických formací.

„Nemáme žádnou podporu, uvedl Serhij, jeden z vojáků. S listem hovořil bez povolení od velení, proto nebylo zveřejněno jeho příjmení. Uvedl, že ruské dělostřelectvo, bojová vozidla pěchoty a transportéry mohou ostřelovat ukrajinské pozice hodiny i dny a odpověď z ukrajinské strany nepřijde. Posádky minometů si stěžují, že nemají munici a že musí používat zbraně z druhé světové války. A drony, které poskytují tak potřebné informace o bojišti, jsou prý vzácné a v boji jsou sestřelovány velmi rychle.

Což má za následek obrovské ztráty. „Prapor dorazil v půlce prosince. Se všemi četami jsme měli 500 lidí,“ uvedl armádní medik Borys a dodal: „Před měsícem nás bylo 150.“ Další voják, taktéž jménem Serhij to komentuje: „Když jdete na pozici, tak to není šance padesát na padesát, že se vrátíte. Spíš tak třicet na sedmdesát.“
......
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 08. bře 2023 21:40:41

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... e-40425217

Jsme neutrální. Švýcarsko zamítlo reexport svých zbraní a munice Ukrajině

Dolní komora švýcarského parlamentu ve středu s odkazem na neutralitu státu zamítla návrh, který by umožnil třetím zemím vyvézt na Ukrajinu švýcarské zbraně a munici. O reexport vojenského materiálu vyrobeného ve Švýcarsku žádalo alpskou zemi Německo a další státy. Informovala o tom agentura DPA.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 08. bře 2023 21:43:59

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... l-40425215



Zelenskyj pozval do Kyjeva šéfa americké sněmovny, ten odmítl


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval předsedu americké Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho na návštěvu Kyjeva. Republikánský politik pozvání odmítl a zopakoval, že Spojené státy by neměly poskytovat Ukrajině „bianco šek“. Informovala o tom ve středu stanice CNN.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » pát 10. bře 2023 12:34:15

To se dalo očekávat. :mrgreen:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... dle-731619

„Pak by mohli vyšetřovat nás.“ USA do zkoumání ruských zločinů hodily vidle

Navzdory tomu, že se množí požadavky na vyšetřování válečných zločinů, ke kterým dochází v rámci rusko-ukrajinského konfliktu, šance na zajištění dostatečných důkazů je zatím malá. Paradoxně vyšetřování brání Spojené státy, přesněji řečeno Pentagon, který nechce sdílet důkazy o zločinech, protože se obává precedentu pro případné vyšetřování vlastních zločinů.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » sob 11. bře 2023 22:31:42

Alfonzové se sešli na Václaváku:

Policie bránila před davem vlajku Ukrajiny na Národním muzeu. Dva muži zraněni

Protestní akce na Václavském náměstí měla agresivní závěr namířený proti Ukrajině.

Několik stovek demonstrantů z protestu nazvaného původně „Proti bídě“ se po skončení akce přesunulo z Václavského náměstí pod Národní muzeum a dožadovali se stažení ukrajinské vlajky, která na historické budově visí.

Protestu na Václavském náměstí se předtím zúčastnily podle odhadů tisíce lidí, mnozí z nich nesli na oblečení proruské symboly. Ke stažení ukrajinské vlajky z budovy muzea vyzýval už před akcí megafonem jeden z aktivistů.

Do muzea, před nímž stáli policejní těžkooděnci, se podle mluvčí policie Violety Siřišťové pokusilo dostat několik desítek lidí. Po opakovaných výzvách, aby zanechali protiprávního jednání, osmnáct lidí policie zajistila.

Dva z policistů byli při odrážení agresorů zraněni a odvezeni do nemocnice.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » ned 12. bře 2023 8:15:05

armin píše:Alfonzové se sešli na Václaváku:

Policie bránila před davem vlajku Ukrajiny na Národním muzeu. Dva muži zraněni

Protestní akce na Václavském náměstí měla agresivní závěr namířený proti Ukrajině.

Několik stovek demonstrantů z protestu nazvaného původně „Proti bídě“ se po skončení akce přesunulo z Václavského náměstí pod Národní muzeum a dožadovali se stažení ukrajinské vlajky, která na historické budově visí.

Protestu na Václavském náměstí se předtím zúčastnily podle odhadů tisíce lidí, mnozí z nich nesli na oblečení proruské symboly. Ke stažení ukrajinské vlajky z budovy muzea vyzýval už před akcí megafonem jeden z aktivistů.

Do muzea, před nímž stáli policejní těžkooděnci, se podle mluvčí policie Violety Siřišťové pokusilo dostat několik desítek lidí. Po opakovaných výzvách, aby zanechali protiprávního jednání, osmnáct lidí policie zajistila.

Dva z policistů byli při odrážení agresorů zraněni a odvezeni do nemocnice.

No nelíbí se mi, když mi protektorátní vláda vnucuje symboly země, která má Banderu za národního hrdinu, staví mu sochy v nadživotní velikosti a pojmenovává po něm ulice a náměstí. A jejíž menšina si tu dnes už zcela beztrestně pořádá Bandera party.

Za to moji předkové neumírali. Právě naopak. Na rozdíl od vašich.

Škoda že tě, armine, Menzel nepotkal než začal natáčet Spalovače mrtvol. Možná bys tu roli zahrál dokonce lépe než Hrušínský. Nemusel bys totiž nic hrát. Takový ulízaný, úlisný, malý český fašistický magor.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » ned 12. bře 2023 9:05:47

Alfons píše:No nelíbí se mi, když mi protektorátní vláda vnucuje symboly země, která má Banderu za národního hrdinu, staví mu sochy v nadživotní velikosti a pojmenovává po něm ulice a náměstí. A jejíž menšina si tu dnes už zcela beztrestně pořádá Bandera party.

Za to moji předkové neumírali. Právě naopak. Na rozdíl od vašich.

Škoda že tě, armine, Menzel nepotkal než začal natáčet Spalovače mrtvol. Možná bys tu roli zahrál dokonce lépe než Hrušínský. Nemusel bys totiž nic hrát. Takový ulízaný, úlisný, malý český fašistický magor.


S tím Banderou a pod. Doporučuji video co dal na poradnu Vostál. Snad pochopíš, jak to je a za co ti tví předci i Bandera bojovali.

Vostálník píše:Jo,

todle je dobrý video

https://www.youtube.com/watch?v=QPFczj94naU


Dnes máme po našem národním hrdinovi pojmenovanou i celou pražskou čtvrť - Žižkov.
:kafe:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron