Smutná pravda o většině duchovních učitelů

naše první fórum... :-)

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod salmo1cz » pát 17. zář 2021 23:41:32

Alaja píše:
salmo1cz píše:Temný zdroj je černý zdroj? Temný, černý zdroj je černý protože obsahuje všechny složky spektra.Proč na konci byl temný, černý zdroj.
To jsem jako nepochopil.


:-)

No, byla jsem dost přecpaná tou superextází nirvikaly, moje já bylo odloženo v bezbarvé čiré savikalpě, takže jsem jen vnímala, že jsem tím zlatým světlem. - vědomím, jenž není podobné lidskému, zvířecímu a ani rostlinnému vědomí, je prostě jen....cizí, odlišné.... A pak najednou se vnímání přesunulo na úplný okraj toho zlatého světla, na hranici...s černočernou tmou. Zahlédla jsem kousek "sebe sama", kus obrovské hrbaté brambory ze zlatého světla a za ní jen to černo....
Asi jsem splnila v savikalpě nějaké nutné podmínky a můj pozorovatel byl vcucnut jakousi zhutnělou bublinou ze světla savikalpy do toho světla nirvikalpy.
Proč? Jo, to ví jen ono, to zlaté světlo. Možná té zlaté vědomé bramboře je smutno, třeba touží po společnosti...třeba po nějaké další zlaté vědomé bramboře poblíž sebe...
Nejspíš je v tom obrovském černém oceánu úplně samo.... :bu:
No a Trini někde psala, že ten černý oceán je vlastně rodič (či tak nějak) té zlaté vědomé brambory......našeho Univerza.....temný zdroj ......že ona se s ním zná.... :-)


:medith:

Rodič no možný to je.Já jsem to černo měl jako závěrečnou frekvenci obrazů.Po odplutí, respektive po rozplynutí mraku se vynořilo černo černý černo a po chvilce se objevilo něco co jsem hned nedokázal identifikovat.
Snad díky tomu, že jsem dělal trochu astronomii jsem po chvilce pochopil, že se dívám na náš vesmír, ale zvenčí.Začal jsem rozeznávat jednotlivé struktury vesmíru, ale nebyla tam žádná vzdálenost, neuvěřitelně podivná xD struktura.Žádný chaos, ale nikdy jsem nic podobného neviděl.
Proč ten obraz byl nevím, ale vím že smysl toho obrazů budu vědět, respektive znát v budoucnu a toto byl jenom náhled.Ani jsem to nijak neřešil, ale když už tady padlo to temno, resp.černo. :medith:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 23:49:28

:-)

https://www.youtube.com/watch?v=817JOKWXDKw

Advent day talk by Dr Venkat S Ramanan, Sri Ramanasramam’s President

8. 9. 2021

:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 0:00:40

salmo1cz píše:Rodič no možný to je.Já jsem to černo měl jako závěrečnou frekvenci obrazů.Po odplutí, respektive po rozplynutí mraku se vynořilo černo černý černo a po chvilce se objevilo něco co jsem hned nedokázal identifikovat.
Snad díky tomu, že jsem dělal trochu astronomii jsem po chvilce pochopil, že se dívám na náš vesmír, ale zvenčí.Začal jsem rozeznávat jednotlivé struktury vesmíru, ale nebyla tam žádná vzdálenost, neuvěřitelně podivná xD struktura.Žádný chaos, ale nikdy jsem nic podobného neviděl.
Proč ten obraz byl nevím, ale vím že smysl toho obrazů budu vědět, respektive znát v budoucnu a toto byl jenom náhled.Ani jsem to nijak neřešil, ale když už tady padlo to temno, resp.černo.


Třeba něco takového? Tohle je simulace fyzického vesmíru....

https://www.youtube.com/watch?v=R7nV6JEMGAo&t=1s


https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3369 ... na-kazdemu
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 0:02:37

No a Trini někde psala, že ten černý oceán je vlastně rodič (či tak nějak) té zlaté vědomé brambory......našeho Univerza.....temný zdroj ......že ona se s ním zná....


To mně moc nedává smysl,

pokud ta tvoje brambora je samozářící Vědomí (Já) které je obklopena temnotou,

tak ta temnota je rodič Univerzálního Vědomí, tedy je zdrojem UV,

které je ještě neprojevené, tudíž je naprosto "nevědomé"

proto je temné a ještě nezáří světlem projevu UV


Podle mne by tedy mělo jít o temný zdroj UV a nikoliv o zdroj V, tedy té tvé brambory...


Když tam vstupuješ ve směru od ega, tak pak se ta temnota jeví jako zdroj V, ale je to V které tu temnotu vytváří...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 0:12:41

https://www.youtube.com/watch?v=hJHkGKx813w

Do vesmiru se Stephenem Hawkingem 3 Pribeh o puvodu vseho (2010)(CZ) Dokument

:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod salmo1cz » sob 18. zář 2021 0:26:28

vostalpetr píše:
No ono to možná bude tím, že učení Véd není určeno pro dnešního člověka, ale je to fragment učení pro člověka 4 kategorie, tzv.Atlanťana.
Dnešní člověk padl do ještě větších sra... a dostal se do kategorie 3.


Podle mne je to zcela naopak,

tedy každá doba má něco, dříve lidé žili v souladu s přírodou, ale pak se to zkazilo náboženstvím,

ale dnešní doba je podle mne ta nejlepší ze všech, je tady něco co tady nikdy ještě nebylo :

Prozatím !!!! máme svobodu cestování, svobodu slova a svobodu informací (knihy a internet)


Mně ten informační chaos nikterak nevadí, protikladné názory se doplnují v celek,

máme něco co tu nikdy nebylo...

Za Atlanťanů to tu už prý bylo.Já nemám k UFu fenoménu ATP. nijaký vztah, ale ten člověk co o tom mluvil, tak to dávalo docela smysl.
Pro Atlanťany nebylo duchovno žádné šarlatánství a uměly prý vědomě oddělit ducha, duši od hmoty.Astrální cestování nebyl žádný problém atp., ale něco se prý pokazilo.
Co učil Kristus a Buddha tak to se dnes už nedozvíme. Svatý stolec požádal, tuším sv.Augustina aby dal evangelia na pravou míru.sv.Augustín jim odepsal, že to už by nedokázal ani svatej, protože v evangeliích je tolik chyb a zmatků kolik existuje přepisů.Můžete být v klidu, protože Buddha je na tom úplně stejně.
Proto jsem psal, že učení musí sepsat Avatar sám jinak nebude ani šance učení pochopit.
To učení nechápou ani ti se kterými sedí u jednoho stolu a za tisíce let díky"vylepšování" už z toho učení je salakvarda.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 0:27:52

vostalpetr píše:
No a Trini někde psala, že ten černý oceán je vlastně rodič (či tak nějak) té zlaté vědomé brambory......našeho Univerza.....temný zdroj ......že ona se s ním zná....


To mně moc nedává smysl,

pokud ta tvoje brambora je samozářící Vědomí (Já) které je obklopena temnotou,

tak ta temnota je rodič Univerzálního Vědomí, tedy je zdrojem UV,

které je ještě neprojevené, tudíž je naprosto "nevědomé"

proto je temné a ještě nezáří světlem projevu UV


Podle mne by tedy mělo jít o temný zdroj UV a nikoliv o zdroj V, tedy té tvé brambory...


Když tam vstupuješ ve směru od ega, tak pak se ta temnota jeví jako zdroj V, ale je to V které tu temnotu vytváří...


No já vlastně nevím, kdo koho zrodil...

Akorát jsem měla pocit, že nevnímám plynutí času, ale přesto to mělo jisté fáze ....nejdřív to světlo, převalující se chumáče zlatého světla, jako zlatá mlha, místy hustější, místy řidší. A pak ten pohled ven, do tmy....byla jsem stále to zlaté světlo, ale viděla jsem si kus svého "těla".....jako když se podívám na své lidské tělo - na ruku, nohu. břicho....asi tak...
Pak mne to najednou vrátilo zpět do savikalpy, kde se mi vrátilo mé lidské vědomí a pak jsem normálně ukončila savikalpu, koukla na budíka a zjistila jsem, že to, co se mi zdálo být pár krátkých chvilek, trvalo dvě hodiny......

:nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 0:43:26

salmo1cz píše:Za Atlanťanů to tu už prý bylo.Já nemám k UFu fenoménu ATP. nijaký vztah, ale ten člověk co o tom mluvil, tak to dávalo docela smysl.
Pro Atlanťany nebylo duchovno žádné šarlatánství a uměly prý vědomě oddělit ducha, duši od hmoty.Astrální cestování nebyl žádný problém atp., ale něco se prý pokazilo.


https://www.databazeknih.cz/knihy/vimaa ... ove-147602

Podle této knihy v každé kalpě....nebo jak se tomu říká...časový úsek .... existovaly ty vinámy, létající stroje....ty první prý byly zcela duchovní. Ale jelikož se holt ty kalpy horšily a horšily...jaksi zhutňovaly...tak i ty létající stroje postupně těžkly a řízení už nebylo tak snadné. V poslední kalpě byly k mání už jen hmotné stroje....
Jak jsem pochopila z textů (překlady v jedné knize) vytesaných do kamene za časů krále Ašoky...kolem 200 l. př.n.l., tak se začaly zase na chvíli objevovat na obloze....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod salmo1cz » sob 18. zář 2021 1:06:47

Alaja píše:
salmo1cz píše:Za Atlanťanů to tu už prý bylo.Já nemám k UFu fenoménu ATP. nijaký vztah, ale ten člověk co o tom mluvil, tak to dávalo docela smysl.
Pro Atlanťany nebylo duchovno žádné šarlatánství a uměly prý vědomě oddělit ducha, duši od hmoty.Astrální cestování nebyl žádný problém atp., ale něco se prý pokazilo.


https://www.databazeknih.cz/knihy/vimaa ... ove-147602

Podle této knihy v každé kalpě....nebo jak se tomu říká...časový úsek .... existovaly ty vinámy, létající stroje....ty první prý byly zcela duchovní. Ale jelikož se holt ty kalpy horšily a horšily...jaksi zhutňovaly...tak i ty létající stroje postupně těžkly a řízení už nebylo tak snadné. V poslední kalpě byly k mání už jen hmotné stroje....
Jak jsem pochopila z textů (překlady v jedné knize) vytesaných do kamene za časů krále Ašoky...kolem 200 l. př.n.l., tak se začaly zase na chvíli objevovat na obloze....

To by docela souhlasilo Jak jsem psal já bohužel jsem racionálně uvažující suchoprd, takže podobně fenomény mi moc nejedou.Naštěsti ale nemusím jíst avokádo a přece jsem schopen pochopit, že lidé to jedí a některým to i chutná.
Ono nyní je doba klidu, sice brbláme, ale máme se jako prasata v žitě, takže se může zdát jakože člověk se zlepšuje.
Ruku na srdce, ale není to zase tak dávno co se člověk choval hůř jak zvíře.Takže to že stoupáme v etice, může být skutečně dokonalá iluze.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 1:16:20

vostalpetr píše:
"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.


Jenže já jsem do indie nejezdil za nějakým duchovnem, ale za rekreací,

duchovno bylo až na třetím místě, na druhém místě jsem se zajímal o život sádhuů a vůbec o to jak tam lidé žijí,

ale jinak jsem samozřejmě navštívil pár ašrámů a pár mistrů,

ale že bych byl z toho na větvi, tak to tedy ne...

Proto vůbec nechápu tvé básnění vo nějaký zahrádce u nějakýho Tomáše,

u Sai Baby bylo docela cítit lásku ale nejduchovnější v celým ašrámu mně nepřišli ti medituicí a ani Sai Baba,

ale starej hlídač co seděl u dveří společné ubytovny kde jsem bydlel,

Ramanašrám býval klidný místo kde bylo jen pár evropanů a indů, než nastala změna a začali tam jezdit stovky a tisíce pomatených uctívačů a uctívaček Moojiho,

pak z toho bylo jen duchovní peklo,

ale indie je vcelku duchovní zemí ale ne kvůli nějakým těm mistrům,

ale kvůli tomu co je tam nejsilněji cítit v tom jejich bordelu,

totiž klid,

tedy dokonalé spojení chaosu a klidu...

atd.

Jinak je tam teplo a levně (možná už to tak zcela neplatí to levně)

takže perfektní místo pro rekreaci...


Jelikož nyní tam nejezdíš, tak tady máš trochu současné atmosféry od Arunačály....

https://www.youtube.com/watch?v=7fllxaDCc8k

IN FOCUS - This week at Sri Ramana Maharshi Ashram (SRI RAMANASRAMAM) September 10-16, 2021

:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Trini » sob 18. zář 2021 7:07:41

vostalpetr píše:
No a Trini někde psala, že ten černý oceán je vlastně rodič (či tak nějak) té zlaté vědomé brambory......našeho Univerza.....temný zdroj ......že ona se s ním zná....


To mně moc nedává smysl,

pokud ta tvoje brambora je samozářící Vědomí (Já) které je obklopena temnotou,

tak ta temnota je rodič Univerzálního Vědomí, tedy je zdrojem UV,

které je ještě neprojevené, tudíž je naprosto "nevědomé"



Temný zdroj všeho je vědomý, živý, ale jinak, než si to člověk dokáže představit. Člověk, jeho pocity, vnímání, zkušenosti přestanou být měřítkem. Temný zdroj neví nic o projeveném, které je v té svítící, zlatá bramboře :mrk:, i když projevené je jeho manifestací. Teprve v té bramboře je prostor (nekonečný) a čas.
:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 8:14:54

Temný zdroj všeho je vědomý, živý, ale jinak, než si to člověk dokáže představit. Člověk, jeho pocity, vnímání, zkušenosti přestanou být měřítkem. Temný zdroj neví nic o projeveném, které je v té svítící, zlatá bramboře :mrk:, i když projevené je jeho manifestací. Teprve v té bramboře je prostor (nekonečný) a čas.



Aha,

no já se vizích brambor moc nevyznám, takže jsem tu bramboru bral jako samozářící Atman,

i když ten nevypadá zrovna jako brambora,

a ta temnota pak vobklopuje ten samozářící atman,

a když o tom mluví Mahariši tak říká něco jako : Nevěnujte pozornost modrému plameni ale prostoru kolem něj,

čímž vlastně si uvědomíme Atman jako Brahman,



Vono záleží v jakém směru kdo postupuje, jestli od Atmanu k Brahmanu,

nebo naopak od Brahmanu k Atmanu
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 8:31:05

No, byla jsem dost přecpaná tou superextází nirvikaly, moje já bylo odloženo v bezbarvé čiré savikalpě, takže jsem jen vnímala, že jsem tím zlatým světlem. - vědomím, jenž není podobné lidskému, zvířecímu a ani rostlinnému vědomí, je prostě jen....cizí, odlišné.... A pak najednou se vnímání přesunulo na úplný okraj toho zlatého světla, na hranici...s černočernou tmou. Zahlédla jsem kousek "sebe sama", kus obrovské hrbaté brambory ze zlatého světla a za ní jen to černo....
Asi jsem splnila v savikalpě nějaké nutné podmínky a můj pozorovatel byl vcucnut jakousi zhutnělou bublinou ze světla savikalpy do toho světla nirvikalpy.
Proč? Jo, to ví jen ono, to zlaté světlo. Možná té zlaté vědomé bramboře je smutno, třeba touží po společnosti...třeba po nějaké další zlaté vědomé bramboře poblíž sebe...
Nejspíš je v tom obrovském černém oceánu úplně samo....


Musel jsem si to přečíst alespon pětkrát, páč vize brambor mě fakt matou,

takže bych řekl že to byla nirvikalpa Brahmanu který je ve své podstatě totožný s Atmanem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » sob 18. zář 2021 8:32:55

vostalpetr píše:
Temný zdroj všeho je vědomý, živý, ale jinak, než si to člověk dokáže představit. Člověk, jeho pocity, vnímání, zkušenosti přestanou být měřítkem. Temný zdroj neví nic o projeveném, které je v té svítící, zlatá bramboře :mrk:, i když projevené je jeho manifestací. Teprve v té bramboře je prostor (nekonečný) a čas.



Aha,

no já se vizích brambor moc nevyznám, takže jsem tu bramboru bral jako samozářící Atman,

i když ten nevypadá zrovna jako brambora,

a ta temnota pak vobklopuje ten samozářící atman,

a když o tom mluví Mahariši tak říká něco jako : Nevěnujte pozornost modrému plameni ale prostoru kolem něj,

čímž vlastně si uvědomíme Atman jako Brahman,



Vono záleží v jakém směru kdo postupuje, jestli od Atmanu k Brahmanu,

nebo naopak od Brahmanu k Atmanu


Položili jste si někdy otázku kdo postupuje od Atmanu k Brahmanu nebo naopak, kdo vidí ty brambory, světla, a kdo si to všechno uvědomuje a pamatuje?

Není to náhodou všechno jenom zábava pro to krásné duchovňácké ego?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » sob 18. zář 2021 8:39:33

Alaja píše:
Jo, je to úplně stejné....a krom toho, že ty víš prd o tom, proč Petr kamsi jezdil a za kým jezdil, ale jsi hned se svou domněnkou hotový. A ty jsi navíc potřeboval i mistry v těle...


To není domněnka, to je takové duchovní přísloví.
Kdo nejdále vychází, nejméně pozná.
A když vidím, že zatím houby poznal, tak se mi to přísloví připomnělo.
To je nejspíš tou intuicí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 9:19:16

Položili jste si někdy otázku kdo postupuje od Atmanu k Brahmanu nebo naopak, kdo vidí ty brambory, světla, a kdo si to všechno uvědomuje a pamatuje?

Není to náhodou všechno jenom zábava pro to krásné duchovňácké ego?


Kde je nějaké uvědomění tam je přítomno ego,

takže postupuje takto ego...

Co na tom, vždy právě takto ti mistři učí, postupovat a usilovat o uvědomění a poznání...



Tak si to hlavně zapamatuj až budeš stavět na nějakém tom uvědomění !!!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 9:20:59

armin píše:
Alaja píše:
Jo, je to úplně stejné....a krom toho, že ty víš prd o tom, proč Petr kamsi jezdil a za kým jezdil, ale jsi hned se svou domněnkou hotový. A ty jsi navíc potřeboval i mistry v těle...


To není domněnka, to je takové duchovní přísloví.
Kdo nejdále vychází, nejméně pozná.
A když vidím, že zatím houby poznal, tak se mi to přísloví připomnělo.
To je nejspíš tou intuicí.


A víš, že mne napadlo, že tě to napadlo, protože se o tom jakýsi duchovní učitel zmínil. Nejspíš ten tvůj ze zahrádky.


Ale jak jsi si sám nakonec přečetl...on tam vlastně jezdil na dovču.
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 9:22:46

To není domněnka, to je takové duchovní přísloví.
Kdo nejdále vychází, nejméně pozná.


No jo, přísloví a ještě ke všemu duchovní,

tak to nejspíše bude přímo naopak...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » sob 18. zář 2021 9:24:54

armin píše:Položili jste si někdy otázku kdo postupuje od Atmanu k Brahmanu nebo naopak, kdo vidí ty brambory, světla, a kdo si to všechno uvědomuje a pamatuje?

Není to náhodou všechno jenom zábava pro to krásné duchovňácké ego?


Špatně čteš, v tom je ta chyba. :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. zář 2021 9:40:39

Ale jak jsi si sám nakonec přečetl...on tam vlastně jezdil na dovču.


Do indie jsem jel proto, protože jsem si koupil knížku S prázdnou kapsou po evropě, kde byla popsána i cesta po souši do indie i s návodem na víza do jiných zemí za 100 dolarů

Při své první cestě jsem se chtěl dostat na ostrovy (myslím že Andamany) ale nebyl internet a já nenašel spojení a také sem četl v nějaké knize že na jihu mezi Tamil Nadu a Keralou v horách

žijí přírodní kmeny, ale ta kniha byla staršího data, takže v té době už nic takového asi nebylo pravdou,

ale pak jsem později na jiných cestách pobýval se sadhui, což je něco obdobného jako ten přírodní život...

Spíš mě tedy zajímalo moře a příroda a lidé, než nějací mistři a ašrámy, i když ani tomu jsem se později nevyhýbal...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 153 návštevníků