Duchovní vlákno od Trini

naše první fórum... :-)

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » úte 23. lis 2021 15:40:35

Réza píše:
honzam píše:
Réza píše:Pokud přijímáš toto: "To já jsem příčina utrpení všech živých bytostí, to já jsem jejich bolest.", jednou to zase odložíš. Na individuální úrovni, to není pravda. Na té globální, možná snad jako mentální konstrukt, ve velmi mizerném individuální vyjádření.

Když pak poznáš svou skutečnou tvář - kdo jsi a co je příčinou utrpení živých bytostí, odložíš poznávání a přijmeš s pokorou Krista jako jedinou skutečnou Pravdu, Život a svého láskyplného Pána a Otce všech živých bytostí.
Místo odloženého poznávání přijmeš cestu dobrých myšlenek, dobrých slov a dobrých skutků v souladu se svým Pánem - tedy pravdivých myšlenek, pravdivých slov a pravdivých skutků, protože Pravda je to nejlepší ze všeho dobrého, co je.

Ano.
Ale myšlenka: "Já jsem příčinou všeho utrpení," je v tomto nadbytečná.

Samotná myšlenka "já" je tam pak na překážku.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » úte 23. lis 2021 15:59:58

honzam píše:
Réza píše:
honzam píše:
Réza píše:Pokud přijímáš toto: "To já jsem příčina utrpení všech živých bytostí, to já jsem jejich bolest.", jednou to zase odložíš. Na individuální úrovni, to není pravda. Na té globální, možná snad jako mentální konstrukt, ve velmi mizerném individuální vyjádření.

Když pak poznáš svou skutečnou tvář - kdo jsi a co je příčinou utrpení živých bytostí, odložíš poznávání a přijmeš s pokorou Krista jako jedinou skutečnou Pravdu, Život a svého láskyplného Pána a Otce všech živých bytostí.
Místo odloženého poznávání přijmeš cestu dobrých myšlenek, dobrých slov a dobrých skutků v souladu se svým Pánem - tedy pravdivých myšlenek, pravdivých slov a pravdivých skutků, protože Pravda je to nejlepší ze všeho dobrého, co je.

Ano.
Ale myšlenka: "Já jsem příčinou všeho utrpení," je v tomto nadbytečná.

Samotná myšlenka "já" je tam pak na překážku.


Ano,
pokud si plně uvědomíš toto. Všechno tvé předchozí psaní se promění v hvězdný prach. :poklona:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod armin » úte 23. lis 2021 16:10:49

Réza píše:Ano,
pokud si plně uvědomíš toto. Všechno tvé předchozí psaní se promění v hvězdný prach. :poklona:


Koukám, že máš taky to básnický střevo.

Prach jsi a v prach se obrátíš.
Jestli hvězdný nebo normální domácí třeba na knihovně.....
:nevim:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » úte 23. lis 2021 16:28:20

armin píše:
Réza píše:Ano,
pokud si plně uvědomíš toto. Všechno tvé předchozí psaní se promění v hvězdný prach. :poklona:


Koukám, že máš taky to básnický střevo.

Prach jsi a v prach se obrátíš.
Jestli hvězdný nebo normální domácí třeba na knihovně.....
:nevim:


Jojo, to víš, ale zkus si to bez příkras. Přeci nebudu někomu, kdo je zodpovědný za všechno utrpení psát o prachu na knihovně. Btw. i ten mega hmotný. :tralala:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » úte 23. lis 2021 16:29:30

Pedrito píše:A já furt kde se mi doma bere tolik toho prachu... :jejda: :star:


No schválně, básníku, napiš tady Arminovi, jestli se ti ten prach na knihovně netřpytí. :tralala:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » úte 23. lis 2021 23:08:47

Technická:
Já tady ty honzamovy reakce nevidím píše někam jinam?
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » stř 24. lis 2021 12:51:56

Aha,
Dík za osvětu. Mě spíš zajímalo, kam psal honzam a jestli má smysl reagovat, ráda bych to psala peumo jemu.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Réza » stř 24. lis 2021 13:35:09

Réza píše:Aha,
Dík za osvětu. Mě spíš zajímalo, kam psal honzam a jestli má smysl reagovat, ráda bych to psala peumo jemu.

Možná se ty jeho příspěvky už rozpadly v prach.
:happy:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Arat » stř 24. lis 2021 13:49:36

Réza píše:
Réza píše:Aha,
Dík za osvětu. Mě spíš zajímalo, kam psal honzam a jestli má smysl reagovat, ráda bych to psala peumo jemu.

Možná se ty jeho příspěvky už rozpadly v prach.
:happy:

Honzam hodně píše i zde http://inspiruj.cz/index.php
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod Arat » stř 24. lis 2021 14:53:12

Proč ne na Alaju?

Takto to měl až do nedávna i Miroslav, armin.

Proč?
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod armin » stř 24. lis 2021 18:40:08

Kniha: O mysli
Autor: Prentice Mulford

Tato kniha nabízí myšlenky a úvahy o tom, jak je možné zvládnout cestu na nejvyšší úroveň vědomí. Jsou to jednoduché, ale přitom velice účinné rady a návody, s jejichž pomocí můžeme dosáhnout všeho, nač si pomyslíme. Autor zároveň usiluje o komplexní návod na zdravý život plný síly a úspěchu, a proto se vyjadřuje i k takovým tématům, jako mezilidské vztahy, práce a zaměstnání, finanční nezávislost, stravování, odpočinek a zábava nebo spánek.

:snek:

Já jsem se přirozeně od mládí řídil něčím jiným než chtěním čehokoliv (úspěchu, uznání, bohatství atd.,atd.).

Já jsem hledal pravdu a probíhalo to a probíhá tak, jak jsem se později dočetl Novém zákoně:

"Hledejte nejprve Království Nebeské, vše ostatní vám bude přidáno"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » stř 24. lis 2021 19:40:00

Réza píše:Ano, pokud si plně uvědomíš toto. Všechno tvé předchozí psaní se promění v hvězdný prach. :poklona:

To se jednou promění v prach nezávisle na tom, co si uvědomím. :-)

Pedrito píše:Když opravdu vše důkladně odložíš, co je odložení možné, vcetně i letitých mouder veškerých nauk, a závěrem i samotné to odkládání, tak co zbude?

Zbude toho dost: sex, nošení dětí, rození dětí, péče o děti, rohy, křídla, ocas, Kristus v srdci, který je můj milující Pán a spousta dalších bizarností.
Přijde mi, jako když to oslabení mne samotného v Jeho prospěch umocňuje tu Jeho lásku.

Pedrito píše:Zarathustra (známý Řekům jako Zoroaster) kázal, že existuje nejvyšší bytost, Ahura Mazda , který stvořil svět, lidstvo a všechny dobré věci v něm prostřednictvím svého svatého ducha, Spenta Mainyu. Zbytek vesmíru stvořilo šest dalších duchů, Amesha Spentas („svatí nesmrtelní“). Řád tohoto sedmidílného stvoření však ohrožovali zlí duchové, a proto bylo povinností lidstva podporovat dobré duchy, aby urychlilo zničení zla. Hlavní texty zoroastrismu jsou obsaženy v Avesta , z nichž nejposvátnější jsou Gathas , neboli hymny Zarathustry.

Jak jsem zatím studoval Zoroastrismus, tak Ahura Mazda je "Moudrý asura" a ti zlí duchové jsou daevové (dévové). Je to tam obráceně než v hinduismu, asurové jsou dobří a dévové zlí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » stř 24. lis 2021 19:41:50

Réza píše:
Réza píše:Aha,
Dík za osvětu. Mě spíš zajímalo, kam psal honzam a jestli má smysl reagovat, ráda bych to psala peumo jemu.

Možná se ty jeho příspěvky už rozpadly v prach.
:happy:

Jinde jsem nereagoval, až tady a teď.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » stř 24. lis 2021 22:23:13

Pedrito píše:
Zbude toho dost: sex, nošení dětí, rození dětí, péče o děti, rohy, křídla, ocas, Kristus v srdci, který je můj milující Pán a spousta dalších bizarností.
Přijde mi, jako když to oslabení mne samotného v Jeho prospěch umocňuje tu Jeho lásku.

Dopr.. dele, Umíš číšt? Psal jsem "důkladně" odložit vše, co je možné .. tam snad nějaký ocasatý a matiční imaginace nepatří? Ty tam patří nejvíc!

Vždyť píšu, že jsem opustil odkládání a hledání. Udělal jsem to důkladně a odložil nejrůznější náboženské a filozofické koncepty včetně advaity. Už pro mě není možné svévolně odkládat, co mi nepatří. Vše to patří mému Pánu a mimochodem to není imaginace. Je to nebeská matka. Křídla takové matky Tě kdysi nosila a porodila, než jsi se mohl narodit na Zemi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 9:33:26

Pedrito píše:A tohle neodložíš?

Pedrito píše:Co zbyde?

Není to moje a navíc jsem oslabený tím Kristem. Nedokážu se tak uvědomovat a konat ze své vůle. Jsem Jím ovládnutý a ovládaný. Kdybych měl něco zdůraznit jako důležité, tak je to Pravda jako to nejlepší. Ta je však na mně nezávislá - je jedno, jestli ji hlásám nebo ne a něco odkládám nebo přijímám. Pravda je nezávislá na individuální duchovní cestě.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 10:38:56

Pedrito píše:Co zbyde?

Asi ze mě nakonec nic nezbude. Ta láska je jako opium. Zdá se, že moje teorie funguje. Když daruješ své srdce a duši z lásky Ďáblu, aby se na ní vyřádil a ostatní nechal, tak ho láska ochromí a ztratí i moc ničit (odkládat) to dobré (fravaši).
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 10:45:42

https://cs.wikipedia.org/wiki/Frava%C5%A1i

Fravaši je v zarathuštrismu nesmrtelná duchovní podstata bytostí stojících na straně Ahura Mazdy a Pravdivosti a jejich ochranná osobní síla. Kromě lidí má svého fravaši také Ahura Mazda, Ameša Spentové a jazatové. V některých případech se fravašiové neobjevují jako průvodci jedinců, ale jako anonymní skupina bytostí, pomáhají například v bitvě. Lze předpokládat že své fravaši mají i stoupenci Klamství, ale v žádných textech to není přímo zmíněno. S pojmem fravaši splývají pojmy daéna „náboženské smýšlení“ a urvan „duše“. Jaan Puhvel fravaši přirovnává k řeckému daimónovi či křesťanskému andělu strážném. Slovo fravaši vychází z indoíránského *pra-virti- či *fra varti- „ochrana, ochránce“.[1][2]

Fravašiům je věnován jašt 13 – Fravardín jašt, jehož první polovina je jejich invokací, zatímco druhá výčtem fravašiů hodných uctívání – bohů, Zarathuštry, mytických bytostí, prvních členů zarathuštrické obce a na konec jsou oslavováni fravašiové všech vstoupenců Pravdivosti.


Avesta - Fravardín jašt
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 10:54:04

Pedrito píše:Je podstata, a ta zbyde, až vše okřídlené zmizí (navrátí se). Ty jsi Honzam, já jsem Pedro. Kdybychom však ten pocit něměli, nebyli bychom ani Honzami, ani Nestrojili, kým bychom byli?

Podstata života je Pravda a my jsme živé bytosti, ve kterých žije. Fyzický honzam je oblek, který obléká ta okřídlená mateřská bytost a ona je forma, kterou na sebe bere živá Pravda.
Ta Pravda je nezávislá na odkládání, zbytku a nás dvou. My oba jsme pomíjiví. I to okřídlené tělo je pomíjivé. Pravda je nezrozená a ne-já. JÁ/Já/já je Ďábel.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 11:15:40

Pedrito píše:
honzam píše:
Pedrito píše:Je podstata, a ta zbyde, až vše okřídlené zmizí (navrátí se). Ty jsi Honzam, já jsem Pedro. Kdybychom však ten pocit něměli, nebyli bychom ani Honzami, ani Nestrojili, kým bychom byli?

Podstata života je Pravda a my jsme živé bytosti, ve kterých žije. Fyzický honzam je oblek, který obléká ta okřídlená mateřská bytost a ona je forma, kterou na sebe bere živá Pravda.
Ta Pravda je nezávislá na odkládání, zbytku a nás dvou. My oba jsme pomíjiví. I to okřídlené tělo je pomíjivé. Pravda je nezrozená a ne-já. JÁ/Já/já je Ďábel.

Pravda tohle vúbec neví, to jsou naše poznatky. Pravda je pravě "ani to, ani to", Vyzařuje, vyzařuje těla, a ty jsou JÍ na příjmu. Tady zacíná koncept Matky. Ano, je to tak. Pravda je Matka. Ale kdo jsme pak mi, děti? Máme její krev, máme její srdce...

Pravda je Pravdivost sama o sobě, je to princip, že je něco konkrétního pravda. "Ani to, ani to" je pomíjivý koncept zvaný také neti neti.
Pravda je jako promítačka - vyzařuje. Vnímám to teď tak, že Pravda je Otec (promítačka) a Jeho láska je Matka (vyzařování). My jsme pomíjivé tvary, pomíjívý tvar nemůže něco doopravdy vlastnit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Duchovní vlákno od Trini

Příspěvekod honzam » čtv 25. lis 2021 11:39:10

Egoismus je přirozená součást vývoje bytosti, je to projev jejího dětství a pevná vlastnost inkarnovaných bytostí. Nemohou se samy ze dne na den rozhodnout, že už nebudou dětmi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků