Covid

naše první fórum... :-)

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » úte 07. zář 2021 11:34:05

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy?

Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, řekl izraelský premiér

6. září 2021

Izraelský premiér Naftali Bennett v rámci přání všeho nejlepšího k židovskému novému roku vyzdvihl, že země v rámci boje proti koronavirové epidemii již podala třetí dávku vakcíny více než dvěma milionům lidí. V Izraeli nastala situace, která se bude opakovat i jinde, možná i v Česku. A sice, že považován za plně očkovaného je člověk až po třech, nikoli dvou dávkách.

„Velmi důležitá věc, kterou si musí veřejnost uvědomit a kterou podle mého názoru většina lidí ještě nechápe: Paradoxně jsou nyní nejzranitelnější skupinou lidé, kteří byli naočkováni dvěma dávkami, a třetí ne,“ varoval premiér Bennett své spoluobčany už před dvěma týdny.

„Je to proto, že žijí s pocitem, že jsou chráněni, protože dostali dvě dávky. Nechápou, že druhá dávka časem eroduje proti variantě delta a že je třeba je rychle naočkovat třetí dávkou,“ pokračoval.

„Velmi důležitá věc, kterou si musí veřejnost uvědomit a kterou podle mého názoru většina lidí ještě nechápe: Paradoxně jsou nyní nejzranitelnější skupinou lidé, kteří byli naočkováni dvěma dávkami, a třetí ne,“ varoval premiér Bennett své spoluobčany už před dvěma týdny.

„Je to proto, že žijí s pocitem, že jsou chráněni, protože dostali dvě dávky. Nechápou, že druhá dávka časem eroduje proti variantě delta a že je třeba je rychle naočkovat třetí dávkou,“ pokračoval.

„Ti, kteří nebyli očkováni vůbec, si to uvědomují již 18 měsíců a zřejmě sedí zavření doma. Ale slabým místem jsou v tuto chvíli poprvé lidé středního věku. Tam pozorujeme nárůst nakažených,“ sdělil také premiér židovského státu.

Izrael, kde se vzedmula další vlna epidemie koronaviru, začal 1. srpna nabízet přeočkování už naočkovaným občanům nad 60 let, o dva týdny později pak snížil tuto hranici na lidi nad 50 let. Koncem srpna už třetí dávku mohou dostávat i děti od 12 let a výše.

Také firma Pfizer přiznává, že účinnost jejích vakcín se s časem snižuje. Třetí dávka podle ní zvyšuje protilátky proti původnímu viru SARS-CoV-2 i proti variantám včetně delty. Český velvyslanec v Tel Avivu Martin Stropnický v rozhovoru pro MF DNES řekl, že množství protilátek u přeočkovaných lidí je vyšší asi o patnáct procent.

Česká vláda 30. srpna schválila třetí dávku osm měsíců po druhé. Registrace k přeočkování třetí dávkou bude spuštěna 20. září. Doporučené má být zatím očkování pro všechny občany nad 60 let.

Připravme se na čtvrtou dávku
Ani to však podle všeho neznamená konec. „Izrael by se měl začít připravovat na případné zavedení čtvrté dávky vakcíny proti koronaviru,“ uvedl v sobotu izraelský národní koordinátor proti epidemii, aniž by upřesnil, kdy k tomu pravděpodobně dojde.

„Vzhledem k tomu, že virus je tady a zůstane tady, musíme se připravit i na čtvrtou dávku,“ řekl místnímu rozhlasu Salman Zarka. Hovořil v tomto smyslu o „pravidelných vlnách“, které se stanou neodmyslitelnou součástí života Izraelců.

Příští posilující očkovací látku by měla být upravena tak, aby poskytovala lepší ochranu proti novým variantám koronaviru, jako je právě například vysoce přenosný kmen delta.

Doposud více než šest milionů Izraelců, tedy naprostá většina obyvatel státu, dostalo alespoň jednu injekci vakcíny společnosti Pfizer, zatímco více než 5,5 milionu jich dostalo již dvě.


Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » úte 07. zář 2021 11:37:42

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ture ... tni-172356

I čtvrtá dávka vakcíny bude, rozhodli v zemi, kde očkují čínskou látkou
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » úte 07. zář 2021 11:54:00

https://www.lidovky.cz/domov/cesti-vedc ... ntent=main

Čeští vědci vyvinuli rychlý a levný test na protilátky proti covidu. Skutečně chrání jen jediná
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Trini » stř 15. zář 2021 14:28:18

https://www.heute.at/s/jetzt-amtlich-88 ... -100163281

V Rakousku zemřelo 88 lidí na covid, přestože byli plně očkování.
Na očkování jich zemřelo 138.

Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 10:48:56

Ukazuje se, že u covidu bude potřeba pro omezení šíření také vysoká proočkovanost a kdysi uváděných 70 procent rozhodně nebude stačit.


https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... h-40372110
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 10:51:33

Jestli tedy nestačí těch nestačí těch 90% tak pochybuju že bude stačit 100%

leda snad by zabralo 120%... :cumim: :cumim: :cumim:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod armin » čtv 16. zář 2021 20:42:16

vostalpetr píše:Jestli tedy nestačí těch nestačí těch 90% tak pochybuju že bude stačit 100%

leda snad by zabralo 120%... :cumim: :cumim: :cumim:


S názorem je to jako s dírou v prdeli. Taky jí má každej.

:snek:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 21:03:49

No co, co,

120% není zas až tak moc, to dokázali svého času i komunisti plnit plán na 120%,

tak proč by to nezvládli doroserní demokrati v jejichž čele jsou umírnění komouši, tedy socdemáci ?

Tedy mám na mysli EU, než jen vezdejšího popkapitalistu Babiše co se vyžírá dotacema....

Nejede jen o dirku v prdeli, důležitý je co kdo vysere za hovno,

prozatím to vypadá že účinnost vakcín není nic moc a kolektivní imunita se jaksi nekoná,

což je blbá zpráva,

já jsem svůj názor řekl, že to bude mít něco společnýho s aurou a tudíž s energiemi v našem těla...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod Trini » čtv 16. zář 2021 21:17:34

vostalpetr píše:
prozatím to vypadá že účinnost vakcín není nic moc


Největší problém asi bude, že si to nemohou dovolit přiznat. Když se dívám na grafy, tak počet nákaz roste úměrně s očkováním. Loni na tom bylo mnoho zemí podstatně lépe než letos, i když nikdo nebyl očkovaný. Něco je moc špatně.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » čtv 16. zář 2021 21:23:06

Trini píše:
vostalpetr píše:
prozatím to vypadá že účinnost vakcín není nic moc


Největší problém asi bude, že si to nemohou dovolit přiznat. Když se dívám na grafy, tak počet nákaz roste úměrně s očkováním. Loni na tom bylo mnoho zemí podstatně lépe než letos, i když nikdo nebyl očkovaný. Něco je moc špatně.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6


Největší problém asi bude ten, že se do toho přimotalo to, že ty nejsilnější populační poválečné ročníky dospěly do požehnaného věku, kdy je sklátí pomalu kde co, hlavně to stáří a různé choroby související s tím věkem. :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Trini » čtv 16. zář 2021 21:29:41

Alaja píše:
Trini píše:
vostalpetr píše:
prozatím to vypadá že účinnost vakcín není nic moc


Největší problém asi bude, že si to nemohou dovolit přiznat. Když se dívám na grafy, tak počet nákaz roste úměrně s očkováním. Loni na tom bylo mnoho zemí podstatně lépe než letos, i když nikdo nebyl očkovaný. Něco je moc špatně.

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6


Největší problém asi bude ten, že se do toho přimotalo to, že ty nejsilnější populační poválečné ročníky dospěly do požehnaného věku, kdy je sklátí pomalu kde co, hlavně to stáří a různé choroby související s tím věkem. :nevim:


Ale ti jsou přece skoro všichni očkovaní. :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 21:30:59

Největší problém asi bude, že si to nemohou dovolit přiznat.


To nemohou, vždyt to jsou miliardový kšefty,

a pak, kdyby přiznali chybu systému, dopadli by stejně jako Gorbačov s tou svou perestrojkou....

Ale von se jednou najde nějakej demokratickej Gorbačov co tu demokracii rozesere až padne,

každý systém se vždy rozkládá dříve či později ze vnitř...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » čtv 16. zář 2021 21:37:49

Trini píše:Ale ti jsou přece skoro všichni očkovaní.

No a?
Vždyť to ten covid (a hlavně to očkování) jen urychluje.
Jejich těla si musí vyrábět protilátky (ať proti covidu, tak v rámci vakcíny) a na obranu proti ostatním nemocem tak nemá žádné obranné rezervy......takže umírají dřív, než by umřeli, kdyby covid nechytili nebo nebyli očkovaní....

:nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 22:35:53

No a?
Vždyť to ten covid (a hlavně to očkování) jen urychluje.
Jejich těla si musí vyrábět protilátky (ať proti covidu, tak v rámci vakcíny) a na obranu proti ostatním nemocem tak nemá žádné obranné rezervy......takže umírají dřív, než by umřeli, kdyby covid nechytili nebo nebyli očkovaní....


To je fakt, zdravé a správně fungující tělo by vůbec nemělo covid chytit, ale co dělat když si to tam necháš naprat injekční stříkačkou ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » čtv 16. zář 2021 22:58:01

Tuhle se jsem to řekla kamarádce, jen tak v nějakém rozhovoru. A ona za chvilku řekla, že to asi bude pravda. Že prý před lety nastoupila do práce kdesi v nějaké té laboratoři, a musela se nechat oočkovat snad proti všemu. A za pár týdnu ji na těle vypučela lupénka. Vůbec netušila, kde k tomu přišla, protože předtím byla úplně zdravá. Ale nyní jí to konečně docvaklo... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » čtv 16. zář 2021 23:10:16

Mám obdobnou zkušenost, roky jsem jezdil do indie bez očkování,

nikdy žádný problémy,

ale jednou mě ségra ukecala abych se nechal naočkovat, páč měla strach abych něco nepřivezl její děti to ode mne nechytili,

tak jsem se nechal naočkovat, načež jsem chytil žloutenku typu E,

tedy rozjelo se mně to při návratu v letadle kde mně bylo pěkně zle,

ale zežloutnul jsem až později,

takže všichni co se mnou byli ve styku vyfásli karanténu, tedy i segra i děti...


Nejvíc to odnesla přítelkyně která měla zaplacenej zájezd k moři a nemohla jet páč byla v karanténě...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 8:10:22

vostalpetr píše:
Ale von se jednou najde nějakej demokratickej Gorbačov co tu demokracii rozesere až padne,

každý systém se vždy rozkládá dříve či později ze vnitř...


A chopí se moci nějaká totalita, jako byl fašismus nebo komunismus.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 8:18:54

vostalpetr píše:Mám obdobnou zkušenost, roky jsem jezdil do indie bez očkování,

nikdy žádný problémy,

ale jednou mě ségra ukecala abych se nechal naočkovat, páč měla strach abych něco nepřivezl její děti to ode mne nechytili,

tak jsem se nechal naočkovat, načež jsem chytil žloutenku typu E,

tedy rozjelo se mně to při návratu v letadle kde mně bylo pěkně zle,

ale zežloutnul jsem až později,

takže všichni co se mnou byli ve styku vyfásli karanténu, tedy i segra i děti...

Nejvíc to odnesla přítelkyně která měla zaplacenej zájezd k moři a nemohla jet páč byla v karanténě...


Když je blbě udělaná klasická vakcína a virus není dostatečně inaktivován, tak ti vlastně naočkují tu nemoc.
U mRNA vakcíny se to nemůže stát, v ní žádný virus není, jenom některé jeho spike proteiny, které provokují tvorbu obranných látek.
Já se nechávám očkovat pravidelně proti tetanu, chřipce teď covidu a jsem v pohodě.

Jinak statistiky lidí v současné době v nemocnicích kvůli těžkému průběhu covidu mluví jinak, než tu píšete.
Očkovaných je minimum a je tentokrát zasažena mladší generace protože ta starší je už dost proočkovaná.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 8:38:39

A chopí se moci nějaká totalita, jako byl fašismus nebo komunismus.

Tos to špatně pochopil,

Hitler a ani Lenin rozhodně nebyli demokrati kteří by chtěli vylepšovat demokracii,

jenže Gorbačov byl komouš kterej chtěl přestavět komunismus,

takže píšu o demokratovi který bude chtít představět a přebudovat demokracii...

Tendle rozpad ze vnitř začal už hodně dávno kde na začátku stáli Hus a Luther,

dva fanatičtí katolíci kteří chtěli reformovat tisíciletou katolickou tyranii,

a stále to pokračuje, ještě to neskončilo,

stále se nám zde rodí noví bojovníci za boha,

komouši, fašouni, demokrati,

to jsou jen takové marné snahy jak udržet katolicismus při životě,

taková heretická hnutí a snahy o přestavbu...


Samozřejmě je to celé spojeno se světskou mocí, tedy ekonomikou a tudíž i rozvojem technologií a práci s energií,

to jsou spojené nádoby, nebot peníze a moc jsou to samé...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 8:44:31

PS.

Dnes je jiná situace,

dnes máte dostatek informací díky internetu,

vlastně až příliš mnoho informací, takže většina lidí je zahlcena a tápe co je ta pravda v těch protikladech,

neuměj pracovat s protiklady a stále hledají jakousi "jistou neměnnou pravdu"

budto A nebo B a nejsou schopni pojmout že jedno je druhým,

nedokáží se z toho uvolnit...

Viz

Teal Swan - A vědomí (moderní náhrada za střední cestu)

https://www.youtube.com/watch?v=ple1NdD-e0g
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron