Nisargadatta

naše první fórum... :-)

Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:28:04

Jana píše: Je možné si všechno brát osobně a vztahovat na sebe, anebo je možné to poznávat jen jako projev, který tak jak se objeví, také zmizí a nijak se nás netýká, pokud tady není ztotožnění s představou osoby.


Probuzení to vidí jinak. :mrk:


Nisargadatta:
Osoba, ono "Já jsem toto tělo, tato mysl, řetězec vzpomínek, tento svazek tužeb a strachů" zmizí, a přece zůstane něco, co můžete nazvat identitou. Umožnuje mi to stát se osobou, když je to zapotřebí. Láska vytváří své vlastní nezbytnosti, i tu, stát se osobou.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:31:45


Nisargadatta:
Zažívání času zmizí společně se se světem, stejně jako když přestane sen.
Když zmizí pocit "Já jsem", zmizí svět.
Musíte se stát vlastním důkazem neduálního Absolutna. Tam nikoho jiného nepotkáte.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:34:21

Tazatel: Je tu pocit „já jsem” stále přítomen do té doby, dokud je mé tělo životaschopné?

Maharadž: „Já jsem” není přítomné pouze ve stavu samádhi, kdy pocit vašeho vlastního jsoucna splyne s věč-
ným Já. Mimo uvedený stav je pocit „já jsem” neustále přítomen. I v případě realizované bytosti je pocit „já jsem”
stále přítomen; ta mu však neklade velkou důležitost.
Džnánin nežije pod nadvládou konceptu.



http://www.advaita.cz/wcd/e-knihy/nisar ... olutno.pdf

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:35:24

Nisargadatta:
Realizovaný trpí s těmi, kteří trpí. Vlastní událost má malý význam, ale on je plný soucitu pro trpící, at živé či mrtvé, mimo těla nebo v těle. Vždyt láska a soucit jsou jeho pravá podstata. Je jedno se vším, co žije, a láska je tato jednota v akci.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:37:26

Nisargadatta: Myslete jasně a hluboce a pochopte celou strukturu vašich přání a jejich rozvětvení. Jsou hlavní částí vaší mentální a emocionální povahy a ovlivnují velmi silně vaše činy. Pamatujte neustále na to, že nemůžete za sebou nechat nic, co jste neprohlédl.

Abyste mohl přerůst přes vaši osobu, musíte ji znát.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Nisargadatta

Příspěvekod Trini » čtv 25. bře 2021 1:54:15

Nisargadatta:

Bez duality neexistuje žádný svět.

Na dualitě není nic chybného, dokud nezpůsobuje problémy. Mnohost a různorodost bez boje jsou čistou radostí.

Nad jednotou Bytí stojí spojení lásky. Láska je smysl a účel duality.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 134 návštevníků