Reinkarnace

naše první fórum... :-)

Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » stř 15. zář 2021 16:04:05

Reinkarnace jsou nesmysl, obzvláště v budhismu jsou reinkarnace nesmysl,

nebot v budhismu se nepočítá s nějakou věčnou duší která se furt dokolečka inkarnuje, tam je ten pojem anatman...

A je i poměrně nesmyslné že se reinkarnuje nějaký individualizovaný proud Vědomí,

proč to, když proudem Vědomí je to UV které vytváří a ničí miliardy forem,


nejde o nějaké individualizované reinkarnace navazující jednu na druhou, v případě UV jde o to co nazýváme evolucí,

a není to nic nového, tím "reinkarnačním" procesem prochází každé dítě při svém vývoji ještě před narozením,

nebot zkušenosti tvoření se odrážejí v každé bunce jakéhokoliv organismu či hmoty,

nebo ještě lépe řečeno, nacházejí se v tom duchovním "prostoru" v kterém se nachází každá bunk či molekula...


Není tedy nějakou velkou záhadou či nepochopitelným vysvětlením proč si někdo uvědomuje "reinkarnace",

obzvláště pak když tomu začne záměrně věnovat pozornost, to si pak ty reinkarnace uvědomí,

i když to jsou inkarnace UV a on je s nimi spojem pouze jako UV ale ne jako nějaká věčná dušička...


Reinkarnace je ideologie sloužící k voblbování druhých, v minulém životě jsi zlobil a proto jsi nyní chudas,

a naopak, pokud nebudeš respektovat naše kolektivistický blbnutí, vytvoříš si špatnou karmu a čekají tě špatné zrody,

něco jako peklo a nebe u křestanů,

prostě blábolení hlupáků...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod salmo1cz » pon 20. zář 2021 13:52:33

Tak to můžete být v klidu.Spolu s tělem umírá vše co může nést přímou kontinuitu vědomí s předešlou inkarnací, takže se stejně nic nedozvíte.
A těch pár vasan... stejně netušíme odkud jsou ty dnešní.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » úte 21. zář 2021 16:54:02

Jako matka hadích dětí, které na sebe berou fyzickou podobu, nesouhlasím. Jednotlivá zrození jsou jako jako převleky, kterými prochází jedna nehmotná larva, než se z ní stane dospělec, který už se dál do fyzického těla neinkarnuje.

Svět vypadá z této mé hybridní existence mnohem složitější, než ho duchovní nauky popisují. Je bláhové domnívat se, že mezi komplexní fyzickou existencí a absolutnem se nic důležitého strukturovaného nenachází a neprobíhá. Děje a systémy ve hmotném světě existují i na jiných úrovních a opakují se v podobné formě (rodina, rodiče, rozmnožování, potomstvo, péče o potomstvo). Buddhismus je z velké části pohádka pro děti sloužící k jejich výchově viz mahájánové sútry a Nágárdžuna.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod armin » stř 22. zář 2021 17:47:02

vostalpetr píše:Reinkarnace jsou nesmysl, obzvláště v budhismu jsou reinkarnace nesmysl


Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » stř 22. zář 2021 18:11:10

Manželé Tomášových mluvili a psali o svých rozpoznaných minulých inkarnacích včetně o inkarnacích svých příbuzných a přátel.
Armine, patřil jsi k těm přátelům, u kterých byla rozpoznána minulá inkarnace související s některou minulou inkarnací manželů Tomášových?
A čím jsi kdysi byl ( jestli se to ovšem rozpoznalo)?
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » stř 22. zář 2021 18:31:01

Na své předešlé inkarnace si já vlastně nevzpomínám. Pouze jednou, při mém jediném holotropním dýchání, jsem zažila několik krátkých vizuálních záběrů, jenž by snad mohly být mými minulými inkarnacemi, ale moc tomu nevěřím. Dávám to spíš do souvislosti s tamější reprodukovanou hudbou, co byla použita a s tím, co produkovalo malé vykuřovadlo kdesi v rohu (nějaké bylinky či co) ....a co při tom vydedukovalo to mé podvědomí.... :mrgreen:

Jediné, čemu pevně věřím, je to, že když jsem chodila tak do 3. třídy, tak když jsem jednou šla po silnici, tak jsem si uvědomila, že se právě někdo dívá mýma očima, někdo hodný starý...a myslí si..."je to pořád stejné" .....a ještě tomu zážitku klinické smrti v té době a spatření 33 svatých, kteří mne poslali zpátky, abych cosi splnila..

:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » stř 22. zář 2021 19:56:18

armin píše:
vostalpetr píše:Reinkarnace jsou nesmysl, obzvláště v budhismu jsou reinkarnace nesmysl


Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod armin » stř 22. zář 2021 21:01:10

vostalpetr píše:
armin píše:
vostalpetr píše:Reinkarnace jsou nesmysl, obzvláště v budhismu jsou reinkarnace nesmysl


Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslet si znamená hovno vědět.
Tebe jsem se neptal.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » stř 22. zář 2021 22:35:30

To ani nemusíš, já totiž vím všechno...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod armin » čtv 23. zář 2021 0:03:49

vostalpetr píše:To ani nemusíš, já totiž vím všechno...

To je v pohodě, to přejde.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » čtv 23. zář 2021 15:44:29

vostalpetr píše:
armin píše:Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslím si, že armin na fóru vystupuje slušně, píše k věci a přispívá k obsahu zajímavými postřehy a zkušenostmi např. nedávné sdílení událostí v Jílovém na chatě. Proč se musí stále dokola setkávat s takhle nepřátelskými reakcemi? Přijde mi, že se to v poslední době ještě zhoršilo a důvod mi uniká. I Alaja už na něj někdy reaguje posměšně a to dřív nedělala.

Uniká mi smysl takových debat. Vím, že nejrůznější fóra často slouží lidem, aby si tam hojili své životní rány a mindráky, ale tady se přeci jen už nějakou dobu známe a mohli bychom vůči sobě zachovávat nějaký základní respekt, i když nám druhý jako osobnost nesedí nebo vadí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod lada » čtv 23. zář 2021 16:03:18

honzam píše:
vostalpetr píše:
armin píše:Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslím si, že armin na fóru vystupuje slušně, píše k věci a přispívá k obsahu zajímavými postřehy a zkušenostmi např. nedávné sdílení událostí v Jílovém na chatě. Proč se musí stále dokola setkávat s takhle nepřátelskými reakcemi? Přijde mi, že se to v poslední době ještě zhoršilo a důvod mi uniká. I Alaja už na něj někdy reaguje posměšně a to dřív nedělala.

Uniká mi smysl takových debat. Vím, že nejrůznější fóra často slouží lidem, aby si tam hojili své životní rány a mindráky, ale tady se přeci jen už nějakou dobu známe a mohli bychom vůči sobě zachovávat nějaký základní respekt, i když nám druhý jako osobnost nesedí nebo vadí.

Přesně tak, honzame. Taky je mi líto, když diskuse opakovaně, znovu a znovu upadá do nepřátelských projevů těch účastníků, kteří se tu potřebují odreagovávat na ostatních, ber kde ber.

To je důvod, proč už delší čas do zdejší diskuse nepíšu. Nemělo by to smysl.

:veget:

:mavam:
lada
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 20. lis 2020 14:42:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » čtv 23. zář 2021 16:29:55

lada píše:Přesně tak, honzame. Taky je mi líto, když diskuse opakovaně, znovu a znovu upadá do nepřátelských projevů těch účastníků, kteří se tu potřebují odreagovávat na ostatních, ber kde ber.

To je důvod, proč už delší čas do zdejší diskuse nepíšu. Nemělo by to smysl.

:veget:

:mavam:

Ahoj Lado,
díky za příspěvek. Chtěl jsem tam původně připsat, že to také odrazuje další potenciální účastníky na fóru, ale říkal jsem si, že takové agresivní debaty asi stejně nikdo moc nesleduje.
To nepřátelství je tady už takové zažrané, stále však věřím, že se s tím dá něco dělat a má smysl na to upozorňovat. Díky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » čtv 23. zář 2021 16:31:42

honzam píše:
vostalpetr píše:
armin píše:Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslím si, že armin na fóru vystupuje slušně, píše k věci a přispívá k obsahu zajímavými postřehy a zkušenostmi např. nedávné sdílení událostí v Jílovém na chatě. Proč se musí stále dokola setkávat s takhle nepřátelskými reakcemi? Přijde mi, že se to v poslední době ještě zhoršilo a důvod mi uniká. I Alaja už na něj někdy reaguje posměšně a to dřív nedělala.

Uniká mi smysl takových debat.


Možná je to tím, Honzame, že chceme být mezi svými. Ty, armin a Lída si můžete slušně spolu povídat na inspiruj. Tohle je speciélní forum pro Petra, které zřejmě každému nevyhovuje. S tím se bud' budete muset smířit nebo raději psát na inspiruj.

Mně tady např. zcela nevyhovuje armin, ale co se dá dělat. Petr je proti banování a mazání, tak ho tady musím strpět. Naučte se tady taky strpět, co vám nevyhovuje nebo jděte jinam. Tu možnost máte, Petr ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » čtv 23. zář 2021 16:40:20

honzam píše:, že to také odrazuje další potenciální účastníky na fóru


Pokud máte zájem o další potenciální účastníky, tak to zkuste na inspiruj. Tam je Petr trvale banován.

Petr byl v tomhle foru několik let sám, takže mu asi noví účastnící moc nechybí. Mně taky ne. Alajo, jak je to s tebou?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » čtv 23. zář 2021 16:47:54

honzam píše:
vostalpetr píše:
armin píše:Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslím si, že armin na fóru vystupuje slušně,


Mně tady např. napsal strašný sprost'árny.

Ty jsi tady psal dříve arminovi tak nepřátelsky, že se mi to zdálo až příliš tvrdé. Proto si myslím, že není v pořádku, když nám tady něco předhazuješ.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » čtv 23. zář 2021 16:49:29

Trini píše:
honzam píše:, že to také odrazuje další potenciální účastníky na fóru


Pokud máte zájem o další potenciální účastníky, tak to zkuste na inspiruj. Tam je Petr trvale banován.

Petr byl v tomhle foru několik let sám, takže mu asi noví účastnící moc nechybí. Mně taky ne. Alajo, jak je to s tebou?


Pro slušné a láskyplné diskutování máte ještě poradnuzdarma..... :nevim:
Tam já nic nepíšu už aspoň 5 - 6 let.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » čtv 23. zář 2021 16:53:12

honzam píše:
vostalpetr píše:
armin píše:Trini, co ty si o tom myslíš? Co je tvoje zkušenost?
Občas mi píšeš, že abych dosáhl úrovně Vostála, tak to bude až za hodně dalších inkarnací.



Myslím, že to vidí tak, že ji můžeš políbit prdel....

Myslím si, že armin na fóru vystupuje slušně, píše k věci a přispívá k obsahu zajímavými postřehy a zkušenostmi např. nedávné sdílení událostí v Jílovém na chatě. Proč se musí stále dokola setkávat s takhle nepřátelskými reakcemi? Přijde mi, že se to v poslední době ještě zhoršilo a důvod mi uniká. I Alaja už na něj někdy reaguje posměšně a to dřív nedělala.

Uniká mi smysl takových debat. Vím, že nejrůznější fóra často slouží lidem, aby si tam hojili své životní rány a mindráky, ale tady se přeci jen už nějakou dobu známe a mohli bychom vůči sobě zachovávat nějaký základní respekt, i když nám druhý jako osobnost nesedí nebo vadí.


Neznáš důvod?

:mrgreen:

Já třeba nechápu důvod, proč se sem chodí vykecávat Jana....také mi to uniká.....když ví naprosto bezpečně, jaká zde bude reakce od publika....
Nejspíš to dělá naschvál.....
Začnu ji tolerovat teprve tehdy, až konečně objeví a rozliší ono vnitřní světlo a prostor ...a omluví se......

A s Arminem je to podobné....hledat to tu v příspěvkách ale nebudu.. ten začal také bagatelizovat ono vnitřní světlo a prostor....a upřednostňovat jakési líbivé pocity.... asi aby se zalíbil Janě...

Takže oba dva se považují za bůhvíjaké osvícence, co prý směřují k Bohu, ale zároveň toho Boha odmítají, kudy chodí a píšou.....prostě to jsou farizeové....
:old:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » čtv 23. zář 2021 17:34:35

Měl jsem dojem, že to tu chce Pedrito kultivovat a dát možnost připojit se dalším lidem. Nepřátelství jsem vůči arminovi neprojevoval, dřív než jsem poznal Pravdu to byl nesouhlas a bezhraniční zastávání se Petra.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » čtv 23. zář 2021 17:37:19

Alaja píše:Takže oba dva se považují za bůhvíjaké osvícence

Takže jsou na tom stejně jako Ty, Trini a vostalpetr. To je běžné u většiny lidí, kteří za sebou mají nějakou duchovní praxi a zkušenosti.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 134 návštevníků