Gustav Meyring

naše první fórum... :-)

Gustav Meyring

Příspěvekod armin » sob 31. črc 2021 12:50:36

Trini píše:Hořet...hm. Netrpím vysokými teplotami, přes posledních patnáct let jsem neměla ani zvýšenou, ale asi před 35 lety jsem měla několik dní přes 40°C bez jiných příznaků. Fakt jsem hořela. Aspirin vůbec nepomáhal. Manžel poslal pro lékařku, ale ta žádný důvod nenašla. Chtěl mě balit do mokrých prostěradel, ale měla jsem pocit, že to nesmí být. Za pár dní byla horečka pryč a všechno zase ok. :nevim:


Tohle mi připomnělo povídku Gustava Meyringa Žhavý voják.
Nenašel jsem ji na webu jako pdf, ale jen jako audio ke stažení. Doporučuji si poslechnout.

https://ulozto.sk/file/Q9uhZy8yvMTs/gustav-meyrink-zhavy-vojak-cte-sobeslav-sejk-audiokniha-mp3
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Gustav Meyring

Příspěvekod armin » pát 12. lis 2021 14:48:06

"Neznám jiné město, které by člověka - bydlí-li v něm a zvětrá-li s ním duchovně - k sobě tak podivuhodně kouzelně vábilo a jež by tak neodolatelně vybízelo k návštěvě míst jeho pohnuté minulosti - jako Praha. Vypadá to, jako by mrtví volali nás živé na místa, kde kdysi trávili své pozemské bytí, aby nám pošeptali, že Praha nemá své jméno nadarmo, že je ve skutečnosti prahem mnohem užším než na jiných místech země... pak kráčíme jakoby pod jakýmsi vlivem, nevidíme a neslyšíme nic, co bychom už dávno nevěděli, ale odnášíme si pocit, na který nelze zapomenout do pozdního stáří - podivný pocit, jako bychom nějakým způsobem překročili práh."
Gustav Meyrink, Neviditelná Praha
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Gustav Meyring

Příspěvekod Alaja » pát 12. lis 2021 17:50:03

Pár knížek od Gustava Meyringa jsem kdysi přečetla.
Zjistila jsem, že si dost potrpěl na zeleně svítící příšerky... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 návštevníků