Covid

naše první fórum... :-)

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » úte 28. čer 2022 17:26:47

https://nase-pravda.net/2022-06-27-01/? ... cKqksECGt8

Pentagon konečně přiznal, že na Ukrajině provozuje 46 biolaboratoří


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » sob 02. črc 2022 5:51:37

MUDr. Radoslav Čičala: Za tento příspěvek mě zablokovali během několika minut. Zajímalo by mě, co o něm najdou.. data z nczi a praxe...

Obrázek

Inu, arminové v akci. Čím více zla ve své ignoranci napáchali, tím více se je snaží zakrýt. I sami před sebou...
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod armin » sob 02. črc 2022 8:28:41

Jestli on si to ten Čičala účelově nevymyslel - včetně toho zablokování.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » sob 02. črc 2022 9:37:30

https://echo24.cz/a/S9erv/ukrajinska-ma ... -ncoz-brno

Ukrajinská mafie před soudem v Brně. Vydírali své krajany a vybírali výpalné

:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » sob 02. črc 2022 9:40:56

armin píše:Jestli on si to ten Čičala účelově nevymyslel - včetně toho zablokování.

Aha, facebook to dost blbě ze slovenštiny přeložil. Po kliknutí na "Zobrazit originál":
"Tento príspevok mi zablokovali do pár minút. Zaujimavé, čo im na ňom vadí...dáta z nczi a prax..."

A že by si veřejně známý vysokoškolák vymýšlel ověřitelná data... nevymýšlej konspirace zase.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » sob 02. črc 2022 9:47:43

Alaja píše:https://echo24.cz/a/S9erv/ukrajinska-mafie-brigada-vypalne-zlocin-soud-policie-ncoz-brno

Ukrajinská mafie před soudem v Brně. Vydírali své krajany a vybírali výpalné

:kafe:

Jj, ukrajinská mafie je tu už dávno a s vazbami na naší státní policii... (s tím, že organizovaný zločin se omezí na národnost).

Nu, a teď už jsou Ukrajinci naši. Resp. my jejich.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod armin » sob 02. črc 2022 10:41:35

Alfons píše:
armin píše:Jestli on si to ten Čičala účelově nevymyslel - včetně toho zablokování.

Aha, facebook to dost blbě ze slovenštiny přeložil. Po kliknutí na "Zobrazit originál":
"Tento príspevok mi zablokovali do pár minút. Zaujimavé, čo im na ňom vadí...dáta z nczi a prax..."

A že by si veřejně známý vysokoškolák vymýšlel ověřitelná data... nevymýšlej konspirace zase.


Právě že takovéto kecy jsou neověřitelné - on je veřejný aktivista a ti pro nějaký ten hodící se výmysl nechodí daleko.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » sob 02. črc 2022 12:11:53

armin píše:
Alfons píše:
armin píše:Jestli on si to ten Čičala účelově nevymyslel - včetně toho zablokování.

Aha, facebook to dost blbě ze slovenštiny přeložil. Po kliknutí na "Zobrazit originál":
"Tento príspevok mi zablokovali do pár minút. Zaujimavé, čo im na ňom vadí...dáta z nczi a prax..."

A že by si veřejně známý vysokoškolák vymýšlel ověřitelná data... nevymýšlej konspirace zase.


Právě že takovéto kecy jsou neověřitelné - on je veřejný aktivista a ti pro nějaký ten hodící se výmysl nechodí daleko.

Hele to je stejně jedno, ty to nemůžeš přijmout, neodpovídá to narativu obrázků vysílaných z Kavčích hor do mysli zombie.

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod armin » ned 03. črc 2022 7:12:34

Alfons píše:Hele to je stejně jedno

Mně to není jedno. Nemám rád účelové lži a dezinformace.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » ned 03. črc 2022 9:35:36

armin píše:
Alfons píše:Hele to je stejně jedno

Mně to není jedno. Nemám rád účelové lži a dezinformace.

