Z Poradny a Inspiruj

naše první fórum... :-)

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » pát 01. dub 2022 20:24:48

Trini píše:Rusko nebojuje jenom proti Ukrajině, ale taky proti USA a EU.

Ne, Rusko bojuje proti Ukrajině, chce ji zabrat, ovládnout a je to svinstvo.
Žádné kecy to nemohou obhájit. Zabíjí Ukrajince a ničí jejich infrastrukturu a domovy.
Ukrajina Rusku nic neudělala, naopak Rusové před tím obsadili Krym a dlouhodobě se snaží odtrhnout Donbas atd.
Přitom by Rusko spolu s USA a Británií měli garantovat územní celistvost Ukrajiny.
Ukrajina není ani EU ani USA - Rusové zabíjejí nevyprovokaně svoje bratry.
Bratrovrazi...
Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » pát 01. dub 2022 20:52:10

Kdo je napaden, má právo se bránit?
Podle Trini v jistých případech, jako je Ukrajina, asi ne.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » pát 01. dub 2022 21:20:59

armin píše:d velkomožným agresorem


Velkomožný agresor je USA a NATO/EU je jeho poskok. Společně tuto situaci vyprovokovaly, aby oslabily Rusko a jeho pozici ve světě. Uvidí se, jestli se jim to podaří. Afrika, Jižní Amerika a většina Asie se do toho zatím nenechaly zatáhnout, což se jim vůbec nehodí.

Ale klidně se top ve vlnách zloby a nenávisti k Rusku. Fakt se divím, že jsi nevzal pistolku a už tam nebojuješ, jako jiní Češi. kteří jsou už zranění nebo nezvěstní.

Mne svou nenávistí nenakazíš, neidentifikuji se ani s Ukrajinou (jako ty) ani s Ruskem. Dívám se na to s nadhledu. Ty už povětšinou působíš jako nepříčetný a tím zcela nedůvěryhodný.

Stačilo by, kdyby Ukrajina neprohlásila, že nebude dodržovat minské dohody, a žádná válka s Ruskem by se nekonala. Že to bylo od USA naplánované, bylo jasné, když nikdo Ukrajině neřekl, že ty minské dohody musí dodržovat.

Alaja a salmo působí klidně, ty hystericky. V takovýhle situacích je nejdůležitější klid a rozvaha. Ale skoro všichni evropští politici jaksi zešíleli a hrají si na vojáčky. Takřka to vypadá, že jim už nějaká válka chyběla.

Ale ani to už mne nepřekvapuje. Svět začal před časem šílet a neustále se to stupnuje.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » pát 01. dub 2022 21:33:04

armin píše:Kdo je napaden, má právo se bránit?
Podle Trini v jistých případech, jako je Ukrajina, asi ne.


Ruská menšina na Ukrajině, když začala být tvrdě utlačovaná, měla taky právo se bránit. Tím utlačováním všechno začlo. No, jo, vlastně to začlo maidanem - násilným svržením demokraticky zvolené vlády. Aby se mohla utlačovat ruská menšina.

Rakousko má jako úřední jazyk kromě němčiny také chorvátštinu, slovinštinu a madarštinu na územích, kde tyto menšiny žijí. Ale na Ukrajině se po maidanu ruština ruské menšině zakázala. Proto to tam tak dopadá.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alaja » pát 01. dub 2022 21:37:13

Aha, tak odtud má armin ty své užitečné idioty..... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=omoyumTFvuE

Is Germany complicit in Putin's war in Ukraine? | DW News
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alaja » pát 01. dub 2022 21:46:59

Ale ani to už mne nepřekvapuje. Svět začal před časem šílet a neustále se to stupnuje.


To mi cosi připomnělo....

Můj manžel míval občas chvilky, kdy se nutně potřeboval s někým pohádat, i třeba kvůli nějaké naprosté prkotině....
V devadesátkách už jsem toho měla dost, a jednou jsem mu řekla, že mne nebaví se hádat. Ať řekne přímo, co mu zrovna vadí a já buď řeknu že má pravdu nebo když jí mít nebude, tak si to bude muset probrat sám se sebou. A víš, co mi na to řekl? Že on se musí občas v někým pohádat a tak si na někom vybít ten svůj nadbytek adrenalínu...jaksi ze zdravotních důvodů...... :nevim:
Třeba to má náš staříček armin podobné.... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » pát 01. dub 2022 22:05:55

Trini píše:
armin píše:d velkomožným agresorem


Velkomožný agresor je USA a NATO/EU je jeho poskok. Společně tuto situaci vyprovokovaly, aby oslabily Rusko a jeho pozici ve světě.

Jo, tak vono Rusko zaútočilo na Ukrajinu, protože si to USA a NATO přáli?
Tak o tom mi vyprávěj. Že by Putin byl takový magor a poskok a plnič přání USA a NATO? :hahaha:

Ale vypadá to, že doufejme se Putin tímhle svým dobrodružstvím opravdu oslabí a dá chvíli pokoj - pokud teď, když se mu nedaří, nepoužije k prosazení svých světovládných představ jaderné zbraně.
Hitler by je určitě použil. Buď já, nebo nikdo...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » pát 01. dub 2022 22:20:58

armin píše:
Trini píše:
armin píše:d velkomožným agresorem


Velkomožný agresor je USA a NATO/EU je jeho poskok. Společně tuto situaci vyprovokovaly, aby oslabily Rusko a jeho pozici ve světě.

Jo, tak vono Rusko zaútočilo na Ukrajinu, protože si to USA a NATO přáli?


Vytvořilo situaci, kdy bylo jasné, že Rusko bude muset vojensky zasáhnout, a tak budou mít příležitost ho ekonomicky zničit. Uvidí se, jestli jim to vyjde. Ukrajinu obětovali. Na státech východní Evropy jim ve skutečnosti nezáleží. Ty jsou pro ně něco jako airbag. Když přijde do tuhého, tak se na ně jako obvykle vykašlou.
Nenavezlo USA už atomové zbraně do států vychodní Evropy? To by pak bylo jasné, kam to Rusko jako první nahází. Východáci jsou holt užiteční blbci. Jednou je používalo SSSR a ted USA.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » pát 01. dub 2022 22:40:21

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
armin píše:d velkomožným agresorem


Velkomožný agresor je USA a NATO/EU je jeho poskok. Společně tuto situaci vyprovokovaly, aby oslabily Rusko a jeho pozici ve světě.

Jo, tak vono Rusko zaútočilo na Ukrajinu, protože si to USA a NATO přáli?


Vytvořilo situaci, kdy bylo jasné, že Rusko bude muset vojensky zasáhnout

Tak vono Rusko muselo vojensky zasáhnout?
Asi tak jako Hitler musel vojensky zasáhnout.
Prostě Ukrajinu jako stát neuznává a tak si tam chce "udělat pořádek"
Naštěstí zřejmě dostane přes čumák, jako v Afganistánu, pokud se neuchýlí k jaderným zbraním.
A to naštěstí beztrestně nemůže udělat - ale přesto je toho Putin bohužel schopen.
Takže doporučuji ten Bardo Thedol.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alaja » pát 01. dub 2022 22:46:16

https://cs.wikipedia.org/wiki/Atomov%C3 ... a_Nagasaki

Atomové bombardování Hirošimy a Nagasaki

Během poslední fáze druhé světové války v Pacifiku shodily Spojené státy americké 6. a 9. srpna 1945 dvě atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki...

I po šesti měsících intenzivního strategického bombardování 67 japonských měst odmítala japonská vláda přijmout ultimátum předložené Postupimskou deklarací. Podle nařízení prezidenta Harryho Trumana svrhlo americké armádní letectvo v pondělí ráno 6. srpna 1945 na město Hirošima atomovou pumu Little Boy. O tři dny později následovalo svržení pumy, nazvané Fat Man, na Nagasaki.[1] Tyto dvě jaderné pumy jsou jedinými jadernými zbraněmi, které kdy byly použity ve válce.....
...

Odpůrci bombardování se naopak snaží dokazovat, že nasazení jaderné pumy bylo motivováno jinými důvody, než ukončení války v Pacifiku. Jejich pohled na věc je představen například v knize Utajené dějiny Spojených států autorů Olivera Stonea a Petera Kuznicka, která test účinků nového typu bomby v reálném prostředí zdůvodňuje snahou zastrašit Stalina, jehož Rudá armáda po kapitulaci Třetí říše v Evropě neměla adekvátní protiváhu a teoreticky hrozila okupace a následná sovětizace celé Evropy. Kapitulaci Japonska oba autoři společně s dalšími dávají do souvislosti s vyhlášením války Japonsku ze strany Sovětského svazu 8. srpna 1945 (1 den před svržením bomby na Nagasaki) a bleskovou ofenzivou Rudé armády, která skončila obklíčením Kuantungské armády v Mandžusku dne 15. srpna 1945 - ve stejný den vyhlásil japonský císař kapitulaci. Civilní oběti způsobené jadernými bombami nepovažovala japonská generalita za dostatečný argument, protože se v případě americké invaze na centrální japonské ostrovy předpokládala obrana formou totální války za jakýchkoliv obětí. Naopak zánikem poslední zásadní vojenské síly Japonců (Kuantungská armáda čítala na 1 milión mužů) tak pozbyli svou (domnělou) poslední šanci vyjednat se Spojenci jakousi přijatelnou dohodu.
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » pát 01. dub 2022 22:51:03

armin píše:
Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
armin píše:d velkomožným agresorem


Velkomožný agresor je USA a NATO/EU je jeho poskok. Společně tuto situaci vyprovokovaly, aby oslabily Rusko a jeho pozici ve světě.

Jo, tak vono Rusko zaútočilo na Ukrajinu, protože si to USA a NATO přáli?


Vytvořilo situaci, kdy bylo jasné, že Rusko bude muset vojensky zasáhnout

Tak vono Rusko muselo vojensky zasáhnout?


Nemohlo obětovat ruskou menšinu na Ukrajině. USA přece taky neobětovalo kosovské Albánce a vojensky zasáhlo, nebo? Tak co je na tom k divení? Potřebovalo k tomu 78 dní a Srbsku zřejmě nikdo nepomáhal. Na Ukrajině se angažuje USA a EU, a tak to zřejmě bude dlouhá válka.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Trini » pát 01. dub 2022 23:11:54

Alaja píše:
Ale ani to už mne nepřekvapuje. Svět začal před časem šílet a neustále se to stupnuje.


To mi cosi připomnělo....

Můj manžel míval občas chvilky, kdy se nutně potřeboval s někým pohádat, i třeba kvůli nějaké naprosté prkotině....
V devadesátkách už jsem toho měla dost, a jednou jsem mu řekla, že mne nebaví se hádat. Ať řekne přímo, co mu zrovna vadí a já buď řeknu že má pravdu nebo když jí mít nebude, tak si to bude muset probrat sám se sebou. A víš, co mi na to řekl? Že on se musí občas v někým pohádat a tak si na někom vybít ten svůj nadbytek adrenalínu...jaksi ze zdravotních důvodů...... :nevim:
Třeba to má náš staříček armin podobné.... :nevim:


Asi jo. Holt nás potřebuje, aby se mohl vyřádit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alfons » ned 03. dub 2022 8:13:05

Trini píše:
Alaja píše:
Ale ani to už mne nepřekvapuje. Svět začal před časem šílet a neustále se to stupnuje.


To mi cosi připomnělo....

Můj manžel míval občas chvilky, kdy se nutně potřeboval s někým pohádat, i třeba kvůli nějaké naprosté prkotině....
V devadesátkách už jsem toho měla dost, a jednou jsem mu řekla, že mne nebaví se hádat. Ať řekne přímo, co mu zrovna vadí a já buď řeknu že má pravdu nebo když jí mít nebude, tak si to bude muset probrat sám se sebou. A víš, co mi na to řekl? Že on se musí občas v někým pohádat a tak si na někom vybít ten svůj nadbytek adrenalínu...jaksi ze zdravotních důvodů...... :nevim:
Třeba to má náš staříček armin podobné.... :nevim:


Asi jo. Holt nás potřebuje, aby se mohl vyřádit.

Podle mě je v tom ještě něco hlubšího, jak o tom pěkně hovoří Eckhart Tolle:
https://www.youtube.com/watch?v=K3gqpCBcoZU

Tj. nechopnost být v přítomném okamžiku v důsledku habituálního, implicitního schématu nespokojenosti v pozadí mysli. Který jako husté mraky zakrývá celou oblohu. A tak vytváří bouřky a blesky.
Je zbytečné mu cokoli vysvětlovat, protože jeho pýcha mu nedovolí vysvětlované ani připustit. A tak ve svém pokřiveném pohledu mračnou oblohu považuje za jasný svit slunce (a de facto i de jure fašisty za hrdinné osvoboditele UA). Je to jeho karma.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » ned 03. dub 2022 9:14:36

Alfons píše: A tak ve svém pokřiveném pohledu mračnou oblohu považuje za jasný svit slunce (a de facto i de jure fašisty za hrdinné osvoboditele UA). Je to jeho karma.


Hele Afons, předpokládám, že těmi fašisty myslíš Putina a spol - ti teď přece hrdinně osvobozují Ukrajinu - nebo snad ne?
:nevim:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod Alfons » ned 03. dub 2022 9:49:35

armin píše:
Alfons píše: A tak ve svém pokřiveném pohledu mračnou oblohu považuje za jasný svit slunce (a de facto i de jure fašisty za hrdinné osvoboditele UA). Je to jeho karma.


Hele Afons, předpokládám, že těmi fašisty myslíš Putina a spol - ti teď přece hrdinně osvobozují Ukrajinu - nebo snad ne?
:nevim:

Ne.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » ned 03. dub 2022 10:04:15

Hele Alfons, nejseš ty náhodou Zdeněk?
:-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » ned 03. dub 2022 10:18:17

Trini píše:
Ruská menšina na Ukrajině, když začala být tvrdě utlačovaná, měla taky právo se bránit.


Teď té menšině, která je soustředěn hlavně na jihu a východě udělal Putin zatím pěkné peklo. Rozstřílel jim v Mariopolu a po celém jihu domovy, blokuje humanitární pomoc atd.
Teď se nejspíš zaměří na ten východ, takže se tam mají na co těšit.
Zatím dokonce ani v Ruské propagandě neukazují jak ruská menšina vítá ruské tankisty - osvoboditele (jako tomu bylo u nás, když Hitlerovci osvobozovali Sudety).
Myslím že Putinovi nejde o menšinu ani o životy svých vojáků, zkrátka potřebuje pod svou vládu zabrat, co se dá, ať to stojí, co to stojí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod salmo1cz » ned 03. dub 2022 11:08:36

armin píše:
Trini píše:
Ruská menšina na Ukrajině, když začala být tvrdě utlačovaná, měla taky právo se bránit.


Teď té menšině, která je soustředěn hlavně na jihu a východě udělal Putin zatím pěkné peklo. Rozstřílel jim v Mariopolu a po celém jihu domovy, blokuje humanitární pomoc atd.
Teď se nejspíš zaměří na ten východ, takže se tam mají na co těšit.
Zatím dokonce ani v Ruské propagandě neukazují jak ruská menšina vítá ruské tankisty - osvoboditele (jako tomu bylo u nás, když Hitlerovci osvobozovali Sudety).
Myslím že Putinovi nejde o menšinu ani o životy svých vojáků, zkrátka potřebuje pod svou vládu zabrat, co se dá, ať to stojí, co to stojí.

Vítání se slzama v očích jede na plné koule, ale naše svoboda to nesmí uveřejnit.
Ovšem daleko výmluvnější jsou články typu podpora EU neofašistické nomenklatuře Ukrajiny.Když si přečtěte názory obyčejných Rusů, tak je záhadou že Evropa ještě existuje.Falešný předpoklad, že Rusové zpytují svědomí a snaží se o odstranění Putina přivede Evropu ke katastrofě.
Mělo by plynout poučení je ale docela možné, že nebude koho poučovat.Zlo plodí zase jenom zlo, nefunguje to jinak.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30


Re: Z Poradny a Inspiruj

Příspěvekod armin » ned 03. dub 2022 11:21:03

salmo1cz píše:Když si přečtěte názory obyčejných Rusů, tak je záhadou že Evropa ještě existuje.


Takže není divu, že si Evropa uvědomila, že doba zbrojení ještě není pasé, naopak. Štěstí přeje připraveným.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků