Arminovo

naše první fórum... :-)

Re: Arminovo

Příspěvekod Arat » pát 11. lis 2022 21:16:47

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Podstatou loutky je, že neví, že je loutkou, analogicky jako zhypnotizovaný neví o své hypnóze.


A ty víš, že jsi loutkou?
Jestli ne, tak podle tvé logiky jsi loutkou.

Nejde primárně o logiku, jde o to nalézt prostor mezi myšlenkami, jak o tom mluví např. E. Tolle. Stoje na něm, můžeš nezávisle poměřovat příchozí myšlenky. Jinak stojíš na emočně nejsilnější z nich (resp. jsi jí vlastněn resp. jsi jí) a tudíž nevědomě měříš skrze ní.

Podsouvání myšlenek/ovládání lidí se zkoumá už desítky let a v hybridní válce je používají všechny strany.

Proto mu tak vadí Jana, Veil :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » sob 12. lis 2022 9:59:54

Arat píše:
Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:Podstatou loutky je, že neví, že je loutkou, analogicky jako zhypnotizovaný neví o své hypnóze.


A ty víš, že jsi loutkou?
Jestli ne, tak podle tvé logiky jsi loutkou.

Nejde primárně o logiku, jde o to nalézt prostor mezi myšlenkami, jak o tom mluví např. E. Tolle. Stoje na něm, můžeš nezávisle poměřovat příchozí myšlenky. Jinak stojíš na emočně nejsilnější z nich (resp. jsi jí vlastněn resp. jsi jí) a tudíž nevědomě měříš skrze ní.

Podsouvání myšlenek/ovládání lidí se zkoumá už desítky let a v hybridní válce je používají všechny strany.

Proto mu tak vadí Jana, Veil :-)

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » sob 12. lis 2022 10:35:07

Jak to vidí tvé bystré oko?

„Dnes nikdo neusne.“ Znovu modrožlutý Cherson pláče radostí

Obyvatelé Chersonu žili od února pod ruskou okupací. Po stažení ruských sil se v pátek vítali v ulicích s ukrajinskými vojáky, na mnoha místech vyvěsili ukrajinskou vlajku. Škody, které za sebou Rusové nechali, se teprve ukážou.

Článek
Dva dny po oznámení stažení ruských sil z Chersonu se v ulicích města objevili ukrajinští vojáci. Na mnoha místech visí po několika měsících opět ukrajinská vlajka a lidé oslavující odchod okupantů volají „Sláva Ukrajině! Sláva hrdinům! Sláva ozbrojeným silám Ukrajiny!“

Na hlavní chersonské náměstí se sjeli rozradostnění civilisté, kteří přežili měsíce ruské okupace, objímali nově příchozí ukrajinské vojáky, fotili se s nimi a mávali ukrajinskými vlajkami.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » sob 12. lis 2022 10:54:48

Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » sob 12. lis 2022 12:21:39

Alfons píše:https://www.youtube.com/watch?v=blaYYqEKE38&t=913s

Jaké máš ty pocity z map, jako správný prorok?

Ono přání otcem nejen myšlenky ale i pocitů.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » sob 12. lis 2022 13:29:31

armin píše:Jaké máš ty pocity z map, jako správný prorok?

Mě to s tím přikládáním map na hlavu ňák nejde... :(

Nicméně analytik Pozsar ze švýcarské banky Credit Suisse předvídá po poválečném mezinárodním zúčtování co bylo nejprve skrze zlato a pak skrze dolar, že to bude skrze komodity. Komodity hýbou světem, viz petrodolar, i Sýrii jste úplně zničili kvůli trubkám (Bashar je chtěl směrovat podle Putina).

A jestliže se jak to vypadá Putin s arabama dohodl, tak to je komoditní síla, kterou Amerika nepřebije. Čína má celkem homogenní rasové složení s vysokým IQ, solidním školstvím (v počtu patentů už předstihli USA), naučené makat a mít výsledky. Podívej se na svoje IQ a jaksto dojebal v práci. A školství jste oproti komoušům vskutku dokurvili. Tak jak to asi může s námi dopadnout.

Ale já jsem si z Asie zvykl na hodně nízký životní styl a nechci ho měnit lhostejno kolik mám na kontě. Nejlepší jídlo co si pamatuju mi ukuchtila babka na plynovém vařiči v Bangkoku na chodníku. Mě to v těch restauracích prostě nechutná.