Jenomže lež a pravda jsou v dualitě relativní, a jejich relativitu nemůžeš posoudit bez vědomí prostoru mezi myšlenkami, jak o tom hovoří např. E. Tolle ve svém posledním videu.

Bez vědomí tohoto prostoru mezi myšlenkami jsi jejich emocionálním potenciálem jimi přivlastněn, resp. ony se stávají tebou, a tudíž se podobáš computeru předstírajícího člověka. Připomínáš mi tak moji silně protiputinovskou tetu, která ke mně chodí na návštěvu. Když jí předložím protiargument, tak je vidět, že si jej jakoby na chvilku uvědomí, ale vzápětí jí v mysli naskočí (zřejmě skrze obrázek z TV) "ale vždyť on to tam všechno zničil" atpod., čímž možnost logické argumentace mizí.

Jednou už mě to rozčílilo a říkám jí "tak a teď budeme mlčet" (před tím jsem jí na to opatrně připravil, jako že to neznamená její odmítání, ale že je to co jsme v Barmě dělali, a ať to taky zkusí, neb za chvíli umře a bude to zakoušet furt atpod.). Nevydržela ani pár sekund :-). Buď se to zvrhlo v soupeření, nebo si náhle vzpomněla "na něco fakt důležitého" (tj. úplnou kravinu), nebo začala nad něčím přemýšlet atpod.
Ale to ticho dává prostor polarity posuzovat/zvážit a bez toho nezbývá než propagandistická válka.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod armin » ned 03. črc 2022 19:19:50

Alfons píše:Jenomže lež a pravda jsou v dualitě relativní

Takhle to vidí ti, co jim pravda moc nevoní - jaksi by jim bez zrelativizování znemožňovala vidět realitu "po svém"

Jan Hus se nechal pro pravdu upálit.
To asi není tvůj případ.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3148
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » pon 04. črc 2022 5:54:42

armin píše:
Alfons píše:Jenomže lež a pravda jsou v dualitě relativní

Takhle to vidí ti, co jim pravda moc nevoní - jaksi by jim bez zrelativizování znemožňovala vidět realitu "po svém"

Jan Hus se nechal pro pravdu upálit.
To asi není tvůj případ.

Není.
Jan Hus symbolizuje boj proti úpadku církve. Druhá věc jsou jeho teoretické konstrukty.

Vysvětlení je ve výše naznačené praxi, nikoli v teoretických konstruktech fanatiků (které ke vraždění vedou - husité vyvolávali hrůzu pro svou vražednou brutalitu, která nebyla v tehdejším evropském prostředí obvyklá).
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pon 04. črc 2022 10:13:58

Alfons píše:
- husité vyvolávali hrůzu pro svou vražednou brutalitu, která nebyla v tehdejším evropském prostředí obvyklá).


To jsem doposud nikde nečetla. Pokud vím, tak nejbrutálnějsí byli Vikingové.

V německé wikipedií stojí, že pátá - poslední - křížová výprava byla obrovskou blamáží pro katolickou Evropu - bitva u Domažlic, prý 130 000 žoldnéřů proti 50 000 Táboritům. A proto basilejský koncil rozhodl, že se začne s husity vyjednávat. Měli strach, aby se husitsví nerozšiřovalo za české hranice. Ale prý už existovali i němečtí husité.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pon 04. črc 2022 11:35:01

P.S.
Mně konečně došlo, proč ted jsou v Česku husité tak neoblíbení. Kvůli katolické církvi, která má zase jako za Rakousko-Uherska převahu. V Německu se reformace proti katolické církci prosadila. Proto v německé wikipedií nepíšou o husitech zle. Ale Rakousko je stále jako v dřívějších dobách katolické.
V první republice byli husité oslavováni, založila se hned nová cirkev českobratrská evangelická, protože katolická církev byla symbolem utlačování za Rakouska-Uherska.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » pon 04. črc 2022 14:06:00

Trini píše:
Alfons píše:
- husité vyvolávali hrůzu pro svou vražednou brutalitu, která nebyla v tehdejším evropském prostředí obvyklá).


To jsem doposud nikde nečetla. Pokud vím, tak nejbrutálnějsí byli Vikingové.

No, je pravda že nejsem žádný historik (spíše naopak), tudíž bych se měl zdržeti svých historických soudů.

Jen pro ilustraci, jak se o husitech píše na stránkách města Chomutov:
"většinu obyvatel zabili nebo upálili a neušetřili ani ženy. Zahynulo tak asi 2 200 lidí, zbylo jen několik žen a dětí a 30 mužů, které husité nechali na živu, aby měl kdo pochovat mrtvé."

Odstavec "Kulturní dopady" na Wikipedii :
V letech 1421–1424 bylo v Čechách a na Moravě zničeno 14 benediktinských klášterů a 18 proboštství, přičemž bylo usmrceno přibližně 674 řeholníků a řeholnic. Dále husitská vojska zničila 16 premonstrátských klášterů, ve kterých zemřelo snad 575 řeholníků a řeholnic. Cisterciáckých klášterů a proboštství bylo zničeno 33, pobito bylo 3884 řeholníků a řeholnic. Augustiniáni přišli o 40 klášterů a 450 členů řehole. Zpustošeno bylo i 44 klášterů minoritských, 37 dominikánských a 3 další kláštery jiných řádů, celkově v nich bylo pobito 550 řeholníků a řeholnic. Plenění klášterů pokračovalo i ve 2. pol. 20. let 15. století.

Řekl bych - arminové v akci (asi ne náhodou má armin svůj nick z Údolí včel, kde Armin kvůli věrouce podřízne krk ženě svého bratra ve víře).
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pon 04. črc 2022 15:26:31

Alfons píše:
Trini píše:
Alfons píše:
- husité vyvolávali hrůzu pro svou vražednou brutalitu, která nebyla v tehdejším evropském prostředí obvyklá).


To jsem doposud nikde nečetla. Pokud vím, tak nejbrutálnějsí byli Vikingové.

No, je pravda že nejsem žádný historik (spíše naopak), tudíž bych se měl zdržeti svých historických soudů.

Jen pro ilustraci, jak se o husitech píše na stránkách města Chomutov:


A tady pro ilustraci, co prováděli křižáci:

Druhá výprava krále Sigmunda do Čech (1421 - 1422)

Než byl Kutnohorský sněm ukončen, vpadli křižáci do Čech v počtu asi 200 000 mužú. Vedlo je pět kurfirstů říše Německé. Kam vojsko to přišlo, neslýchaným způsobem loupilo a pálilo vše napořád. Tak zejména dobylo Žlutic, Maštova, Kadaně a Chomutova. U Žatce připojili se k nim bojovníci míšenští. Nicméně však Žatečtí udatně se bránili a šest velikých ůtoků na město své odrazili. Křižáci jsouce rozmrzelí nad nezdarem tím, pálili okolní městečka, vesnice a tvrze, vráždíce bezbranné obyvatelsto. /str. 259/
.....
Žižka odhodlal se v Kutné Hoře vyčkati vojska Sigmundova, které táhlo z Moravy na Humpolec a Ledeč, obracejíc krajiny v poušt. Městečka, vesnice, tvrze - slovem vše pálilo, lidí pobíjelo, neslýchané ukrutnosti a hanebnosti páchalo, ba ani děti nešetřilo. Vypravovati o nešlechetnostech těch protiví se lidskému citu. /str. 260/


Obrázkové dějiny národa Československého

pomocí prof. Dr. A Rezka napsal Jan Dolenský -

za spolupůsobení prof. Dr. Jaroslava Kosiny

1932

Nakladelství Jos. R. Vilímek v Praze
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » úte 05. črc 2022 6:04:34

Trini píše:V Německu se reformace proti katolické církci prosadila. Proto v německé wikipedií nepíšou o husitech zle.

Zajímavý pohled podává germanofil Stanislav Komárek:
V Německu vždycky byla touha po čistotě. Koneckonců, německá reformace – pocit, že německé náboženství je znečištěné. Potom německý romantismus – pocit, že jejich jazyk je znečištěný, italismy, galicismy, a tak dále. Nacismus – německý genom je znečištěný. Teď je znečištěna německá půda a vzduch. A koneckonců, naši sousedé se i důkladně myjí, a tak dále. Takže to je na nejrůznějších rovinách a samozřejmě, velké národy fungují jinak, než malé národy. Velké národy mají schopnost vytvářet historická dramata.

Tak by se dalo i vysvětlit, proč o husitech nepíšou zle, husité přeci chtěli očistu. Vznešený to ideál, za který je hodno obětovat život (podobně jako za arminův vznešený ideál pravdy).

A tak Volkswagen ze zoufalství nad fyzikálními zákony falšuje měření emisí. Předzvěst to zase jiného dramatu, totiž hospodářského.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Covid

Příspěvekod Trini » úte 05. črc 2022 7:27:33

Alfons píše:
Trini píše:V Německu se reformace proti katolické církci prosadila. Proto v německé wikipedií nepíšou o husitech zle.



Tak by se dalo i vysvětlit, proč o husitech nepíšou zle,


Co jsem si všimla, tak každý národ je hrdý na své reformace a revoluce. Čechům tomu ale bránila katolická církev, která husity samozřejmě nenáviděla a nenávidí. V Německu za reformace to bylo obdobné jako za doby husitství. Náš Jiří z Poděbrad byl první nekatolický král v Evropě. Ale po bitvě na Bílé hoře 1620 tady začala doba temna pod katolickou církví. Všichni nekatolící bud přestoupili nuceně ke katolismu nebo museli naši zem opusttit - jako např. Jan Amos Komenský.
Anglie se osvobodila od katolické církve vytvořením své vlastní anglikánské církve. Německo se také osvobodilo a stalo se převážně - a dodnes je - evangelické lutheránské. Martin Luther se oženil s bývalou řeholnicí.
Ve Francií se katolící řezali s hugenotty - Bartolomějská noc nebo povraždění stovky katolických mnichů např. Michelade.
Baštami katolické církve kromě Italie bylo Španělsko, Rakousko-Uhersko, Irsko, Portugalsko a jsou dodnes.

Husité jsou symbolem boje proti útlaku katolickou církví a německému útlaku. Proto byli za první republiky oslavováni - bylo to konečně možné. 17.12 1918 byla založena Českobratrská církev evangelická. Moje pražská babička do ní přestoupila, protože katolíky neměla nikdy ráda. Ale moravský dědeček a babička u katolíků zůstali, protože vesnice byly holt silně katolické. Drželo se to tam i za komunismu.

Na husity byli hrdí i komunisté a to je ten důvod, proč se ted šíří snahy husity odsuzovat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Trini » úte 05. črc 2022 7:38:51

Alfons píše:
Tak by se dalo i vysvětlit, proč o husitech nepíšou zle,


P.S. No, mne udivilo, že o nich nepíší zle, přestože husité bojovali proti německému vlivu v Čechách. To přece řešil i Jan Hus na Karlově univerzitě.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alfons » úte 05. črc 2022 9:11:12

Trini píše:
Alfons píše:
Tak by se dalo i vysvětlit, proč o husitech nepíšou zle,


P.S. No, mne udivilo, že o nich nepíší zle, přestože husité bojovali proti německému vlivu v Čechách. To přece řešil i Jan Hus na Karlově univerzitě.

Nu, jedno vysvětlení by bylo, že idea německého jazyka je subordinována archetypu čistoty. Tudíž Němci se sympatiemi hledí na husitskou snahu nastolit konečně společenství čisté (bylo zřejmé, že katolická církev byla znečištěna silně, trojpapežství, odpustky atd.). Tedy němčina není (zejm. dnes) pro Němce tím echt německým jádrem, prioritní touhou (byť jistě důležitá je).

Tudíž EU se jen tak čistých emisních povolenek, větrníků atpod. nevzdá. Voda to na mlýn, v hospodářské válce, pro Putina.

Čili po válce se čistotný Nord stream zase otevře. :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron