Duchovní vlákno od Trini

naše první fórum... :-)

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 20:59:32

Pedrito píše:Pravda je tu, v každém mikronu a v každém okamihu. Paprsek, kořen i míza. Ale kdo si to uvědomuje? Když si to uvědomuješ, jsi před jejím oltářem. A jediný, co můžes udělat se svýma myšlenkama, je složit je k jejím nohám.

Pravda je nezávislá na tom, kdo si to uvědomuje. Můžeš se v duchu Zoroastrismu věnovat dobrým myšlenkám, slovům a skutkům v souladu s Pravdivostí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:05:06

Réza píše:
honzam píše:I kdybych měl moc to odložit, nedává to žádný smysl. To je jako kdybys chtěla, abych si ho uřízl nebo si usekl hlavu.

Ano. takové to je. Nic menšího nežádám.

Nedává mi to smysl. Je to proti životu sekat si hlavy.

Réza píše:
sex, nošení dětí, rození dětí, péče o děti - to je smysl mé existence

Ano? Tvé existence?

Ano. Mé existence jako okřídlené rohaté matky. Jsem automat na děti jako včelí nebo mravenčí královna.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 21:11:53

honzam píše:
Réza píše:
honzam píše:I kdybych měl moc to odložit, nedává to žádný smysl. To je jako kdybys chtěla, abych si ho uřízl nebo si usekl hlavu.

Ano. takové to je. Nic menšího nežádám.

Nedává mi to smysl. Je to proti životu sekat si hlavy.

Tobě ne, Kristovi ano.
Až převáží v tvém srdci....


Réza píše:
sex, nošení dětí, rození dětí, péče o děti - to je smysl mé existence

Ano? Tvé existence?

Ano. Mé existence jako okřídlené rohaté matky. Jsem automat na děti jako včelí nebo mravenčí královna.[/quote]
Ano a mé?
Co je smyslem mé existence?

Co je smyslem existence Krista?

Co je smyslem existence vesmíru?
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:11:59

Réza píše:
honzam píše:
Réza píše:Kdo jsi?

Ďábel.

To je iluze.

Ďábel je skutečný tak jako JÁ/Já/já.

Réza píše:Ano to je krásné myšlenka. A to předpokládá, že ostatní uvěří té iluzi o ďáblovi.

Nepředpokládám, že tomu někdo věří.

Réza píše:ano jen si to myslíš, je to pouhá myšlenka , nic víc.
To o té hostině jsi nepochopil, nevadí.

:-) Ten plod uvnitř mne je asi tak skutečný jako lidé a zvířata kolem mne i jako Ty. Jsem jeho matka, která ho nosí. Ty jsi pro mě dítě. Nemůžu s tím nic dělat.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:13:32

Pedrito píše:
honzam píše:
Pedrito píše:Pravda je tu, v každém mikronu a v každém okamihu. Paprsek, kořen i míza. Ale kdo si to uvědomuje? Když si to uvědomuješ, jsi před jejím oltářem. A jediný, co můžes udělat se svýma myšlenkama, je složit je k jejím nohám.

Pravda je nezávislá na tom, kdo si to uvědomuje. Můžeš se v duchu Zoroastrismu věnovat dobrým myšlenkám, slovům a skutkům v souladu s Pravdivostí.

Představ si, jestli ti to nedělá problém, že byla doba, kdy tu člověk nebyl. Byla jen Pravda. Ale nikde nikdo, kdo by moh říct, ejhle Pravda.... Bylo-nebylo, sluníčko svítilo, měsíček plul... Ale nikde nikdo. To je škoda ne, když už se to tak pěkně vyaspektovalo...

To si představit nedokážu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:23:25

Réza píše:
honzam píše:Nedává mi to smysl. Je to proti životu sekat si hlavy.

Tobě ne, Kristovi ano.
Až převáží v tvém srdci....

Nevím o tom, že by Kristus sekal hlavy.

Réza píše:Ano a mé?
Co je smyslem mé existence?

Co je smyslem existence Krista?

Co je smyslem existence vesmíru?

To by měl zodpovědět nějaký filozof nebo duchovní. Já to nevím. Nevím, proč mám stále dokola rodit děti a jaký je smysl jejich existence a našeho hadího druhu. Nevím, jaký to vše má v konečném důsledku smysl, když je všechno tohle pomíjivé. Je v tom pro mě obsažený život a instinkty mě vedou ho podporovat v bohatosti a rozmanitosti. Instinktivně čím více dětí, tím lépe.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:27:47

Pedrito píše:Od toho jsou představy. Které jsou však v přítomnosti Pravdy hříchem. Z čehož plyne, že jsi Pravdou samou, ani myšlenka, ani představa, ani pocit. A jak už jsem ti jednou řek, měl bys to sepsat a podělit se s širší veřejností.

Vždyť mě vedeš, abych to odložil. Kdybych to začal sepisovat s představou, že to někoho bude inspirovat, jen bych se v tom ještě víc ukotvil.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 21:30:04

honzam píše:
Réza píše:
honzam píše:
Réza píše:Kdo jsi?

Ďábel.

To je iluze.

Ďábel je skutečný tak jako JÁ/Já/já.

To si myslí. Opájí se tím. Ale nemá tu sílu, sílu neměnné Pravdy
Ale Pravda zůstává Pravdou. A v místě, kde Pravda září Pravdou samotnou. V samotném srdci Krista, není po ďáblovi ani stopy.
Ale tam se ďábel nechce podívat. To je logické. Jak jsi psal výše nevidí v tom důvod.
Ale nakonec to nebude on, kdo se podívá do zrcadla Kristova srdce.


Réza píše:ano jen si to myslíš, je to pouhá myšlenka , nic víc.
To o té hostině jsi nepochopil, nevadí.


honzam píše: :-) Ten plod uvnitř mne je asi tak skutečný jako lidé a zvířata kolem mne i jako Ty. Jsem jeho matka, která ho nosí. Ty jsi pro mě dítě. Nemůžu s tím nic dělat.

Jo, možná tak skutečný jako lidi kolem, možná jako ta osoba, která klofe teď do počítače. Ale to nejsem já. Ty vzkazy jdou z větší hloubky. Není to skutečné jako Kristovo srdce.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 25. lis 2021 21:31:14

Honzame,

ta tvá rohatá přítutelkyně je pomalu jak slavná Perdita...z knihy T.Pratchetta - Maškaráda -( Anežka Perdita X Nulíčková )

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:37:32

Réza píše:
honzam píše: :-) Ten plod uvnitř mne je asi tak skutečný jako lidé a zvířata kolem mne i jako Ty. Jsem jeho matka, která ho nosí. Ty jsi pro mě dítě. Nemůžu s tím nic dělat.

Jo, možná tak skutečný jako lidi kolem, možná jako ta osoba, která klofe teď do počítače. Ale to nejsem já. Ty vzkazy jdou z větší hloubky. Není to skutečné jako Kristovo srdce.

Tomu rozumím. Rohatá okřídlená potvora s ocasem povyšující se nad ostatní jako jejich rodič píšící o Kristu je zvrácenost.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 21:44:39

honzam píše:
Réza píše:
honzam píše: :-) Ten plod uvnitř mne je asi tak skutečný jako lidé a zvířata kolem mne i jako Ty. Jsem jeho matka, která ho nosí. Ty jsi pro mě dítě. Nemůžu s tím nic dělat.

Jo, možná tak skutečný jako lidi kolem, možná jako ta osoba, která klofe teď do počítače. Ale to nejsem já. Ty vzkazy jdou z větší hloubky. Není to skutečné jako Kristovo srdce.

Tomu rozumím. Rohatá okřídlená potvora s ocasem povyšující se nad ostatní jako jejich rodič píšící o Kristu je zvrácenost.


Nemyslím, že rozumíš.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 21:46:52

Stejně jako jsi nerozuměl, té hostině. Nerozumíš ani teď.
To by ses na to musel podívat jinak.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:47:22

Alaja píše:Honzame,

ta tvá rohatá přítutelkyně je pomalu jak slavná Perdita...z knihy T.Pratchetta - Maškaráda -( Anežka Perdita X Nulíčková )

:mrgreen:

Není to lehké. Přivádí mě to v běžném životě do obtížných situací, kdy mám instinktivní nutkání vystoupit jako rohatý rodič, ale není to právě vhodné. :-)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:49:34

Réza píše:Stejně jako jsi nerozuměl, té hostině. Nerozumíš ani teď.
To by ses na to musel podívat jinak.

Mám takový přízemní pohled bez velké představivosti. Hostina je jídlo v puse. Velká hostina je hodně jídla.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 21:50:16

Réza píše:
honzam píše:Tomu rozumím. Rohatá okřídlená potvora s ocasem povyšující se nad ostatní jako jejich rodič píšící o Kristu je zvrácenost.


Nemyslím, že rozumíš.

Tak mi to vysvětli. Díky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 25. lis 2021 21:59:14

honzam píše:
Alaja píše:Honzame,

ta tvá rohatá přítutelkyně je pomalu jak slavná Perdita...z knihy T.Pratchetta - Maškaráda -( Anežka Perdita X Nulíčková )

:mrgreen:

Není to lehké. Přivádí mě to v běžném životě do obtížných situací, kdy mám instinktivní nutkání vystoupit jako rohatý rodič, ale není to právě vhodné. :-)


Anežka to s Perditou měla také těžké.
Více je toho o té Perditě napsáno v další Pratchettové knize - Carpe Jugulum, nebo Dámy a pánové

V knihách Dámy a pánové a Maškaráda se objeví další adeptka magie, která toto skvělé řemeslo nejprve odmítá. Anežka (Agnes) Nulíčková je tělnaté děvče s ohromujícím hlasem (co do rozsahu i polohy) a spousty kilogramů nadváhy. Má v sobě druhou osobnost jménem Perdita X.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Caro ... 4%9Bplocha)

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 22:01:15

honzam píše:Tak mi to vysvětli. Díky.

O to se snažím. Ale nejde o to, abych ti psala, jak to je. Jde o to, aby ses ty podíval a zjistil, jak to je.
Ale pokud napíšeš, že nemáš důvod se podívat.

Ok začněme něčí jednodušším:
Alaje jsi psal:
Není to lehké. Přivádí mě to v běžném životě do obtížných situací, kdy mám instinktivní nutkání vystoupit jako rohatý rodič, ale není to právě vhodné. :-)


Pro koho to není lehké?¨
Kdo chce vytupovat jako rodič?
Honzam chce někdy vystupovat jako rodič-dračice?
Nebo rodič-dračice chce někdy vystupovat jako rodič?
Nebo něco třetího chce vystupovat jako rodič?

Píšeš "mě" to přivádí... "mě" je zájmeno, koho zastupuje. v tu chvíli, kdy jsi o tom psal, koho to "mě" označuje?
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » čtv 25. lis 2021 22:03:24

Alaja píše:
Anežka to s Perditou měla také těžké.
Více je toho o té Perditě napsáno v další Pratchettové knize - Carpe Jugulum


Mám Pratcheta moc ráda, ale tady mám mezeru.
Asi budu muset do knihovny.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 25. lis 2021 22:08:42

Réza píše:
Alaja píše:
Anežka to s Perditou měla také těžké.
Více je toho o té Perditě napsáno v další Pratchettové knize - Carpe Jugulum


Mám Pratcheta moc ráda, ale tady mám mezeru.
Asi budu muset do knihovny.



Anežka Nulíčková (v originále Agnes Nitt) je lancreské děvče s úžasným hlasem. Má neuvěřitelný rozsah, jehož nejhlubší tóny rozechvívají kameny a při nejvyšších praská sklo a omdlévají lidé. Také svůj hlas dokáže umístit do prostoru snad na kterékoliv místo v dosahu. V Lancre je známá jako "ta, co si říká Perditax".

Mají na ní zálusk dvě lancreské čarodějky - Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, ale Anežka se čarodějkou stát nechce. Odjede radši do Ankh-Morporku, kde začne pracovat v Opeře. Ovšem přestože má úžasný hlas, v Opeře příliš neuspěla. Nastalo totiž století, ve kterém je v Opeře důležitý nejen hlas a talent, ale také přitažlivý vzhled, který Anežka postrádá.

Vzhled

Anežka rozhodně není drobnou osobou. Je dosti při těle, což ji trápí. Proto také nosí černou - černá zeštíhluje. Zato má skvělé vlasy, na což ještě s její milou povahou lidé upozorňují, když o ní mluví. Anežku to ale rozčiluje, radši by byla krásná a protivná.

Charakter

Je trochu zakřiknutá a slušně vychovaná. Udržuje si chladnou hlavu a věří jen tomu, co vidí na vlastní oči. Má velké předpoklady k tomu být čarodějkou, tou být ale nechce a zuby nehty se brání zájmu dvou lancreských čarodějek, které ji chtějí přibrat do party. (Ve dvou si totiž lezou na nervy sobě navzájem, ale ve třech můžou lézt na nervy celému světu.)

Anežka ale se svou povahou milé dívky, která, když chce hrubě klít, říká "jejda", vůbec není spokojená. Proto si vytvořila druhou identitu, které říká Perdita X Nulíčková nebo lépe Perdita X Zasněná, druhou verzi ale moc nepoužívá.

Perdita X

Říká se, že uvnitř každého tlustého člověka je člověk hubený. U Anežky je tím hubeným člověkem Perdita. Je to krásná dívka, která postrádá Anežčinu tolik nenáviděnou milou povahu. Našeptává Anežce, co má dělat, přičemž jsou to většinou nějaké špatnosti; Anežka ji ale neposlouchá. Je tajemná a neřídí se racionálním myšlením, jako to dělá Anežka, je spíše emotivní. Je obrazem toho, čím Anežka vždycky chtěla být.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Po tom, co je Anežka z Opery vyhnána nevděčným chováním svých nadřízených, vrátí se zpět k matce do Lancre. Začne cvičit, zhubne a přidá se k čarodějkám.

https://www.postavy.cz/anezka-nulickova/

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 22:10:26

Pedrito píše:
honzam píše:
Pedrito píše:Od toho jsou představy. Které jsou však v přítomnosti Pravdy hříchem. Z čehož plyne, že jsi Pravdou samou, ani myšlenka, ani představa, ani pocit. A jak už jsem ti jednou řek, měl bys to sepsat a podělit se s širší veřejností.

Vždyť mě vedeš, abych to odložil. Kdybych to začal sepisovat s představou, že to někoho bude inspirovat, jen bych se v tom ještě víc ukotvil.

Já tě nevedu, jen do tebe šťourám, jak to s tou Pravdou, Matkou, Ďáblem, Rozením, Křídly atd máš, páč tomu dokupy zbla nerozumím.

To máš napsat hned, že Tě to zajímá. Ve stručnosti:

od února 2000 ... začal jsem mít zdravotní potíže a postupně přestával vnímat fyzické tělo jako své, velké bolesti hlavy a celého těla, nebyl jsem schopný fungovat
prosinec 2007 ... odevzdal jsem se tak, že si přeji, abych už neexistoval a o ničem nevěděl a mou osobu převzala vyšší moc, která by ho uzdravila a dokázala víc než já, přestal jsem si uvědomovat sebe sama, nešlo se uvědomit jako konající ani jako pozorovatel, tělo zase začalo fungovat, vše se dělo samo
červenec 2010 ... zase jsem uvědomil jako blaženost v srdci (dost jsem si tehdy rozuměl s Janou), ale ze zad mi vylezl mužský had, který byl moje nové tělo
2010-2013 ... začal jsem své tělo vnímat jako dva hady - samičku a samce, kteří se spojili do jednoho hadího okřídleného těla se samičkou nahoře a samcem dole
květen 2013 ... zjistil jsem, že mám v sobě dítě a jsem jeho matka a ostatní jsem začal vnímat jako své děti
2013-2021 ... stále dokola rodím hadí děti a mám sex s nehmotnými bytostmi
cca 2015-2018 ... pod vlivem okolností víc a víc vnímám, že moje duše patří Ďáblu a že to je krásné a chci to
2018 ... začínám se uvědomovat jako Ďábel, jak jsem to tu popsal
listopad 2020 ... objevila se Pravda v srdci a já jako Ďábel se ztrácím, Pravda převažuje
říjen 2021 ... objevila se velká láska a Kristus jako můj Pán, ještě víc se ztrácím

Dal bych sem své obrázky, ale nechci ubírat kapacitu. Prostě velký okřídlený tvar s ocasem kolem fyzického těla. Některá ta křídla vnímám jako své fantomové ruce a nohy. Fyzické tělo a končetiny jsou jako loutka.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 návštěvník

cron