Covid

naše první fórum... :-)

Re: Covid

Příspěvekod vostalpetr » stř 05. led 2022 22:50:42

Koukám že ti už z těch duchovních textů (které evidentně nechápeš) začíná strašit na majáku.
A ještě si je sem kopíruješ z poradny.
Co tě k tomu vede?

¨
Zábava, my avatáři jsme dost fixovaní na zábavu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » stř 05. led 2022 23:17:02

:mrgreen:

V Praze jsem měla kamarádku. a jednou pořádala u sebe doma jakousi slezinu. No, spíš to byla taková předvádečka těch brýlý s blikajícími světýlky a nějakou muzikou ...jakse to tenkrát jen jmenovalo...něco jako Galaxy a něco..?
No a ona doma měla v jednom pokojíku domácího mazlíčka. Třímetrovou krajtu.....
Ten mazlík mi nijak nevadil, ale zaboha jsem ho nepohladila. Takže jsme se jen respektovali - já nesahala na něho a on zas na mne... :mrgreen:
A nebo...před lety jedna kamarádka mladých, co k nám občas přijela, si jednou s sebou přivezla i svého mazlíka. Pro změnu asi tak 30 cm nějaké háďátko, už ani nevím, co to bylo zač. A také -všichni se s ním cicmali, jen já ne...
Do ruky nevezmu ani ty hady, co se mi občas plouží po zahradě . ..slepejše nebo užovky. Natož nějakou tu zmiji, co se před lety vyskytla u sousedů na schodech do domu....brrr...
Prostě hady néééé.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » stř 05. led 2022 23:19:56

Arat píše:Mě prostě to Jáčko dost ovlivnilo, a teď nevím, jestli je to dobře, že jsme se potkali, nebo ne, bo bez něj bych byla bývala o hooooooooooodněěěěěěě spokojenější, ách jo...... :-)


Nojo, jáčko, nezapomenutelný. :mrk:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » stř 05. led 2022 23:24:01

V Izraeli už aplikují 4. dávku a pochvalují si, jak prý zabírá na to, co tam nyní lítá.... :nevim:

https://www.denik.cz/ze_sveta/covid-vak ... 20104.html
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod armin » čtv 06. led 2022 10:11:04

Arat píše:Víš, totéž nemohu napsat já o tvých většinových příspěvcích....


To víš,
kdo chce s vlky býti,
musí s nimi výti...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » čtv 06. led 2022 11:29:05

https://www.youtube.com/watch?v=qY-gynBMpck

Mezioborová lékařská konference - Třetí díl - PCR testy a metoda
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » čtv 06. led 2022 12:00:06

https://www.youtube.com/watch?v=4yUn7GoLsQM

ČT ve zprávě o tiskové konferenci Iniciativy21 zamlčela vystoupení prof. Berana
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Arat » čtv 06. led 2022 14:36:59

armin píše:
Arat píše:Víš, totéž nemohu napsat já o tvých většinových příspěvcích....


To víš,
kdo chce s vlky býti,
musí s nimi výti...

Neměl ses tak blbě oženit :hahaha:
To víš, rovný k rovnýmu, křivý ke křivýmu :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Covid

Příspěvekod Arat » pát 07. led 2022 20:03:22

Trini, je pravda, že dnes Rakousko zrušilo testování?

Údajně odložilo..., z neinformaovaného zdroje,..... ale nevím proč....
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pát 07. led 2022 21:26:26

Arat píše:Trini, je pravda, že dnes Rakousko zrušilo testování?

Údajně odložilo..., z neinformaovaného zdroje,..... ale nevím proč....



Testuje se pořád dál, ale jsou technické problémy s povinným očkováním. Prý bude možné až od dubna. Vláda se toho ale nechce vzdát a trvá na únoru. :nevim:

https://www.heute.at/s/nicht-machbar-ab ... -100182938

Nicht machbar – aber Regierung beharrt auf Impfpflicht

Neproveditelné - ale vláda trvá na povinném očkování
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Arat » pát 07. led 2022 21:31:14

díky...

Myslela jsem testování, že bylo odloženo, ne očkování....

Je to tak, jak jsi napsala?
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pát 07. led 2022 21:37:20

Arat píše:díky...

Myslela jsem testování, že bylo odloženo, ne očkování....

Je to tak, jak jsi napsala?


Testuje se pořád, omikron se šíří. Prvni mtvý na omikron - 87 let, 2x očkován na jaře.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pát 07. led 2022 21:41:06

Trini píše:
Arat píše:díky...

Myslela jsem testování, že bylo odloženo, ne očkování....

Je to tak, jak jsi napsala?


Testuje se pořád, omikron se šíří. Prvni mtvý na omikron - 87 let, 2x očkován na jaře.


P.S. Neočkování jsou stále v lockdownu, přesto příbývá nakažených - denně asi 9 tisíc. Ale nemocnice se zatím neplní.

Jo a kancléř Nehammer se nakazil a je v karanténě.

https://www.krone.at/2598129
IN HEIMQUARANTÄNE
Bundeskanzler Nehammer hat Corona


V podstatě je tady ted' hrozný chaos. :coze:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » pát 07. led 2022 22:13:41

Alaja píše:https://www.youtube.com/watch?v=qY-gynBMpck

Mezioborová lékařská konference - Třetí díl - PCR testy a metoda


Zajímavé...


Video bylo odstraněno z důvodu porušení pokynů pro komunitu YouTube.


Takže 4., poslední díl, sem z jutúčka dát nemohu..... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Arat » pát 07. led 2022 22:25:26

Díky, Trini.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Covid

Příspěvekod Trini » pát 07. led 2022 22:54:24

Arat píše:Díky, Trini.


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » sob 08. led 2022 1:05:51

https://www.topky.sk/cl/11/2238939/KORO ... oti-covidu

KORONAVÍRUS Turecko povolilo podávanie piatej dávky vakcíny proti covidu

31.12.2021

ANKARA - Turecké ministerstvo zdravotníctva dovolilo podávanie piatej dávky proticovidovej vakcíny. Mali by ju dostávať osoby, ktoré dostali dve dávky očkovacej látky od čínskej firmy Sinovac a dve dávky vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, informovala v piatok agentúra AP.

Turecko spustilo svoj vakcinačný program v januári tohto roka, pričom spočiatku používalo vakcínu od Sinovacu. Ako prví ju dostali miestni zdravotníci a ľudia starší ako 65 rokov. V reakcii na šírenie nákazlivejšieho variantu delta turecké úrady následne umožnili týmto ľuďom následne absolvovať dve posilňovacie dávky očkovania, tentokrát vakcínami od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Piatu dávku vakcíny môžu od piatka dostať ľudia, ktorí dostali štvrtú dávku pred najmenej troma mesiacmi. Turecko tento týždeň začalo - okrem zahraničných vakcín proti covidu - podávať aj svoju vlastnú očkovaciu látku Turkovac.

Podľa tureckého rezortu zdravotníctva pribudlo vo štvrtok v krajine 40.000 nových prípadov nákazy koronavírusom, viac než dvojnásobok oproti minulému štvrtku. Dve dávky proticovidovej vakcíny dostalo viac než 83 percent dospelej populácie Turecka, pričom tretiu dávku dostalo 18,7 milióna obyvateľov tejto 84 miliónovej krajiny.



:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » ned 09. led 2022 13:16:33

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ova-688909

Válkova pracovní karanténa? Některým došla slova


No co, co, co....s podobným typem léčby jsem se setkala už před 30 lety. Když mi po úrazu konečně trochu srostly kosti, prodělala několikrát embolii plic a učila jsem se znovu chodit, přestože jsem měla ještě další problémy s kolenem, tak jsem byla místo do lázní poslána zpět do práce. Pracovní rehabilitace, s berlemi, ve 3. směnném provozu, na kotelně....... :mrgreen: :mrgreen:

Takže nic nového pod sluncem... :old:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Alaja » ned 09. led 2022 18:10:47

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-40 ... du/2143027?

V Rakousku, Německu i Francii protestovali odpůrci očkování proti covidu


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zhrub ... ci/2143269

Zhruba čtyři tisícovky lidí protestují v Praze proti povinné vakcinaci
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Covid

Příspěvekod Trini » úte 11. led 2022 11:31:07

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... r-40383583
Dobrá zpráva o omikronu: Už se nám tu nikdo nedusí, říká izraelský lékař

V jeruzalémské nemocnici Hadassa přibývá nemocných s covidem-19, pro které musejí najít místo. Ve srovnání s minulými vlnami epidemie tu je ale tentokrát jeden významný pozitivní posun. Nakažení už nelapají po dechu jako u nákaz předchozími variantami, a to ani ti ve vážném stavu. V úterý to uvedl server Times of Israel, jehož redaktor Nathan Jeffay nemocnici navštívil.

„U delty jsem pořád dokola řešil, jak se tomuhle pacientovi zhoršuje dýchání, jak tamten potřebuje kyslík a další bude potřebovat brzo ventilaci,“ řekl profesor Cvi Fridlender z nemocnice Hadassa. „U omikronu nemáme takový rozsah zhoršení stavu, jaký jsme měli před očima dříve. Jeho dopad je méně dramatický. A je tomu tak dokonce i u vážně nemocných,“ dodal profesor.

Ventilátory už nejsou třeba v takové míře jako u předchozích vln. „Prostě už nejsme v neustálé honičce, abychom pomohli lidem dýchat. Abychom jim pomohli těsně předtím, než budou mít vážné obtíže s dýcháním. Není tu takový tlak, což znamená obrovský rozdíl,“ řekl Fridlender.

Optimistické výhledy se potvrzují
Situace na odděleních v Hadasse i v dalších nemocnicích je tak v souladu s výzkumy naznačujícími, že omikron na rozdíl od delty nenapadá tak moc buňky v plicích, ale spíše v horních cestách dýchacích.

V jedné z nejvýznamnějších studií z poslední doby virolog z Washingtonovy univerzity v St. Louis Michael Diamond infikoval laboratorní zvířata různými variantami SARS-CoV-2 a zjistil, že koncentrace viru u varianty omikron je u nich desetkrát nižší než v případě nákazy jinými variantami.

„Předpokládám, že pokud se virus nezmění, pak podíl vážně nemocných nakažených tímto kmenem zůstane nízký. To neznamená, že je z toho Izrael venku,“ řekl Fridlender, který má obavy ze současné vlny vzhledem k absolutnímu počtu nakažených.

Nakažených rychle přibývá
Během dvou týdnů museli v jeruzalémské nemocnici zřídit už třetí covidové oddělení. První bylo otevřeno 27. prosince, do té doby bylo nakažených tak málo, že mohli ležet v izolovaných pokojích na interně. Ze sedmi nakažených ale počet stoupl na aktuálních 52, z nichž čtyř jsou v kritickém stavu a jeden ve vážném.

„Stoupá to tu velmi rychle. Nedávno jsme otevírali první covidové oddělení, před třemi dny jsme otevírali druhé a nyní otevíráme třetí,“ sdělil reportérovi Fridlender.

Počet nakažených stoupá v celé zemi. Zatímco 27. prosince bylo v Izraeli aktuálně nakaženo 13 053 lidí, přičemž 143 leželo v nemocnici a 87 z nich bylo ve vážném stavu, nyní je nakaženo 115 010, 523 z nich leží v nemocnici a 205 je ve vážném stavu. Důvodem je vysoká nakažlivost omikronu.

Podle dat z Velké Británie a Francie, které mají vrchol omikronové vlny zřejmě již za sebou, je snižování počtu nově nakažených podobně strmé jako jejich předchozí nárůst.

V Izraeli se situace nicméně lepší také proto, že přibývají léky. K dispozici jsou už antivirotika v tabletkách od Pfizeru a Mercku, které částečně brání zhoršení stavu. Hospitalizovaným se podává též antivirotikum remdesivir a kortikosteriod dexamethason.

Profesor dodal, že podobně jako v předchozích vlnách očkovaní reagují na léčbu lépe.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 140 návštevníků