Po ovoci poznáte je

naše první fórum... :-)

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » čtv 27. říj 2022 20:31:55

armin píše:Soudruh Putin říká:

„Skutečná demokracie v multipolárním světě především předpokládá možnost každého národa, každé společnosti a jakékoli civilizace zvolit si vlastní cestu, svůj vlastní společenský a politický systém."

A proč tedy toto právo silou upírá Ukrajině?

Protože majdan 2014 násilně svrhnul demokraticky zvolenou vládu, od té doby se nemohly východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb.

Zelensky vyzval Rusy, ať se odstěhují do Ruska. Tak ho poslechli a vzali si i své pozemky (vždyť je obývali dávno před vznikem Ukrajiny).

Připadá ti to nespravedlivé?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 11:14:43

Alfons píše:
armin píše:Soudruh Putin říká:

„Skutečná demokracie v multipolárním světě především předpokládá možnost každého národa, každé společnosti a jakékoli civilizace zvolit si vlastní cestu, svůj vlastní společenský a politický systém."

A proč tedy toto právo silou upírá Ukrajině?

Protože majdan 2014 násilně svrhnul demokraticky zvolenou vládu, od té doby se nemohly východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb.


A proč se nemohli východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 13:20:51

armin píše:
Alfons píše:
armin píše:Soudruh Putin říká:

„Skutečná demokracie v multipolárním světě především předpokládá možnost každého národa, každé společnosti a jakékoli civilizace zvolit si vlastní cestu, svůj vlastní společenský a politický systém."

A proč tedy toto právo silou upírá Ukrajině?

Protože majdan 2014 násilně svrhnul demokraticky zvolenou vládu, od té doby se nemohly východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb.


A proč se nemohli východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb?

Kvůli majdanu. Který, jak se ukázalo, byl řízen ze zahraničí (nikoli však z Ruska).
Kdyby nebylo majdanu, Ukrajina by dneska byla celá i s Krymem.

Jo hoši, Rusko není Irák a Putin není Saddám, to jste se krapet přepočítali. Vaše fanfarónství končí. Rusko s Čínou vám zatnou tipec. Při škodolibém úsměšku zbytku světa.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Trini » pát 28. říj 2022 13:28:22

Alfons píše:
armin píše:Soudruh Putin říká:

„Skutečná demokracie v multipolárním světě především předpokládá možnost každého národa, každé společnosti a jakékoli civilizace zvolit si vlastní cestu, svůj vlastní společenský a politický systém."

A proč tedy toto právo silou upírá Ukrajině?

Protože majdan 2014 násilně svrhnul demokraticky zvolenou vládu, od té doby se nemohly východní části Ukrajiny účastnit celostátních voleb.



Navíc skoro všechny strany, které volili Ukrajinci na východě, byly zakázány.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Trini » pát 28. říj 2022 13:29:39

Alfons píše:Kdyby nebylo majdanu, Ukrajina by dneska byla celá i s Krymem.



Přesně.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 14:45:39

Alfons píše:Kvůli majdanu. Který, jak se ukázalo, byl řízen ze zahraničí (nikoli však z Ruska).
Kdyby nebylo majdanu, Ukrajina by dneska byla celá i s Krymem.


Podle tebe (a ruské propagady) vše, co Putinovi nevyhovuje, je řízeno ze zahraničí. :jedu:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 15:50:08

Alfons píše:
Jo hoši, Rusko není Irák a Putin není Saddám, to jste se krapet přepočítali.


Pořád si to pleteš. Neútočí Ukrajina na Rusko, ale Rusko na Ukrajinu. Takže pokud se někdo přepočítal, tak Putin.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 16:37:07

armin píše:
Alfons píše:
Jo hoši, Rusko není Irák a Putin není Saddám, to jste se krapet přepočítali.


Pořád si to pleteš. Neútočí Ukrajina na Rusko, ale Rusko na Ukrajinu. Takže pokud se někdo přepočítal, tak Putin.

Jo? Von Irák zaútočil na USA?

Kdybych vybrat měl za reprezentanta pravého lokaje, tak jsi to ty, armine. :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 16:39:27

Byla na Ukrajině potlačována práva etnických Rusů? Byla. To je ta příčina.

Kdyby nebyla, nemohla by Ukrajina podepsat asociační dohodu s EU. S vyhlídkou na členství v NATO.

Řešením by bylo se rozejít (jako my se Slováky třeba). Západ Ukrajiny by se pak mohl více přimknout k EU. Ale to neokonům nevyhovovalo, nic by jim to nepřineslo. Ruské zdroje jsou příliš lákavé a Putin se o ně s nimi dělit nechtěl. A tak zvolili taktiku nechat Rusko vykrvácet do posledního Ukrajince. Někde v dáli za mořem.
Ale se to nějak zvrtlo. 30 senátorům se z toho začíná svírat prdel.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 17:57:21

Alfons píše:Jo? Von Irák zaútočil na USA?

Ne, Rusko zaútočilo na Ukrajinu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 18:07:14

Alfons píše:Byla na Ukrajině potlačována práva etnických Rusů? Byla. To je ta příčina.


Jaká práva etnických Rusů byla podle tebe potlačována?

Jinak o napadení Ukrajiny rozhodl Putin a ne někdo daleko za mořem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 18:39:22

armin píše:
Alfons píše:Jo? Von Irák zaútočil na USA?

Ne, Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

Legrační, to tvoje psyché. Moje otázka přeci směřovala k používání dvojího metru. Jedním měříš svého pána, druhým Rusa.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 18:42:40

armin píše:
Alfons píše:Byla na Ukrajině potlačována práva etnických Rusů? Byla. To je ta příčina.


Jaká práva etnických Rusů byla podle tebe potlačována?

Jinak o napadení Ukrajiny rozhodl Putin a ne někdo daleko za mořem.

Právo ovlivňovat věci veřejné, tedy např. směřování země. Tedy nebýt občany druhé kategorie.

Že Ukrajina je geopoliticky slabé místo Ruska správně odhalil už Zbigniew Brzeziński.
CIA tudíž dlouhodobě podporovala mmj. ukrajinský fašizmus, protože to pro Rusko není přijatelné.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 19:19:45

Alfons píše:Právo ovlivňovat věci veřejné, tedy např. směřování země. Tedy nebýt občany druhé kategorie.


Tohle si myslí i někteří občané naší země - nejspíš i ty. Prostě máš u voleb jenom jeden hlas, kvůli tomu ale nejsi občan druhé kategorie i když si myslíš něco jiného než většina.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 19:30:50

armin píše:
Alfons píše:Právo ovlivňovat věci veřejné, tedy např. směřování země. Tedy nebýt občany druhé kategorie.


Tohle si myslí i někteří občané naší země - nejspíš i ty. Prostě máš u voleb jenom jeden hlas, kvůli tomu ale nejsi občan druhé kategorie i když si myslíš něco jiného než většina.

To si pleteš, já na rozdíl od východoukrajinských Rusů se celostátních voleb účastnit mohu.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 19:49:34

Alfons píše:To si pleteš, já na rozdíl od východoukrajinských Rusů se celostátních voleb účastnit mohu.

Východoukrajinští Rusové se celostátních voleb účastnit mohli stejně jako ostatní, ale když je začalo napřed nepřímo teď přímo okupovat Rusko, no tak už dost dobře nemohou. To ale způsobil Putin a jeho banda, nikoliv Ukrajina.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 19:53:35

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Jo? Von Irák zaútočil na USA?

Ne, Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

Legrační, to tvoje psyché. Moje otázka přeci směřovala k používání dvojího metru. Jedním měříš svého pána, druhým Rusa.


Já žádný dvojí metr nepoužívám. Teď se bavíme o tom, co se děje na Ukrajině a ne o Iráku ani o Gruzii ani o bitvě na Moravském poli.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » pát 28. říj 2022 20:09:46

Nicméně je zajímavé, že naše situace připomíná ukrajinský vývoj. Naše deep state loutková vláda ostrakizuje značnou část veřejnosti. Je tedy možné, že bude občanská válka, je totiž jasné, že se nedomluvíme. Pamatuji se na jednoho známého Jugoslávce (co tu už nějaký rok žil), kdysi jsem se ho ptal, co tam blázníte? Říkal, že to taky nechápe, že se kdysi úplně normálně mezi sebou bavili.

Nicméně jak trefně poznamenal Robejšek, máte mnohem horší karty než měli fašisté či komunisté, armine. Protože ti lidem nabídli perspektivu lepší budoucnosti, doba to umožňovala (podobně jako na Ukrajině po majdanu). Ale to vy nemůžete, je celkem lidu jasné, že to s EU/Západem jde do háje. Takže ojebete.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod armin » pát 28. říj 2022 21:27:14

Alfons píše:Nicméně je zajímavé, že naše situace připomíná ukrajinský vývoj. Naše deep state loutková vláda ostrakizuje značnou část veřejnosti. Je tedy možné, že bude občanská válka, je totiž jasné, že se nedomluvíme. Pamatuji se na jednoho známého Jugoslávce (co tu už nějaký rok žil), kdysi jsem se ho ptal, co tam blázníte? Říkal, že to taky nechápe, že se kdysi úplně normálně mezi sebou bavili.

Nicméně jak trefně poznamenal Robejšek, máte mnohem horší karty než měli fašisté či komunisté, armine. Protože ti lidem nabídli perspektivu lepší budoucnosti, doba to umožňovala (podobně jako na Ukrajině po majdanu). Ale to vy nemůžete, je celkem lidu jasné, že to s EU/Západem jde do háje. Takže ojebete.


Koho ojebeme?

A, kdo tu revoluci u nás povede? Okamura? Středula?
Jak to vidíš, když seš ten prorok? A co bude výsledkem?
Nečeká nás spíš Putinem v koutě vyvolaná apokalypsa - podle toho polského jasnovidce?
A co třeba v Německu, tam bude také revoluce nebo ho Putin vymaže z mapy světa?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3156
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Po ovoci poznáte je

Příspěvekod Alfons » sob 29. říj 2022 7:46:53

armin píše:
Alfons píše:Nicméně je zajímavé, že naše situace připomíná ukrajinský vývoj. Naše deep state loutková vláda ostrakizuje značnou část veřejnosti. Je tedy možné, že bude občanská válka, je totiž jasné, že se nedomluvíme. Pamatuji se na jednoho známého Jugoslávce (co tu už nějaký rok žil), kdysi jsem se ho ptal, co tam blázníte? Říkal, že to taky nechápe, že se kdysi úplně normálně mezi sebou bavili.

Nicméně jak trefně poznamenal Robejšek, máte mnohem horší karty než měli fašisté či komunisté, armine. Protože ti lidem nabídli perspektivu lepší budoucnosti, doba to umožňovala (podobně jako na Ukrajině po majdanu). Ale to vy nemůžete, je celkem lidu jasné, že to s EU/Západem jde do háje. Takže ojebete.


Koho ojebeme?

A, kdo tu revoluci u nás povede? Okamura? Středula?
Jak to vidíš, když seš ten prorok? A co bude výsledkem?
Nečeká nás spíš Putinem v koutě vyvolaná apokalypsa - podle toho polského jasnovidce?
A co třeba v Německu, tam bude také revoluce nebo ho Putin vymaže z mapy světa?

To je vidět, že jsi na pořádné vojně (ZVS) nebyl, když neznáš významovou bohatost slova jebat.

Já byl naštěstí absolvent, takže jsme byli víceméně odděleni, od šikany. Měl jsem tehdy dost hrdé/pyšné ego, ale dokázal jsem si představit, že by mě zlomili. Ale já bych jim to pak zřejmě vrátil, ve strážní službě, kdy jsme fasovali ostré a samopal vz. 58. Postřílel bych je.

Nebo když jsem potom dost chlastal, pamatuji si např. ten okamžik, jak mnou hostinský zatřásl. Jako bych se probudil, byl jsem opilý, s adrenalinem v krvi. Někdo ležel schoulený na zemi a já měl pořezaný obličej. Od střepu z rozbité lahve, původně v ruce toho ležícího, jak mi později mi můj známý hostinský řekl, měl skutečně obavu, že ho ukopu. Když mi vyndavali stehy uvědomil jsem si, že to bylo jen pár centimetrů od krční tepny.

Čili kdybych byl o 5 let dříve na stejném místě, možná bych byl ve vězení. A kolik centimetrů scházelo, abych tu nepsal? Až v Thajsku mě překvapilo, jak samozřejmá je tam víra v duchy (či démony). Skoro u každé významné budovy mají takový malý pro ně přístřešek. Věří se, že zlý duch může ovládnout člověka, pokud nežije podle buddhistických pravidel a hodně pije, třeba. :-)

Čili není to úžasné, kolik možností je nám otevřeno? A jak málo stačí, aby přestaly být jen v možnosti?
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron