Politika je vážná věc, kurňa fix!

naše první fórum... :-)

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 8:18:06

Kam lidé z Ukrajiny utíkají.

https://de.statista.com/infografik/2696 ... -zielland/

Russland - Ukrajine - Konflikt

Wohin Menschen aus der Ukraine fliehen



Celkově je registrováno 7,7 milionů Ukrajinců jako uprchlíci. Většina jich uprchla do sousedních států, z toho do Ruska ca. 2,9 milionů.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 9:23:05

Trini píše:
Zcela propadl protiruské propagandě, je zaslepen nenávistí k Rusku.


Jsem tak zaslepený, že nevidím, že Ukrajina napadla Rusko a myslím si, že Rusko napadlo Ukrajinu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 9:39:14

Alfons píše:Nevím, že bych tyto mé názory někde na ruské straně slyšel. Poslouchám Mearsheimera, Scott Rittera, Douglas MacGregora tj. americké vojáky, z ruských jen Andreje Martyanova (ale jen proto že mi je sympatický, připadá mi dost zaujatý).


No vidíš, pak není divu že tvůj rozhled a potažmo názory na věc jsou poněkud omezené - jednostranné.
To já sleduji všechno, včetně Putina, Šojguna, Fialy Bidena, Okamury, Zwyrtek Hamplové, tebe, Trini atd. atd. a dělám si vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice.
Docela dost člověku řekne, když dotyčného vidíš, jak mluví. Jaksi mu tak trochu můžeš vidět do hlavy, jeho strachy, závislosti, omezenosti, zabedněnosti, motivace a podle toho vidíš zda to, co říká, je věrohodné nebo produktem jeho - jak ty říkáš - naprogramování.
Já myslel, že tuto schopnost trochu máš, ale vypadá to, že nejspíš ne.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 9:39:30

armin píše:
Trini píše:
Zcela propadl protiruské propagandě, je zaslepen nenávistí k Rusku.


Jsem tak zaslepený, že nevidím, že Ukrajina napadla Rusko a myslím si, že Rusko napadlo Ukrajinu.


Zajímavé je, že když napadlo USA s bandou Srbsko a Irák, tak hledáš důvody. Ale ted jen opakuješ pořád dokola Rusko napadlo Ukrajinu, Rusko napadlo Ukrajinu... Mělo k tomu důvod. Zelenský hodil rukavici, když prohlásil, že nebude dodržovat Minské dohody, a Putin ji zvedl. USA tvrdilo, že musí chránit menšinu = kosovské Albánce, Rusko tvrdí, že musí chránit menšinu = ukrajinské Rusy + proruské obyvatelstvo. USA mělo obavy, že je Irák ohrožuje, Rusko má obavy, že je Ukrajina ohrožuje.

Co je na tom k nepochopení?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 9:44:51

armin píše:To já sleduji všechno, včetně Putina, Šojguna, Fialy Bidena, Okamury, Zwyrtek Hamplové, tebe, Trini atd. atd. a dělám si vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice.


To si jenom myslíš, že to tak děláš nebo to chceš ostatním namluvit. Představ si, že ti ostatní si dělají vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice, a proto vidí, kdo propadl nenávisti k Rusku a šíří až chorobně zaslepenou protiruskou propagandu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 9:56:02

Trini píše:
armin píše:To já sleduji všechno, včetně Putina, Šojguna, Fialy Bidena, Okamury, Zwyrtek Hamplové, tebe, Trini atd. atd. a dělám si vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice.


To si jenom myslíš, že to tak děláš nebo to chceš ostatním namluvit. Představ si, že ti ostatní si dělají vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice, a proto vidí, kdo propadl nenávisti k Rusku a šíří až chorobně zaslepenou protiruskou propagandu.

Já ti tvé názory neberu. Jak si kdo ustele, tak si lehne.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 9:58:40

.
Prostě jen pořád hájíš mocenské zájmy USA, at už napadají země, bombardují, zabíjejí civilisty včetně dětí a ničí anebo se pohoršují, když někdo jiný dělá to samé.

Ale za takovým postojem není ani zdravý rozum, ani srdce ani intuice, je za ním tvrdý egoismus, zloba, nenávist a strach.


Spirituální řešení je odosobnit se, nestranně vidět, co se opravdu děje - potom už nejde o mocenské zájmy, ale výhradně o lidi - At jsou všechny bytosti štastné! :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 10:00:29

Trini píše:Zajímavé je, že když napadlo USA s bandou Srbsko a Irák, tak hledáš důvody.

Já žádné důvody nehledám, Srbsko a Irák jsem moc nesledoval, měl jsem v té době jiné starosti a radosti než sledovat zahraniční dění.
Ty to nejspíš budeš vědět - proč Rusko napadlo Gruzii?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 10:01:33

Trini píše:.



Spirituální řešení je odosobnit se, nestranně vidět, co se opravdu děje - potom už nejde o mocenské zájmy, ale výhradně o lidi - At jsou všechny bytosti štastné! :-)


:poklona:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 10:02:18

armin píše:
Trini píše:
armin píše:To já sleduji všechno, včetně Putina, Šojguna, Fialy Bidena, Okamury, Zwyrtek Hamplové, tebe, Trini atd. atd. a dělám si vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice.


To si jenom myslíš, že to tak děláš nebo to chceš ostatním namluvit. Představ si, že ti ostatní si dělají vlastní názor za použití zdravého rozumu, srdce a intuice, a proto vidí, kdo propadl nenávisti k Rusku a šíří až chorobně zaslepenou protiruskou propagandu.

Já ti tvé názory neberu.


Hajíš politiku, které za takové názory chce posílat do vězení - stejně jako za totality.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 10:03:31

armin píše:
Trini píše:Zajímavé je, že když napadlo USA s bandou Srbsko a Irák, tak hledáš důvody.

Já žádné důvody nehledám,


Vždyt jsme se o tom víckrát bavili. Máš sklerozu nebo začínající demenci? :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » čtv 03. lis 2022 10:04:20

Trini píše:
Alfons píše:Pro mne je zajímavé tvoje naprogramování, neschopnost se z něho vymanit, samostatně myslet. Což souvisí s mravní integritou. S duchovní cestou.



Zcela propadl protiruské propagandě, je zaslepen nenávistí k Rusku.

Pikantní je, že se navíc považuje za duchovňáka (a ne ledajakého, chtěl by zakládat školu, pro očkované:)).

Pokud se nedokáže identifikovat prostor mezi myšlenkami/emocemi, jak o tom hovoří např. Eckhart Tolle, pak myšlenky suplují onen prostor, a člověk se z jejich vlivu nemůže vymanit (zvláště, jsou-li ukotveny silnými emocemi).
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 10:33:47

Alfons píše:
Pokud se nedokáže identifikovat prostor mezi myšlenkami/emocemi, jak o tom hovoří např. Eckhart Tolle, pak myšlenky suplují onen prostor, a člověk se z jejich vlivu nemůže vymanit (zvláště, jsou-li ukotveny silnými emocemi).


Jo, to takt funguje.

Když si někdo vytvoří mantru: Rusko napadlo Ukrajinu a pořád ji opakuje, tak ten prostor mezi myšlenkami nemůže vnímat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 13:14:36

Trini píše:
Když si někdo vytvoří mantru: Rusko napadlo Ukrajinu a pořád ji opakuje, tak ten prostor mezi myšlenkami nemůže vnímat.


To není mantra, ale fakt a já vám ho občas připomínám, když to ve vašich argumentacích vypadá, že jste na to už zapomněli :-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 13:28:02

Trini píše:Zcela propadl protiruské propagandě, je zaslepen nenávistí k Rusku.

[/quote]

Já žádné propagandě zásadně nepropadám a nenávist k Rusku necítím.
Ty si myslíš, že když má někdo něco proti Putinovi a jeho agresi na Ukrajině, že musí cítit nenávist k Rusku?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Alfons » čtv 03. lis 2022 13:34:00

armin píše:
Trini píše:
Když si někdo vytvoří mantru: Rusko napadlo Ukrajinu a pořád ji opakuje, tak ten prostor mezi myšlenkami nemůže vnímat.


To není mantra, ale fakt a já vám ho občas připomínám, když to ve vašich argumentacích vypadá, že jste na to už zapomněli :-)

To je proto, že jsi omezen jen na smyslové vnímání. Např. vidíš zastřeleného a střelce s pistolí v ruce. A je ti jasné, kdo je vrah.

Že by to mohlo být i obráceně, tj. ten zastřelený by ve skutečnosti mohl být vrah a ten přeživší se jen další vraždě bránil, to ti vůbec na mysl nepřijde. Resp. to považuješ za "ruskou propagandu". :-)

Je jasné, že s takovým člověkem se těžko diskutuje, hledá pravda. Protože mu chybí něco docela podstatného.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 13:58:18

armin píše:
Trini píše:
Když si někdo vytvoří mantru: Rusko napadlo Ukrajinu a pořád ji opakuje, tak ten prostor mezi myšlenkami nemůže vnímat.


To není mantra, )


Používáš to jako mantru pořád dokola. Proč si radši nevytvoříš pozitivní mantru: Ukrajina a Rusko žijou spolu v míru a pořád si ji neopakuješ?

Proč radši chceš vidět Rusy jako barbary, prorože nějaký idiotský moderátor řekl něco idiotského? Abys je mohl dál nenávidět?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 14:04:50

armin píše:a nenávist k Rusku necítím.


Ale jo, jako mnoho běžných Čechů cítíš od 68. roku nenávist k Rusům. Nemáš duchovnost, která by ti z toho mohla pomoci.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod Trini » čtv 03. lis 2022 14:28:08

armin píše:že jste na to už zapomněli


Nezapomínám, že Rusové stáli na výstrahu na hranicích Ukrajiny. Dávali tím najevo, že nepřipustí genocidu ruské menšiny na Ukrajině. A tu přesně měl Zelenský v plánu, když řekl, že nebude dodržovat Minské dohody. Minské dohody byly o tom, že separatisté a ukrajinská armáda spolu nebudou bojovat a že ukrajinská vláda jim dá autonomii. Ukrajinská armáda vpadla na Donbas a Rusové vpadli na Ukrajinu, jak na to dopředu upozornovali.

Když mohly USA vpadnout do Srbska, aby chránily kosovské Albánce před genocidou, proč by nemohlo Rusko vpadnout na Ukrajinu, aby chránilo ukrajinské Rusy před genocidou? Kosovští Albánci také bojovali se Srby.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%A ... %A1_dohoda

První minská dohoda

První minská dohoda, známá také jako Minsk I a Minský protokol nebo První minská mírová dohoda, je dohoda Ukrajiny, Ruské federace, Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky, která měla vyvést zúčastněné země z probíhající války na Donbasu. Byla podepsána po intenzivním vyjednávání diplomatů 5. září 2014 v běloruském hlavním městě Minsku pod patronátem Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Ve svém poslání zastavit válku na východní Ukrajině tato dohoda selhala, proto vznikla 12. února 2015 za stejným účelem nová dohoda uzavřená na vyšší úrovni, označovaná jako Minsk II, jejímiž účastníky byly také Francie a Německo



https://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A ... %A1_dohoda

Druhá minská dohoda

Dojednaný klid zbraní a stažení těžké vojenské techniky na dohodnuté vzdálenosti (tři pásma podle dosahu zbraní) byly stvrzeny písemně v rámci tzv. kontaktní skupiny, tj. za účasti proruských separatistů a Ukrajiny, a vstoupily v platnost 15. února 2015 okamžitě s úderem půlnoci.[6] Dohoda dále určovala, že bude zajištěno efektivní sledování a ověřování příměří ze strany OBSE, amnestie a zákaz pronásledování a trestání osob v souvislosti s událostmi v Doněcku a Luhansku a propuštění všech rukojmí jak z Ukrajinské armády, tak z povstaleckých skupin. Stažení všech zahraničních ozbrojených útvarů a zařízení pod dohledem OBSE. Obnovení kontroly nad státní hranicí ukrajinskou vládou v celé zóně konfliktu mělo začít první den po komunálních volbách a dokončeno mělo být po provedení úplné politické regulace. Měla být provedena ústavní reforma, klíčovým prvkem měla být decentralizace a schválení trvalých právních předpisů o zvláštním postavení některých rajónů Doněcké a Luhanské oblasti s místní samosprávou, dohodnutých se zástupci těchto území.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Politika je vážná věc, kurňa fix!

Příspěvekod armin » čtv 03. lis 2022 15:44:09

Trini píše:
armin píše:a nenávist k Rusku necítím.


Ale jo, jako mnoho běžných Čechů cítíš od 68. roku nenávist k Rusům. Nemáš duchovnost, která by ti z toho mohla pomoci.


Ty by ses jako vědma nejspíš neuživila.
Já necítím nenávist k nikomu. Ani žádné mantry si nevymýšlím ani si žádné neříkám.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3164
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 184 návštevníků

cron