pro nick honzam

naše první fórum... :-)

Re: pro nick honzam

Příspěvekod armin » úte 30. lis 2021 13:29:12

Trini píše: Navíc cítím, že jsi v dobrých rukách, někdo/něco nad tebou bdí.


To jsem prosím já :-)

Nad tebou taky bdím, ale tobě to zatím nedělá moc dobře :snek:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: pro nick honzam

Příspěvekod honzam » úte 30. lis 2021 13:40:11

Trini píše:Moje dobrá kamarádka se mnoho let modlila, aby měla sílu snášet těžký život. Nakonec zjistila, že to nebyla ta správná modlitba.

Jenže kamarádku nečekala doživotní mateřská nebo spíš přípravka na nehmotnou mateřskou, která může trvat třeba tisíce let. Nezbývá mi než věřit, že ta proměna vědomí bude dostatečně velká, aby se to dalo zvládnout.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro nick honzam

Příspěvekod honzam » úte 30. lis 2021 13:41:00

armin píše:
Trini píše: Navíc cítím, že jsi v dobrých rukách, někdo/něco nad tebou bdí.


To jsem prosím já :-)

Nad tebou taky bdím, ale tobě to zatím nedělá moc dobře :snek:

Díky. :-)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 13:42:24

Pedrito píše:
Trini píše:
Pedrito píše:Nemodlete se pro lehčí život, modlete se pro sílu, díky které vydržíte těžký život.
- Bruce Lee -
:poklona:


Moje dobrá kamarádka se mnoho let modlila, aby měla sílu snášet těžký život. Nakonec zjistila, že to nebyla ta správná modlitba. Bruce Lee k tomuto poznání zřejmě bohuže nestačil dojít, protože zemřel ve 33 letech.
Tato modlitba má svůj smysl krátce před ukřižováním - jako u Ježíse. Ale celoživotně ne. I Ježíš by byval byl radši, kdyby ten pohár nemusel pít - kdyby to mohlo být lehčí.

To je nad tím vším globálem individuální. Důležetý není, jestli ti modlitba fyzicky pomůže, ale to, že se v ní duševně odevzdáš. A to odevzdání znamená, děj se, co musí. To je smíření se sama se sebou i s tím, co se děje kolem.


Když se modlíš o sílu, tak je to opak odevzdanosti. Naopak chceš mít v ruce nástroj, kterým to sám budeš zvládávat. Na to právě přišla moje kamarádka, a tak se přestala modlit o sílu a přenechala to (konečně) Bohu.
:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 13:46:31

honzam píše:
Trini píše:Moje dobrá kamarádka se mnoho let modlila, aby měla sílu snášet těžký život. Nakonec zjistila, že to nebyla ta správná modlitba.

Jenže kamarádku nečekala doživotní mateřská nebo spíš přípravka na nehmotnou mateřskou, která může trvat třeba tisíce let. Nezbývá mi než věřit, že ta proměna vědomí bude dostatečně velká, aby se to dalo zvládnout.


Když je to tvůj osud, tak k tomu budeš mít i sílu, která se k tomu potřebuje. O to se Bůh postará. Nemusí se o to prosit. Spíš být vděčný za to, že se Bůh stará, že je to v jeho rukou. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 13:52:30

Pedrito píše:
Trini píše:
Pedrito píše:
Trini píše:
Pedrito píše:Nemodlete se pro lehčí život, modlete se pro sílu, díky které vydržíte těžký život.
- Bruce Lee -
:poklona:


Moje dobrá kamarádka se mnoho let modlila, aby měla sílu snášet těžký život. Nakonec zjistila, že to nebyla ta správná modlitba. Bruce Lee k tomuto poznání zřejmě bohuže nestačil dojít, protože zemřel ve 33 letech.
Tato modlitba má svůj smysl krátce před ukřižováním - jako u Ježíse. Ale celoživotně ne. I Ježíš by byval byl radši, kdyby ten pohár nemusel pít - kdyby to mohlo být lehčí.

To je nad tím vším globálem individuální. Důležetý není, jestli ti modlitba fyzicky pomůže, ale to, že se v ní duševně odevzdáš. A to odevzdání znamená, děj se, co musí. To je smíření se sama se sebou i s tím, co se děje kolem.


Když se modlíš o sílu, tak je to opak odevzdanosti. Naopak chceš mít v ruce nástroj, kterým to sám budeš zvládávat. Na to právě přišla moje kamarádka, a tak se přestala modlit o sílu a přenechala to (konečně) Bohu.
:-)

To je nepochopení modlitby, co jde ze srdce a spontanně prosí o sílu. To je její mocenské pojetí. Prosí se o sílu čistou, ne o sílu ega.


Bruce Lee nebyl duchovnák, proto jeho osobní modlitbu z ega není potřeba brát vážně. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 14:01:04

Trini píše:
Pedrito píše:
Trini píše:
Pedrito píše:
Trini píše:
Moje dobrá kamarádka se mnoho let modlila, aby měla sílu snášet těžký život. Nakonec zjistila, že to nebyla ta správná modlitba. Bruce Lee k tomuto poznání zřejmě bohuže nestačil dojít, protože zemřel ve 33 letech.
Tato modlitba má svůj smysl krátce před ukřižováním - jako u Ježíse. Ale celoživotně ne. I Ježíš by byval byl radši, kdyby ten pohár nemusel pít - kdyby to mohlo být lehčí.

To je nad tím vším globálem individuální. Důležetý není, jestli ti modlitba fyzicky pomůže, ale to, že se v ní duševně odevzdáš. A to odevzdání znamená, děj se, co musí. To je smíření se sama se sebou i s tím, co se děje kolem.


Když se modlíš o sílu, tak je to opak odevzdanosti. Naopak chceš mít v ruce nástroj, kterým to sám budeš zvládávat. Na to právě přišla moje kamarádka, a tak se přestala modlit o sílu a přenechala to (konečně) Bohu.
:-)

To je nepochopení modlitby, co jde ze srdce a spontanně prosí o sílu. To je její mocenské pojetí. Prosí se o sílu čistou, ne o sílu ega.


Bruce Lee nebyl duchovnák, proto jeho osobní modlitbu z ega není potřeba brát vážně.


P.S. Jeho "modlitba" je něco podobného jako Nietzscheho: Co mne nezabije, to mne udělá silným.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod honzam » úte 30. lis 2021 14:01:21

Pedrito píše:
Bruce Lee nebyl duchovnák, proto jeho osobní modlitbu z ega není potřeba brát vážně. :mrk:


Ty jsi ho znala? Nikdo není bez much, jsem se o něj kdysi hodně zajímal, měl i krom té šoubysnysové i duchovní polohu.

Byl učitel.

Dobrý učitel chrání žáky i před svým vlastním vlivem.
- Bruce Lee


Zdroj: https://citaty.net/citaty/18996-bruce-lee-dobry-ucitel-chrani-zaky-i-pred-svym-vlastnim-vliv/
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 14:10:15

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee
Bruce Lee nebo také Lee Jun-fan (27. listopadu 1940 San Francisco – 20. července 1973 Hongkong) byl herec, mistr a popularizátor bojových umění. Věnoval se tréninku bojových umění, což ho později dovedlo na filmové plátno. Svou hereckou prací ovlivnil natáčení a popularitu soudobých akčních filmů. Krátce po své smrti se stal legendou a dodnes je znám jako nejvlivnější osobnost bojových umění 20. století.

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 16:35:59

Pedrito píše:Holt to byl mistr bojových umění, ale bez složky duchovní by jím být nemoh. On prezentoval tu akcní složku, to neříká, že ta "tichá" v něm nebyla. A myslet si můžeš, co libo. Że umřel mladý s tím nesouvisí. Byl mistrem Ti, čili energie. Bez námahy unesl rikšu i s masitým pasažérem. Jo, dělal to pro prachy, ale uměl to dokonale. Což se dá říct o mnohych dnes jen těžko. Neměl, a neměl by soupeře, na to že to byl docela prcek.


Ty si taky můžeš myslet, co libo, Pedrito.

Já to vidím tak, že měl nějakou siddhi, kterou začal používat nesprávným způsobem či dokonce zneužíval, a proto umřel tak brzy, aby se zabránilo jeho ještě většímu pádu.

Říká se, že měl mít hlavní roli v seriálu Kung Fu (1972), ale pak ji dostal David Carradine. Ten seriál se mi moc líbil.

Kung Fu 1972 - 1975 Opening and Closing Theme

https://www.youtube.com/watch?v=Rvu5YcmYhSQ
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Alaja » úte 30. lis 2021 17:40:46

Jana píše:
honzam píše:
Réza píše:Naopak je to známka toho, že čertice je schopna soucítění. Proto ji dál budu číkat dračice, jestli souhlasíš, pokud se neobjeví jiné jméno.

Dračice je dobrá. Lepší je třeba maminko, ale v to už nedoufám. :-)


Včera mi umřela maminka. Byla mou velkou láskou. Je mou láskou. V té lásce nevnímám žádnou mysl, žádnou formu, žádný čas, žádný příběh, je jen šťastnou existencí, která právě teď je. Je dokonale živá. To tělo, které teď leží v márnici a bude zpopelněno, s ní nemá nic společného. Dá se tím porozumět naší nesmrtelnosti. Dá se tím porozumět existenci, která není závislá na těle, na projevu, na zrození, na smrti, na čase, na prostoru.

Když zkoumám tu lásku, kterou je má maminka a kterou je Honzam, kterého tak dobře znám, tak tady není žádný rozdíl. Ani ta láska, kterou je Helenka, není jiná.

Réza píše:
honzam píše:VŠECHNO JE JEDNÍM

Amen.


Bez přítomnosti mysli - jen v čisté lásce - je tohle dokonale jasné. Bez přítomnosti mysli - jen v čisté Pravdě - je tohle jasné úplně stejně.

Když jsem kdysi říkávala Honzamovi, jaký je Boží, tak to většinou shazoval slovy: "Když ty takhle vidíš každého."

Dneska můžu říct, že to tak úplně není.

Je ve mně respekt k nepoznávání, a intimitu toho, kdo se halí do mentální mlhy nepoznání, nijak nerozkrývám.

Ten, kdo mě nepoznává, proto pro mě jako by nebyl. Neruším jeho hru na to, že "má pravdu". Může si myslet o mně i o sobě, cokoliv je libo.

Pro mě tohle není vůbec ničím.

Ztotožňování s myslí, které by lásku jakkoliv omezovalo, tak ztrácí jakoukoliv moc.

Obrázek


Upřímnou soustrast. :objetí:

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... ka#p164747
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 18:10:17

Pedrito píše:Znám, přišel o tu roli kvůli tomu že Carradine byl američan a znamější, tenkrát se jestě asiaté museli hodně činit, aby vynikli. Kdybych si měl zvolit smrt, volil bych tu Bruceho. Carradine měl špinavou smrt, nebyl zdaleka na takové duchovní úrovni jako Bruce. A jeho bojové umění stálo za houby, jen divadlo


Pokud vím, tak v těch filmech s Lee Brucem se jen bojovalo, děj jaksi žádný, Zkoušela jsem se na to dívat, ale strašná nuda. V tom seriálu Kung Fu šlo spíš o duchovní a lidské otázky, boj dobra proti zlu. To bylo moc hezký a Carradine to zahrál výborně. Potom hrál velmi negativní roli v americkém seirálu Sever a Jih a také v Kill Bill od Tarantina. S tím také přišly velmi negativní zprávy z jeho soukoromého života. To mě hodně zklamalo.

Zato mne -jako hodně žen :mrk: - fascinoval film Vrána s Brandonem Lee. Naštěstí jsem tenkrát nevěděla, že při natáčení zemřel.

The Crow (1994) Official Trailer - Brandon Lee Movie HD

https://www.youtube.com/watch?v=N5uPZ7ocsqA
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod honzam » úte 30. lis 2021 18:34:50

https://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee

His influences include Taoism, Jiddu Krishnamurti, and Buddhism.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 20:23:23

Pedrito píše:
Carradine, řeknu ti to, se udusil na pásku od kalhot na dveřích hotelu, když si ho honil. Dost blbá smrt na oduševnělého Caina z Kung-fu storry...



Ale pasující k jeho jiným rolím. Někteří chlapi radši risknou smrt při orgasmu než umřít na posteli v nemocnici. Michael Hutchence z INXS umřel podobně - ale už ve 37 letech, Carradine v 73 letech. :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: pro nick honzam

Příspěvekod Trini » úte 30. lis 2021 21:14:40

Pedrito píše:
Trini píše:
Pedrito píše:
Carradine, řeknu ti to, se udusil na pásku od kalhot na dveřích hotelu, když si ho honil. Dost blbá smrt na oduševnělého Caina z Kung-fu storry...



Ale pasující k jeho jiným rolím. Někteří chlapi radši risknou smrt při orgasmu než umřít na posteli v nemocnici. Michael Hutchence z INXS umřel podobně - ale už ve 37 letech, Carradine v 73 letech. :nevim:

No tak dobře, při milování bych to bral, to je asi smrt, kterou by každej uvítal, kdyby mu při tom šlehlo, ale pověsit se na kliku? Tak to je už vysoká škola na mě.


No, někteří si zvyšujou požitek z orgasmu tím, že se přiškrcujou. Když k tomu nikoho nemájí, tak si holt pomůžou tou klikou. Asi mu to parkrát vyšlo a nakonec ne.

Že to někteří tak praktikují, jsem se dověděla z napínavého filmu Vycházející slunce se Seanem Connery a Wesleym Snipsem, který se odehrává v Japonsku. Sama s tím zkušenosti nemám a ani bych nechtěla mít. :mrk:

https://www.csfd.cz/film/5025-vychazeji ... e/prehled/
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Předchozí

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 návštevníků