Uvědomění

naše první fórum... :-)

Re: Uvědomění

Příspěvekod armin » úte 09. lis 2021 14:04:23

Alaja píše:Takže podle vás má budování "duchovního" člověka vést k rozpadu společnosti?


Duchovní člověk se nebuduje. A rozpad společnosti zrovna kvůli tomuto nehrozí. Je jen velmi málo opravdově hledajících u nichž kvůli tomu dochází k proměně osobnosti, žebříčku hodnot atd.
Většina duchovňáků se jen zabývá duchovností, chodí na satsangy, přednášky, zkoušejí si všechno možné, klábosí a fantazírují o tom. To je většinou pro vztah k partnerovi neškodné, protože člověk zůstává víceméně psychologicky stejný.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 14:56:50

armin píše:
Alaja píše:Takže podle vás má budování "duchovního" člověka vést k rozpadu společnosti?


Duchovní člověk se nebuduje. A rozpad společnosti zrovna kvůli tomuto nehrozí. Je jen velmi málo opravdově hledajících u nichž kvůli tomu dochází k proměně osobnosti, žebříčku hodnot atd.
Většina duchovňáků se jen zabývá duchovností, chodí na satsangy, přednášky, zkoušejí si všechno možné, klábosí a fantazírují o tom. To je většinou pro vztah k partnerovi neškodné, protože člověk zůstává víceméně psychologicky stejný.


Vidím to tak, že někteří "osvícení" by si přáli překalibraci celé zeměkoule, po tom jejich hraní si na vlastním duchovním písečku.
Něco ve stylu.....závěr knihy Konec dětství....lidstvo, to "neduchovní", vymře a poslední jejich děti v zaujetí svých her nakonec rozeberou celou planetu do posledního atomu a ta prostě zmizí z vesmíru...a přeměněná mládež odletí ve svých svítících duchovních tělech kamsi ke středu galaxie...k ostatním podobným entitám .... :nevim:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 15:28:30

Alaja píše:Vidím to tak, že někteří "osvícení" by si přáli překalibraci celé zeměkoule, po tom jejich hraní si na vlastním duchovním písečku.
Něco ve stylu.....závěr knihy Konec dětství....lidstvo, to "neduchovní", vymře a poslední jejich děti v zaujetí svých her nakonec rozeberou celou planetu do posledního atomu a ta prostě zmizí z vesmíru...a přeměněná mládež odletí ve svých svítících duchovních tělech kamsi ke středu galaxie...k ostatním podobným entitám ....


Jo...a Slunce se změní v supernovu....

Opravdu, někteří fakt zapomínají na to, že i oni byli "neduchovní", že se postupně vyvíjeli, tzv. brali ten duchovní rozum....
A že se tu rodí další duše, další děti, co si chtějí to "neduchovno" prožít na vlastní mysl a fyzické tělo.
Brát jim to, je jako zbourat základku, jen proto, že "já" jsem z ní vyrostl a přešel na střední...že jsem už dospělý a základku nepotřebuji....

Přitom...dosud...ta základka je víceméně živí a opečovává....

Něco jako když se buddhističtí mnichové kdesi v Asii, vydají na ranní odchůzku vesnicí, městem, s miskami v rukách, aby dostali od neduchovňáků nějakou tu rýži, zeleninu, ovoce....jídlo na celý jejich další den.....jo a peníze, na pokrytí nákladů na provoz ašrámu...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 15:30:28

Každý máme jiný osud. Děláme různé zkušenosti a opravdu není hlavním cílem vydržet s jedním partnerem celý život, i kdyby si to člověk z hloubi duše prál. Člocěk míní, osud mění.

Když se někomu podaří, žít hluboký, naplněný vztah celý život s jedním partnerem, tak by podle mne měl být za to velmi vděčný a každý den za to děkovat. Mně se to nepodařilo a na nějaké přežívání nejsem dělaná. Na to jsem příliš intenzivní.

Překvapilo mne, že se to nepodařilo ani mému bráškovi. Narozen ve znameí Panny, dobrák od kosti, velmi tolerantní, vyrovnaný, klidný - a přesto došlo po ca. 22 letech k rozvodu. Moje dcera, taky ve znamení Panny, to zřejmě dokáže, ale za cenu, která by pro mne nepřicházela v úvahu. Její muž je moc hodný, anděl, ale ani jeden z nich není v manželství št'astný. Vypadá to ale, že to vydržří až do smrti. :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 15:41:52

Alaja píše:
Něco jako když se buddhističtí mnichové kdesi v Asii, vydají na ranní odchůzku vesnicí, městem, s miskami v rukách, aby dostali od neduchovňáků nějakou tu rýži, zeleninu, ovoce..jídlo na celý jejich další den...


No, v Indií bylo běžné, že brahmáni prošli čtyřmi fázemi života - v prvních dvouch se darovali společnosti = založení rodiny (aby umožnili dalším duším přijít na svět) a výchova dětí. Druhé dvě fáze sloužily duchovnosti s opuštěním rodiny, partnerky. A fungovalo to, svět se nezbořil. Všichni lidé to viděli jako přirozené a správné a byli rádi a vděční, když mohli dát potulnému brahmánovi misku rýže - k rozvoji vlastní duchovnosti. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 15:52:10

Mimochodem - žit celý žívot s jediným partnerem a nerozvádět se pochází z křest'anství. Přišel s tím Ježíš.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 16:08:44

Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 16:16:17

Trini píše:Mimochodem - žit celý žívot s jediným partnerem a nerozvádět se pochází z křest'anství. Přišel s tím Ježíš.

:-)


Mám jednoho spolužáka, ze základky. A ten je opravdu fantastický (snad ještě někde žije). On byl vlastně i premiant třídy, měl nejlepší známky.
Oženil se s doktorkou a měli děti. Na mateřskou šel raději on, aby se manželka dál mohla věnovat oboru. A zvládal to dobře.....postaral se o děti s plenkami, vypral, uklidil, uvařil, šel s dětmi na procházku, věnoval se manželce, když byla doma.....a podotýkám, že o nějakém duchovnu nikdy nemluvil...

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod armin » úte 09. lis 2021 16:28:07

Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:

No vidíš, přesně takhle to funguje. Takhle postupně v člověku vzniká, že ten druhý ho čím dál více štve. Překrucuje si pak podle sebe to, co druhý člověk dělá a říká.
Nic z té tvé reakce neodpovídá skutečnosti - to sis tam všechno dosadila sama.

Zbývá otázka, co tebe (i jiné) k takovým reakcím vede.
:nevim:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 16:28:29

Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:


Mně se na arminovi obzvláště nelíbí, že o své první ženě tak nehezky mluví. Je to přeci matka jeho dvou dětí (synů?).
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 16:31:34

armin píše:
Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:

No vidíš, přesně takhle to funguje. Takhle postupně v člověku vzniká, že ten druhý ho čím dál více štve. Překrucuje si pak podle sebe to, co druhý člověk dělá a říká.
Nic z té tvé reakce neodpovídá skutečnosti - to sis tam všechno dosadila sama.

Zbývá otázka, co tebe (i jiné) k takovým reakcím vede.
:nevim:


Spíš by ses měl zamyslet nad sebou, jak se tady podáváš, že si Alaja na základě toho myslí o tobě takové věci. Jak sám píšeš - není kouře bez ohně. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Trini » úte 09. lis 2021 16:34:03

Trini píše:
armin píše:
Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:

No vidíš, přesně takhle to funguje. Takhle postupně v člověku vzniká, že ten druhý ho čím dál více štve. Překrucuje si pak podle sebe to, co druhý člověk dělá a říká.
Nic z té tvé reakce neodpovídá skutečnosti - to sis tam všechno dosadila sama.

Zbývá otázka, co tebe (i jiné) k takovým reakcím vede.
:nevim:


Spíš by ses měl zamyslet nad sebou, jak se tady podáváš, že si Alaja na základě toho myslí o tobě takové věci. Jak sám píšeš - není kouře bez ohně. :mrk:


P.S. Nejsi náhodou narozený ve znamení Štíra?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 16:42:59

armin píše:
Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:

No vidíš, přesně takhle to funguje. Takhle postupně v člověku vzniká, že ten druhý ho čím dál více štve. Překrucuje si pak podle sebe to, co druhý člověk dělá a říká.
Nic z té tvé reakce neodpovídá skutečnosti - to sis tam všechno dosadila sama.

Zbývá otázka, co tebe (i jiné) k takovým reakcím vede.
:nevim:


Cože, neodpovídá to skutečnosti? To jsi mne rozesmál. Takže je pravda, že jsi si jen vymýšlel svoji internetovou podobu a různě ji vyšperkovával.......a zapomněl, co jsi za ty roky všechno o ní kde naplkal.
To máš z toho svého inkognita.... :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 16:48:31

Trini píše:Spíš by ses měl zamyslet nad sebou, jak se tady podáváš, že si Alaja na základě toho myslí o tobě takové věci. Jak sám píšeš - není kouře bez ohně.


Není to tak dávno, co o tobě tvrdil, že si vymýšliš. A když jsem mu našla tu jeho vlastní větu, tak tvrdil, že si dělal jen legraci.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod armin » úte 09. lis 2021 16:50:09

Trini píše:
P.S. Nejsi náhodou narozený ve znamení Štíra?


Jsem narozený v rybách.
:fish:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Uvědomění

Příspěvekod armin » úte 09. lis 2021 16:59:40

Alaja píše:
armin píše:
Alaja píše:Trochu jsem se odvázala kvůli tomu arminovi.
Božíčku, je to vlastně jen neduchovní obyčejný vejtaha (héč, zdrhl jsem od první a druhá je fantastická, měl by to udělat každý chlap).....a strašný kecka, co se zamotává do vlastních výmyslů o sobě. a nepamatuje si, co kde napsal......a předkládá to jako něco extra duchovního.....


:mrgreen:

No vidíš, přesně takhle to funguje. Takhle postupně v člověku vzniká, že ten druhý ho čím dál více štve. Překrucuje si pak podle sebe to, co druhý člověk dělá a říká.
Nic z té tvé reakce neodpovídá skutečnosti - to sis tam všechno dosadila sama.

Zbývá otázka, co tebe (i jiné) k takovým reakcím vede.
:nevim:


Cože, neodpovídá to skutečnosti? To jsi mne rozesmál. Takže je pravda, že jsi si jen vymýšlel svoji internetovou podobu a různě ji vyšperkovával.......a zapomněl, co jsi za ty roky všechno o ní kde naplkal.
To máš z toho svého inkognita.... :mrgreen: :mrgreen:


Takže co neodpovídá skutečnosti.
1. nevytuhuji se - to si tam dosazuješ ty
2. neduchovní obyčejný vejtaha nejsem
3. měl by to udělat každý chlap - to si nemyslím ani to nikomu nedoporučuji, je to každého odpovědnost a případné karmické dopady.
4. heč jsem použil jenom jednou, když jsem psal, že jsem byl na třetí dávce očkování (a to z legrace)
5. o sobě si nic nevymýšlím - nejspíš se to tobě popletlo. Uveď kde o sobě píšu něco jinak než následně. Držím se pravdy a tak si nemusím pamatovat co sem kdy napsal nebo nenapsal.
6. to, co píšu nepředkládám jako něco extra duchovního. Zkrátka píšu co bylo a co si myslím. Nic nepředkládám.

Nicméně jsem rád, že jsem tě alespoň rozesmál, protože smích prý prodlužuje život.

:fish: :fish: :fish:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Uvědomění

Příspěvekod honzam » úte 09. lis 2021 17:03:41

Armin má mou plnou důvěru a nepochybuji, že pevně stojí na straně pravdy, fér jednání a upřímné komunikace.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Uvědomění

Příspěvekod Alaja » úte 09. lis 2021 17:10:07

armin píše:Takže co neodpovídá skutečnosti.
1. nevytuhuji se - to si tam dosazuješ ty
2. neduchovní obyčejný vejtaha nejsem
3. měl by to udělat každý chlap - to si nemyslím ani to nikomu nedoporučuji, je to každého odpovědnost a případné karmické dopady.
4. heč jsem použil jenom jednou, když jsem psal, že jsem byl na třetí dávce očkování (a to z legrace)
5. o sobě si nic nevymýšlím - nejspíš se to tobě popletlo. Uveď kde o sobě píšu něco jinak než následně. Držím se pravdy a tak si nemusím pamatovat co sem kdy napsal nebo nenapsal.
6. to, co píšu nepředkládám jako něco extra duchovního. Zkrátka píšu co bylo a co si myslím. Nic nepředkládám.

Nicméně jsem rád, že jsem tě alespoň rozesmál, protože smích prý prodlužuje život.



Blázníš? Na stránky co jsou už smazané, se těžko dává odkaz.... :mrgreen: Zbytek se jistě dá nalézt na poradně, inspiruj či možná ještě tady... :ble:




https://www.youtube.com/watch?v=5w5h5OdNkvE
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Uvědomění

Příspěvekod Arat » úte 09. lis 2021 19:11:44

Když jsme na tom vlákně Uvědomění, toto je dost fajné video, ani jsem netušila, že Simona Babčáková je tak kovaná v tom duchovnu, teda v uvědomění :-)


https://www.youtube.com/watch?v=GVSbYEtlBw8&t=724s
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Uvědomění

Příspěvekod vostalpetr » čtv 11. lis 2021 11:43:02

Jsem narozený v rybách.


Aha,

tím se vysvětluje, proč ta tvoje hlava tak smrdí,

páč ryba smrdí vod hlavy...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4867
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků