Zajímavosti

naše první fórum... :-)

Re: Zajímavosti

Příspěvekod vostalpetr » úte 12. dub 2022 18:39:33

Není to náhodou naopak, ne že něco má vědomí, ale že to něco je ve vědomí?


Tak a ani naopak to není,

ještě jinak to je že Vesmír je Vědomí...

Lépe ovšem hovořit o prostoru, než o Vesmíru...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » úte 19. dub 2022 8:22:38

https://tvujmagazin.cz/veda-a-vesmir/na ... -internetu

NASA dokončila první holografickou teleportaci ze Země do vesmíru


17.04.2022


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » úte 19. dub 2022 8:23:33

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech ... -internetu

„Co jste udělali s mým okem?“ Slibují globální revoluci, lidé ale tuší podvod


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » úte 19. dub 2022 8:25:25

https://refresher.cz/113610-Zena-si-po- ... -internetu

Žena si po smrti kočky nechala naklonovat její identickou kopii. Zaplatila více než půl milionu korun

:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » úte 19. dub 2022 8:41:28

https://www.denik.cz/ostatni_kultura/po ... -internetu

Na ulicích rostou automaty na básně. Kobza představil další Poesiomat

:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod vostalpetr » úte 19. dub 2022 10:46:02

Jen aby tam nezapomněli nahrát tu básen o pionýrkách, svazačkách a ženách míru,

tu kliku na točení ale nechápu,

vždyt přece dneska už existují solární panely,

že by tím autoři sledovali nejen rozvoj ducha ale i těla ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Trini » čtv 21. dub 2022 12:54:07

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... y-40394496
Na obloze tento týden uvidíme uskupení čtyř planet. Vrcholí také Lyridy

Hvězdáři mají do neděle unikátní možnost sledovat na obloze naráz Venuši, Mars, Jupiter a Saturn. Každé ráno mezi pátou a šestou hodinou vytvoří řadu, která má být za dobrých atmosférických podmínek viditelná pouhým okem. Do toho v pátek vyvrcholí nejstarší meteorický roj Lyridy, které by měly být rovněž dobře viditelné.

Při čiré hvězdné obloze planety od hvězd rozeznáte podle problikávání. Planety „svítí“ stabilně, a intenzita jejich záře se obvykle nemění.

V brzkých ranních hodinách, kdy mají být tyto objekty viditelné, však hvězdy budou zářit už jen zřídka.

„Východ slunce bude v průběhu následujících dnů nastávat stále dříve, takže je lepší vidět zarovnání dříve. Obtížnější bude zachytit planety v relativně krátkém časovém úseku mezi tím, kdy vystoupí nad obzor a kdy je Slunce následuje,“ říká Jake Foster z oddělení astronomie v Royal Museums Greenwich pro Daily Mail.

„Venuše bude znatelně nejjasnější ze všech čtyř planet a bude zářit jasným bílým světlem. Jupiter bude druhý nejjasnější a také bude zářit bílou barvou,” popisuje Foster.

„Saturn bude zřetelně slabší než ostatní tři, kvůli jeho mnohem větší vzdálenosti od Slunce. Mars bude výrazně rozdílný od ostatních díky svému zbarvení, které se pouhým okem bude jevit jako jasně oranžový světelný bod,” doplnil Foster, jak rozeznat planety od sebe.

V blízkosti seřazení má navíc být viditelný i měsíc v poslední čtvrti.

Lyridy uvidíme dobře
Meteory, které tento astronomicky bohatý týden doplní, jsou letos viditelné od 14. do 30. dubna. V tomto období prolétá Země proudem prachových částic uvolněných z jádra komety Thatcher.

Jméno Lyridy nesou podle souhvězdí Lyry. Právě z něj je totiž uvidíme vylétat. Jedná se o nejstarší meteorický roj, který je na naší planetě znám už 2600 let.

Svého maxima dosáhne roj tento pátek, ve 21 hodin SELČ, tedy přibližně hodinu po západu slunce. Měsíc bude ve fázi krátce před poslední čtvrtí. Pozorovací podmínky budou tedy ještě relativně dobré.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » sob 23. dub 2022 19:14:22

Rady od Zásilkovny, jak obcházet cenzuru. :-)

V podstatě tam ale jde o to, jak se chránit před bonzáky.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » sob 23. dub 2022 20:08:39

Mám takový dojem, žě kdo furt vymýšlí.. jak něco.. sám tone..a svým trapným držkatým luskem mezi prsty.. Říkám ti, měl jsem tě ráď, chtěl se kamarádit, dlouho.. a teď nasrat
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 6:33:20

Pedrito píše:Říkám ti, měl jsem tě ráď, chtěl se kamarádit, dlouho..

Směšné, mě ta tvoje "láska" totiž vůbec nezajímá a nikdy nezajímala. Že TY jsi mě měl rád, že TY jsi se chtěl kamarádit? To jako si opravdu ve své nabubřelosti myslíš, že si z toho sednu naprdel?

Muž je v zásadě postaven na rozumu, tedy věcech transcendentálních, tudíž sebe pochopitelně zdaleka překračujících. Tak co votravuješ, k věcem vyšším jsi slepý a ještě se tupě domníváš, že jsi bez ega. Děti bys nechal očkovat experimentální vakcínou a bez svolení vrchnosti by sis nekoupil ani boty.

Za bolševika vypadala totalita mnohem robustněji a silněji, než je dnešní konglomerát korporačních zmrdů a tajných služeb. A ty že ses proti ní tenkrát angažoval? Nediv se, že se mi vkrádá myšlenka, na čí to asi bylo straně, vezmeme-li v potaz tvůj dnešní postoj a charakter.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 6:39:59

Alfons píše:
Pedrito píše:Říkám ti, měl jsem tě ráď, chtěl se kamarádit, dlouho..

Směšné, mě ta tvoje "láska" totiž vůbec nezajímá a nikdy nezajímala. Že TY jsi mě měl rád, že TY jsi se chtěl kamarádit? To jako si opravdu ve své nabubřelosti myslíš, že si z toho sednu naprdel?

Muž je v zásadě postaven na rozumu, tedy věcech transcendentálních, tudíž sebe pochopitelně zdaleka překračujících. Tak co votravuješ, k věcem vyšším jsi slepý a ještě se tupě domníváš, že jsi bez ega. Děti bys nechal očkovat experimentální vakcínou a bez svolení vrchnosti by sis nekoupil ani boty.

Za bolševika vypadala totalita mnohem robustněji a silněji, než je dnešní konglomerát korporačních zmrdů a tajných služeb. A ty že ses proti ní tenkrát angažoval? Nediv se, že se mi vkrádá myšlenka, na čí to asi bylo straně, vezmeme-li v potaz tvůj dnešní postoj a charakter.

Ty jsi jak moje bývalá žena, udělala si doktorát, a začala myslet na píčoviny.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 7:18:27

Pedrito píše:
Alfons píše:
Pedrito píše:Říkám ti, měl jsem tě ráď, chtěl se kamarádit, dlouho..

Směšné, mě ta tvoje "láska" totiž vůbec nezajímá a nikdy nezajímala. Že TY jsi mě měl rád, že TY jsi se chtěl kamarádit? To jako si opravdu ve své nabubřelosti myslíš, že si z toho sednu naprdel?

Muž je v zásadě postaven na rozumu, tedy věcech transcendentálních, tudíž sebe pochopitelně zdaleka překračujících. Tak co votravuješ, k věcem vyšším jsi slepý a ještě se tupě domníváš, že jsi bez ega. Děti bys nechal očkovat experimentální vakcínou a bez svolení vrchnosti by sis nekoupil ani boty.

Za bolševika vypadala totalita mnohem robustněji a silněji, než je dnešní konglomerát korporačních zmrdů a tajných služeb. A ty že ses proti ní tenkrát angažoval? Nediv se, že se mi vkrádá myšlenka, na čí to asi bylo straně, vezmeme-li v potaz tvůj dnešní postoj a charakter.

Ty jsi jak moje bývalá žena, udělala si doktorát, a začala myslet na píčoviny.

Jasně, jednou je to doktorát, pak myšlení tvojí bejvalky, pak moje myšlení, co za to může...

Já vám řeknu pani, von ten Pedrito je takovej dobrák, ale von má takovou smůlu... :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Arat » ned 24. dub 2022 7:44:08

I mě zajímáš, Alfonsi, kdo jsi, když jsem se tě ptala, neodpověděl jsi, ale není to důležité. :nuda: Armin si myslí, že jsi Zdeněk z Poradny. Ten nebyl až tak sprostý a taky toho moc dlouho nesnes. :mrk:
Tak uvidíme, ráda tě čtu, jsi tady taková štika ve stojatých vodách.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 7:45:43

Ty jsi neuvěřitelnej vůl, Alfons. vyser se na tu psychologii. To asi nemáš z Junga...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod armin » ned 24. dub 2022 7:47:26

Alfons píše: se mi vkrádá myšlenka


Ono těch negativních myšlenek o druhých lidech, o tom jak to na světě chodí atd. se ti vkrádá opravdu hodně.
A nejsi sám - teď se docela dobře každý charakter vybarvuje, zjednoznačňuje.

Neměl ty si nějakého autoritativního rodiče? Někde jsem četl, že to spolu souvisí, že takoví lidé pak nevěří autoritám a pořád je z něčeho podezřívají - jaksi si do nich projikují svůj vztah k tomu rodiči. Stávají se třeba satanisty a podobně a v dnešním podání nacházejí potvrzení oprávněnosti svých negativních pocitů na dezinformačních webech.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Trini » ned 24. dub 2022 8:42:58

Arat píše:I mě zajímáš, Alfonsi, kdo jsi, když jsem se tě ptala, neodpověděl jsi, ale není to důležité. :nuda: Armin si myslí, že jsi Zdeněk z Poradny. Ten nebyl až tak sprostý a taky toho moc dlouho nesnes. :mrk:
Tak uvidíme, ráda tě čtu, jsi tady taková štika ve stojatých vodách.


Je to Zdeněk (Ra) a přitvrdil, protože ho tady Jana nebude banovat. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Trini » ned 24. dub 2022 8:45:24

Alfons píše:
Pedrito píše:Říkám ti, měl jsem tě ráď, chtěl se kamarádit, dlouho..

Tak co votravuješ, k věcem vyšším jsi slepý a ještě se tupě domníváš, že jsi bez ega. Děti bys nechal očkovat experimentální vakcínou a bez svolení vrchnosti by sis nekoupil ani boty.



:mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 8:53:28

A jak je to prostý Miroslave, jak prostá je obyčejná meditace...ani myšlenka - ani pocit... Kým bezeslov jsi... A vše se živě otevře...

Snad i Alfons to poznal, zažil...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Arat » ned 24. dub 2022 9:21:07

Trini píše:
Arat píše:I mě zajímáš, Alfonsi, kdo jsi, když jsem se tě ptala, neodpověděl jsi, ale není to důležité. :nuda: Armin si myslí, že jsi Zdeněk z Poradny. Ten nebyl až tak sprostý a taky toho moc dlouho nesnes. :mrk:
Tak uvidíme, ráda tě čtu, jsi tady taková štika ve stojatých vodách.


Je to Zdeněk (Ra) a přitvrdil, protože ho tady Jana nebude banovat. :-)

Jj, pak mi to došlo, když jsem narazila k jeho příspěvku s Ra... :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 10:04:38

Arat píše:I mě zajímáš, Alfonsi, kdo jsi, když jsem se tě ptala, neodpověděl jsi, ale není to důležité.

Chválím tě, toť královská je otázka otázek – Kdo jsem já?

Když já si ji položilo
když mysli uvěřilo

že je zombie
co se zabije

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 20 návštevníků