Takže já se těším. Přibude víc známejch/kamarádů. Ale ty asi budeš zahořklej. Vnitřně, navenek se budeš tvářit huj. Radši si zajdi na novou posilovací dávku ať máš pokoj.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » sob 12. lis 2022 15:22:36

Alfons píše: Podívej se na svoje IQ a jaksto dojebal v práci.

To jsou nějaké tvoje představy o mně. Já jsem byl v práci naopak velice úspěšný, pro firmu přínosný a pohodový.
Podobně se ti v hlavě mění nejspíš oproti realitě i to ostatní.

Dojebané bych řekl, že je hlavně Rusko. Žádná "ruská kvalita za dostupnou cenu". Maximálně tak akorát zbraně, což je ruská priorita. Děti funkcionářů a oligarchů studují na západě, nikoliv na Lomonosově universitě. Běženci běhají do Evropy a ne do Ruska. atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » sob 12. lis 2022 17:00:43

armin píše:Dojebané bych řekl, že je hlavně Rusko. Žádná "ruská kvalita za dostupnou cenu". Maximálně tak akorát zbraně, což je ruská priorita. Děti funkcionářů a oligarchů studují na západě, nikoliv na Lomonosově universitě. Běženci běhají do Evropy a ne do Ruska. atd.

No a? Má tedy jiná práva užití síly a budeme ho jinak posuzovat než USA?

Nic psát nemusíš prekabátěná zhypnotizovaná svazácká zombie, povinná politická školení jste tu zatím nezavedli.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » sob 12. lis 2022 22:47:15

Alfons píše:
Nic psát nemusíš prekabátěná zhypnotizovaná svazácká zombie, povinná politická školení jste tu zatím nezavedli.


Na mém příkladu mi opakovaně ukazuješ jak se nevyznáš v lidech a jak máš tendenci si o druhých vymýšlet tak jak přání je otcem myšlenky.
:kafe:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Arat » sob 12. lis 2022 23:35:16

Vy dvá jste se taky hledali :hahaha: :srdce:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 8:39:57

armin píše:
Alfons píše:
Nic psát nemusíš prekabátěná zhypnotizovaná svazácká zombie, povinná politická školení jste tu zatím nezavedli.


Na mém příkladu mi opakovaně ukazuješ jak se nevyznáš v lidech a jak máš tendenci si o druhých vymýšlet tak jak přání je otcem myšlenky.
:kafe:

Existuje tzv. Dunning–Krugerův efekt, který tě výstižně popisuje. Jsi uvězněn v iluzi sebeidolu, který ti zkresluje vnímání reality.

Neumíš analyzovat problémy a navrhovat smysluplná řešení. Viz např. tvá naivní poznámka před několika měsíci, že suroviny se přeci kupují na burze a nač se špinit jejich těžbou. Neboli vůbec jsi nepochopil jeden z klíčových rysů problému a místo aby ses stáhnul a přemýšlel o tom, tak neustále opakuješ své původní iluze, nejsi ochoten a ani schopen je měnit. Podobné je to s vakcínou.

Máš dobré EQ, byl bys dobrý obchoďák. Ale v produkci nemáš co dělat, lidi kolem/pod tebou se museli chytat za hlavu. Čili někdo tě tam musel držet protekčně. Otázkou je, co jsi poskytoval na oplátku.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » ned 13. lis 2022 12:06:55

Alfons píše:Neumíš analyzovat problémy a navrhovat smysluplná řešení.


Pokračuješ ve svých fantaziích a pořád tě vedou přímo k opačným závěrům, než odpovídá skutečnosti.

Analyzování problémů a navrhování smysluplných řešení byla moje úspěšná obživa celý produktivní život. Dokonce už na vysoké škole jsem touto svojí schopností na sebe upozornil a pracoval na výzkumu v rámci studentské věděcké činnosti. Následně všude kde jsem začínal vždy od píky si této mé výjimečné schopnosti šefové brzy všimli a vždy mne to kariérně vyneslo na odpovídající pozici. A to jsem nebyl ve straně ani sem žádnou protekci nikdy neměl, spíše naopak - po otci špatný kádrový profil. Ale v IT a výzkumu se na to zas tolik nehledělo. Tam rozhodovaly i za totáče schopnosti, nikoliv politika.
Ve VÚMSU (Výzkumný ústav matematických strojů) byl šéfem vývoje operačního systému DOS pro mainframy chartista Sokol, který i přednášel a školil (i mne). Nebo že by měl nějakou protekci?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 12:07:48

Ahá armine, tebe v dětství mlátili, jak popisuje absolvent ruského Specnaz.

Ty jsi manipulátor. Arat koukni na to, armin je tam jak vyšitej.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 12:16:27

No jo, chudák armin, Arat se soucitem rozplývá, to bude mít manipulátor žně. :)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » ned 13. lis 2022 13:03:06

Alfons píše:Ahá armine, tebe v dětství mlátili, jak popisuje absolvent ruského Specnaz.

Ty jsi manipulátor. Arat koukni na to, armin je tam jak vyšitej.


Čím to je, že se ve svých úsudcích a závěrech tak systematicky mýlíš?
Já jsem měl velice pohodové dětství jak doma, u babičky na venkově tak ve škole a mezi kamarády, mezi kterými jsem měl přirozenou autoritu.

Nejsem sídlišťák ale hanspalák - to je vyrůstal jsem v té nejintelektuálnější části Prahy, vilové čtvrti mezi samými inteligentnimi kamarády,
Teď na stará kolena jsem vesničan a je to super. Dnes je Praha hrozná, plná turistů a služeb pro ně, všude strašně aut, hluku, už žádná romantika staré mystické Prahy, jak ji popisuje a vystihuje Gustav Meyrink. Kde jsou ty doby, kdy jsem se večer procházel po Karlově mostě, fotil "umělecké" záběry soch a tajemného pozadí a nikde ani noha, jen duch starých časů.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Arat » ned 13. lis 2022 13:06:16

Alfons píše:Ahá armine, tebe v dětství mlátili, jak popisuje absolvent ruského Specnaz.

Ty jsi manipulátor. Arat koukni na to, armin je tam jak vyšitej.

Sympatický chlapík.... :-)
Podle mě je nejlepší nedat manipulátorovi to, co chce. Peníze, pozornost...

Od dětství znám jednoho klučinu, který neměl dobré dětství, otce nepoznal, máma měla 4 děti, každé s jiným mužem. Klučina často utíkal z domu a jezdil trmavají z konečné na konečnou, až skončil v Klokánku.
Tam jsme ho, v jeho 10 letech tehdy poznali, když byli s domovem v létě na prázdninách v jednom campu, kde jsme byli s manželem a tehdy tří letou dcerou taky.
Oblíbil si nás, s dcerou si házeli balonem. Atd. Vyměnili jsme si adresy a psali si. Pak jsme ho měli i na Vánoce doma a po nějaké době kontakt přestal, on přešel do jiného zařízení, přestal nám psát a my taky.
Ozval se až po letech způsobem jemu vlastním. Pozval si nás do pošty pro tebe a naše občasné setkávání se opět obnovilo. To bylo před asi 12 lety. Tehdy čekal s přítelkyní (své) první dítě.... dnes už má děti 4, samé holky. S třetí ženou... má za sebou už jedno vězení, x demonstrativních pokusů o sebevraždu, v současné době je opět ve vězení... Ani o jedno dítě, natož matku (y) dětí) se nikdy neuměl a neumí postarat , jen žebrá o peníze, dobití kreditu, odpověď na dopis, návštěvu atd., když se mu nedostane toho, co chce, vyhrožuje, nebo se lituje. Z mé strany, nebo naší strany se mu už delší dobu nedostává ničeho, nejhorší je, že vyhrožuje současné ženě, která je matkou jeho posledních dvou dcer, že ji děti vezmou, dokonce dal podnět k soudu, že se matka o děti nestará a teď v listopadu proběhne soud ohledně péče o děti, do rodiny začala chodit na kontroly sociální pracovnice, nemám slov... to vše proto, že je zavřený, jasko krysa zahnaná do kouta kolem sebe jen kouše. Chjo, no. Na jedné straně chápete jeho chování, nebo ho lépe řečeno vidíte, ale na druhé straně už prostě s ním tu jeho hru nechcete hrát, já už ne....
Kdo ví co bude, až z vězení vyleze, docela se bojím za tu jeho ženu a děti, protože je to pošuk.... holčičky jsou malé, 4 a jeden rok, s mámou za ním do vězení jezdit nechtějí a nechtějí ho už ani v telefonu, protože vidí, jak je po každém telefonátu máma rozhozená a on vyhrožuje a vyhrožuje.

Takže jednoho učebnicového manipulátora znám...., ale ve skrytější formě je spousta takových lidí..., a jak jsem psala, podle mě je nejlepší s nimi prostě tu hru nehrát... armin je takový čertík bertík, pokušitel, on řekne A, šťouchne, já nemusím říct B, reagovat, ale můžu, samozřejmě, pokud mě to baví. Proto jsem i včera psala, že jste dobrá dvojka, šťouch, šťouch, aspoň se máme čím bavit my ostatní.

Docela by mě zajímal armin v osobním styku, jestli je to taková chválidupa skutečně. Z mimiky, pohybů těla a hlavně z očí jde toho hodně vyčíst. Ale to se asi nikdy nestane, bo si zachovává svůj status tajemnosti :-)

Vrátím se k tomu videu, ještě. Jak jsem psala, ten chlapík je mi sympatický. Na nic si nehraje, mluví z vlastní zkušenosti (z duše) a vlastně svým způsobem takto vnímám člověka soucitného... který nepřistupuje na hru (manipulátora, psychopata atd.), ale vidí ji, tu hru, vnímá to.
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 13:44:45

armin píše:
Alfons píše:Ahá armine, tebe v dětství mlátili, jak popisuje absolvent ruského Specnaz.

Ty jsi manipulátor. Arat koukni na to, armin je tam jak vyšitej.


Čím to je, že se ve svých úsudcích a závěrech tak systematicky mýlíš?
Já jsem měl velice pohodové dětství jak doma, u babičky na venkově tak ve škole a mezi kamarády, mezi kterými jsem měl přirozenou autoritu.

Nejsem sídlišťák ale hanspalák - to je vyrůstal jsem v té nejintelektuálnější části Prahy, vilové čtvrti mezi samými inteligentnimi kamarády,
Teď na stará kolena jsem vesničan a je to super. Dnes je Praha hrozná, plná turistů a služeb pro ně, všude strašně aut, hluku, už žádná romantika staré mystické Prahy, jak ji popisuje a vystihuje Gustav Meyrink. Kde jsou ty doby, kdy jsem se večer procházel po Karlově mostě, fotil "umělecké" záběry soch a tajemného pozadí a nikde ani noha, jen duch starých časů.

No jo, jenomže když jsi se to nenaučil z nutnosti, tak zbývá ta Chlíbkova horší varianta...
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 13:51:04

Arat píše:Docela by mě zajímal armin v osobním styku, jestli je to taková chválidupa skutečně. Z mimiky, pohybů těla a hlavně z očí jde toho hodně vyčíst. Ale to se asi nikdy nestane, bo si zachovává svůj status tajemnosti :-)

No jestli na tý fotce, co někdo dal na poradnu, je skutečně on, tak on tam takový ty manipulativní očička má, to je vidět.
A protože nemá otevřenou srdeční čakru, tak ani nemůže jednat nemanipulativně, neví co to je.

Arat píše:Vrátím se k tomu videu, ještě. Jak jsem psala, ten chlapík je mi sympatický. Na nic si nehraje, mluví z vlastní zkušenosti (z duše) a vlastně svým způsobem takto vnímám člověka soucitného... který nepřistupuje na hru (manipulátora, psychopata atd.), ale vidí ji, tu hru, vnímá to.

Jenomže i on je manipulátorem. Možná si to ani neuvědomuje, manipulace je naučená součást jeho výcviku, a to je dobře, protože lépe čelit manipulativnímu slovnímu působení vojáka, než jeho střelbě.
Mě je taky sympatický, ale on je prostě sympatický záměrně. Těžko proti tomu něco namítat, že se někdo záměrně chová slušně a inteligentně, ale mě tam prostě lehce bliká červená kontrolka. :-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Arminovo

Příspěvekod armin » ned 13. lis 2022 17:21:22

Alfons píše:Jenomže i on je manipulátorem.


Koukám, že tě téma manipulace zaujala. Kdyby ses v tom chtěl vzdělat více, tak je možno například zde:


Manipulant poštovního provozu a přepravy
Obrázek

https://technikaaremeslo.cz/technicke-r ... a-prepravy
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Arminovo

Příspěvekod Alfons » ned 13. lis 2022 17:49:21

armin píše:
Alfons píše:Jenomže i on je manipulátorem.


Koukám, že tě téma manipulace zaujala. Kdyby ses v tom chtěl vzdělat více, tak je možno například zde:


Manipulant poštovního provozu a přepravy
Obrázek

https://technikaaremeslo.cz/technicke-r ... a-prepravy

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků