Zajímavosti

naše první fórum... :-)

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 10:57:56

Alfons píše:
Arat píše:I mě zajímáš, Alfonsi, kdo jsi, když jsem se tě ptala, neodpověděl jsi, ale není to důležité.

Chválím tě, toť královská je otázka otázek – Kdo jsem já?

Když já si ji položilo
když mysli uvěřilo

že je zombie
co se zabije

Obrázek


Už dloho si kladu otázku, proč vše vidíš tak pesimisticky??? Nejsi přece takovej uhnilej, abys nerozlišil čtyřlístek od hovna..? Přičemž chápu, že tvá zahrádka produkuje vyšlechtěnou květenu... Země je nám společná. I když pod "tvým" glejtem obejímá "tvé" kořínky...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 11:08:27

Je to vše o přístupu. A je to rozdíl, nebo hra. Poznám kdo hraje na poctivého, a může mít deset nicků. A neříkám a neřeknu, kdo jo a kdo jde jen za persifikovanou vidinou.. Seznal jsem, že v každé fázi cesty, jsi ochoten se vzdát sebe, to je důležité
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 11:26:59

Ono tohle rozlišování "kdo si lže" a kdo ne.. se stalo disciplínou. Je to žumpa pocitů. Kdejaké v sobě výše postavené já se totiž (s laskavostí sobě vlastní) dívá na to požehnání koukolem. A takhle se to krásně pozná. Je fuk jestli nadáváš či žehnáš, pozná se to.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 11:31:54

Mahamája
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 19:25:38

armin píše:
Alfons píše: se mi vkrádá myšlenka


Ono těch negativních myšlenek o druhých lidech, o tom jak to na světě chodí atd. se ti vkrádá opravdu hodně.
A nejsi sám - teď se docela dobře každý charakter vybarvuje, zjednoznačňuje.

Neměl ty si nějakého autoritativního rodiče? Někde jsem četl, že to spolu souvisí, že takoví lidé pak nevěří autoritám a pořád je z něčeho podezřívají - jaksi si do nich projikují svůj vztah k tomu rodiči. Stávají se třeba satanisty a podobně a v dnešním podání nacházejí potvrzení oprávněnosti svých negativních pocitů na dezinformačních webech.

Neměl. Ani si nepamatuju, že by mě kdy dal táta naprdel (na rozdíl od mých sourozenců, to byli jinačí raubíři). Učil jsem se dobře, se souhlasem rodičů jsem se naučil falšovat jejich podpis do žákovské knížky a pod domácí úkoly, byla to jen formalita co zdržovala.
Ale už od narození jsem prostě autoritám nevěřil.

A jak jsi to měl ty? Mě zajímá v práci, v IT. O sobě bych řekl, že jsem byl tak mírně nadprůměrný. Ale třeba se stalo, že přišel do firmy kluk, a udělal tu samou práci tak 2x rychleji. Možná i 3x. I kdybych se rozkrájel, tak jsem mu prostě nestačil. Asi 2-3 takové lidi jsem za kariéru potkal. Tomu bych rozuměl, že by kupř. dělali v minulém režimu nějakého vedoucího IT i bez členství v KSČ. Ani proti takovým členům KSČ nic nemám, pokud byli celkem rozumní, plnili svou úlohu, díky nim jsme se tu neměli jak v Severní Korei.

Ale ty jsi nebyl v KSČ. A nejsi chytrej. Ani nemáš odborné vzdělání. Nejsi zvyklý algoritmizovat úlohy, neumíš to. Jestli si kupř. představuješ, že vyplněním a odesláním nějakého internetového formuláře staneš se automaticky něčeho signatářem, tak nejsi ani poučený laik. Ani neumíš pořádně anglicky.

Naproti tomu docela umíš tahat z lidí důvěrné informace. Prý že jsi měl být cosi jako následník Tomáše? Nesmysl, oni nic takového neplánovali. Smysl by to celé mělo jako cover story.

Kandidát tajné spolupráce? Agent?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod armin » ned 24. dub 2022 19:52:43

Alfons píše:Neměl. Ani si nepamatuju, že by mě kdy dal táta naprdel (na rozdíl od mých sourozenců, to byli jinačí raubíři). Učil jsem se dobře, se souhlasem rodičů jsem se naučil falšovat jejich podpis do žákovské knížky a pod domácí úkoly, byla to jen formalita co zdržovala.
Ale už od narození jsem prostě autoritám nevěřil.

A jak jsi to měl ty? Mě zajímá v práci, v IT. O sobě bych řekl, že jsem byl tak mírně nadprůměrný. Ale třeba se stalo, že přišel do firmy kluk, a udělal tu samou práci tak 2x rychleji. Možná i 3x. I kdybych se rozkrájel, tak jsem mu prostě nestačil. Asi 2-3 takové lidi jsem za kariéru potkal. Tomu bych rozuměl, že by kupř. dělali v minulém režimu nějakého vedoucího IT i bez členství v KSČ. Ani proti takovým členům KSČ nic nemám, pokud byli celkem rozumní, plnili svou úlohu, díky nim jsme se tu neměli jak v Severní Korei.

Ale ty jsi nebyl v KSČ. A nejsi chytrej. Ani nemáš odborné vzdělání. Nejsi zvyklý algoritmizovat úlohy, neumíš to. Jestli si kupř. představuješ, že vyplněním a odesláním nějakéších šéfůho internetového formuláře staneš se automaticky něčeho signatářem, tak nejsi ani poučený laik. Ani neumíš pořádně anglicky.

Naproti tomu docela umíš tahat z lidí důvěrné informace. Prý že jsi měl být cosi jako následník Tomáše? Nesmysl, oni nic takového neplánovali. Smysl by to celé mělo jako cover story.

Kandidát tajné spolupráce? Agent?


Dík za upřímnou reakci - toho si u tebe cením.
Já jsem původně zemědělec (VŠZ), napřed jsem šel do výzkumu a následně jsem přešel v rámci oboru do nově vznikajícího IT - na školení, programování, udělal jsem ve firmě několik uživatelských programů - rychleji a dokonaleji než ostatní kolegové - velmi mne to bavilo, pak tam nastoupil nový ředitel - ten chtěl - mládí vpřed a moje šéfová mne řediteli k této roli doporučila - tak mne oslovil a usadil do funkce ředitele odboru. Najednou jsem byl šéfem mé šefové i dalších šéfů. I bez těch stranickejch serepetiček. No prostě to je osud. Brzy mi tahle role ale lezla na nervy a když ředitel přišel, že to nemohu dále dělat, když nevstoupím do strany, odmítl jsem a bral jsem to jako východisko z toho, že mi tahle role nevyhovovala. No a pod okny se v té době - na Václaváku, kde jsme sídlili, probíhaly demonstrace a pak revoluce a chudák ředitel nevěděl, jak se zachovat - tak mne nevyhodil, zřejmě chtěl vypadat pěrestrojkově.
A ty si z toho zase děláš nějaké konspirace a kdoví co ještě. Ale v realitě je to zkrátka osud. Já jsem byl vždy více či méně viditelně odpůrcem komunistického režimu, stejně jako můj otec. Ale ty mi teď přijdeš jak vystřižený z těch proruských - prokomunistických magorů (KSČ, KSČM)
Jak jsi k tomu přišel?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Zajímavosti

Příspěvekod armin » ned 24. dub 2022 20:09:40

P.S.
Ty jsi v hmotném životě byl nějak neúspěšnej? To by to vysvětlovalo, když příčinou tvých postojů nejsou ty rodiče.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 20:13:30

armin píše:A ty si z toho zase děláš nějaké konspirace a kdoví co ještě. Ale v realitě je to zkrátka osud. Já jsem byl vždy více či méně viditelně odpůrcem komunistického režimu, stejně jako můj otec. Ale ty mi teď přijdeš jak vystřižený z těch proruských - prokomunistických magorů (KSČ, KSČM)
Jak jsi k tomu přišel?

Když se zpřístupnily Cibulkovy svazky, díval jsem se tam. Zajímavé souvislosti mi to přineslo, třeba o některých spolužácích, co bych nečekal.

Takže mě jen tak neoblbneš.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » ned 24. dub 2022 20:21:21

armin píše:P.S.
Ty jsi v hmotném životě byl nějak neúspěšnej? To by to vysvětlovalo, když příčinou tvých postojů nejsou ty rodiče.

Tvl co to furt meleš za kraviny, teď študuju učebnici o burze abych zachránil těch svejch pět švestek před inflací a ty mě tu zdržuješ těma svejma psychologickejma hovadinama.

Asi bych měl dát něco do Gaspromu, někde k tomu odvážné vybízel Lukáš Kovanda. Neboť Gazprom mít plyn bude, na rozdíl od EU (která už rublem potichu platí).
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Pedrito » ned 24. dub 2022 20:27:15

Alfons píše:
armin píše:A ty si z toho zase děláš nějaké konspirace a kdoví co ještě. Ale v realitě je to zkrátka osud. Já jsem byl vždy více či méně viditelně odpůrcem komunistického režimu, stejně jako můj otec. Ale ty mi teď přijdeš jak vystřižený z těch proruských - prokomunistických magorů (KSČ, KSČM)
Jak jsi k tomu přišel?

Když se zpřístupnily Cibulkovy svazky, díval jsem se tam. Zajímavé souvislosti mi to přineslo, třeba o některých spolužácích, co bych nečekal.

Takže mě jen tak neoblbneš.


Neplácej. Svůj pohled házíš do světa. Což je hezký. Ale svůj starej morousovskej přístup nevyhodíš. Jasně, nejsi diskař, nýbrž judista. Já judu nehovím. Kdysi aikido. A rus s patřičným jménem Kozak, co u nás pracoval už asi před dvaceti lety, mě učil o přestávkách Systema... Staré umění Kozáků.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » čtv 28. dub 2022 1:03:17

https://www.dotyk.cz/magazin/slunce-eru ... 00427.html

Už týden se chová slunce podivně. Vyvíjí nezvyklou aktivitu. Může ohrozit Zemi?

27. duben 2022


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alaja » čtv 28. dub 2022 1:18:34


https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vel ... ech-pauzy/

Velký hadronový urychlovač překonal protonový rekord jen několik dní po 3 letech pauzy

27. 4. 2022

Evropský Velký hadronový urychlovač po tříleté odstávce kvůli údržbě a modernizaci opět spustil své protonové svazky na nebývalé úrovni energie. (Foto: Flickr)

Stačilo jen pár dní ladění, aby pilotní proudy protonů dosáhly rekordní energie 6,8 teraelektronvoltů neboli TeV. Tím byl překonán předchozí rekord 6,5 TeV, který LHC stanovil v roce 2015 na začátku druhého běhu urychlovače částic.

Nová úroveň se „velmi blíží projektované energii LHC, která je 7 TeV“, uvedl dnes ve videu oznamujícím tento milník Jörg Wenninger, vedoucí sekce provozu svazku LHC a koordinátor stroje LHC v CERN.

Až srážeč na francouzsko-švýcarských hranicích obnoví poctivý vědecký provoz, pravděpodobně během několika měsíců, plánuje mezinárodní tým LHC řešit záhady, které by mohly posunout fyzikální teorie novým směrem.

Prozatím Wenninger a jeho kolegové vysílají samostatné svazky složené z relativně malého počtu protonů skrze podzemní prstenec supravodivých magnetů o průměru 17 mil (27 km).

Inženýři si chtějí být naprosto jisti, že srážeč může být bezpečně provozován v návaznosti na změny provedené během odstávky, než zahájí vysokoenergetické srážky – a vyhnout se nákladné opravě, jaká musela být provedena krátce po prvním zapnutí LHC v roce 2008.

„Během druhé dlouhodobé odstávky urychlovačového komplexu CERN prošly stroje a zařízení zásadní modernizací,“ vysvětlil v tiskové zprávě ředitel CERN pro urychlovače a technologie Mike Lamont.

„Samotný urychlovač LHC prošel rozsáhlým konsolidačním programem a nyní bude pracovat s ještě vyšší energií a díky zásadním vylepšením v komplexu injektorů bude poskytovat výrazně více dat pro modernizované experimenty LHC.“

Během prvního provozu urychlovače LHC vědci shromáždili data, která v roce 2012 poukázala na objev Higgsova bosonu, za nějž získali Nobelovu cenu.

Druhý běh, který trval v letech 2015 až 2018, přinesl zvýšení energie a svítivosti – ale k žádnému objevu na úrovni Higgsova bosonu nedošlo. Nadcházející třetí běh má trvat do roku 2026.

V uplynulých třech letech tým LHC modernizoval magnetický systém, aby zúžil ohnisko svazků a vytvořil mnohem více srážek za sekundu.

Vylepšen byl také analytický software, který umožňuje analyzovat 30 milionů průniků svazků částic za sekundu. Ke stávajícím detektorům na urychlovači LHC přibyly dva nové experimenty FASER a SND@LHC, jejichž cílem je hledat jevy, které přesahují rámec standardního fyzikálního modelu.

Takové jevy by mohly objasnit povahu temné hmoty, která je hojnější než běžná hmota, kterou vidíme ve vesmíru. Mohly by potvrdit existenci dosud nepoznaných supersymetrických částic, dalších rozměrů, mikroskopických černých děr nebo páté základní přírodní síly.

„Po páté síle pátrám tak dlouho, jak dlouho jsem částicovým fyzikem,“ řekl BBC Sam Harper, člen týmu pro detektor CMS na LHC.

„Možná je to ten správný rok.“

Zdroj: universetoday.com

Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » pát 29. dub 2022 6:46:43

Libo Malý: Time to leave even #Twitter?

Libor Malý (zakladatel jobs.cz, kterou prodal za necelou miliardu), se ptá, zda opustit twitter kvůli hrozbě svobody slova. Legrační.

On ten problém zřejmě bude mnohem hlubší, než aby se dal odbýt např. konstatováním, že armin a jemu podobní jsou "intelektuálně ne zcela zdatní".

Než jsem se dostal do Barmy, strávil jsem asi půl roku v Indii. "Hledal jsem gurua." A pochopitelně jako český buddhista jsem hledal mezi Tibeťany/vadžrajánou. Ale nemohl jsem nikoho najít. Kolikrát ani oni duchovní klášterní představitelé nemuseli nic říkat, když jsem je osobně viděl, prostě jsem věděl, že mi nepomůžou. Tibetská půdža (=obřad) jako duchovní cvičení pro mne neměla vůbec žádný význam. Byl jsem z toho tak frustrován, že i když jsem byl v severní Indii, ani jsem do Dharamshaly nezavítal, prostě jsem věděl, že je to k ničemu.

I po návratu z Barmy jsem přemýšlel o Dzogčhenu, připadalo mi to dobré, jako duchovní praxe. Ale (jak jsme se shodl i s jinými) ti lidi prostě nejsou "moje krevní skupina".

Čili
- obrazotvornost je ve světě značně mocná, Libor Malý vytvořil obrovskou přidanou hodnotu
- karma je zákon příčiny a následku a není náhoda, že má Tibet svou karmu

Libor Malý, ať chce nebo ne, plní agendu NWO. Odtud i jeho Deník N, hearth.net. Což je samo o sobě děsivé, podobně jako je děsivý osud Světlonoše, který z dobré vůle nosil lidem Světlo. Resp. je to tak, jak to je, a jak jsem si uvědomil po návratu z Barmy: neexistuje způsob, jak sdělit hlubší zkušenost (protože ona je zkušeností změny sebe). Neexistuje způsob, jak přesvědčit fialisty. A ty nůžky se rozevírají. :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod armin » pát 29. dub 2022 20:11:50

Dík za něco z tvého života.
Co jsi měl za problém, že tě to vedlo k sebevraždě? To je dost podstatné v dané situaci asi to nejpodstatnější.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Arat » pát 29. dub 2022 20:33:25

.... neexistuje způsob, jak sdělit hlubší zkušenost (protože ona je zkušeností změny sebe). Neexistuje způsob, jak přesvědčit fialisty. A ty nůžky se rozevírají. :-)


Ne zcela souhlasím, že nelze sdělit hlubší zkušenost.
Lépe řečeno, předat, to je to podstatné, "umět" předat (svou) zkušenost....

Lze to. Pokud je skutečně tvou za-žitou zkušeností.
Mistrem v předání této zkušenosti je pro mě Anker Larsen, který pomocí příběhu, který jako jediný zprostředkuje prožití, dokáže přenést tu esenci prožitku, prožitek samotný.... a tím i zkušenost....

Málo je takových, kteří zcela zbaveni ega, předávají to, co je většině pořád skryté.... a přitom tak prosté a obyčejně jednoduché....
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » sob 30. dub 2022 5:52:45

armin píše:Dík za něco z tvého života.
Co jsi měl za problém, že tě to vedlo k sebevraždě? To je dost podstatné v dané situaci asi to nejpodstatnější.

Nic konkrétního, nejlépe to asi vystihuje buddhistický termín dukkha.

Obrazně by se to dalo popsat jako bys neustále krvácel a nevěděl kde a proč.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » sob 30. dub 2022 5:58:37

Arat píše:
.... neexistuje způsob, jak sdělit hlubší zkušenost (protože ona je zkušeností změny sebe). Neexistuje způsob, jak přesvědčit fialisty. A ty nůžky se rozevírají. :-)


Ne zcela souhlasím, že nelze sdělit hlubší zkušenost.
Lépe řečeno, předat, to je to podstatné, "umět" předat (svou) zkušenost....

Lze to. Pokud je skutečně tvou za-žitou zkušeností.
Mistrem v předání této zkušenosti je pro mě Anker Larsen, který pomocí příběhu, který jako jediný zprostředkuje prožití, dokáže přenést tu esenci prožitku, prožitek samotný.... a tím i zkušenost....

Málo je takových, kteří zcela zbaveni ega, předávají to, co je většině pořád skryté.... a přitom tak prosté a obyčejně jednoduché....

Pokud je u dvou lidí ta zkušenost podobná, pak na ni lze slovy poukázat. Ale nejde ji slovy vytvořit. Maminky "Hais, nesahej na kamínka", poukazuje na zkušenosti fyzické bolesti.

Maminka by se mohla uvysvětlovat, ale pokud dítě nezažije fyzickou bolest/puchýř, nemůže mamince porozumět.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Arat » sob 30. dub 2022 10:38:05

Proto píšu o PROŽITKU, který podle mě jediný může zprostředkovat zkušenost. A nejlépe díky příběhu...

Samotná slova určitě ne, to vidíme u Jany nebo Miroslava, to je jen plácání suché slámy, nic víc.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Alfons » sob 30. dub 2022 11:44:56

Můžeš naslouchat příběhy o sladkosti medu a může to tak být po celý život. Ale to není ochutnat med.

Nebo podobně jako armin můžeš naslouchat vypravěčům o zlém ruském medvědovi. Než se probudíš v ukrajinské realitě. :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Zajímavosti

Příspěvekod armin » sob 30. dub 2022 14:07:19

Alfons píše:Můžeš naslouchat příběhy o sladkosti medu a může to tak být po celý život. Ale to není ochutnat med.

Máte oba svým způsobem pravdu.
Ten "med" máme, ale nevíme kde a dokonce ani nevíme, že nějaký med existuje. A někdo "znalý" nám může k němu ukázat cestu (způsob).
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron