Paradox, humor a změna

naše první fórum... :-)

Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 9:25:18

Ale pokud je to pouze na úrovni intelektu, pak je to jako lízat zmrzlinu přes sklo (mít sex a používat kondom)


No jo, šoustat s gumou je fakt na hovno,

to je podobný jako pocitově nebo rozumově blbnout,

jak to tady předvádí Jana a Mrdoslav


Účelem paradoxu je nikoliv se mrdat s myšlenkama či pocitama,

ale přejít k intuici a vnímání....


Nejznámější paradox je humor, stačí se podívat co se stane s myslí když ti někdo řekne vtip,

jistě, zasměješ se, ale to rozhodně není všechno, takže kdo chce, může se podívat,

vysvětlovat to nebudu


A ta změna ?

To lze také snadno zjistit i u toho humoru,

ale ke změně lze dojít i jiným způsobem než jen paradoxem,

prostě pomocí jakéhokoliv jednání

viz. http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f ... 5084dd5526


Co ti z duchovní roviny hledání vyplynulo?

Nevím, jestli něco vyplynulo, ale v jeden okamžik znenadání zmizel pocit „já“, dojem „někoho“. Pak se zase vrátil, ale jakoby namalovaný na skle. Přestal být pro mě opravdový. Všechno je tvar přítomnosti. Nevidím zásadní rozdíl v tom, jestli jdu do práce, otevřu si počítač a ťukám do klávesnice, nebo medituji.

Popisuješ nedvojnost, kdy zmizel prožitek někoho. Byl to pro tebe bod, kdy do sebe veškeré dosavadní poznání zacvaklo?

Zmizely pochybnosti a otázky. Nenastala „úleva někoho“, ale dostavila se „úleva od někoho“. Zajímavé je, že to ani nebyl zážitek. Při zážitku někdo vnímá nějakou zkušenost, ale tady jen zmizel vnímající. A přitom všechno ostatní, veškeré prožitky, zůstalo úplně beze změny. Vlastně se doslova nic nestalo. Bylo to velice, nesmírně prosté.



To samozřejmě není stav bez ega,

jen došlo k posunu prožívání od uvědomování k pozorování případně k "vědoméme vědomí" tedy pouhému vnímání (ničeho)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 9:33:10

6 Tazatel: O Ánandě, klidu. Maharadž: Snažíte se definovat ryzí klid na základě svých vlastních konceptů, protože chcete cítit uspokojení. Říkáte-li pojem Ánanda, dokazujete tím pouze, že je přítomná tělesná bytost, která klid zakouší. Když jste v hlubokém spánku a začnete vidět formy, jste ve skutečnosti snící. Nepřicházejí snové formy z vašeho vlastního bytí? Nevychází z vašeho vlastního bytí, jež dříme uvnitř těla, cokoliv, co vidíte, ať už v bdělém či snovém stavu? V hlubokém spánku bylo vědomí v nečinném, latentním stavu. Nebyly zde žádná těla, žádné koncepty, žádný tíživý závazek. Ve chvíli probuzení, s příchodem myšlenky já jsem, se zároveň probouzí i láska konceptu já jsem. Tato samotná láska je však májou, iluzí. Tazatel: Míní tím Maharadž, že prožívajícím všech tří stavů je věčné Já? Maharadž: Je to stav zvaný Saguna Brahman; všechny stavy tu jsou jen díky stavu vašeho bytí. Snový svět je hodně starý, není nijak nový. Ve snech vidíte bývalé pamětihodnosti, které již neexistují. Vaše bytí je velmi mocné. Samotné vyvstání bytí vytváří čas. Vše je bytí, ale Já - Absolutno, nejsem bytí. V meditaci byl prostor, ve kterém se z bezforemnosti náhle objevily dvě formy, Prakriti a Puruša. Podstatou dvou forem bylo poznání já jsem. Nebyly zde žádné formy, pak se náhle objevily; právě tak, jako tomu je ve snovém světě. Vy jako snící spíte v posteli, jenže ve snovém světě vidíte tělo a myslíte si, že jste to vy, a vše děláte prostřednictvím tohoto snového těla. Stejným způsobem to probíhá v takzvaném bdělém stavu, ve kterém se narodilo vaše tělo a těla ostatních. Stav Prakriti a Puruša nemá žádnou formu; je věčný, bez začátku i konce. Z něj však vychází pět elementů, s nimiž je zároveň v okamžiku prvního zakoušení času vytvořeno tělo. Takto to probíhá neustále, přítomnost tělesné formy pouze svědčí o možnosti zakoušet čas. Dané vysvětlení každý nepochopí. S jakou totožností byste rád umíral ve chvíli takzvané smrti? Tazatel: Jako Parabrahman. Maharadž: Co to je, Absolutno, které nazývám Parabrahman? Neděláte nic než že slova násobíte dalšími slovy, koncepty dalšími koncepty. Tazatel: Maharadž mě z toho musí dostat. Maharadž: Dokážete popsat, co jste? Tazatel: Potřebuji vaše požehnání, abych pochopil, čím jsem. Maharadž: Jste pouhým vyznavačem slovních hrátek. Zatímco já tu hovořím o pochopení, které je za projeveným světem, vy se snažíte všemu porozumět skrze koncepty a slova. Vzdejte se všech konceptů a pátrejte po podstatě svého bytí. Jak se přihodilo, že existujete? Meditujte nad tím! Ke skutečnému požehnání od Mistra dochází tehdy, když ve vás vytryskne samotné pochopení. 14. květen 1980 Maharadž: Doktoři diagnostikovali mému tělu rakovinu. Byl by někdo s tak vážnou nemocí stejně rozradostněný jako já? Svět je vaše jediná přímá zkušenost, vaše jediné místo ke spočívání a pozorování. Vše, co se vám 6 Vědomí a Absolutno - Šrí Nisargadatta Maharadž
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod armin » pát 15. říj 2021 12:38:45

Tohleto sděluje také tobě:
Maharadž: Jste pouhým vyznavačem slovních hrátek. Zatímco já tu hovořím o pochopení, které je za projeveným světem, vy se snažíte všemu porozumět skrze koncepty a slova. Vzdejte se všech konceptů a pátrejte po podstatě svého bytí. Jak se přihodilo, že existujete? Meditujte nad tím! Ke skutečnému požehnání od Mistra dochází tehdy, když ve vás vytryskne samotné pochopení.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 12:54:01

No jasně že píše,

jenže já nejsem žádná kunda,

já musím bejt kunda jen proto, protože ty jsi kunda co se zasral duchovníma konceptama,

jiní z toho tak neblbnou jako ty a Jana...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod armin » pát 15. říj 2021 13:15:33

vostalpetr píše:No jasně že píše,

jenže já nejsem žádná kunda,

já musím bejt kunda jen proto, protože ty jsi kunda co se zasral duchovníma konceptama,

jiní z toho tak neblbnou jako ty a Jana...


Já na rozdíl od tebe jsem se duchovníma konceptama nezasral.
:veget:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 13:18:36

To víš že ne, ty jsi se zasral jen duchovní praxí, což jsou právě ty duchovní koncepty

se kterými jsi se ztotožnil tou praxí ....

Jak můžeš psát takový pitomosti, to je mně záhadou, no prostě jsi praktikující blb jenž se ztotožnil s duchovníma konceptama...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod armin » pát 15. říj 2021 14:53:06

vostalpetr píše:To víš že ne, ty jsi se zasral jen duchovní praxí, což jsou právě ty duchovní koncepty

se kterými jsi se ztotožnil tou praxí ....

Jak můžeš psát takový pitomosti, to je mně záhadou, no prostě jsi praktikující blb jenž se ztotožnil s duchovníma konceptama...


To se ti jen tak zdá, když mne poměřuješ těmi svými koncepty a relaxační praxí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 15:03:14

Jaký mý koncepty ???

Ty nejsi schopen popsat ani správně džnánu, takže nemel vo mých konceptech když to jsou tvé koncepty,

a vo žádný relaxační praxi nevím,

už jsem ti to vysvětloval, takže už nebudu když jsi debil debilovič...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod armin » pát 15. říj 2021 15:11:17

vostalpetr píše:
už jsem ti to vysvětloval, takže už nebudu když jsi debil debilovič...


No, to je dobře. Když přestaneš furt něco vysvětlovat, třeba ti to krásný ego alespoň trochu splaskne.
Jaksi se nebude mít čím živit, tak trochu zhubne.
Nicméně, jak se říká, naděje umírá poslední.
:snek:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. říj 2021 16:18:59

Já mám svý ego rád jako sebe sama,

takže vo hubnutí nemůže být řeč...

Nejsem blázen jako Budha kterej to dotáhnul až k tý bulimii,

no později se samozřejmě vypásl a to nejen svejma vznešenejma pravdama,


ten tvůj Tomáš a Trungpa jsou taky vypasení, ovšem leda pitomostma...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Paradox, humor a změna

Příspěvekod armin » pát 15. říj 2021 16:33:26

vostalpetr píše:Já mám svý ego rád jako sebe sama,

takže vo hubnutí nemůže být řeč...

Nejsem blázen jako Budha kterej to dotáhnul až k tý bulimii,

no později se samozřejmě vypásl a to nejen svejma vznešenejma pravdama,


ten tvůj Tomáš a Trungpa jsou taky vypasení, ovšem leda pitomostma...


Hold máš ty tvoje brejle trochu zasraný. Proto to vidíš tak jak píšeš.
Ale jak by řekla Trini Ty za to nemůžeš protože jinak nemůžeš. Zkrátka jsi chozenej atd.
Žádná svobodná vůle.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 125 návštevníků

cron