Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » pon 31. říj 2022 21:47:48

Obrázek

Známý byznysmen Tiňkov se vzdal ruského občanství. Doufám, že mě budou následovat další, prohlásil
Známý ruský byznysmen Oleg Tiňkov, zakladatel Tinkoff Bank, oznámil, že se rozhodl kvůli odporu proti válce na Ukrajině zřeknout ruského občanství. Vyzval další podnikatele, aby ho následovali. Příslušný dokument zveřejnil na svém instagramovém účtu.
„Nemohu a nechci být spojován s fašistickou zemí, která začala válku s mírumilovným sousedem a každý den zabíjí nevinné lidi. Stydím se nadále mít tento (ruský) pas. Doufám, že více známých ruských podnikatelů mne bude následovat, aby oslabili režim (prezidenta Vladimira Putina) a jeho ekonomiku, a nakonec přivodili jeho porážku. Nenávidím putinovské Rusko, ale mám rád všechny Rusy, kteří jednoznačně vystupují proti této nerozumné válce!“ napsal Tiňkov.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... l-40413163
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 14:31:48

Švýcarsko uvalilo sankce na Ukrajinu.

Co na to vládní kavárna ústy zdejší svazácké úderky armina?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 14:41:53

BMW se stahuje z Anglie do Číny a Maďarska, BASF z Německa, Shultz se jel plazit do Číny... nějak vám to moc nevychází hoši vládní kolaborantští.
Myslíte, že Biden vám zachrání prdel?

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 14:54:41

To je normální. Velké firmy umisťují výrobu tam, kde jsou nejnižší náklady - jak na pracovní sílu tak třeba na energii či na ochranu životního prostředí.

Ale ten Lavrov se nejspíš už úplně zbláznil. Nebo myslíš, že to je nějaké jeho nová taktika?
"Tyhle kmeny mezi sebou bojují už dlouho. Víc než jednou se sklonily před bouří a teď jsou na naší straně. Kdo se postaví do nerovné rozepře? Mazaná Lya, nebo věrný Ros? Slovanské proudy splynou v ruské moře," řekl Lavrov.

Nebo že by se dal také na věštění jako ty?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 15:16:01

Nečetl jsem Lavrova a ani se mi nechce.

Mesiášství je hluboko zakořeněno v ruské sebeidentifikaci.

Díky němu ale porazili Hitlera. Byť za cenu strašných obětí. A i díky tomu jsme byli zachráněni před vyhlazením (jen na našem území jich padlo asi 9x tolik než našich).

Čili na rozdíl k vám mám k Rusům respekt.

(Dneska jsem zapomněl zapálit svíčku pro ně na hřbitově. Nikdy jsem to nedělal, ale taknějak pro sebe cítím, že bych měl. Slovan neslovan, nevím, popravdě jste mi cizejší.)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 15:29:27

armin píše:Obrázek

Známý byznysmen Tiňkov se vzdal ruského občanství. Doufám, že mě budou následovat další, prohlásil
Známý ruský byznysmen Oleg Tiňkov, zakladatel Tinkoff Bank, oznámil, že se rozhodl kvůli odporu proti válce na Ukrajině zřeknout ruského občanství. Vyzval další podnikatele, aby ho následovali. Příslušný dokument zveřejnil na svém instagramovém účtu.
„Nemohu a nechci být spojován s fašistickou zemí, která začala válku s mírumilovným sousedem a každý den zabíjí nevinné lidi. Stydím se nadále mít tento (ruský) pas. Doufám, že více známých ruských podnikatelů mne bude následovat, aby oslabili režim (prezidenta Vladimira Putina) a jeho ekonomiku, a nakonec přivodili jeho porážku. Nenávidím putinovské Rusko, ale mám rád všechny Rusy, kteří jednoznačně vystupují proti této nerozumné válce!“ napsal Tiňkov.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... l-40413163

Chá chá EU jde po majetku ruských oligarchů. Takže se z Anglie nemají před MI5 kam schovat.

V Rusku oligarchy pohrdají, natož těmi co se s ruským majetkem zdekovali. Do Anglie třeba. A tak jim nezbývá toto potupné divadýlko. Pro arminy.

Pro ostatní ruské oligarchy to musí být memento. Ruská mentalita je totiž jiná než arminská. A to i u vora v zakoně. Je to zvláštní, ale je to tak.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 15:49:03

armin píše:To je normální.

Jj ono se ledasco stává normální. Třeba pro americké spolupracovníky.

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 15:55:31

Alfons píše: Ruská mentalita je totiž jiná než arminská. A to i u vora v zakoně. Je to zvláštní, ale je to tak.


Je to tak. Proto těch sovětů za 2. světové války tolik padlo.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 16:03:31

Alfons píše:Nečetl jsem Lavrova a ani se mi nechce.


To se ti ani nedivím. Asi to nezapadá do tvých představ o tom kdo a proč začal a vede válku na Ukrajině

Lavrov vzkazuje Západu: Je to mezi námi Slovany
Slovy klasika Alexandra Puškina přednesl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizi své nejnovější poselství Západu. Recitací básně Utrhačům Ruska západním zemím vzkázal, že je současný konflikt součástí odvěkého sporu Slovanů, do kterého se nemají míchat.


Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 16:08:33

Alfons píše:
armin píše:To je normální.

Jj ono se ledasco stává normální. Třeba pro americké spolupracovníky.

A co takhle Talibán nebo Iránský režim? To je také šálek tvého čaje?
Možná ano, podle toho, jak posuzuješ ženy a jejich roli.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 16:28:11

armin píše:
Alfons píše: Ruská mentalita je totiž jiná než arminská. A to i u vora v zakoně. Je to zvláštní, ale je to tak.


Je to tak. Proto těch sovětů za 2. světové války tolik padlo.

Je to tak. Němci jeli jako precizní namazaný stroj. Těžko srovnatelný s ruským bordelem.

A vidíš, přesto vám to nandali. Tedy vám, sudetským pohrobkům (dnešní Němci už jsou kompletně multikulturně převychovaní). Čumíš jak puk, co.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 16:30:06

armin píše:
Alfons píše:Nečetl jsem Lavrova a ani se mi nechce.


To se ti ani nedivím. Asi to nezapadá do tvých představ o tom kdo a proč začal a vede válku na Ukrajině

Lavrov vzkazuje Západu: Je to mezi námi Slovany
Slovy klasika Alexandra Puškina přednesl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizi své nejnovější poselství Západu. Recitací básně Utrhačům Ruska západním zemím vzkázal, že je současný konflikt součástí odvěkého sporu Slovanů, do kterého se nemají míchat.


Obrázek

No a nemá pravdu? Co se do toho sereš?
Minské dohody Zelensky odmítl, využívaje geopolitické nabídky USA. Je to americká proxy válka, je směšné se domnívat, že amíkům jde o Ukrajince.

Výsledkem bude zničená Ukrajina a statisíce mrtvých (v lepším případě). Za vaší asistence.

Chcete bojovat, běžte na frontu. Ale na to jste příliš vychcaní, v americké prdeli zalezlí. Ve vaší nátuře je bojovat do posledního Ukrajince.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 16:42:07

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše: Ruská mentalita je totiž jiná než arminská. A to i u vora v zakoně. Je to zvláštní, ale je to tak.


Je to tak. Proto těch sovětů za 2. světové války tolik padlo.

Je to tak. Němci jeli jako precizní namazaný stroj. Těžko srovnatelný s ruským bordelem.

A vidíš, přesto vám to nandali. Tedy vám, sudetským pohrobkům (dnešní Němci už jsou kompletně multikulturně převychovaní). Čumíš jak puk, co.


Komu nám to nandali? Čechům, Slovákům, Moravanům, Polákům?
Co ty si pod těmi Arminy představuješ?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 16:52:41

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Nečetl jsem Lavrova a ani se mi nechce.


To se ti ani nedivím. Asi to nezapadá do tvých představ o tom kdo a proč začal a vede válku na Ukrajině

Lavrov vzkazuje Západu: Je to mezi námi Slovany
Slovy klasika Alexandra Puškina přednesl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizi své nejnovější poselství Západu. Recitací básně Utrhačům Ruska západním zemím vzkázal, že je současný konflikt součástí odvěkého sporu Slovanů, do kterého se nemají míchat.


Obrázek

No a nemá pravdu? Co se do toho sereš?


Já jsem taky Slovan, takže podle Lavrova je to i naše věc. Tak pomáháme Ukrajině, která v tom lítém slovanském boji bojuje i za nás, abychom nakonec všichni neskončili v tom Putinovském "ruském moři".
A to, že nám pomáhá i neslovanská Evropa a USA - díky za to. USA a Británie pomáhaly nám Slovanům i proti Hitlerovi.

Sláva Ukrajině !
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 02. lis 2022 17:19:05

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eni-719242
Nechtějí sankce, bez ruské energie prý Rakousko fungovat nemůže. A jdou do vedení

Nacionalistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ) se v nejnovějším průzkumu agentury Market-Lazarsfeld vyrovnala na prvním místě se středolevicovou SPÖ. Obě strany mají nyní shodně 26 procent, zatímco vládnoucí strana kancléře Alexandera Schallenberga ÖVP je až na třetím místě s 21 procenty. Nacionalistická FPÖ se kriticky staví zejména k migraci a také protiruským sankcím, které poškozují evropské země.

„Rakouská nacionalistická strana FPÖ se v nejnovějším průzkumu agentury Market-Lazarsfeld, který se uskutečnil od 17. do 25. října (2 000 účastníků), vyrovnala na prvním místě se středolevicovou SPÖ,“ informuje Twitter kanál European Insider. Podle přiloženého grafu nyní FPÖ i SPÖ mají shodně 26 procent.

Vládnoucí liberálně-konzervativní Rakouská lidová strana (ÖVP) zaznamenala pokles podpory o jeden procentní bod, čímž se dostala na 21 %, zatímco podpora Zelených a liberální NEOS je na úrovni 11 %, resp. zůstala oproti předchozímu průzkumu veřejného mínění nezměněna.

Podpora strany podle serveru Europeanconservative.com roste poslední dva roky, nejprve díky jejímu nekompromisnímu postoji vůči lockdownům kvůli covidu-19 a povinnému očkování a nyní v důsledku jejího odporu vůči hospodářským sankcím vůči Rusku, které mají negativní dopady na domácí ekonomiku.

Kromě toho se FPÖ dlouhodobě staví proti masové migraci, což se jí ve volbách stále vyplácí, neboť vláda ÖVP a Zelených se ukázala jako zcela neschopná tento problém zvládnout. Jen od ledna do srpna letošního roku požádalo v Rakousku o azyl 56 000 migrantů, což představuje 195% nárůst oproti předchozímu roku a nejvyšší počet zaznamenaný od migrační krize v roce 2015. Výsledky nového průzkumu jsou zklamáním pro šéfku SPÖ Pamelu Rendi-Wagnerovou. Její strana měla ještě v srpnu 31 %.

Popularita nacionalistických stran, které se stavějí zejména proti migraci a protiruským sankcím, roste napříč Evropou, v Německu zaznamenala vysoký nárůst popularity strana Alternative für Deutschland (AfD), která právě s FPÖ vedenou Herbertem Kicklem udržuje blízké vztahy.

„Konečně nastal čas vystoupit v EU a říci: tyto sankce škodí mnohem více nám než Putinovi. Účet za ně musejí zaplatit naši lidé,“ prohlásila místopředsedkyně FPÖ Dagmar Belakovichová na plenárním zasedání Národní rady.

Předseda strany Herbert Kickl rovněž poukázal na naprostou nezbytnost ruské energie pro rakouské domácnosti a podniky. Inflace se v září vyšplhala na 10,5 procenta, a to především kvůli prudkému růstu cen energií.

„Kdybyste byli upřímní, museli byste obyvatelstvu říci: bez ruské ropy a plynu se dlouho neobejdeme. Potřebujeme tuto levnou energii pro domácnosti, pro vytápění, pro vaření, pro ohřev vody, pro výrobní podniky,“ prohlásil Kickl podle serveru Zerohedge.com.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 02. lis 2022 17:36:00

Kromě toho se FPÖ dlouhodobě staví proti masové migraci, což se jí ve volbách stále vyplácí, neboť vláda ÖVP a Zelených se ukázala jako zcela neschopná tento problém zvládnout. Jen od ledna do srpna letošního roku požádalo v Rakousku o azyl 56 000 migrantů, což představuje 195% nárůst oproti předchozímu roku a nejvyšší počet zaznamenaný od migrační krize v roce 2015.



https://www.krone.at/2846300


Viele Migranten dabei

Halloween-Randalierer sollen Asylstatus verlieren

Die „Nacht des Grauens“ sollte nicht ohne Konsequenzen bleiben. Nach Informationen der „Krone“ handelt es sich bei den Halloween-Randalierern in Linz vorwiegend um junge Syrer, Afghanen und Tschetschenen, viele von ihnen Asylwerber. Innenminister Gerhard Karner (ÖVP) sagt nun: Aberkennungsverfahren würden ohne Verzögerung eingeleitet.

130 Anzeigen und neun Festnahmen gab es in der Nacht auf Allerheiligen in der Linzer Innenstadt. Wie berichtet, waren die Ausschreitungen - 200 Jugendliche randalierten stundenlang, bewarfen Passanten und Polizisten mit Böllern und Glasflaschen - auch kein Zufall. Es war vielmehr eine geplante Aktion. Auf TikTok wurde sie 19 Stunden vorher angekündigt.


200 mladých mužů především Syřanů, Afgánců, Čečenců, mnozí z nich žadatelé o asyl, házelo o Hallowenu v Linci a jiných rakouských městech na kolemjdoucí a policisty dělbuchy a láhve.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » stř 02. lis 2022 17:38:33


Minské dohody Zelensky odmítl, využívaje geopolitické nabídky USA. Je to americká proxy válka, je směšné se domnívat, že amíkům jde o Ukrajince.

Výsledkem bude zničená Ukrajina a statisíce mrtvých (v lepším případě). Za vaší asistence.

Chcete bojovat, běžte na frontu. Ale na to jste příliš vychcaní, v americké prdeli zalezlí. Ve vaší nátuře je bojovat do posledního Ukrajince.


Bohužel je to tak.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 17:49:57

armin píše:Já jsem taky Slovan

Jo to víšžejo, ty jsi Slovan jak poleno... (Tara tě prokoukla už dávno).

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » stř 02. lis 2022 17:52:30

armin píše:Británie pomáhaly nám Slovanům i proti Hitlerovi

Nejprve podepsala Mnichovskou dohodu, pak české zlato vydala Hitlerovi a nakonec si naúčtovala za výzbroj, výstroj a výcvik našich vojáků, kteří bojovali po jejich boku.

armin píše:Sláva Ukrajině !

Taky u toho zvedáš ruku, jako banderovci ?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » stř 02. lis 2022 18:49:44

Trini píše:

Výsledkem bude zničená Ukrajina a statisíce mrtvých (v lepším případě). Za vaší asistence.


Bohužel je to tak.


No a kdo ničí Ukrajinu a zabíjí Ukrajince když seš tak chytrá?

To jsou fakta a ne kecy. To jsou skuteční mrtví a poničená Ukrajina.

Ty muslimské běžence byste měli poslat Putinovi, on by z nich udělal vojáky a poslal je bojovat na Ukrajinu a ono by je to dovádění brzy přešlo.
Třeba byste je mohli vyměnit za ropu a plyn.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků