Reinkarnace

naše první fórum... :-)

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » pon 27. zář 2021 11:41:36

armin píše:Tak teď teda nevím, kdo se tady zlobí. Já teda ne.
Mně to přijde s vámi legrační a přátelské.
Jinak bych tady ani nečetl, ani nepsal.
Vždy jsem zvědav, co zase vymyslíte za moudro nebo blbost.

:veget:



https://www.youtube.com/watch?v=bY7uQ_qBbZs

:kafe:

:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 11:42:24

armin píše:Vždy jsem zvědav, co zase vymyslíte za moudro nebo blbost.


Běž prudit jinam. Na tvoje věčné popichování tady není nikdo zvědavý.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 11:55:21

armin píše:P.S.
S tou reinkarnací Petr napsal že je to blbost. To co jsi psala předtím o reinkarnaci s tím jaksi neladilo, tak jsem byl zvědav, zda jsi náhodou nezměnila názor.


Pokud si vzpomínám, tak Nisargadatta někoho seřval, protože dotyčný se s ním chtěl bavit o reinkarnacích. Nisargadatta řekl, že s takovými hloupostmi nebude ztrácet čas. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod armin » pon 27. zář 2021 12:01:48

Trini píše:
armin píše:P.S.
S tou reinkarnací Petr napsal že je to blbost. To co jsi psala předtím o reinkarnaci s tím jaksi neladilo, tak jsem byl zvědav, zda jsi náhodou nezměnila názor.


Pokud si vzpomínám, tak Nisargadatta někoho seřval, protože dotyčný se s ním chtěl bavit o reinkarnacích. Nisargadatta řekl, že s takovými hloupostmi nebude ztrácet čas. :mrk:


Tak když už si balíš, tak už víš, do čeho jdeš?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 12:46:27

armin píše:
Trini píše:
armin píše:P.S.
S tou reinkarnací Petr napsal že je to blbost. To co jsi psala předtím o reinkarnaci s tím jaksi neladilo, tak jsem byl zvědav, zda jsi náhodou nezměnila názor.


Pokud si vzpomínám, tak Nisargadatta někoho seřval, protože dotyčný se s ním chtěl bavit o reinkarnacích. Nisargadatta řekl, že s takovými hloupostmi nebude ztrácet čas. :mrk:


Tak když už si balíš, tak už víš, do čeho jdeš?


Právě přemýšlím, že jediné, co bych opravdu nechtěla přechodem zapomenout, je Poznání. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » pon 27. zář 2021 15:46:03

Trini píše:
Trini píše:Tohle forum není o radách, ale o přátelské komunikaci, které ty nejsi schopen.


P.S. Dokážeš jen prudit, protože jsi trol a psychopat. Vem si příklad z Honzama. Ten sice pod tvým vlivem taky prudí, ale dokáže se na rozdíl od tebe někdy chovat přátelsky.

Tohle fórum není o přátelské komunikaci. Je o vyzdvihování posílání do zadnice, o špatných pocitech, utrpení, nenávisti, zrůdnostech a psychopatech podsouvaných druhým. Přátelské prostředí vypadá jinak, žiješ v iluzi.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » pon 27. zář 2021 15:48:01

Trini píše:
armin píše:P.S.
S tou reinkarnací Petr napsal že je to blbost. To co jsi psala předtím o reinkarnaci s tím jaksi neladilo, tak jsem byl zvědav, zda jsi náhodou nezměnila názor.


Pokud si vzpomínám, tak Nisargadatta někoho seřval, protože dotyčný se s ním chtěl bavit o reinkarnacích. Nisargadatta řekl, že s takovými hloupostmi nebude ztrácet čas. :mrk:

To není známka "Poznání", ale abstinenčních příznaků. Pak si určitě musel zapálit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » pon 27. zář 2021 15:53:59

vostalpetr píše:Jo je fakt, že žádná zrůda se rozhodně jako zrůda nikdy a nikde neviděla,

Já jsem zrůda i se tak vidím.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 16:10:54

honzam píše:
Trini píše:
Trini píše:Tohle forum není o radách, ale o přátelské komunikaci, které ty nejsi schopen.


P.S. Dokážeš jen prudit, protože jsi trol a psychopat. Vem si příklad z Honzama. Ten sice pod tvým vlivem taky prudí, ale dokáže se na rozdíl od tebe někdy chovat přátelsky.

Tohle fórum není o přátelské komunikaci. Je o vyzdvihování posílání do zadnice, o špatných pocitech, utrpení, nenávisti, zrůdnostech a psychopatech podsouvaných druhým. Přátelské prostředí vypadá jinak, žiješ v iluzi.


Dokud tady bude armin, tak to s tou přátelskou komunikací bude váznout. Bude stále prudit, popichovat a pozdvihovat se. Viděl bys, jak by to bylo jinak, kdyby tady přestal psát a odešel na inspiruj. Potom bys poznal, že přátelské prostředí není iluze. Stačí jeden psychopat/trol a je to v ehm.. háji. Škoda.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 16:12:40

honzam píše:
Trini píše:
armin píše:P.S.
S tou reinkarnací Petr napsal že je to blbost. To co jsi psala předtím o reinkarnaci s tím jaksi neladilo, tak jsem byl zvědav, zda jsi náhodou nezměnila názor.


Pokud si vzpomínám, tak Nisargadatta někoho seřval, protože dotyčný se s ním chtěl bavit o reinkarnacích. Nisargadatta řekl, že s takovými hloupostmi nebude ztrácet čas. :mrk:

To není známka "Poznání", ale abstinenčních příznaků. Pak si určitě musel zapálit.


Já ti tvůj pohled neberu. Samozřejmě si o tom můžeš myslet, co chceš. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 16:15:07

honzam píše:
vostalpetr píše:Jo je fakt, že žádná zrůda se rozhodně jako zrůda nikdy a nikde neviděla,

Já jsem zrůda i se tak vidím.


Asi si pod pojmem zrůda představujete něco jiného. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » pon 27. zář 2021 16:32:34

Trini píše:
honzam píše:
vostalpetr píše:Jo je fakt, že žádná zrůda se rozhodně jako zrůda nikdy a nikde neviděla,

Já jsem zrůda i se tak vidím.


Asi si pod pojmem zrůda představujete něco jiného. :mrk:

Představuji si přibližně tohle:

Lady Gaga - Born This Way (matka nestvůra)

Vetřelec 2 - ukázka (královna vetřelců)

Tohle není SEN ! (šediváci)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Alaja » pon 27. zář 2021 17:45:56

honzam píše:Představuji si přibližně tohle:

Lady Gaga - Born This Way (matka nestvůra)

Vetřelec 2 - ukázka (královna vetřelců)

Tohle není SEN ! (šediváci)


:mrgreen:
To má Armin z toho, že je furt tak převelice inkognito....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Reinkarnace

Příspěvekod armin » pon 27. zář 2021 18:13:40

Trini píše:
armin píše:Tak když už si balíš, tak už víš, do čeho jdeš?


Právě přemýšlím+;+, že jediné, co bych opravdu nechtěla přechodem zapomenout, je Poznání. :-)

Pan Tomáš mi jednou říkal, když jsme se bavili o bardu, že by měl udělat o tom přednášku (bohužel k tomu nedošlo). Že mnohým může připadat až nespravedlivé, jak postoj jedince v době umírání může zásadně ovlivnit jeho další osud, průběh bardem atd.
Tohle intuitivně vyhmátli katolíci s tím jejich posledním pomazáním a zpovědí před smrtí
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reinkarnace

Příspěvekod Trini » pon 27. zář 2021 18:40:33

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Tak když už si balíš, tak už víš, do čeho jdeš?


Právě přemýšlím+;+, že jediné, co bych opravdu nechtěla přechodem zapomenout, je Poznání. :-)

Pan Tomáš mi jednou říkal, když jsme se bavili o bardu, že by měl udělat o tom přednášku (bohužel k tomu nedošlo). Že mnohým může připadat až nespravedlivé, jak postoj jedince v době umírání může zásadně ovlivnit jeho další osud, průběh bardem atd.
Tohle intuitivně vyhmátli katolíci s tím jejich posledním pomazáním a zpovědí před smrtí


Snad odjakživa mi bylo jasné, že každý má po smrti to, na co věří. To bardo podle Tibetské knihy mrtvých mají ti, co jsou nějak spojeni s budhismem, podle křestanů je to zase očistec, ráj a peklo. Většina spíš ateistických, materialisticky založených lidí skončí v jakémsi tupém polospánku - zdánlivém nebytí, než se znovu někde zrodí. Prostě podle tvé víry se ti stane.

Myslím, že většina lidí lpí na životě na zemi, a proto se sem vrátí. Samozřejmě zapomenou, co bylo předtím, a začnou (zdánlivě) zase na novo. Ale do čeho se narodí, bude zřejmě ovlivnovat to, co žili před tím. Třeba když měli pocit, že se jich nijak netýká, že jsou na světě žebravé, hladovějící děti, tak se do něčeho takového narodí - bez šance, že by jim někdo chtěl pomoci - jak materiálně, tak duchovně. Vyzkouší si na vlastní kůži, jaké to je.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » úte 28. zář 2021 6:25:52

Já jsem zrůda i se tak vidím.


To já se mohu vidět jakkoliv, mám totiž flexibilní mysl,

takže se mohu vidět nejen jako zrůda ale i jako ten šmok Sarana a tvrdit že mé srdce je čisté,

či se mohu vidět stejně jako Jana a tvrdit že jsem v tý nirváně,

a pokud bych si tu představu často vokpakoval a ztotožnil bych se s ní,

tak pak by to byla pravda, ne-li rovnou Pravda...

A obdobně to pak platí i s tím vnějším,

a jelikože jsem flebilní, je i mé viděné světa flexilní,

takže mohu vidět že jednota je dána bojem protikladů či případně že plátno Vědomí není ničím dotčeno,

ba dokonce že všechno je láska

a z lásky vám pak nakopat prdel...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » úte 28. zář 2021 6:39:05

Pan Tomáš mi jednou říkal, když jsme se bavili o bardu, že by měl udělat o tom přednášku (bohužel k tomu nedošlo). Že mnohým může připadat až nespravedlivé, jak postoj jedince v době umírání může zásadně ovlivnit jeho další osud, průběh bardem atd.
Tohle intuitivně vyhmátli katolíci s tím jejich posledním pomazáním a zpovědí před smrtí


Myslím, že smíření se světem a bohem už dávno vyhmátla sama příroda,

říká se tomu moudrost stáří,

bohužel, pod vlivem všelijakých připitomnělých náboženství a jejich představách o smrti,

blbnou lidé z tý smrti ještě mnohem více, než nadrženej puberták,

a pak vymýšlej ze strachu všelijaký zkratky vo kterých ty píšeš...



A přitom, vo smrti nikdo nic neví, nějaký tý zážitky lidí co se vrátili nejsou nikterak usvědčující z toho, co se potom děje,

to vše jen může být program umírání, jehož cílem je dotyčnýho uvolnit do stavu relaxace, tak aby ta smrt nebyla něčím děsivým, nýbrž něčím příjemným...


Lidé mají pocit, že se někam cestuje, nebíčko peklíčko, podobně jako se i vykládá duchovno "zpět do zdroje"

ale není kam jít, stále jsme ve Zdroji (a Zdrojem),

jenže,

lidé stále hledají nějakou výhodu, jak říká Karl Renz...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » úte 28. zář 2021 6:59:29

Snad odjakživa mi bylo jasné, že každý má po smrti to, na co věří. To bardo podle Tibetské knihy mrtvých mají ti, co jsou nějak spojeni s budhismem, podle křestanů je to zase očistec, ráj a peklo. Většina spíš ateistických, materialisticky založených lidí skončí v jakémsi tupém polospánku - zdánlivém nebytí, než se znovu někde zrodí. Prostě podle tvé víry se ti stane.

Myslím, že většina lidí lpí na životě na zemi, a proto se sem vrátí. Samozřejmě zapomenou, co bylo předtím, a začnou (zdánlivě) zase na novo. Ale do čeho se narodí, bude zřejmě ovlivnovat to, co žili před tím. Třeba když měli pocit, že se jich nijak netýká, že jsou na světě žebravé, hladovějící děti, tak se do něčeho takového narodí - bez šance, že by jim někdo chtěl pomoci - jak materiálně, tak duchovně. Vyzkouší si na vlastní kůži, jaké to je.


Seš přece Vědomí a Vědomí nemá nic společného s nějakými vírami,

prostě jen dělá tu "zkušenost sebe sama"pomocí akcí a reakcí kterým se říká evoluce...

Pravda je paradoxní, na jednu stranu se tě sice nemůže nic dotknout a na stranu druhou vše se tě dotýká,

a přitom je to jen tvoření,

kdo neumí tvořit, tak pak plave v jednom či druhém protikladu,

budto je dobroser co chce měnit svět,

nebo je posránek co chce utéct do nirvány...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod vostalpetr » úte 28. zář 2021 7:07:21

že se jich nijak netýká, že jsou na světě žebravé, hladovějící děti, tak se do něčeho takového narodí - bez šance, že by jim někdo chtěl pomoci - jak materiálně, tak duchovně. Vyzkouší si na vlastní kůži, jaké to je.


To je takovej klasickej případ, budto se na to sere,

nebo naopak se zcela nesmyslně pomáhá,

ale ty lidi lidi to nenaučí tvořit,

a proto žijí v bídě...


Tím nechci říci, že by všichni měli následovat naši západní společnost,

to ne, většině těch lidí je to cizí,

ale jen spoléhat na cizí pomoc, to je stejně nesmyslné jako nesmyslně umírat hlady...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reinkarnace

Příspěvekod honzam » úte 28. zář 2021 8:55:26

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:
vostalpetr píše:Jo je fakt, že žádná zrůda se rozhodně jako zrůda nikdy a nikde neviděla,

Já jsem zrůda i se tak vidím.


Asi si pod pojmem zrůda představujete něco jiného. :mrk:

Představuji si přibližně tohle:

Lady Gaga - Born This Way (matka nestvůra)

Vetřelec 2 - ukázka (královna vetřelců)

Tohle není SEN ! (šediváci)

Ještě také tohle:

Every Sperm is Sacred Monty Python 1280x720 czech subtitle (nezodpovědný rodič)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 140 návštevníků