Z Poradny a Inspiruj

naše první fórum... :-)

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod salmo1cz » sob 19. bře 2022 12:26:54

V mém samadhi byl vnitřní dialog relativně snadný při přestupu z vozidel.Nicméně zapojení paměti už tak jednoduché nebylo, bylo to jako najít vzpomínku na sen.Tedy docela úsilí, podobně to mám pokud chci meditovat.Mysl je prázdná, můžete tam ale vložit jakýkoli koncept a na něm se točit.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod salmo1cz » sob 19. bře 2022 12:42:10

Trini píše:
Jana píše:
Teď by bylo zajímavé zjistit, co je "normální vědomí", jestli existuje více druhů vědomí, jestli existuje nějaké, které je běžné, a které je nějak mimořádné, a tím pádem od běžného vědomí odlišné.


Salmo už to napsal.

Jana píše:
I když v noci ve spánku bude sen znovu vypadat jako skutečný, každé ráno je jasné, že to, co se zdálo, není skutečné. Ve snu je těžké uvědomit si, že je to sen.


Sen je skutečný a opravdu existuje. Ty myslíš zřejmě to, co se ve snu objevuje, že není součástí tohoto světa normálního denního vědomí. A protože jsme byli naučeni jako skutečnost vnímat jen tento svět, tak si myslíme, že to, co je ve snu není skutečné, že to neexistuje. Ale já to tak nevidím. Pro mne je sen stejně skutečný jako tento svět. Je to astrální svět. který je součástí projevu, manifestace Nadjá.
A samozřejmě je možné si uvědomit ve snu, že nejde o svět normálního denního vědomí. Jsou na to praktiky, kterými se to dá trénovat. Pro staré Toltéky to bylo velmi důležité.

:-)

Já sice ty praktiky neznám, ale naučil jsem se uvědomit si sen, že nejde o běžné vědomí.Dokonce to je někdy zábava, protože v tom astrálu si můžeš hrát a ještě u toho spíš. :cool:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Jana » sob 19. bře 2022 12:47:23

...ananda je sanskrtské slovo vyjadřující blaženost. Lidské tělo si tuto látku dokáže samo vyprodukovat, nicméně účinku je dosaženo až v momentě, kdy dojde ke spojení s kanabinoidními receptory CB1 a CB2. Následuje kaskáda změn projevujících se téměř na všech úrovních, jmenovitě ovlivňuje centrální nervovou soustavu (CNS), imunitní systém nebo autonomní nervovou soustavu zajišťující mimo jiné přijímání potravy, rozmnožování, odpočinek, trávení, odolnost vůči stresu a fungování organismu v klidovém režimu.


Jasně, jen ji není možné nazývat věčnou.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alaja » sob 19. bře 2022 12:55:43

Babička Jety vstoupila do místnosti ve velmi rozjařeném stavu. Fren na ni koukla a řekla: Dám si co ty.
Babička Jety otevřela kabelku a začala se v ní přehrabovat : Mám tu projímadlo, .....



Až ten díl z Chůvy k pohledání najdu, tak to sem dám.

:kafe:

A nebo, najděte si to sami....

https://www.youtube.com/watch?v=w7AqEVT ... H9&index=1

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod salmo1cz » sob 19. bře 2022 13:08:00

Ano, když půjdeme na dřeň tak se jedná o fyzikálně chemickou reakci v thalamu.
A jelikož mám důvěru v boha, respektive v to co je tak je to dobré.Takhle jednoduše to vnímám bez ohledu na koncepty. :hahaha:
Já jsem to nevymyslel jak to je tak to je.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Jana » sob 19. bře 2022 13:19:02

salmo1cz píše:Ano, když půjdeme na dřeň tak se jedná o fyzikálně chemickou reakci v thalamu.
A jelikož mám důvěru v boha, respektive v to co je tak je to dobré.Takhle jednoduše to vnímám bez ohledu na koncepty. :hahaha:
Já jsem to nevymyslel jak to je tak to je.


Ano, díky. Když se půjde na dřeň existence čehokoliv, tak je tu jen sat-čit-ánanda.

Pokud by měla být závislá na těle, znamenalo by, že vědomí je omezené tělem. Nicméně mou zkušeností je, že i to tělo je ve vědomí, které je (jde-li se na dřeň existence, Bytí) sat-čit-ánandou.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 13:26:47

salmo1cz píše:V mém samadhi byl vnitřní dialog


Opravdu dialog? U mně je to monolog.
Zajímá mě to, protože podle starých Toltéků je právě problém ten dialog. Od toho podle nich je potřeba se osvobodit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 13:28:56

Jana píše:
...ananda je sanskrtské slovo vyjadřující blaženost. Lidské tělo si tuto látku dokáže samo vyprodukovat, nicméně účinku je dosaženo až v momentě, kdy dojde ke spojení s kanabinoidními receptory CB1 a CB2. Následuje kaskáda změn projevujících se téměř na všech úrovních, jmenovitě ovlivňuje centrální nervovou soustavu (CNS), imunitní systém nebo autonomní nervovou soustavu zajišťující mimo jiné přijímání potravy, rozmnožování, odpočinek, trávení, odolnost vůči stresu a fungování organismu v klidovém režimu.


Jasně, jen ji není možné nazývat věčnou.


No jo, protože člověk musí jednou zemřít. A pak obvykle přijde závoj zapomnění.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 13:30:36

salmo1cz píše:Já sice ty praktiky neznám, ale naučil jsem se uvědomit si sen, že nejde o běžné vědomí.Dokonce to je někdy zábava, protože v tom astrálu si můžeš hrát a ještě u toho spíš. :cool:


Obrázek
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 13:48:57

salmo1cz píše:Ano, když půjdeme na dřeň tak se jedná o fyzikálně chemickou reakci v thalamu.


Tak se to jeví v realitě světa, v kterém je základem lidské tělo a jeho chemické reakce.

salmo1cz píše:
A jelikož mám důvěru v boha, respektive v to co je tak je to dobré.Takhle jednoduše to vnímám bez ohledu na koncepty. :hahaha:


To je o víře. Člověk ji obvykle potřebuje, aby se nějak dokázal vyrovnat se světem. Ale to by mně nikdy nestačilo. Poznat, jak to opravdu je a proč to tak je - to je to, o co mně šlo.

salmo1cz píše:Já jsem to nevymyslel jak to je tak to je.


Akceptance je ok. Teprve ta může vést k odpovědi na otázku Proč?.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Jana » sob 19. bře 2022 13:59:39

Trini píše:
Akceptance je ok. Teprve ta může vést k odpovědi na otázku Proč?.


Tak nějak, Péťo, nevím. K cíli podle mě nevede nikdy odpověď na otázku "Proč", ale "Jak".

Nicméně i tu hru na "Proč" taky miluju, i když je mi to celkem vzato, jedno.

Konec konců, není možné být jinde, než v Cíli, který tady teď právě je.

:sun:
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 14:11:25

Jana píše:Nicméně i tu hru na "Proč"


Asi právě proto, že to u mě nebyla hra, ale smrtelně vážná záležitost, to k cíli vedlo, Jani. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 14:15:49

Trini píše:
Jana píše:Nicméně i tu hru na "Proč"


Asi právě proto, že to u mě nebyla hra, ale smrtelně vážná záležitost, to k cíli vedlo, Jani. :-)



P.S.
K Poznání, že žádný cíl není. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod vostalpetr » sob 19. bře 2022 15:15:59

Konec konců, není možné být jinde, než v Cíli, který tady teď právě je.


U idiotů jako jsi ty zcela nepochybně nelze bejt jinde než v cíli právě ted,

jinak většina lidí v Přítomnosti rozhodně nežije,

a dokonce i pablb Tolle si plete Přítomnost s přítomným okamžikem,

takže neser hovna blbko !



Jo a ty svý vizualizace vyčteného a nepochopeného si laskvě strč do prdele !!!

:tralala:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod salmo1cz » sob 19. bře 2022 17:24:31

Trini píše:
salmo1cz píše:V mém samadhi byl vnitřní dialog


Opravdu dialog? U mně je to monolog.
Zajímá mě to, protože podle starých Toltéků je právě problém ten dialog. Od toho podle nich je potřeba se osvobodit.

Monolog to byl než se tam přimotal Išvara.Píše se o něm ledacos, ale mě připadal takovej trochu nepovedenej,tak trochu jako malej zmetek. :nene:
Takže nakonec jsem ho poslal doprdele.
Odešel v půlce věty... říkám tohle není slušné na tebe si dám milej zlatej pozor.
No trochu obava tam byla...ale proč se bavit s kovaříčkem když vidíte Kováře.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » sob 19. bře 2022 20:22:36

salmo1cz píše:
Trini píše:
salmo1cz píše:V mém samadhi byl vnitřní dialog


Opravdu dialog? U mně je to monolog.
Zajímá mě to, protože podle starých Toltéků je právě problém ten dialog. Od toho podle nich je potřeba se osvobodit.

Monolog to byl než se tam přimotal Išvara.Píše se o něm ledacos, ale mě připadal takovej trochu nepovedenej,tak trochu jako malej zmetek. :nene:
Takže nakonec jsem ho poslal doprdele.
Odešel v půlce věty... říkám tohle není slušné na tebe si dám milej zlatej pozor.
No trochu obava tam byla...ale proč se bavit s kovaříčkem když vidíte Kováře.

Tihle duchovní machři to je počteníčko :-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » sob 19. bře 2022 20:31:27

Jestli je tu někdo, zdravého rumu a hlavně srdce, tak se nějakými Vostály a dalšími relatvizujícími individui nenechá zmást.
Kdo se nechá, v kom to pozitivně rezonuje, ten se skutečnou duchovní cestou nemá nic společného.
Prostě na to ještě nemá.
:-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Jana » sob 19. bře 2022 21:03:36

armin píše:Jestli je tu někdo, zdravého rozumu a hlavně srdce, tak se nějakými Vostály a dalšími relatvizujícími individui nenechá zmást.
Kdo se nechá, v kom to pozitivně rezonuje, ten se skutečnou duchovní cestou nemá nic společného.
Prostě na to ještě nemá.
:-)


Zcela jistě je zbytečné zmatení čímkoliv. Naše existence je sama o sobě Boží, dokonalá, bez ohledu na to, jaký je tady projev, bez ohledu na to, co si kdo o tom myslí. Bezpodmínečná láska si nepotřebuje klást podmínky, co si kdo má myslet, nepotřebuje ulpívat na jakékoliv myšlence. Prostě je jen radostí, štěstím, a to ke šťastnému životu bohatě stačí.

A to, co není láska, nestojí za pozornost.

:sun:

Ovšem osobně to každý může mít úplně jinak.

:malir:
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 21:17:42

salmo1cz píše:
Trini píše:
salmo1cz píše:V mém samadhi byl vnitřní dialog


Opravdu dialog? U mně je to monolog.
Zajímá mě to, protože podle starých Toltéků je právě problém ten dialog. Od toho podle nich je potřeba se osvobodit.

Monolog to byl než se tam přimotal Išvara.


Mně se do monologu připletlo něco, když mi bylo 13 let. Bylo to velmi nepříjemné. Naštěstí to za čas zmizelo.
:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » sob 19. bře 2022 21:22:46

Jana píše:Ovšem osobně to každý může mít úplně jinak.

:malir:


A taky má. To je ok. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 116 návštevníků