Dobro

naše první fórum... :-)

Re: Dobro

Příspěvekod Alaja » úte 14. zář 2021 17:14:44

PS:
Jestli se mýlím, a to své ego jsi usmrtil, bylo by zajímavé si přečíst, jak jsi to dělal.....a jak jsi dospěl k přesvědčení, že tvé ego je už mrtvé.... :idea:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » úte 14. zář 2021 19:14:19

To totiž vyjadřuje, že všichni ti idioti, hovna které "vidíš" atd. jsou ty.



O nikoliv"Jano", já jsem pouze já a žádné ty,

podstatou všeho je ovšem Já,

takže to jsi tedy idiot když to nevíš

nevím proč bys nemohl bejt idiot, prostě tvá ztotožnění z tebe dělají idiota...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » úte 14. zář 2021 19:18:02

Pořád je tam to ego "já jsem chycen, já jsem pozorovatel"


No samozřejmě, ale víceméně už by to nemělo být ego trpící a snažící se o únik z utrpení,

je tady prostě ego které různou měrou je schopno přijmout to i ono a nesnaží se o únik....

A to je víc než by dokázal jiný guru svými kecy o nutnosti smrti ega...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » úte 14. zář 2021 19:21:40

Alaja píše:PS:
Jestli se mýlím, a to své ego jsi usmrtil, bylo by zajímavé si přečíst, jak jsi to dělal.....a jak jsi dospěl k přesvědčení, že tvé ego je už mrtvé.... :idea:


Nejspíš to bude podobný jako u Jany,

duchovní základy nezná a tak když mu praskne guma u trenýrek považuje to za smrt ega..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod armin » úte 14. zář 2021 20:10:41

No, pokusil jsem se něco přiblížit, ale hold ta sebeobrana ega je pověstná.
No nic.
Jako bych nic nenapsal.
Třeba někoho jiného to trkne...

Ale to by byl "zázrak"
:-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Dobro

Příspěvekod Alaja » úte 14. zář 2021 20:48:38

armin píše:No, pokusil jsem se něco přiblížit, ale hold ta sebeobrana ega je pověstná.
No nic.
Jako bych nic nenapsal.
Třeba někoho jiného to trkne...

Ale to by byl "zázrak"
:-)


Dala jsem ti příležitost povyprávět o své vlastní zkušenosti s tím, jak se usmrcuje ego. :nevim:

Čeho se vlastně stále bojíš? :cumim: Dotazů? Kkritiky? Možnosti, že zjistíš, že jsi se mýlil?

Už jsem tu někde psala, že by jsi mohl sepsat a dát sem někam (nebo jinam) ten svůj příběh a zkušenosti. Něco z tvé vlastní praxe.
Mám však pocit, že se obáváš toho, jak by to bylo veřejností na tomto diskusním foru přijato. A o kritiku nestojíš, je ti nepříjemná.....(Komu je vlastně kritika nepříjemná? Tomu Já?? Nebo Egu, které už nemáš, protože jsi ho pohřbil? )
.....

A vůbec....kde končí Ego a kde začíná to Já...?

:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Dobro

Příspěvekod Alaja » úte 14. zář 2021 21:39:48

Jo a aby to bylo zajímavější, tak si někteří lidé pletou rozšířené vědomí s egem (v různém stupni ztotožnění i) s rozšířeným vědomím bez ega (s různým stupněm ztotožnění se s Univerzem).....

Píšu pořád ...důvěřuj, ale prověřuj. I sám sebe.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Dobro

Příspěvekod armin » úte 14. zář 2021 22:14:38

Alaja píše:Jo a aby to bylo zajímavější, tak si někteří lidé pletou rozšířené vědomí s egem (v různém stupni ztotožnění i) s rozšířeným vědomím bez ega (s různým stupněm ztotožnění se s Univerzem).....

Píšu pořád ...důvěřuj, ale prověřuj. I sám sebe.

:mrgreen:

Psal jsem to pro Vostála.
No a ten se bohužel porád drží toho svého kopyta.
No, je to pro něj hold pořád to nejdůležitější.

Prostě jen inspirace psaná na vodu.
Tak to má zřejmě má být...
Cítím, že to má nějaký smysl to napsat, tak proto to píšu.
To je celé.
:veget:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » úte 14. zář 2021 22:21:14

No, pokusil jsem se něco přiblížit, ale hold ta sebeobrana ega je pověstná.


To máš pravdu, já bych tam do tý sebeobrany zahrnul i ten duchovní koncept "zabít ego"

V tý duchovnosti to vypadá že největším úkolem a záměrem celýho vesmíru je zabít ego,

nejdříve ho UV vytvoří pak si honí triko jak ho zabít...

A to sebeobranné ego s tím nadšeně souhlasí.... :ble:


Já bych tedy s tím zabíjením ega moc nespěchal, navíc velmi pochybuji že ego může zabít ego,

jednak ego sebe sama nestvořilo a za druhé podle mne na to nemá schopnosti aby sebe sama zabilo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » úte 14. zář 2021 22:45:48

Prostě jen inspirace psaná na vodu.
Tak to má zřejmě má být..


No samozřejmě že to tak má být,

ale ty bys raději Ježíšovu Boží Pravdu a Budhovu věčnou Dharmu,

já nic nemám proti tomu když si někdo chce vylepšit život božím královstvím nebo hledá jak uniknout utrpení,

ale já se spíš zajímám o věci duchovní, nežli o pocity mindráků...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod Alaja » úte 14. zář 2021 22:51:02

armin píše:
Alaja píše:Jo a aby to bylo zajímavější, tak si někteří lidé pletou rozšířené vědomí s egem (v různém stupni ztotožnění i) s rozšířeným vědomím bez ega (s různým stupněm ztotožnění se s Univerzem).....

Píšu pořád ...důvěřuj, ale prověřuj. I sám sebe.

:mrgreen:

Psal jsem to pro Vostála.
No a ten se bohužel porád drží toho svého kopyta.
No, je to pro něj hold pořád to nejdůležitější.

Prostě jen inspirace psaná na vodu.
Tak to má zřejmě má být...
Cítím, že to má nějaký smysl to napsat, tak proto to píšu.
To je celé.
:veget:


A největší....legrace .....je ta, že se jedná jen o náhradu (dočasnou či občasnou) osobního lidského ega za trošku větší ego Universa.....v tom rozšířeném vědomí.....

Takže, které ego se má vlastně utlouci k smrti a proč?

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Dobro

Příspěvekod armin » stř 15. zář 2021 7:57:05

Alaja píše:
Takže, které ego se má vlastně utlouci k smrti a proč?



On ego nikdo neutlouká, ono samo skončí, když uzraje, prohlédnuto jako omezující klam.

Co je mystická smrt
(psychologie) metaforické vyjádření pro hlubokou vnitřní duševní změnu, mystickou zkušenost, zážitek oproštění se od tělesnosti, ,,ponoření" se do temnoty podvědomí a nevědomí, očištění mysli, usmrcení nižší vrstvy osobnosti (ega), sjednocení s nekonečnem, s kosmickým vědomím, s Bohem


Vostál má problém v tom, že si vytvořil nesprávný koncept ega zahrnující vše kromě nevědomé pozornosti tedy že ego je i individualita, vědomé vidění (uvědomování si viděného), mysl atd. A to ho paralyzuje a nemůže se hnout z místa.
Já jsem v téhle názorové pasti uvízl kdysi také, tak vím o čem mluvím. Netrpěl jsem ale pýchou a pocitem "vševědoucnosti" jako Vostál a tak jsem se z toho díky řízení osudu (Milosti Boží) dostal.

Píšu a mluvím o své cestě jen potud a tehdy, když v tom vidím nějaký smysl, že by to mohlo někomu pomoci. Nepotřebuji se předvádět.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » stř 15. zář 2021 8:00:24

A největší....legrace .....je ta, že se jedná jen o náhradu (dočasnou či občasnou) osobního lidského ega za trošku větší ego Universa.....v tom rozšířeném vědomí.....

Takže, které ego se má vlastně utlouci k smrti a proč?


No jo, v duchovnu se blbne více než kde jinde,

a není to jen tím, že by nutně všichni byli pocitářský jelita nebo guruovský vopice,

problém je v tom že odpadnutí z nějakého samadhi se děje do oblasti pocitů,

a lidé ztrácejí zdravý rozum (pokud jej ovšem vůbec kdy měli)

Z toho se pak rodí takové agresivní koncepty jako je to "zabít ego"


Těžko ovšem říci kdo tím co získá, mrtvý ego tím nic nezíská, takže pro ego je to zcela nevýhodná situace, výhodný by to pro něj bylo leda tehdy,

kdyby se tím zabíjením sebe sama pěkně posílilo, což bude asi ten důvod, proč je ten koncept tak oblíbenej,

no a V a UV tím už nezíská vůbec nic a nejspíše je jim to totálně u prdele...


A navíc,

pro většinu lidí platí (pro pozorování a uvědomování) že jednota je dána bojem protikladů,

což jim usnadnuje to pozorování dobrého a zlého,

takže něco v egu si prostě žádná protiklad čili nepřítele,

a tak v duchovnu ego za protiklad prohlásí sebe sama, což mu umožní sjednocovat to pozorování na dobré a odmítání zlého...

A tím jsme zpět u toho co říká Renz, že tady není žádná výhoda at tam nebo naopak,

čímž spojuje ty protiklady v uvolnění, nikoliv že vyvolává boj proti zlému světa a zlému egu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod vostalpetr » stř 15. zář 2021 8:05:54

Vostál má problém v tom, že si vytvořil nesprávný koncept ega zahrnující vše kromě nevědomé pozornosti tedy že ego je i individualita, vědomé vidění (uvědomování si viděného), mysl atd. A to ho paralyzuje a nemůže se hnout z místa.


Jasně, ty jsi individualita a tudíž nejsi tím pádem ego.... :skolastik:

To vás Tomáš pěkně voblbnul hloupostma, ale vám jde stejně jen vo to jak si vylepšit život (tento a příští)

takže to nemá s duchovnem nic společnýho...

Možná že to dotáhneš na úroven katolicko budhistickýho hnupa Sarany nebo Jany, kterej má čisté srdce a která nemá žádný ego a žádný vasány,

nejspíše jsi to tam už i dotáhnul....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Dobro

Příspěvekod Alaja » stř 15. zář 2021 8:29:28

armin píše:
Alaja píše:
Takže, které ego se má vlastně utlouci k smrti a proč?



On ego nikdo neutlouká, ono samo skončí, když uzraje, prohlédnuto jako omezující klam.

Co je mystická smrt
(psychologie) metaforické vyjádření pro hlubokou vnitřní duševní změnu, mystickou zkušenost, zážitek oproštění se od tělesnosti, ,,ponoření" se do temnoty podvědomí a nevědomí, očištění mysli, usmrcení nižší vrstvy osobnosti (ega), sjednocení s nekonečnem, s kosmickým vědomím, s Bohem


Vostál má problém v tom, že si vytvořil nesprávný koncept ega zahrnující vše kromě nevědomé pozornosti tedy že ego je i individualita, vědomé vidění (uvědomování si viděného), mysl atd. A to ho paralyzuje a nemůže se hnout z místa.
Já jsem v téhle názorové pasti uvízl kdysi také, tak vím o čem mluvím. Netrpěl jsem ale pýchou a pocitem "vševědoucnosti" jako Vostál a tak jsem se z toho díky řízení osudu (Milosti Boží) dostal.

Píšu a mluvím o své cestě jen potud a tehdy, když v tom vidím nějaký smysl, že by to mohlo někomu pomoci. Nepotřebuji se předvádět.


Dobrá, své ego jsi tedy neutloukl, ale pozbyl jsi ho. Co máš tady nyní místo něho? Pouze Já s velkým "J"? :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Dobro

Příspěvekod Trini » stř 15. zář 2021 8:31:19

vostalpetr píše:
No, pokusil jsem se něco přiblížit, ale hold ta sebeobrana ega je pověstná.


To máš pravdu, já bych tam do tý sebeobrany zahrnul i ten duchovní koncept "zabít ego"

V tý duchovnosti to vypadá že největším úkolem a záměrem celýho vesmíru je zabít ego,

nejdříve ho UV vytvoří pak si honí triko jak ho zabít...

A to sebeobranné ego s tím nadšeně souhlasí.... :ble:


Já bych tedy s tím zabíjením ega moc nespěchal, navíc velmi pochybuji že ego může zabít ego,

jednak ego sebe sama nestvořilo a za druhé podle mne na to nemá schopnosti aby sebe sama zabilo...


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Dobro

Příspěvekod Trini » stř 15. zář 2021 8:51:13

vostalpetr píše:
To vás Tomáš pěkně voblbnul hloupostma,


No, to bych neřekla. E. Tomáš mluvil o rozpuštění ega, o vyhasnutí individuálního já. UV vytvořilo toto individuální já, ale zároven vytvořilo tuto cestu zpět.

Nisargadatta pojem ego používal jen velmi zřídka. Spíš mluvil o mysli, kterou je potřeba pročistit, aby se stala dobrým pomocníkem.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Dobro

Příspěvekod armin » stř 15. zář 2021 11:40:29

Alaja píše:
Dobrá, své ego jsi tedy neutloukl, ale pozbyl jsi ho. Co máš tady nyní místo něho? Pouze Já s velkým "J"? :nevim:


No to já také nevím. Asi nic nemám. Jsem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Dobro

Příspěvekod honzam » stř 15. zář 2021 13:30:01

Trini píše:UV vytvořilo toto individuální já, ale zároven vytvořilo tuto cestu zpět.

To je hodně zjednodušené vysvětlení. Něco jako napsat, že osobu Trini vytvořila příroda.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Dobro

Příspěvekod Trini » stř 15. zář 2021 14:06:55

honzam píše:
Trini píše:UV vytvořilo toto individuální já, ale zároven vytvořilo tuto cestu zpět.

To je hodně zjednodušené vysvětlení. Něco jako napsat, že osobu Trini vytvořila příroda.


Ono je to jednoduché. Ale někomu jednoduché nevyhovuje. :mrk:

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštevníků