Život v přítomném okamžiku

naše první fórum... :-)

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod honzam » úte 03. srp 2021 22:19:44

Pedrito píše:A že ego, má s tímhle proplém. Protože to je jeho majetek.

Myslím si, že většina dětí tohle neřeší, chtějí si splnit svá přání a užít si svůj život.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod honzam » úte 03. srp 2021 22:22:42

Pedrito píše:Jak chce já poznat pravdu, když nedokáže zemřít?

To nevím. V takové situaci jsem nebyl, protože jsem necílil na poznání pravdy jako takové.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod honzam » úte 03. srp 2021 22:35:03

Pedrito píše:
honzam píše:
Pedrito píše:A že ego, má s tímhle proplém. Protože to je jeho majetek.

Myslím si, že většina dětí tohle neřeší, chtějí si splnit svá přání a užít si svůj život.

Tak to jo, ale to jsme jinde. Děti vyrostou do svých přání. A buď se budou ptát, kde se tu vůbec vzaly, a nebo ne.

Spíš se budou ptát "Proč?".
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod honzam » úte 03. srp 2021 22:37:00

Pedrito píše: Ale jako někdo, koho se dotla touha zvědět, co je za oponou. A musím pochopit, že ego mě tam nepustí.

Proč? K čemu to bude dobré, když stejně všechno jednou pomine?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Alaja » úte 03. srp 2021 23:03:43

Pedrito píše:Ale oni to neví, neví o co gou, neví že pominou, jak vznikli... Hele Honzame, před milióny lety tu byly Améby. A za čas tu nebude vúbec žádnej Honzam ani Pedrito, který by se bavili o duchu a jeho šakti.



Mě to naše Univerzum připadalo, že pořád ještě pučí do všech stran, roste, zvětšuje se, kolem je totiž pořád hodně místa.... :mrgreen:

Nebo snad píšeš jen o té naší malé kouli zvané Zeměkoule?
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Alaja » úte 03. srp 2021 23:30:44

Pedrito píše:Je zajímavý že vakuum, by mělo být prázdný. Možná jsem už o tom někde psal. Ale naprosto neuvěřitelně se z něj samovolně uvolňují fotony... To je ale divný, žejo?


Já mám takový pocit, že z toho černého vakua vznikla jen ta první jiskřička......a začala se dělit.....nejspíš pučením... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Alaja » úte 03. srp 2021 23:36:04

Kdysi jsem na jedněch diskusních stránkách napsala, že hmota je jen odpad, který vzniká, když Absolutno přemýšlí... :old:



Takže to Absolutno občas ten nepořádek po sobě asi i uklízí... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod salmo1cz » úte 03. srp 2021 23:41:41

108j ména, jména
Co dělá da Vinci da Vincim?Osoba nebo tvorba?
Co dělá Boha Bohem ? Tvorba.
V tvorbě Boha shledáváme iluzi.Vážně si to myslíte?
Proč se to celé děje, proč ta dokonalost...pro iluze,...vážně?
Brou noc :haji:
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Alaja » úte 03. srp 2021 23:55:56

salmo1cz píše:108j ména, jména
Co dělá da Vinci da Vincim?Osoba nebo tvorba?
Co dělá Boha Bohem ? Tvorba.
V tvorbě Boha shledáváme iluzi.Vážně si to myslíte?
Proč se to celé děje, proč ta dokonalost...pro iluze,...vážně?
Brou noc :haji:


A tohle už jste četli?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dev%C4%9B ... %ADch_jmen

Devět miliard božích jmen

...

Povídka pojednává o skupině mnichů z tibetského kláštera, kteří už tři století pracují na ručním systematickém sepisování všech božích jmen. Provádí permutaci všech znaků blíže nespecifikované abecedy, které podle nich připadají v úvahu jako boží jména. Podle jejich názoru jediným smyslem existence světa je dát bohu všechna jména, kterých je asi 9 miliard.

Rozhodli se zakoupit samočinný počítač Mark V, který by mohl za pár měsíců zvládnout práci, se kterou počítali na příštích 15 tisíc let. Firma jim pomůže dopravit počítač do kláštera a přidělí dva techniky, kteří mají pomáhat se všemi problémy po celou dobu řešení úlohy. Když se blíží konec práce, technici se rozhodnou klášter pro jistotu opustit těsně před dokončením práce, aby nemuseli být svědky zklamání mnichů.

Cestou od kláštera k připravenému letadlu náhle ve chvíli, kdy podle výpočtů mělo dojít k dokončení úlohy, zpozorují, že hvězdy na nebi jedna po druhé postupně zhasínají…

.....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod armin » stř 04. srp 2021 8:36:28

Pedrito píše:Prostě koncem "já" vše končí. Zbývá Krišna. Ale to už nejsi ty - "já". Nebo ano?

Koncem "já" končí akorát "já" - myšlenkový konstrukt a to co se o myšlenku já opíralo ztratí oporu a tak se začne vytrácet, rozmotávat, narovnávat. Druzí lidé neskončí, radost ani žal neskončí, slunce nepřestane vycházet atd. Objeví se a bude sílit sou-cit, budeš žít i v rostlinách, druhých lidech, v jejich radostech, žalu, lásce, nenávisti atd.
Neskončí individualita stejně jako neskončí tělo, neskončí tvoje duše, tvůj osud, akorát to nebudeš žít sebestředně a další karmická semena už nebudou klíčit, protože už je nebudeš vytvářet. Ale ty jako individualita budeš existovat dál. Lidé tě budou slyšet vidět, cítit, nenávidět, milovat, atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Trini » stř 04. srp 2021 10:36:46

:mrk:
Pedrito píše:Nejde o to že individualitu je potřeba zabít.


Proč zabíjet? Přestat se s ní ztotožnovat = pozorovat ji jako individualitu někoho jiného :mrk: .

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod armin » stř 04. srp 2021 12:09:11

Pedrito píše: Ale jako někdo, koho se dotla touha zvědět, co je za oponou. A musím pochopit, že ego mě tam nepustí.

Koho tam nepustí? Kdo musí pochopit?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod armin » stř 04. srp 2021 12:11:32

Pedrito píše:Řeknu ti, co se mi stalo. Byl jsem asi po třech měsících jógy v sedmim nebi, myslel jsem si, že jsem na vrcholu. Negativity jsem rušil lusknutím prstu. A byl jsem pyšnej a vyzval na souboj samotnýho ďábla. A dostal jsem strašně na držku...


A jak to probíhalo konkrétně?
To by mohlo být velmi poučné
:-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Anim » stř 04. srp 2021 14:38:48

Prostě jsem si začal myslet, že jsem To.

Jako když jedna z vln na oceánu zjistí, že je vodou, a začne sebe samu považovat za oceán?
Anim
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 20. lis 2020 14:51:16

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Trini » stř 04. srp 2021 15:45:46

Pedrito píše:
Pedrito píše:
armin píše:
Pedrito píše:Řeknu ti, co se mi stalo. Byl jsem asi po třech měsících jógy v sedmim nebi, myslel jsem si, že jsem na vrcholu. Negativity jsem rušil lusknutím prstu. A byl jsem pyšnej a vyzval na souboj samotnýho ďábla. A dostal jsem strašně na držku...


A jak to probíhalo konkrétně?
To by mohlo být velmi poučné
:-)

Ok, napíšu o tom.

No ono už asi to, co jsem zmínil, vypovídá o mnohém. Prostě jsem si začal myslet, že jsem To. A začal jsem to druhým dávat najevo. Pýcha jako vyšitá.


Pokud je tady stále ztotožnění s osobou, s individualitou, která si něco o sobě myslí, tak to nemůže fungovat. Když je opravdu realizováno To, tak už není komu co dávat najevo, pýcha nevznikne. :-)

853.
Tazatel: Je jen jedno Nadjá, nebo je jich tolik, kolik je lidí?

E. Tomáš: To záleží na tvém stanovisku. Jestliže se ztotožníš s Nadjá, pak je jen jedno. Jestliže se ale ztotožnuješ dosud s tělem, pak jich je tolik, kolik je těl. Myslím, že jsme již o tom kdysi mluvili.

Tazatel: Se mnou ne. Zajímalo by mne, proč tomu tak je?

E. Tomáš: Ztotožnění s Nadjá je univerzální, to znamená, že v něm končí pocit duality, a proto je zažíván jen pocit Jednoty. Pojem individuality je tu úplně likvidován, tak jakápak mnohost a rozlišenost?



:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Trini » stř 04. srp 2021 15:48:16

Trini píše:
Pedrito píše:
Pedrito píše:
armin píše:
Pedrito píše:Řeknu ti, co se mi stalo. Byl jsem asi po třech měsících jógy v sedmim nebi, myslel jsem si, že jsem na vrcholu. Negativity jsem rušil lusknutím prstu. A byl jsem pyšnej a vyzval na souboj samotnýho ďábla. A dostal jsem strašně na držku...


A jak to probíhalo konkrétně?
To by mohlo být velmi poučné
:-)

Ok, napíšu o tom.

No ono už asi to, co jsem zmínil, vypovídá o mnohém. Prostě jsem si začal myslet, že jsem To. A začal jsem to druhým dávat najevo. Pýcha jako vyšitá.


Pokud je tady stále ztotožnění s osobou, s individualitou, která si něco o sobě myslí, tak to nemůže fungovat. Když je opravdu realizováno To, tak už není komu co dávat najevo, pýcha nevznikne. :-)

853.
Tazatel: Je jen jedno Nadjá, nebo je jich tolik, kolik je lidí?

E. Tomáš: To záleží na tvém stanovisku. Jestliže se ztotožníš s Nadjá, pak je jen jedno. Jestliže se ale ztotožnuješ dosud s tělem, pak jich je tolik, kolik je těl. Myslím, že jsme již o tom kdysi mluvili.

Tazatel: Se mnou ne. Zajímalo by mne, proč tomu tak je?

E. Tomáš: Ztotožnění s Nadjá je univerzální, to znamená, že v něm končí pocit duality, a proto je zažíván jen pocit Jednoty. Pojem individuality je tu úplně likvidován, tak jakápak mnohost a rozlišenost?



:-)


P.S. To si nemyslí, že je To. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Trini » stř 04. srp 2021 16:01:52

:idea:
Nisargadatta: Většina se cítí být přitahována obtížným a komplikovaným.


Tím pak vzniká pýcha na to, čím jsem prošel, co jsem dolázal.

Ale o to ve skutečnosti vůbec nejde.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod Trini » stř 04. srp 2021 16:05:02

Pedrito píše:
P.S. To si nemyslí, že je To. :mrk:

A no jo furt :jingjang: :kyti2:


Víš, já vůbec nemůžu pochopit, jak si někdo může myslet, že je To a ostatní, že To nejsou. :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod salmo1cz » stř 04. srp 2021 16:21:47

Všichni a všechno je To, ale ne u všech a všeho je to rozpoznáno Přijato do vědomí, vědomí není nějaká nadstavba, vědomí je souhrn veškerého vnímání v našem případě souhrn vnímání člověka.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Život v přítomném okamžiku

Příspěvekod armin » stř 04. srp 2021 17:05:58

salmo1cz píše:Všichni a všechno je To, ale ne u všech a všeho je to rozpoznáno Přijato do vědomí, vědomí není nějaká nadstavba, vědomí je souhrn veškerého vnímání v našem případě souhrn vnímání člověka.

A to nerozpoznání je také To.
Nebo ne?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 128 návštevníků